Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

eXtremeMan IRONMAN triatlon

27
15 lipca w Nagyatad na południu Węgier odbyły się zawody triatlonowe z cyklu EXTREME TOUR 2009 na dystansie IRONMAN. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie pokonać indywidualnie, jednym ciągiem trzy dyscypliny: 3800m pływania – 180km jazdy rowerem na czas i na koniec 42,195km, czyli maraton. Zadanie to utrudniała temperatura 33stC i boczny wiatr na etapie rowerowym. Do zawodów zgłosiło się 361 zawodników, dotarło do mety 327.













Triatlon jest wszechstronnym sportem o charakterze wytrzymałościowym, jego najdłuższa odmiana rozgrywana jest na dystansie IRONMAN zawodnicy startują na dystansie długim - łacznie 226km. Zawody rozpoczyna się ze startu wspólnego pływaniem na akwenie otwartym. Na etapie rowerowym zawodnicy nie mogą jechać w peletonie, muszą przestrzegać reguły - samotnej jazdy na czas. Najtrudniejszym etapem jest bieg maratoński i często właśnie na nim ważą się losy całych zawodów.

W tegorocznej edycji wystartowało siedmiu Polaków, z czego czterech to mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego. Najlepszym z nich okazał się Łukasz Szumiec JSC JASŁO, który zajął 12 miejsce generalnie pokonując magiczną barierę 10 godzin.

Łukasz Szumiec JSC JASŁO –

09:37:29, 12m generalnie, 3m w grupie wiek, 1m wśród Polaków

Wojciech walaszczyk HABYS JASŁO –

10:42:49, 44m generalnie, 5m w grupie wiek, 2m wśród Polaków.

Smolak Piotr NAFTA GAZ Kraków –

10:58:29, 57m generalnie, 3m w grupie wiek, 3m wśród Polaków.

Sajdak Ireneusz HUNTER JASŁO –

12:18:47, 142m generalnie, 5m w grupie wiek, 6m wśród Polaków


|red|
Reklama

Komentarze: 27

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ;;;;
dnia 13.03.2014, 06:57 · Zgłoś
da ktos numer do pana Irka. Prosze bardzo mi potrzebny
Odpowiedz
0
@ SMPA
dnia 31.08.2009, 20:14 · Zgłoś
też tak myślę ;-)
Odpowiedz
0
@ Jarek Żebracki
dnia 31.08.2009, 08:37 · Zgłoś
Bardzo proszę Pana/Panią Pionier i Cycling o niewypowiadanie się w moim imieniu, gdyż nikogo o to nie prosiłem ! Żyjemy w wolnym kraju i każdy może robić to co mu się podoba i startować tam gdzie chce.
Odpowiedz
0
@ do Pionier
dnia 30.08.2009, 17:27 · Zgłoś
no i co z tego wynika?
Odpowiedz
0
@ do pioniera
dnia 30.08.2009, 16:52 · Zgłoś
hahahahaha...

Proszę przestań. To co piszesz świadczy o niepojmowaniu przez ciebie tej sprawy. Zajmij się czymś co potrafisz objąć swoim rozumem...

Ale jarek dorobił się adwokata [...]
Odpowiedz
0
@ pf
dnia 30.08.2009, 13:47 · Zgłoś
"tylko jeszcze trzeba wiedziec gdzie jechac i znac zawody. Oni 3 lata temu nawet nie slyszeli o takich zawodach"

ha ha ..wiesz co ty piszesz? nie nie wiedzieli wcale,chyba sie przygotowywali wczesniej;] Kania na rowerze
Odpowiedz
0
@ Pionier
dnia 30.08.2009, 09:01 · Zgłoś
do PF .... tylko jeszcze trzeba wiedziec gdzie jechac i znac zawody. Oni 3 lata temu nawet nie slyszeli o takich zawodach. Tak jak i zreszta wyscigi na rolkach, Jarek byl rowniez pierwszy w tym temacie a pozniej wszyscy zaczeli go nasladowac.
Odpowiedz
0
@ cycling
dnia 29.08.2009, 21:54 · Zgłoś
Jarek jest sportowcem który odnosi sukcesy w innych konkurencjach.
To prawda, wystartował na dystansie ironmana, jednak jego koronną dyscypliną są rolki, jest w nich mocny i zdecydował właśnie w nich się realizować.
Wytłumacz co znaczy: "...przetarł ścieżki tegorocznym zawodnikom trzy lata temu."
Czy to oznacza że właśnie dzięki niemu oni mogli wystartować w tych zawodach i osiągnąć to co osiągnęli? Wydaje mi się że triatlon to dyscyplina indywidualna i każdy pracuje na siebie, nie ma tu przecierania ścieżek!
Odpowiedz
0
@ pf
dnia 29.08.2009, 16:35 · Zgłoś
do pionier ... w tamtym roku tez był artykuł ;] (3lata temu ,nie wiem) Tam nic do przecierania nie ma ;p chcesz jechać jedziesz
Odpowiedz
0
@ Pionier
dnia 29.08.2009, 14:07 · Zgłoś
Trzeba zauwazyc, ze jasielskim pionierem w zawodach IRON MAN byl Jarek Zebracki i to on przetarl sciezki tegorocznym zawodnikom trzy lata temu. Tylko nie mial takiego foto video marketingu jak tegoroczni jasielscy zawodnicy.
Odpowiedz
0
@ kiks
dnia 28.08.2009, 14:13 · Zgłoś
no to chłopaki pokazali!! wielki szacunek za te zawody i za wynik! widać że i w jaśle talentów nie brakuje. wielkie gratulacje dla KANIOWSKIEGO i dla reszty żelaznych!!
Odpowiedz
0
@ ell
dnia 28.08.2009, 12:45 · Zgłoś
Rewelacja!!! Ale kiedy były te zawody? Bo jak 15 lipca, to dla czego materiał dopiero 25 sierpnia? Oj, portal do roboty!
Odpowiedz
0
@ jaslo
dnia 28.08.2009, 09:48 · Zgłoś
Ireneusz Sajdak czy to nie ten piłkarz [...] Nienaszów??
Odpowiedz
0
@ wuju
dnia 28.08.2009, 08:09 · Zgłoś
Gratulacje i wielki szacunek dla Was Panowie!!
Odpowiedz
0
@ gryszu
dnia 27.08.2009, 10:57 · Zgłoś
Jak zawsze chłopaki z Jasła górą.
Szacuneczek.
O JSC wie chyba już pół świata ;)
Odpowiedz
0
@ MAriano
dnia 26.08.2009, 23:16 · Zgłoś
Jak można taki dystans pokonać w 9 godzin ? Przecież to jest niemozliwe ! Wielkie szacunek dla was Panowie !
Odpowiedz
0
@ PolaMonola
dnia 26.08.2009, 21:57 · Zgłoś
No, brawo Irek! I reszta chłopaków!Jestem z Was dumna!
Odpowiedz
0
@ WTCH
dnia 26.08.2009, 10:52 · Zgłoś
:-)
SZACUNEK ogromny i oby tak dalej :-)
Odpowiedz
0
@ Wojtek
dnia 26.08.2009, 10:51 · Zgłoś
Pięknie Panowie
:)

JSC górą ;)
Odpowiedz
0
@ WTCH
dnia 26.08.2009, 10:40 · Zgłoś
:-)
SZACUNEK ogromny i oby tak dalej :-)
Odpowiedz
0
@ SBW
dnia 26.08.2009, 10:05 · Zgłoś
Pani burmistrz naszego miasteczka powinna się indywidualnie pofatygować do Łukasza, Wojtka i Irka z kopertą i pogratulować wyników oraz podziękować za promocję Jasła a nie wręczać medale pseudo sportowcom i ich śmiesznym trenerom przez małe r.
Odpowiedz
0
@ SBW
dnia 26.08.2009, 10:02 · Zgłoś
Pani burmistrz naszego miasteczka powinna się indywidualnie pofatygować do Łukasza, Wojtka i Irka z kopertą i pogratulować wyników oraz podziękować za promocję Jasła a nie wręczać medale pseudo sportowcom i ich śmiesznym trenerom przez małe r.
Odpowiedz
0
@ JSC
dnia 26.08.2009, 09:49 · Zgłoś
Szacun dla chłopaków z Jasła;)
Odpowiedz
0
@ Ironpipa
dnia 26.08.2009, 09:44 · Zgłoś
Kania Ty [...], że o Irku i Wojtku nie wspomnę Gratulacje szczere. Wszyscy amerykańscy "twardziele" przy Was to pi...
Odpowiedz
0
@ Czytelnik
dnia 26.08.2009, 07:14 · Zgłoś
Gratulacje dla Ireneusza Sajdaka. Niejeden nastolatek może pozazdrościć takiej kondycji.
Odpowiedz
1
@ xxxx
dnia 25.08.2009, 23:02 · Zgłoś
Dla mnie jesteście po prostu prze ..........
Gratulacje i jeszcze raz gratulacje.
KANIA jesteś WIELKI.
Odpowiedz
0
@ crn
dnia 25.08.2009, 22:48 · Zgłoś
Brawo !!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.