Strona główna

IX Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo za nami

8
Napisany dnia: 05.03.2019, 12:34 , Tagi: Brak

W miniony weekend w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się międzynarodowy turniej judo, w którym udział wzięło około 600 uczestników z ponad 50 klubów m.in. z Czech, Mołdawii, Węgier, Słowacji oraz z całej Polski.<FOTOGALERIA>

W sobotę (2 marca br.) na hali Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle rozpoczął się turniej rangi międzynarodowej podzielony na kategorie wiekowe i wagowe. W tym roku na mistrzostwa zgłosiło się bardzo wielu zawodników z kilku krajów, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności na macie w Jaśle. Ze względu na liczne grono uczestników, część walk odbywała się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Głównym sędzią tegorocznych mistrzostw został Mirosław Nowicki.

W uroczystym otwarciu zawodów wzięli udział wiceburmistrz Elwira Musiałowicz-Czech, Celina Nocula - prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademi Sztuk Walki w Jaśle, Paweł Juryś- wiceprezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Judo oraz radna Krystyna Sikora.

- Turniej rozgrywany jest z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Najmłodsi zawodnicy tak zwana grupa do 11 roku życia mogą podczas walk stosować jedynie techniki rzutów i trzymań ze względu na ich bezpieczeństwo. Ucząc dzieci na początkowym etapie staramy się ich rozkochać w tej dyscyplinie sportu nie pokazując im tych najtrudniejszych elementów judo, które mogłyby być niebezpieczne dla ich zdrowia. Pozostałe grupy, czyli starsi zawodnicy mogą stosować rzuty poświęcenia, czyli trudniejsze techniki oraz dźwignie i duszenia, które w judo sportowym są dozwolone – wyjaśnia Przemysław Czarnecki, kierownik zawodów i seminarium.

W niedzielę 3 marca odbył się camp treningowy dla zawodników biorący udział w turnieju. Podczas dwóch, sesji treningowych szkolili oni techniki walki, a także uczestniczyli w walkach treningowych.

Z wynikami z IX Otwartych Mistrzostw Miasta Jasła w Judo można zapoznać się <TUTAJ>

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Grucha
dnia 05.03.2019, 16:38
Ocena
komentarza:
-8
Brutalne sporty są promowane a lekkoatletyka nie
@ Henry
dnia 05.03.2019, 21:24
Ocena
komentarza:
6
To niech sie lekkoatletyka promuje w czym tu widzisz problem? Zorganizuj coś znajdź na to sponsorów promuj swoj pomysł zrób reklamę zaproś zawodników poświęć temu kilka miesiący i masz już gotową promocje. To naprawdę jest okropnie brutalny sport 700 osób startujących i żadnej kontuzji. Człowieku każdy sport w którym się walczy ma swoje zasady i sędziów a zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest było i będzie priorytetem. Więc wylewaj swoje żale kolegom przy piwie.
@ Grucha
dnia 06.03.2019, 06:55
Ocena
komentarza:
-4
Gdzie zauważyłeś jakiś żal? Bo ja u Ciebie atak
@ nikita
dnia 06.03.2019, 09:52
Ocena
komentarza:
4
A dlaczego zawodnicy,działacze, rodzice,kibice stoją w tłoku albo cisną się wokół mat zamiast siedzieć na krzesełkach? Czyżby ktoś nie pomyślał przy budowie tej pięknej,nowoczesnej hali o widowni na te 600 jak piszecie miejsc ? Kolejne niedopatrzenie podobnie jak w przypadku hali na gimnazjum nr 1 czy basenie ? Kto za to odpowiada? Do tego mądralińskiego Henrego, gdzie człowiek ma zaprosić w Jaśle lekkoatletów i zorganizować coś ? Na żużlu wokół boiska na Rafinerii ? Wiesz ile lat walczyliśmy o obiekt do la ? Dłużej niż ty masz lat. W tym roku Polska reprezentacja wywalczyła miano najlepszej w Europie. To jednak wam się obiekt w Jaśle buduje a nie ma dla Nas. Przypadek ? nie sądzę.
@ Henry
dnia 06.03.2019, 15:25
Ocena
komentarza:
-1
Widocznie źle walczycie skoro przez tyle lat nie udało się nic ugrać. Strasznie was boli ta hala sportów walki tak samo jak i wyniki zawodników
@ do nikita
dnia 06.03.2019, 15:42
Ocena
komentarza:
-1
Powiedz jaki masz czy macie pomysł na promowanie czy pozyskanie środków a myślę że środowiska sportowe poprą waszą inicjatywę
@ antydyrektor
dnia 06.03.2019, 16:58
Ocena
komentarza:
2
... no właśnie ... na ile osób jest ta hala ? przecież to zagrożenie ewidentne, jakby coś tam się wydarzyło aaaaaa nawet lepiej nie mówić. W ogóle ten parking w zimie był niebezpieczny, ślisko nie posypane , dyrektor idzie na emeryturę , że wszystko ma ,, no tam
@ bodek
dnia 06.03.2019, 17:42
Ocena
komentarza:
1
Brawo Przemek. Rób swoje. Jesteś wielki. Czapki z głów. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Dzień decyzji

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105