Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ireneusz Brożyna zawodnikiem pierwszoligowej Miedzi Legnica!

50

Transfer o którym spekulowano od kilkunastu dni wreszcie doszedł do skutku. Dziś w siedzibie Czarnych Jasło miało miejsce podpisanie umowy, na mocy której Ireneusz Brożyna stał się zawodnikiem pierwszoligowej Miedzi Legnica.

Po testach, jakie Brożyna odbył niedawno w klubie z zaplecza Ekstraklasy pojawiały się spekulacje, jakoby jego włodarze poważnie rozważali sprowadzenie młodego piłkarskiego talentu reprezentującego barwy Czarnych do siebie. W tej chwili można już powiedzieć, iż były one prawdziwe – umiejętności piłkarza znalazły uznanie w oczach szkoleniowców pierwszoligowca i w dniu dzisiejszym został on oficjalnie zawodnikiem Miedzi Legnica.

Zarząd Czarnych Jasło w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie klubu dziękuje Ireneuszowi Brożynie za grę w jasielskiej drużynie i życzy kolejnych sukcesów w dalszej sportowej karierze.

Ireneusz Brożyna podczas meczu Reprezentacji Polski do lat 17 
(fot. Sławek Kordyzon / www.plockapilka.pl)

Przypomnijmy  siedemnastoletni Ireneusz Brożyna pochodzi z miejscowości Mytarz w gminie Nowy Żmigród. Uczęszczał do klasy sportowej Gimnazjum nr 2 w Jaśle. Mimo młodego wieku może pochwalić się kilkakrotnym uczestnictwem w konsultacjach szkoleniowych młodzieżowych reprezentacji Polski oraz grą z orłem na piersi podczas turniejów międzynarodowych. Na boisku występuje jako boczny obrońca bądź pomocnik. Zawodnik ten nie będzie jedynym ambasadorem jasielskiej piłki w I lidze – dołączy do grającego w Puszczy Niepołomice Mateusza Cholewiaka, który w obecnym sezonie strzelił już dla swojej drużyny kilka bramek.


Początki Miedzi Legnica sięgają roku 1971. Największym dotychczasowym osiągnięciem klubu jest tryumf w Pucharze Polski w sezonie 1991/1992. Przed dwoma laty drużyna po raz trzeci w historii wywalczyła awans na zaplecze najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.

Stadion Miejski im. Orła Białego w Legnicy 
obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa MKS Miedź Legnica
(fot. Piotr Krzyżanowski, naszemiasto.pl)

Jakub Hap

Reklama

Komentarze: 50

Dodaj komentarz Widok:
0
@ aa
dnia 15.02.2014, 00:51 · Zgłoś
Jaki kurcze Jaślanin. Chłopak pochodzi z Gminy Nowy Żmigród miejscowość Mytarz z tej samej miejscowości co Stopa .Jaślanin jeszcze długo nie będzie grał w takiej wysokiej lidze hihih
Odpowiedz
0
@ kiero
dnia 15.02.2014, 17:16 · Zgłoś
No jasne ze nie,Mateusz Cholewiak 1 ligowa Puszcza Niepołomice.
Odpowiedz
3
@ fan
dnia 10.02.2014, 19:19 · Zgłoś
Fajnie. Jaślanin w I lidze.
Odpowiedz
0
@ zal
dnia 09.02.2014, 16:37 · Zgłoś
zaczynal w zmigrodzie juz jest zwyciesca
Odpowiedz
3
@ stary
dnia 07.02.2014, 21:32 · Zgłoś
O co tyle krzyku, chłopak jest dobry to idzie do góry.
Nie byłoby dobrze mieć swojego ziomka w reprezentacji narodowej seniorów. Dla wielu młodych piłkarzy byłby to przykład, że można coś osiągnąć w sporcie.
Odpowiedz
1
@ do ja
dnia 07.02.2014, 20:59 · Zgłoś
I zmieńcie zarząd. Tyle w tym temacie.
Odpowiedz
1
@ lechu
dnia 09.02.2014, 21:43 · Zgłoś
A ty [...].
Odpowiedz
2
@ taki tam
dnia 07.02.2014, 15:57 · Zgłoś
A jaki to problem rozwiać watpliwości zainteresowanych i pokazać umowę kupna- sprzedaży człowieka Irka Brożyny jasielskim kibicom?
Odpowiedz
4
@ digidigi
dnia 09.02.2014, 16:46 · Zgłoś
nie ma czegoś takiego jak umowa"kupna-sprzedaży" :)albo jedno albo drugie :)
Odpowiedz
8
@ Tempo Nienaszów
dnia 07.02.2014, 13:00 · Zgłoś
Powodzenie Irek w nowym klubie i szybkiego awansu do ekstraklasy. Pozdro
Odpowiedz
2
@ sędzia
dnia 07.02.2014, 10:26 · Zgłoś
Zgodnie z uchwałą PZPN ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika i przejście do I ligi wynosi 40.000 zł za 1 rok szkolenia.
Odpowiedz
-2
@ kibic
dnia 07.02.2014, 11:16 · Zgłoś
..i wszystko jasne. Powodzenia w nowym klubie !
Odpowiedz
2
@ do sędziego
dnia 07.02.2014, 12:09 · Zgłoś
Czyli idac twoim tokiem rozumowania Miedz musiała zapłaci Czarnym za 5 lat szkolenia 200 000 zł[...] chyba jestes naprawde sędzia ale typowy kalosz.
Odpowiedz
-2
@ do sędziego
dnia 07.02.2014, 12:21 · Zgłoś
Wiek 1 Kategoria 2 Kategoria 3 Kategoria 4 Kategoria
9 lat i 1 dzieo do 12 lat 200 200 200 100
12 lat i 1 dzieo do 15 lat 2000 1200 600 200
15 lat i 1 dzieo do 18 lat 4000 2400 1200 400
18 lat i 1 dzieo do 23 lat 7000 4200 2100 700



3. Ustala się następujący podział na kategorie Klubów:
klub Ekstraklasy –kategoria 1.
klub I i II ligi –kategoria 2.
Klub III i IV ligi –kategoria 3.
Irek ma 17 lat czyli 15 i 1 dzien do 18 lat i jest w 3 kategorii czyli ekwiwalent za jego wyszkolenie to 5 razy 1200 zł.czyli 6000 tys.To wszystko jest na stronie pzpn tylko wystarczy poczytać jesli sie jest naprawdę zainteresowanym tematem a nie plesc o 20 tys. albo inne bajki
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 07.02.2014, 13:38 · Zgłoś
powinno byc 6 000 zł..a nie 6 000 tys bo to jest juz 6 MILIONOW ...
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 07.02.2014, 10:05 · Zgłoś
Gratulacje dla Irka oraz trenerów i prezesa.Oby tak dalej wyglądało szkolenie młodych adeptów w czarnych.Tylko na to potrzeba środków,których brakuje.Na jesień wybory,kibice i sypatycy można to zmienić...
Odpowiedz
2
@ expert
dnia 06.02.2014, 21:47 · Zgłoś
I czym się tu chwalić, że teraz legnica a potem zagranica, polska piłka [...] dna.
Odpowiedz
0
@ Kibic prawdziwy
dnia 06.02.2014, 21:04 · Zgłoś
A ty ile wziąłeś do skarpety?
Odpowiedz
-4
@ kiero
dnia 06.02.2014, 20:50 · Zgłoś
Żądać to ty sobie możesz,żeby ci żona albo mamusia skarpetki wyprała.
Odpowiedz
0
@ Kibic prawdziwy
dnia 06.02.2014, 20:31 · Zgłoś
Żądamy informacji, ile Zarząd Czarnych wziął kasy. Ile dostają od Burmistrza, to paplają na wszystkie strony, że mało! Teraz mają okazję się wykazać i uczciwie pokazać odpowiednie dokumenty za "sprzedaż" zawodnika.
Odpowiedz
-6
@ Sam Ermolenko
dnia 06.02.2014, 19:04 · Zgłoś
Polska piłka [...], jasielska piłka [...] dna.
Niestety Lewandowski rodzi sie raz na 30 lat. Najśmieszniejsze jest to, że na zachodzie 17-sto latkowie to już ukształtowani gracze natomiast u nas 27-letni Brożek był ciągle młodym talentem i uczył sie gry z [...] na jeden, dwa kontakty.Nie ma sie czym [...].Zginie jak cała reszta na polskich dyskotekach albo zad...czy sie na śmierć piłkarskimi groupiess.
Wy mu gratulujecie a to ma być dopiero początek drogi. Biorąc pod uwage z kim pracował na początku przygody z piłką można zaryzykować stwierdzenie, że będzie słabo.
Biorąc pod uwagę z kim będzie pracował trener ( piłkarski Dyzma II- R. Ulatowski) piłkarze ( skompromitowani Burkhard, Łobodziński,Bartczak, Grzegorzewski- piłkarski skorumpowany szrot) to ciemno to widze.
Odpowiedz
6
@ Kibic
dnia 06.02.2014, 19:50 · Zgłoś
Trenerem Miedzi akurat jest Adam Fedoruk ... Co do reszty pełna racja !
Odpowiedz
0
@ Sam Ermolenko
dnia 06.02.2014, 19:53 · Zgłoś
Ule zwolnili?Młatko boska.Toż to klon Mourinho i protoplasta Cześka Michniewicza czyli polskiego Mourinho z dodatkiem Alexa Fergusona.
Jakim prawem?
Odpowiedz
-1
@ 15
dnia 06.02.2014, 22:14 · Zgłoś
Chciałeś napisać, ze jasielska siatkówka [...] dna. Akurat Czarni i praca z młodzieżą może być przykładem jak zrobić coś z niczego. Bez boisk, bez pieniędzy, dzięki dobremu szkoleniu, pasji Klubu i rodziców tych młodych chłopaków.
Odpowiedz
1
@ do 15
dnia 07.02.2014, 14:54 · Zgłoś
Jakby jasielska siatkówka miała te pieniadze co Czarni to chłopcy i dziewczyny DAWNO graliby CO NAJMNIEJ w I lidze, a na trybunach nie byłoby chamstwa.
Odpowiedz
8
@ kibic
dnia 06.02.2014, 17:07 · Zgłoś
Gratulacje!!! Powodzenia w nowym klubie !!
Odpowiedz
3
@ racja ....
dnia 06.02.2014, 16:39 · Zgłoś
Własnie wszystko jawnie ille komu!!!
Odpowiedz
1
@ prezio...
dnia 06.02.2014, 14:48 · Zgłoś
... oczywiście ... sparring
Odpowiedz
9
@ Lapacz krokodyli
dnia 06.02.2014, 16:34 · Zgłoś
ile kasy za transfer? kibice chcą wiedzieć...
Odpowiedz
-6
@ kiero
dnia 06.02.2014, 20:52 · Zgłoś
63złote 27 groszy brutto-zadowolony?
Odpowiedz
1
@ prezio...
dnia 06.02.2014, 14:47 · Zgłoś
... a może by tak jakiś na wsparcie Klubu a zarazem pokazanie Irka w nowych barwach?
Odpowiedz
4
@ lew
dnia 06.02.2014, 16:08 · Zgłoś
W Jasle nie ma odpowiedniego stadionu niestety.
Odpowiedz
-6
@ Tarzan-zan
dnia 07.02.2014, 12:42 · Zgłoś
Jak to nie ma... Dla czarnych jasło to nawet orlik jest za dobry...
Odpowiedz
-11
@ Tarzan-zan
dnia 07.02.2014, 12:44 · Zgłoś
KARPATY Krosno to potęga... Czarni jasło nie są godni nawet sprzątać im ubikacji...
Odpowiedz
5
@ antidotum
dnia 07.02.2014, 17:33 · Zgłoś
Coś mi tu czuć cyganerią.
Odpowiedz
11
@ AS
dnia 06.02.2014, 14:31 · Zgłoś
Gratulacje dla kolegi!
Odpowiedz
25
@ kk
dnia 06.02.2014, 14:21 · Zgłoś
ile czarni dostali kasy za transfer czemu nie napisali ??
Odpowiedz
-20
@ lew
dnia 06.02.2014, 16:07 · Zgłoś
Czarni z dużej litery,a ile kasy to akurat nie powinno cię interesować.
Odpowiedz
-2
@ lol
dnia 06.02.2014, 17:03 · Zgłoś
jak już coś, to z wielkiej litery, nie ma czegoś takiego jak "duże litery" ;) a Młodemu oczywiście gratulacje i oby tak dalej!
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 10.02.2014, 11:54 · Zgłoś
co macie d ukrycia ile po...?
Odpowiedz
0
@ znafca do lol
dnia 10.02.2014, 21:52 · Zgłoś
jak już to poprawne są obie formy. Jak już to "dużymi/wielkimi literami" a nie "z dużej/wielkiej litery" misiu pysiu, bo to bardziej trąci rusycyzmem;)
Odpowiedz
1
@ lol
dnia 10.02.2014, 22:16 · Zgłoś
ZNAFCA - sporo "rusycyzmów" weszło do naszej potocznej mowy (np. "idę na budowę") i pisać "z wielkiej litery" nie jest żadnym błędem. błędem za to jest pisać z "dużej". pozdrawiam, misiu pysiu
Odpowiedz
0
@ lol
dnia 10.02.2014, 22:21 · Zgłoś
ps. z orientacją coś nie tak?
Odpowiedz
7
@ xyz
dnia 06.02.2014, 13:39 · Zgłoś
Zaistniała mała pomyłka bo Ireneusz nie gra jako lewy obrońca bądź boczny pomocnik tylko jako prawy ;p
Odpowiedz
-15
@ xyz
dnia 06.02.2014, 14:05 · Zgłoś
to jest szalenie ważne !! naprawdę XYZ
Odpowiedz
-3
@ Tarzan-zan
dnia 07.02.2014, 12:38 · Zgłoś
Co z tego jak czarni jasło i ich zawodnicy są jak stare poniemieckie samochody - nigdzie ich nie chcieli to tu przyszli :)
Odpowiedz
-7
@ Tarzan-zan
dnia 07.02.2014, 13:01 · Zgłoś
Gdyby tak pokusić się o porównanie samochodu do drużyny piłkarskiej to czarni jasło = cherlawy stary poniemiecki diesel jak np Audi 80, Karpaty krosno = Bentley Continental GT...
Odpowiedz
3
@ Kibic
dnia 07.02.2014, 16:03 · Zgłoś
Bentley ... ale niestety stojący w garażu !
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 09.02.2014, 20:33 · Zgłoś
Lepszy bentley w garażu niż audi A4 na jezdni :)
Odpowiedz
0
@ AUDI 80 !!
dnia 16.02.2014, 23:52 · Zgłoś
to tak jakbyś porównał konia do koniaku...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.