Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

"Dziurawy" interes

31

Mieszkańcy osiedla Niegłowice cieszyli się z remontu drogi, o który zabiegali od wielu lat. Jednak podczas inwestycji zniszczone zostały chodniki. To wywołało wśród ludzi ogromne niezadowolenie i oburzenie. O tym, jak bardzo jest to dla nich dokuczliwe wspominali na zorganizowanym w listopadzie spotkaniu osiedlowym.

Starostwo Powiatowe w Jaśle przeprowadziło remont na drodze relacji Jasło – Niegłowice - Dębowiec, na który od lat dopatrywano się z utęsknieniem. Inwestycja wykonywana przez powiat w ramach odbudowy nawierzchni oraz konstrukcji mostu w Bajdach w ciągu drogi powiatowej relacji Jasło – Dębowiec - Folusz stała się tematem dyskusji na spotkaniu osiedlowym w Niegłowicach.

Warto wcześniej przypomnieć, że gminy wsparły powiat w kosztach tego zadania. Gmina Dębowiec przekazała 175 tys. zł na przebudowę drogi, a 105 tys. zł na przebudowę konstrukcji mostu. Gmina Jasło również dołożyła się przekazując 100 tys. zł. Miasto Jasło przeznaczyło 80 tys. zł dla starostwa na przebudowę skrzyżowania z ulicą Gajową. Gdy to nie doszło do skutku, pieniądze wykorzystano na wymianę krawężników przy inwestycji drogowej na osiedlu Niegłowice. I od tego zaczął się cały problem z chodnikami.

- Przekazaliśmy te pieniądze na coś innego. Proponowaliśmy, aby wykonać odpowiedni zjazd w stronę ulicy Gajowej. Zależało nam na tym, żeby za te środki to skrzyżowanie dobrze przebudować. Okazało się jednak, że tego nie można zrobić. W związku z tym przebudowane zostały krawężniki, ale ten, kto podejmuje taką decyzję ma chyba świadomość, że aby wyrównać płytki chodnikowe do wysokości nowych krawężników trzeba dołożyć trochę materiału i zrobić podsypkę. Podkreślam, że to nie powinno być robione z naszych pieniędzy tylko inwestora. My pomagamy. Zauważyłem, że przy tej okazji chodniki zniknęły i jakby zapomniano o tym wszystkim – podkreśla burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki.

Maria Jagielska przewodnicząca osiedla Niegłowice interweniowała w tej sprawie niejednokrotnie. Zwracała uwagę na brak chodnika, który zniknął przy pracach odbudowy drogi. Stało się to dokuczliwe szczególnie dla mieszkańców, którzy chcą dojść do kościoła a dzieci do szkoły.

- Dramat, co się dzieje. Skoro wyciągnęli dobre płytki, to mogli je z powrotem wsadzić w dziury! Wzięli te płytki i ziemią zarównali. Mieszkańcy są tym zbulwersowani. Chodniki są kompletnie zniszczone, a starostwo nic nie zrobi, bo nie ma rzekomo pieniędzy – mówiła zdenerwowana przed spotkaniem osiedlowym Maria Jagielska, przewodnicząca osiedla Niegłowice.

Na spotkaniu, w którym udział wzięli władze miasta i powiatu oraz mieszkańcy padły deklaracje z obu stron. Miasto obiecało dołożyć powiatowi 20 tys. zł na odbudowę chodnika i tak też się stało. Starostwo zaś zaznaczyło, że własnymi siłami Powiatowy Zarząd Dróg będzie poprawiał te chodniki.

- Takie prace przy poprawie chodników trwają. Będą kontynuowane w chwili, gdy dostaniemy środki z miasta w kwocie 20 tys. zł. Zakupimy materiał i w przyszłym roku chodniki zostaną poprawione w tych newralgicznych miejscach. Nie liczymy na pochwały ze strony mieszkańców, chociaż przykro nam było, kiedy nie wypowiedzieli, chociaż jednego pozytywnego słowa, pomimo tego, że cała droga została wyremontowana, o co od lat zabiegali – podkreśla Tadeusz Górczyk, etatowy członek Zarządu Powiatu.

Jak przy każdej inwestycji zawsze mogą pojawić się kontrowersje i głosy niezadowolenia. Zrozumiałym jest, że mieszkańcy osiedla Niegłowice walczyli o chodnik dbając w ten sposób o swoje bezpieczeństwo. Kłótnie zostały jednak szybko zażegnane. Bez większych przepychanek miasto i starostwo doszło do porozumienia. I choć na poprawę chodników mieszkańcy będą musieli poczekać do wiosny, to nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Ilona Dziedzic

Reklama

Komentarze: 31

Dodaj komentarz Widok:
1
@ kasa
dnia 07.12.2013, 06:27 · Zgłoś
dwie ostatnie wiadomości nie na temat może moderator by to usuną :-)
Odpowiedz
4
@ chyba wiem kto
dnia 05.12.2013, 19:47 · Zgłoś
na Folusz z nim !!!
Odpowiedz
4
@ 69
dnia 05.12.2013, 19:14 · Zgłoś
Dziś o 17/00 odbyło się posiedzenie Komisji do Spraw Bezpieczeństwa i Ruch Drogowego
Wraz z mieszkańcami omawiany był temat kładki na Gądkach .
Okazało się że te rury ktoś wbetonował bezprawnie .
W urzędzie miasta nie ma dokumentów na zablokowanie tam ruchu .
Zastanawiamy się czy nie wyznaczyć nagrody za wskazanie sprawcy ,który przez tyle lat
utrudniał nam życie .
Odpowiedz
0
@ j
dnia 05.12.2013, 17:58 · Zgłoś
Żadne zmiany nie zachodzą nie tylko w Niegłowicach ale także w Jaśle.
Odpowiedz
-2
@ jj
dnia 05.12.2013, 17:55 · Zgłoś
niech p Jagielska idzie kury paś bo po ulicy i chodniku gonią i [...] a na radnego kogoś innego bo ona nic nie potrafi zdziałać tylko własnego interesu pilnuje precz z darmozjadami !!!
Odpowiedz
1
@ Jigoku84
dnia 05.12.2013, 10:42 · Zgłoś
Owszem droga jest. Tylko krawężniki trzeba było poprawiać i mostki bo jak padał deszcz to cała woda z ulicy ludziom wlewała sie do ogródków i na posesje , to raz. Dwa zrujnowane chodniki trzeba naprawić, chociaż prawdą nie jest że były dobre , miał ze 20 lat i były powykrzywiane, nogi można było połamać. W Niegłowicach odkąd tylko pamiętam żadne zmiany nie zachodzą. Nie wiem kto mądry głosuje na Panią Marysie:/ Wystarczy popatrzeć na dom ludowy od czasu lat 80 nie kiwnięte palcem, zero aktywności jakiejkolwiek. Pytam się co się dzieje z pieniędzmi jakie Niegłowice dostają na rozwój i co było zrobione za czasów rządów Pani J.
Odpowiedz
9
@ bezstronna
dnia 05.12.2013, 09:25 · Zgłoś
Starostwo zrobiło sobie dojną krowę z Miasta Jasła? W życiu takiemu gospodarzowi, jak starosta nie powierzyłabym ani grosza !!! Jeszcze bezczelnie jadą po burmistrzu, [...] [...].
Odpowiedz
1
@ do zatroskanej
dnia 05.12.2013, 00:38 · Zgłoś
najlepiej siedzieć i pisać oszczerstwa może ty coś zrobiłaś dla bliżniego no proszę wykaż się ja tylko współczuję pani Jagielskiej za to szkalowanie a co do szkoły to tylko dzięki stowarzyszeniu szkoła istnieje ma się bardzo dobrze a ty dalej pisz bo bez tego życie twoje nie miało by sensu.
Odpowiedz
1
@ N
dnia 07.12.2013, 15:11 · Zgłoś
Do zatroskanej- Bzdura na resorach .Za niedługo zmienicie historie powstania
szkoły w Niegłowicach i będziecie głosić, że p. Jagielska założyła szkołę i dzięki
niej istnieje. Do 1989 r szkoła istniała , problemów nie było. W tejże szkole
wykształciło się kilkanaście pokoleń. Między innymi dzieci p.radnej.
Dzisiaj ratuje istnienie szkoły - PYTAM się przed KIM.
Niemcom w czasie okupacji nie udało się zniszczyć budynku szkoły.
Natomiast nowej władzy najlepiej wychodzi niszczenie narodu POLSKIEGO.
W interesie osobistych zysków. I ustawiać się zawsze tak jak wiatr zawieje.
Pytam czy p. Jagielska nie jest jedną z nich?
Odpowiedz
-8
@ zatroskana
dnia 04.12.2013, 22:19 · Zgłoś
W tej całej aferze chodnikowej najgorsze jest to,że w niektórych miejscach, także przy szkole, droga jest wyżej od chodnika(krawężnik nie dość że nie został wymieniony to został całkowicie zaasfaltowany) w związku z czym każdy samochód bez żadnego oporu może wjechać na chodnik.Ciekawe czy ktoś pomyślał o bezpieczeństwie dzieci idących do szkoły,a szczególnie p. Jagielska która też oczywiście należy do grona osób "dbających" o szkołę.Myślę że czas wymienić te nasze władze. bo jeśli kolejną kadencję się nie sprawdzają i prawie zawsze( nie wiem dlaczego) stoją po stronie urzędników z miasta a nie po stronie swoich wyborców to pora może na kogoś młodszego i bardziej kreatywnego
Odpowiedz
-2
@ zatroskana
dnia 05.12.2013, 16:56 · Zgłoś
Ja w swoim komentarzu nic nie piszę o działalności szkoły,zresztą nigdy nie miałam zastrzeżeń do jej pracy. Jak łatwo zauważyć, uważnie czytając ze zrozumieniem, odnoszę się do wykonania prac na drodze w okolicach szkoły.Osobiście uważam, a mam prawo mieć swoje zdanie, że ktoś powinien tego dopilnować.Jeśli władze naszego osiedla nie dają rady to niech nie kandydują. A jeśli chodzi o moją osobę to ja nie jestem radną i nie biorę prawie 2000 zł miesięcznie między innymi za reprezentowanie interesów swoich wyborców. Na koniec pragnę nadmienić ,że w tym co napisałam wcześniej nie ma ani krztyny oszczerstwa, wystarczy wybrać się na spacer i zobaczyć jak jest. Droga nie powinna być fuszerką bo jak znam polskie realia to posłuży nam ona następne 25 lat.
Odpowiedz
2
@ umiejąca czytać między wierszami
dnia 06.12.2013, 00:19 · Zgłoś
Oj, coś mi się zdaje Pani Zatroskana, że w Twoich komentarzach nie chodzi ani o szkołę, ani o chodnik, a tylko i wyłącznie o stanowisko radnej. Masz kogoś na oku, czy sama chciałabyś spróbować? :)))
Odpowiedz
8
@ sx
dnia 04.12.2013, 20:02 · Zgłoś
Przy tej inwestycji to rozbraja mnie tylko jedno, PO CO?!?! zrobiono w Dębowcu chodniki po obu stronach jezdni (przez co znacznie zwężono drogę)??? Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że Dębowczanie (mieszkańcy Dębowca albo kłaputy - jak ich potocznie zwą) chodzą obok chodnika po jezdni - to tak wk***, że masakra - kto jeździ tą trasą to zna problem.
Odpowiedz
1
@ obserwator osiedla Niegłowice
dnia 04.12.2013, 18:55 · Zgłoś
Taka inwestycja związana z naprawą nawierzchni powinna być wykonana łącznie z chodnikami ułożonymi z kostki oraz z wykonaniem wjazdów do posesji i to jest obowiązek osób za to odpowiedzialnych. Za to biorą niemałe pieniądze. Mam odczucie że obecne władze miejskie , powiatowe i osiedlowe należy zmienić bo za długo już sprawują stanowiska . Osiedle Niegłowice nie ma żadnej korzyści z tego że , jest osiedlem miasta Jasła , wręcz przeciwnie płaci wysokie podatki gruntowe , za wywóz śmieci i kanalizację. W gminie Niegłowice w/w opłaty są o połowę tańsze i drogi gminne są wyasfaltowane.
Odpowiedz
3
@ obiektywny
dnia 05.12.2013, 18:37 · Zgłoś
Popieram, pan Górczyk jest rozżalony, że mieszkańcy osiedla nie powiedzieli jednego zdania o pozytywnej inwestycji, ale mu zwrócić uwagę, że albo coś jest zrobione w 100 % albo jest to fuszerka. a tak jest z chodnikami. przecież mogli przewidzieć, skoro inwestycjami drogowymi zajmują się zawodowa, że po podwyższeniu drogi asfaltem o nową warstwę wiążącą i ścieralną, poziom drogi podwyższy się na tyle, że wszystko z z drogi będzie się wlewać na posesja. jeśli to nie jest nieodpowiedzialność i fuszerka to nie wiem jak to nazwać. Za drogę dziękujemy, ale dzieci do szkoły nie chodzą drogą, ale teraz będą chyba zmuszeni, a wiadomo jakie to może nieść konsekwencje, ale panu Górczykowi chyba wszystko jedno.
Odpowiedz
-1
@ N
dnia 06.12.2013, 06:49 · Zgłoś
Dyletanctwo , chosztaplerstwo, niekompetencja i układy to cecha radnych z NIEGŁOWIC.
Wystarczy popatrzyć na ich dokonania w życiu osobistym. Pytam czyja wina?
Kto na nich glosował ?. Tanich populistów już dość.
Odpowiedz
-2
@ wojtuś do N
dnia 06.12.2013, 07:57 · Zgłoś
To ja też cie zapytam. A o których radnych piszesz ? Z osiedla jasło niegłowice czy wsi niegłowice ? Poza tym czy masz aż takie pojęcie o ich dokonaniach w życiu osobistym ? znasz ich aż tak dobrze ? Czyżby dyletanctwo,chosztaplerstwo,niekompetencja i układy przekładało się jak to nazywasz na ich dokonania w ich zyciu osobistym ? Daj przykład tych ich cech lub przestań pisać bzdur i nie opowiadaj głupot !!! A jeżeli pytasz kto na nich głosował to poczytaj ordynację na jakich zasadach odbywają się wybory - ale pomogę ci wtym miejscu: wyborcy na nich głosowali takie mamy prawa wyborcze i nie tylko. Ale cóż lepiej wylewaj sowje żale na portalach i dalej siedź przed kompem gdy są wybory !!! Bezsensownych komentarzy dość hihihihihihi choć i tak wiem że to niemożliwe bo co byś robił/a no i oczywiście takie mamy prawo. Tylko czemu tak anonimowo ... ?
Odpowiedz
-4
@ jasiu
dnia 04.12.2013, 18:47 · Zgłoś
Brak chodnika obraża uczucia religijne mieszkańców osiedla,bo nie mogą dojść do kościoła
Odpowiedz
3
@ niki
dnia 04.12.2013, 15:40 · Zgłoś
To,że p Jagielska jest radną /tylko z nazwy/ nie znaczy ,ze remonty dróg i chodników będą się odbywać w pierwszej kolejności w Niegłowicach,bo nie tylko tam potrzeba remontów.Przy omawianiu innych tematów na radzie,p. Jagielska nie jest taka aktywna.Prywatne interesy chce załatwiac , najlepiej by było założyć własną dzialalność i tam się wykazać .Krzykaczy mamy dość!!
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 04.12.2013, 15:35 · Zgłoś
moze to droga rowerowa bedzie jak zdjeli plytki
Odpowiedz
-1
@ TK
dnia 04.12.2013, 15:35 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-6
@ stary
dnia 04.12.2013, 15:02 · Zgłoś
powinni się zdecydować czy chcą po drogach jeżdzić czy po chodnikach chodzić ???
Odpowiedz
6
@ xxx
dnia 04.12.2013, 14:44 · Zgłoś
na szkolnej chodniki porobili i wszystkie się zapadają. Marnotrawstwo pieniędzy
Odpowiedz
-8
@ innyy
dnia 04.12.2013, 14:05 · Zgłoś
wy tylko narzekac umiecie jak nie pasuje latajcie samolotami
Odpowiedz
7
@ xxx
dnia 04.12.2013, 13:25 · Zgłoś
Wykonanie fachowców . dziura na dziurze .
Odpowiedz
2
@ ?
dnia 04.12.2013, 13:19 · Zgłoś
zabiegali o remont drogi przez długie lata, teraz u Jego Królewskiej mości będą zabiegać o remont chodnika - równowaga być musi a szarak swe miejsce znać musi i basta.
Odpowiedz
9
@ m
dnia 04.12.2013, 12:58 · Zgłoś
"i wszyscy zyli dlugo i szczesliwie"-czernecki zawsze piekne zakonczenie.jak w reklamie pewnego mleczka;)do mycia brudu.na litere c.
Odpowiedz
6
@ Tarzan-zan
dnia 04.12.2013, 14:41 · Zgłoś
Oj tam oj tam... Dziury były - to źle, każdy marudził... Remont był - to źle - bo objazdy bo ruch wstrzymany, zrobione jest to źle, bo trzeba było inaczej... Po co robić cokolwiek jak i tak będzie źle... Zostawić jak było, marudzenie będzie takie samo a kasa zostanie...
Odpowiedz
2
@ KUL
dnia 04.12.2013, 22:36 · Zgłoś
zrobic dobrze i po problemie czy to az takie trudne
Odpowiedz
-7
@ Pi SB
dnia 05.12.2013, 07:56 · Zgłoś
Ta Maryja J. to nie przypadkiem [...] co zdradział jak [...].

Teraz popiera Jaślan z pierwszym na czele.

Jak to sie nazywa?

Niech nie biadoli bo kościoła ma 100 metrów i chonik doskonały.

Co byś w tym kraju nie zrobił to zawsze się znajdzie jeden co zatruje resztę, co mu zawsze źle takie ludzie.
Odpowiedz
-3
@ ON
dnia 05.12.2013, 12:38 · Zgłoś
może jeszcze im dywan wyłożyć do tego kościoła hmmm??? zrobią jedno to na drugie narzekają!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.