Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak uniknąć podwyżek cen prądu w 2023?

Zamrożenia cen energii w 2023 r. sprawią, że rachunki za prąd nie wzrosną - czy na pewno? Ile będziesz płacić za prąd w 2023 r.? Czy zmieścisz się w limicie MWh? Czy warto czekać z inwestycją w instalację fotowoltaiczną?

Od stycznia 2023 roku przestanie obowiązywać tarcza antyinflacyjna, która znosiła akcyzę i obniżała VAT na energię elektryczną. Forum Energii obliczyło, że po uwzględnieniu tych podatków gospodarstwa domowe, które zmieszczą się w ustawowych limitach, zobaczą rachunek wyższy o 18 proc. Natomiast w przypadku rodzin zużywających 2,38 MWh energii (średnia z 2018 r.) rachunki wzrosną o 25 proc.

Zamrożenie cen energii elektrycznej w 2023 r. nie ochroni żadnej z grup odbiorców (gospodarstwa oraz firmy) przed wyższymi rachunkami. Powrót akcyzy i starej stawki VAT podbije koszty o 20-60%.

Aby płacić mniej – trzeba oszczędzać energię i przyspieszyć inwestycje w poprawę efektywności energetycznej poprzez np. montaż paneli fotowoltaicznych oraz magazynów energii. Im wyższe są ceny energii, tym takie inwestycje stają się bardziej opłacalne. Co więcej, dzięki programom takim jak jak  „Czyste Powietrze" czy „Mój Prąd" oraz dostępnym ulgom (ulga termomodernizacyjna) można obniżyć koszt inwestycji nawet o 37 tyś zł, a tym samym przyspieszyć jej zwrot.

Aby skorzystać z wszystkich dostępnych możliwości, warto sięgnąć po fachowe doradztwo. Takie znajdziemy w lokalnej firmie Inoveli Sp z o.o., zajmującej się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych, systemów klimatyzacji, pompami ciepła oraz rekuperacją.

W ramach net-billingu (zastąpił on obowiązujący od 2016 r. system net-matering zwany systemem opustów) cena zakupu energii jest identyczna zarówno dla prosumentów, jak i zwykłych klientów sieci. Właściciele fotowoltaiki nadal generują duże oszczędności. Dzieje się tak dzięki możliwości sprzedaży wyprodukowanej przez siebie energii. Darmową indywidualną symulację kosztów poszczególnych instalacji mogą Państwo zamówić w firmie Inoveli, gdzie doradca techniczny odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Ceny energii elektrycznej dla MŚP (i innych) będą w 2023 r. ograniczone do 785 zł/MWh. Wzrost kosztów energii elektrycznej dla tej grupy odbiorców szacuje się na +21%, choć ze względu na brak regulacji cen dla biznesu, wartość ta może być inna.

Największy wzrost kosztów w 2023 r. odczuje duży przemysł, nieobjęty żadnymi rekompensatami. Tu cena energii elektrycznej w największym stopniu uzależniona jest od sytuacji na giełdzie. Rachunki mogą wzrosnąć nawet o +85% r/r.

źródło: Linkedin Forum Energii

Zapraszamy do kontaktu:
Inoveli Sp. z o.o.
doradca techniczny: 794 545 260
email: sprzedaz@inoveli.pl
FB: https://www.facebook.com/inoveli.polska

Systemy fotowoltaiczne, carporty, pompy ciepła, klimatyzacje, rekuperacje.

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 23.12.2022, 07:43
 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657