III Otwarte Biegi Uliczne
Przy wtórze ciepłego lecz porywistego wiatru, w niedzielne popołudnie 27 maja rozpoczęła się na terenie Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 cykliczna już impreza biegowa pod nazwą III Otwarte Biegi Uliczne, połączona z piknikiem rodzinnym dla mieszkańców osiedla Rafineria i całego miasta. Jak zwykle całej imprezie towarzyszyło ogromne zainteresowanie, szczególnie zaś konkurencja biegowa. W bieżącym roku na starcie stanęło ponad 250 biegaczy w różnych kategoriach: od maluszków aż po kategorię OPEN. Najmłodszy zawodnik liczył zaledwie 2 lata, najstarszy zaś 72!!! Emocji podczas zawodów było co niemiara, dopingowali młodsi i starsi: mamusie, tatusiowie, dziadkowie, koledzy, nauczyciele. Ci ostatni wraz z dyrekcją placówki, obsługą a także rodzicami zmierzyli swe siły w kategorii VIP. Wszyscy zwycięzcy uhonorowani zostali okazjonalnymi pucharami, medalami oraz dyplomami, a po wręczeniu trofeów odbyło się równie emocjonujące losowanie ponad 50 nagród rzeczowych, z nagrodą główną – rowerem górskim. Całość imprezy ubarwiona została licznymi występami przedszkolaków i uczniów szkoły a o nasze żołądki zadbały jak zwykle niezastąpione panie z Rady Rodziców serwując wyśmienite domowe wypieki, smaczne kiełbaski z grila, zapiekanki, lody oraz napoje chłodzące.

Jednym słowem „Niedziela była na prawdziwą 6”!!! Zapraszamy za rok!
GABI
