Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

11

W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

Druhowie Bartosz Maciejowski i Tomasz Kurek z OSP w Święcanach wystąpili w w mistrzostwach w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych i Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. W tegorocznych biegach po schodach udział zgłosiło 49 drużyn, które rywalizowały z nimi o zwycięstwo. To już trzeci raz z rzędu, kiedy pokazali siłę, upór i włożyli w to mnóstwo pracy, aby utrzymać po raz trzeci I miejsce i tytuł Mistrza Polski w kategorii OSP.

Dwuletnia przerwa spowodowana obostrzeniami związanymi ze stanem pandemii koronawirusa nie wpłynęła negatywnie na ich kondycję oraz dyspozycję. Druhowie ze Święcan ponownie okazali się bezkonkurencyjni w rywalizacji z zespołami z całej Polski. Dwuosobowe zespoły w pełnym umundurowaniu ze sprzętem ochrony układu oddechowego ruszyły z płyty głównej przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Druh Bartosz pokonał 800 schodów i 30 pięter w 5 minut i 43 sekundy, z kolei druh Tomasz w 5 minut i 44 sekundy. Strażacy ochotnicy z Pleśni jako drudzy dobiegli do mety dopiero po 6 minutach. Na trzecim miejscu uplasowali się druhowie z OSP w Babinie.

- Do Warszawy pojechaliśmy z pozytywnym nastawieniem. Wiele osób nas wspierało i dawało otuchy. Nie mogliśmy ich zawieść. Plan był prosty i dobrze nam znany, pokonaliśmy schody najszybciej z jednostek OSP z całej Polski. Mimo dobrego przygotowania i żmudnych treningów, wiedzieliśmy że będzie ciężko. Przeciwnicy pokazali klasę i podtrzymali wysoki poziom zawodów – mówi dh Tomasz Kurek.

Udział w tego rodzaju zmaganiach wymaga od uczestników odpowiedniego przygotowania. Tomek i Bartek doskonale o tym wiedzą, bowiem poświęcili wiele wolnego czasu na treningi, aby organizm przyzwyczaić do dużego wysiłku. Na co dzień ciągle są w ruchu i sport jest im bliski. Głównie skupiali się na treningach biegowych m.in. mając możliwość biegania po schodach jasielskich wieżowców. - Nasze treningi przybierają zazwyczaj dwie formy: siłową, w której zawierają się krótkie dystanse na siłowni, pod lekkim obciążeniem lub wytrzymałościową, która polega na pokonywaniu dłuższych dystansów – wyjaśnia dh Bartosz Maciejowski. - Przynależność do OSP motywuje do działania, a promocja sportu to jeden z naszych zadań. Tegoroczną przygodę z biegami po schodach rozpoczęliśmy już w maju, kiedy wraz z Bartoszem wystartowaliśmy w imprezie "Bieg na szczyt Rondo 1" w Warszawie. Uplasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce tego elitarnego biegu pokonując 38 pięter. Niestety, później Bartek doznał kontuzji i samodzielnie startowałem w innych imprezach. Na szczęście 1 października mogliśmy razem stanąć przed Pałacem Kultury i Nauki w pełnej gotowości – dodaje Tomek.

Jak zaznaczają, mając do pokonania 30 pięter nie można wystartować zbyt szybko, gdyż w jednym momencie nogi staną się jak z waty. - Po 20 piętrze brak sił fizycznych, trzeba zastąpić silną wolą i mocnym charakterem – zapewnia Tomasz. Druhowie ze Święcan z uśmiechem na ustach wrócili z pucharem, pamiątkowymi medalami i dyplomami. Największą satysfakcją dla nich jest jednak fakt, że dali radę.

Organizatorami IV Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu po Schodach-"Wieżowiec 2022" byli: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy. Współorganizatorami wydarzenia byli: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

id

fot. archiwum prywatne

Napisany dnia: 05.10.2022, 10:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ J
dnia 05.10.2022, 10:33
Ocena
komentarza:
28
Gratulacje i oby tak dalej.
@ K
dnia 05.10.2022, 10:46
Ocena
komentarza:
25
Gratulacje
@ ?
dnia 05.10.2022, 12:09
Ocena
komentarza:
-19
,,stan pandemii koronawirusa" ???
@ Danka
dnia 05.10.2022, 12:41
Ocena
komentarza:
17
Klasa chlopaki
@ 1971
dnia 05.10.2022, 20:57
Ocena
komentarza:
8
wow czapki z glow.
@ Woj1
dnia 06.10.2022, 09:42
Ocena
komentarza:
12
To przykre, że pod Dobrą Wiadomością jest tak mało komentarzy. Jak ludziska wyrzucają złe emocje, to jest ich ponad setka.

Panowie biegli w rynsztunku. Ile to dodatkowych kilogramów? Tym bardziej czapki z głów.
@ Rena
dnia 08.10.2022, 08:17
Ocena
komentarza:
4
Zgadzam się z tym
@ Marnotrawstwo=socjalizm
dnia 06.10.2022, 19:33
Ocena
komentarza:
-2
Pałac Stalina już dawno powinien być zburzony, a na jego miejscu powinno stać coś innego. Skutek braku dekomunizacji
@ Sandra
dnia 09.10.2022, 09:48
Ocena
komentarza:
1
Jesteście wspaniali chłopcy brawo
@ Sandra
dnia 09.10.2022, 09:51
Ocena
komentarza:
2
Brawo za chęci za upór brawo strażacy wasze jednostki OSP są z was dumne
@ Do moderatora
dnia 13.10.2022, 18:38
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657