Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

II Festiwal Koszykówki w Gimnazjum nr 1

11
Podobnie jak w roku ubiegłym Gimnazjum nr 1 w Jaśle planuje zorganizować kolejną masową imprezę rekreacyjno-sportową „II Festiwal Koszykówki”. Głównym celem zawodów jest promocja i popularyzacja koszykówki, jednej z najważniejszych dyscyplin zespołowych. Cykl turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Czackiego w pierwszy weekend marca, a szczegóły przedstawione są poniżej w regulaminie.


II FESTIWAL  KOSZYKÓWKI (4-7 III 2010)

Organizatorzy:
Gimnazjum nr 1 w Jaśle, UKS Lider,
Miejsce: hala sportowa , ul. Czackiego 2,

4 III 2010 (czwartek) godz.8.30

Turniej A: zawody dziewcząt ze szkół podstawowych
Turniej B: zawody chłopców ze szkół podstawowych

5 III 2009 (piątek) godz. 8.30
Turniej C: zawody dziewcząt ze szkół gimnazjalnych
Turniej D: zawody chłopców ze szkół gimnazjalnych

6 – 7 III 2010 (sobota/niedziela) godz. 9.00
Turniej E: otwarte zawody dla młodzieży i dorosłych,

Zgłoszenia i wpisowe:
- termin zgłoszenia do wszystkich turniejów upływa 3.03.2010 (środa) do godz. 10.00
- w turniejach: A, B, C, D drużyny nie płacą wpisowego i wystarczy zgłoszenie telefoniczne (zapisy prowadzi K. Bobula / tel. 013 446 36 74),
- w turnieju E ostatecznym potwierdzeniem udziału jest:
a) dostarczenie listy zawodników zgłaszanej drużyny (data urodzenia, PESEL, adres zamieszkania),
b) posiadanie badań lekarskich lub dostarczenie oświadczeń o zdolności do udziału w turnieju podpisane własnoręcznie, a w przypadku osób niepełnoletnich przez przedstawiciela ustawowego,
c) wpłacenie wpisowego 100 złotych od drużyny.

Losowanie:

- odbędzie się 3.03.2010 (środa) o godz.16.00 w Gimnazjum nr 1 w Jaśle (sala nr 23)

System rozgrywek:

1) Sposób rozegrania poszczególnych turniejów zależy od ilości zgłoszonych drużyn
i zostanie podany przed losowaniem.
2) W rozgrywkach II Festiwalu Koszykówki obowiązują przepisy gry PZKosz
z uwzględnieniem zmian przedstawionych poniżej.
3) Drużyna składa się maksymalnie z 10 zawodników, spośród których udział w grze bierze:
- na małym boisku: 4 zawodników (nie ma rzutów za trzy punkty),
- na dużym boisku: 5 zawodników.
4) W końcówkach przy wyrównanych wynikach, w dwóch ostatnich minutach zatrzymuje się czas,
5) W przypadku remisu zarządza się 2 minutową dogrywkę,
6) Czas na żądanie drużyny (1 minuta): 2 razy w meczu,
7) Nie mierzy się czasu 24 sekund.
8) Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt, przegrana - 1 pkt, walkower - 0 pkt.
9) O kolejności drużyn w rozgrywkach systemem „każdy z każdym” decydują:
a) punkty, b) bezpośredni mecz, c) lepszy stosunek koszy pomiędzy zainteresowanymi zespołami, d) lepszy stosunek koszy w całym turnieju, e) większa ilość zdobytych punktów w całym turnieju.

Nagrody:
najlepsze drużyny otrzymają puchary i dyplomy.

Postanowienia końcowe:
- każda drużyna musi mieć dorosłego opiekuna, który odpowiada za ich zachowanie
i posiada zgody rodziców niepełnoletnich zawodników na udział w zawodach,
- organizator nie odpowiada za pozostawione rzeczy wartościowe,
- w turniejach A, B, C ,D szkoły ubezpieczają się we własnym zakresie, a dopuszczenie do zawodów odbędzie się podobnie jak w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego,
- w sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem decyduje organizator.

Bieżący serwis turniejowy na stronie: WWW.e6-sport.pl


Kazimierz Bobula
Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
0
@ b.
dnia 08.03.2010, 22:11 · Zgłoś
czekanie chyba było przyjemniejsze niż dostawanie po pupie.
Odpowiedz
0
@ :D
dnia 19.02.2010, 14:00 · Zgłoś
Czekam na Was "dziewczynki" z ILO :) i już nie mogę się doczekac :)
Odpowiedz
0
@ m
dnia 17.02.2010, 23:12 · Zgłoś
Otóż do tego zmierzałem. Nigdzie nie wspominałem o poziomie ILO. Chociaż wcale nie jest tak fatalnie jak mogłoby sie wydawac :D Dawajcie znac jak macie zamiar zgłosic drużyne :D Już wiemy, że bedzie ILO, pewnie też Żmigród wpadnie (2 zespoły??)
Odpowiedz
0
@ xD
dnia 17.02.2010, 20:44 · Zgłoś
przepaść do dzieli całą Jasielską koszykówkę do prawdziwej koszykówki, a najbliżej do czołówki ma właśnie ILO, chociaż to jeszcze strasznie długa droga :)
Odpowiedz
0
@ b
dnia 17.02.2010, 19:40 · Zgłoś
"m dnia 17.02.2010, 10:25 - ip: 94.251.194.*
W kategorii szkół średnich ILO przyznano komisyjnie tytuł ze względu na przepasc jaka dzieli ich od reszty... Chłopacy szykują sie do detronizacji pewnego dużego pana i jego drużyny w zawodach OPEN..."
propsy za szczerość.
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 17.02.2010, 19:09 · Zgłoś
przepaść to dzieli I LO od prawdziwej koszykówki
Odpowiedz
0
@ m
dnia 17.02.2010, 10:25 · Zgłoś
W kategorii szkół średnich ILO przyznano komisyjnie tytuł ze względu na przepasc jaka dzieli ich od reszty... Chłopacy szykują sie do detronizacji pewnego dużego pana i jego drużyny w zawodach OPEN...
Odpowiedz
0
@ do sugestia
dnia 16.02.2010, 21:58 · Zgłoś
będzie gorzej jak w kosza. mniej drużyn (bo więcej zawodników jest potrzebnych do drużyny, mniej się robi obecnie "ręcznej" w szkołach a jak przyjdą 40-50 letnie [...]ki to narobią młodzieży wstydu bo w latach 80 SP4 była wielokrotnie w pierwszej 10 w Polsce w tej grze zespołowej. A byli zawodnicy OLIMPII i IGLOPOLU z Jasła nie wyjechali. Proponuję zorganizować mecz pokazowy "starzy" na "młodych". Ale była by zabawa dla [...]ków. Jak wiadomo w ręcznej masa ciała ma znaczenie a z wiekiem z reguły masa wzrasta ;) . A taktyki się nie zapomina.
Odpowiedz
0
@ Licealistka
dnia 16.02.2010, 21:17 · Zgłoś
A dlaczego nie ma ma dla szkół średnich?
Zgadzam się z "sugestia" na pewno dużo by było chętnych w piłkę ręczną :)
Odpowiedz
0
@ sugestia
dnia 16.02.2010, 02:05 · Zgłoś
ja proponuje zorganizować turniej w piłke ręczną....na pewno by sie zgłosilo więcej drużyn niż w koszykówkę...(patrząć na sukcesu narodowej reprezentacji)...panie Bobula pomyślmny nad tym :) a nóż sie uda
Odpowiedz
0
@ Lala
dnia 15.02.2010, 13:43 · Zgłoś
Ja nie chce nic mówić, te turnieje to dobra rzecz, ale znowu nie róbmy jaj, właśnie przez te turnieje przepada tyle godzin wf-u w tygodniu, że szok, najpierw siatkówka, piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna,przepraszam czy nie można tego zorganizować w weekendy albo teraz na feriach? Tyle młodzieży siedzi w domu i nie ma co robić w ferie...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.