Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Finał Wojewódzki IMS w badmintonie

2

W dniu 28 listopada 2017 r. w Straszęcinie odbył się Półfinał Wojewódzki w badmintona dziewcząt. W zawodach wzięło udział 19 drużyn podzielonych na 6 grup. Drużyna Gimnazjum z Tarnowca w składzie: Jessica Orzechowicz, Aleksandra Smalarz i Anna Sawicka spisała się wyśmienicie.

Po zwycięstwie w swojej grupie dziewczęta, nie tracąc seta awansowały do ¼ finału turnieju, trafiając na zawodniczki  z Gimnazjum z Wiewiórki i pokonując je w stosunku 5-0. Awansowały  do finału zawodów (w półfinale Gimnazjum z Góry Motycznej poddało mecz walkowerem). W finale turnieju nasze dziewczęta spotkały się z gospodyniami zawodów. Ponownie nasza drużyna wygrała w setach 3-2. Dziewczęta z Tarnowca zajęły I miejsce i awansowały do Finału Wojewódzkiego.

Finał wojewódzki odbył się 8 grudnia 2017 r., również w Straszęcinie. W turnieju wzięło udział 12 najlepszych zespołów z województwa podkarpackiego, które zostały podzielone na 4 grupy 3 zespołowe. Nasza drużyna w składzie:  Jessica Orzechowicz, Aleksandra Smalarz i Anna Sawicka po wygraniu swojej grupy z drużynami, awansowała do ćwierćfinału, w którym wygrała z Tarnawą Dolną 5:0. W półfinale spotkaliśmy ponownie drużynę ze Straszęcina. Po emocjonującym i zaciętym pojedynku drużyna z Tarnowca powtórnie wygrała w setach 4:1.

W finale czekały na nas dziewczęta z Dubiecka. Po trudnym meczu drużyna z Tarnowca wzięła odwet za ubiegłoroczną porażkę i wygrała finał w setach 3:2 Nasza drużyna wygrywając Finał Województwa Podkarpackiego awansowała do zawodów ogólnokrajowych w Białymstoku. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów.