IV Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo miasta Jasła pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła
9 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Jaśle odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo miasta Jasła pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Organizatorem turnieju był UKS SPIN Jasło oraz Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jaśle. Głównym celem rozgrywek było rozpowszechnienie gry w tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży.<<FOTOGALERIA>>

Wśród zawodników znaleźli się uczniowie następujących szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Jasła: ISP12, SP NR 2, SP Nr 5, SP NR 7, SP Nr 8, SP Nr 10, SP Nr 11 oraz gimnazja: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr4, Gimnazjum Nr5.
Zawody przebiegały według Regulaminu Polskiego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach: szkoły podstawowe – dziewczęta i chłopcy, szkoły gimnazjalne – dziewczęta i chłopcy. Rozgrywki były prowadzone systemem do dwóch przegranych gier, co pozwoliło wyłonić kolejność miejsc w rozgrywkach indywidualnych i zespołowych.


Mistrzostwa Rozegrano w 6 kategoriach:
1. Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 1 do 3.
2. Szkoły Podstawowe Dziewczynki – klasy od 1 do 3.
3. Szkoły Podstawowe Dziewczynki – klasy od 4 do 6.
4. Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 4 do 6.
5. Gimnazja Dziewczęta.
6. Gimnazja Chłopcy.
Klasyfikacja do trzeciego miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:
Szkoły Podstawowe - dziewczynki 1-3
1. Juszczyk Dominika - SP10
2. Górniak Oliwia - SP10
3. Owsianka Anna - SP10
Szkoły Podstawowe - chłopcy 1-3
1. Domasławski Dawid - SP12
2. Piątkowski Eryk - SP5
3. Zabadała Mikołaj - SP10
Szkoły Podstawowe - Dziewczynki 4-6
1. Budziak Martyna - SP10
2. Zdebska Anna - SP10
3. Cieciora Weronika - SP10
Szkoły Podstawowe - chłopcy 4-6
1. Rakoczy Michał - SP10
2. Juszzczyk Michał - SP10
3. Kozioł Maciej - SP11
Gimnazja - dziewczęta
1. Bukowiec Justyna - Gimnazjum Nr 1
2. Walczyk Gabriela - Gimnazjum Nr 1
3. Wójcik Małgorzata - Gimnazjum Nr 1
Gimnazja - chłopcy
1. Cerzniewski Szymon - Gimnazjum Nr 5
2. Owsianka Michał - Gimnazjum Nr 1
3. Sabik Szymon - Gimnazjum Nr 1

W klasyfikacji zespołowej I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaśle, a w kategorii szkół gimnazjalnych – drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
UKS „SPIN - JASŁO” został założony przez osoby, którym przyświecał cel rozpropagowania dyscypliny jaką jest tenis stołowy w mieście Jaśle. Tenis stołowy jest dyscypliną bardzo widowiskową, a jednocześnie wymagającą do jej uprawiania wielkich umiejętności i doświadczenia. W mieście Jaśle jest wielu entuzjastów tego sportu jednakże uprawiają go zazwyczaj rekreacyjnie lub amatorsko. Nasz Klub wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Uczniowski Klub Sportowy „SPIN - JASŁO” powstał z myślą o młodzieży, która zainteresowana dyscypliną sportu jaką jest tenis stołowy postanowiła doskonalić swoje umiejętności w tym kierunku. Z najlepszych zawodników w klubie jest wytypowana drużyna, która uczestniczy w ligowych rozgrywkach.


Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Turnieju oraz sponsorom za ufundowanie pucharów i nagród dla zwycięzców Turnieju. Żywimy nadzieję, że UKS SPIN Jasło poszerzy swoje szeregi o nowych miłośników gry w tenisa stołowego, a Turniej o mistrzostwo Jasła szkół podstawowych i gimnazjalnych będzie cieszył się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Miasta Jasła.
UKS „SPIN” Jasło
