II Festiwal Koszykówki w Gimnazjum nr 1
11
Podobnie jak w roku ubiegłym Gimnazjum nr 1 w Jaśle planuje zorganizować kolejną masową imprezę rekreacyjno-sportową „II Festiwal Koszykówki”. Głównym celem zawodów jest promocja i popularyzacja koszykówki, jednej z najważniejszych dyscyplin zespołowych. Cykl turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Czackiego w pierwszy weekend marca, a szczegóły przedstawione są poniżej w regulaminie.

Organizatorzy: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, UKS Lider,
Miejsce: hala sportowa , ul. Czackiego 2,
4 III 2010 (czwartek) godz.8.30
Turniej A: zawody dziewcząt ze szkół podstawowych
Turniej B: zawody chłopców ze szkół podstawowych
5 III 2009 (piątek) godz. 8.30
Turniej C: zawody dziewcząt ze szkół gimnazjalnych
Turniej D: zawody chłopców ze szkół gimnazjalnych
6 – 7 III 2010 (sobota/niedziela) godz. 9.00
Turniej E: otwarte zawody dla młodzieży i dorosłych,
Zgłoszenia i wpisowe:
- termin zgłoszenia do wszystkich turniejów upływa 3.03.2010 (środa) do godz. 10.00
- w turniejach: A, B, C, D drużyny nie płacą wpisowego i wystarczy zgłoszenie telefoniczne (zapisy prowadzi K. Bobula / tel. 013 446 36 74),
- w turnieju E ostatecznym potwierdzeniem udziału jest:
a) dostarczenie listy zawodników zgłaszanej drużyny (data urodzenia, PESEL, adres zamieszkania),
b) posiadanie badań lekarskich lub dostarczenie oświadczeń o zdolności do udziału w turnieju podpisane własnoręcznie, a w przypadku osób niepełnoletnich przez przedstawiciela ustawowego,
c) wpłacenie wpisowego 100 złotych od drużyny.
Losowanie:
- odbędzie się 3.03.2010 (środa) o godz.16.00 w Gimnazjum nr 1 w Jaśle (sala nr 23)
System rozgrywek:
1) Sposób rozegrania poszczególnych turniejów zależy od ilości zgłoszonych drużyn
i zostanie podany przed losowaniem.
2) W rozgrywkach II Festiwalu Koszykówki obowiązują przepisy gry PZKosz
z uwzględnieniem zmian przedstawionych poniżej.
3) Drużyna składa się maksymalnie z 10 zawodników, spośród których udział w grze bierze:
- na małym boisku: 4 zawodników (nie ma rzutów za trzy punkty),
- na dużym boisku: 5 zawodników.
4) W końcówkach przy wyrównanych wynikach, w dwóch ostatnich minutach zatrzymuje się czas,
5) W przypadku remisu zarządza się 2 minutową dogrywkę,
6) Czas na żądanie drużyny (1 minuta): 2 razy w meczu,
7) Nie mierzy się czasu 24 sekund.
8) Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt, przegrana - 1 pkt, walkower - 0 pkt.
9) O kolejności drużyn w rozgrywkach systemem „każdy z każdym” decydują:
a) punkty, b) bezpośredni mecz, c) lepszy stosunek koszy pomiędzy zainteresowanymi zespołami, d) lepszy stosunek koszy w całym turnieju, e) większa ilość zdobytych punktów w całym turnieju.
Nagrody: najlepsze drużyny otrzymają puchary i dyplomy.
Postanowienia końcowe:
- każda drużyna musi mieć dorosłego opiekuna, który odpowiada za ich zachowanie
i posiada zgody rodziców niepełnoletnich zawodników na udział w zawodach,
- organizator nie odpowiada za pozostawione rzeczy wartościowe,
- w turniejach A, B, C ,D szkoły ubezpieczają się we własnym zakresie, a dopuszczenie do zawodów odbędzie się podobnie jak w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego,
- w sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem decyduje organizator.
Kazimierz Bobula

II FESTIWAL KOSZYKÓWKI (4-7 III 2010)
Organizatorzy: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, UKS Lider,
Miejsce: hala sportowa , ul. Czackiego 2,
4 III 2010 (czwartek) godz.8.30
Turniej A: zawody dziewcząt ze szkół podstawowych
Turniej B: zawody chłopców ze szkół podstawowych
5 III 2009 (piątek) godz. 8.30
Turniej C: zawody dziewcząt ze szkół gimnazjalnych
Turniej D: zawody chłopców ze szkół gimnazjalnych
6 – 7 III 2010 (sobota/niedziela) godz. 9.00
Turniej E: otwarte zawody dla młodzieży i dorosłych,
Zgłoszenia i wpisowe:
- termin zgłoszenia do wszystkich turniejów upływa 3.03.2010 (środa) do godz. 10.00
- w turniejach: A, B, C, D drużyny nie płacą wpisowego i wystarczy zgłoszenie telefoniczne (zapisy prowadzi K. Bobula / tel. 013 446 36 74),
- w turnieju E ostatecznym potwierdzeniem udziału jest:
a) dostarczenie listy zawodników zgłaszanej drużyny (data urodzenia, PESEL, adres zamieszkania),
b) posiadanie badań lekarskich lub dostarczenie oświadczeń o zdolności do udziału w turnieju podpisane własnoręcznie, a w przypadku osób niepełnoletnich przez przedstawiciela ustawowego,
c) wpłacenie wpisowego 100 złotych od drużyny.
Losowanie:
- odbędzie się 3.03.2010 (środa) o godz.16.00 w Gimnazjum nr 1 w Jaśle (sala nr 23)
System rozgrywek:
1) Sposób rozegrania poszczególnych turniejów zależy od ilości zgłoszonych drużyn
i zostanie podany przed losowaniem.
2) W rozgrywkach II Festiwalu Koszykówki obowiązują przepisy gry PZKosz
z uwzględnieniem zmian przedstawionych poniżej.
3) Drużyna składa się maksymalnie z 10 zawodników, spośród których udział w grze bierze:
- na małym boisku: 4 zawodników (nie ma rzutów za trzy punkty),
- na dużym boisku: 5 zawodników.
4) W końcówkach przy wyrównanych wynikach, w dwóch ostatnich minutach zatrzymuje się czas,
5) W przypadku remisu zarządza się 2 minutową dogrywkę,
6) Czas na żądanie drużyny (1 minuta): 2 razy w meczu,
7) Nie mierzy się czasu 24 sekund.
8) Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt, przegrana - 1 pkt, walkower - 0 pkt.
9) O kolejności drużyn w rozgrywkach systemem „każdy z każdym” decydują:
a) punkty, b) bezpośredni mecz, c) lepszy stosunek koszy pomiędzy zainteresowanymi zespołami, d) lepszy stosunek koszy w całym turnieju, e) większa ilość zdobytych punktów w całym turnieju.
Nagrody: najlepsze drużyny otrzymają puchary i dyplomy.
Postanowienia końcowe:
- każda drużyna musi mieć dorosłego opiekuna, który odpowiada za ich zachowanie
i posiada zgody rodziców niepełnoletnich zawodników na udział w zawodach,
- organizator nie odpowiada za pozostawione rzeczy wartościowe,
- w turniejach A, B, C ,D szkoły ubezpieczają się we własnym zakresie, a dopuszczenie do zawodów odbędzie się podobnie jak w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego,
- w sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem decyduje organizator.
Bieżący serwis turniejowy na stronie: WWW.e6-sport.pl
Kazimierz Bobula
