III Bieg Pamięci Senatora Stanisława Zająca już 1 maja!
Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca organizuje po raz III Bieg Pamięci dla upamiętnienia osoby wybitnego prawnika, polityka, posła I, III, V i VI kadencji, wicemarszałka Sejmu III kadencji, senatora RP VII kadencji, który zginął w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach 1 maja.

Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca po raz III zaprasza do wzięcia udział w Biegu Pamięci, który odbędzie się 1 maja. Ta inicjatywa sportowa ma już swoich zwolenników. W poprzednich edycjach w w biegu wzięło udział blisko 100 osób nie tylko z naszej okolicy, ale również z Polski i za granicy.
Bieg rozpocznie się w Święcanach obok remizy OSP na dystansie 21 km o godzinie 10.30, w miejscowości, z której pochodził senator Stanisław Zając. Dla najmłodszych, młodzieży, a także samorządowców przewidziano przyjemną trasę na dystansie 5 km o godzinie 11.00.
Półmaraton zakończy się na mecie w Skansenie Karpacka Troja w Trzcinicy.

Zawody odbędą się w kategoriach dla kobiet: OPEN, dla mężczyzn:
od 16-19 lat
od 20-29 lat
od 30-39 lat
od 40-49 lat
od 50-59 lat
od 60- 69 lat
70+
Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przewidziane są nagrody pieniężne oraz rzeczowe:
1 miejsce: 200 zł
2 miejsce: 150 zł
3 miejsce: 100 zł
Każdy z uczestników Biegu Pamięci otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom.
O szczegółach zapisów na stronie: http://polmaratonpamieci.pl/
(icz)
