Jasielscy dzielnicowi pomogli wyziębionemu 52-latkowi. Trafił do szpitala
Policjanci z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Jaśle pomogli osobie w kryzysie bezdomności, której życie było zagrożone. 52-letni mężczyzna był silnie wychłodzony. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy trafił do szpitala.

__________ Fot. KPP w Jaśle
Mimo poprawiającej się pogody, temperatury nocą i nad ranem wciąż spadają w okolice zera. To realne zagrożenie dla osób przebywających na zewnątrz. Dlatego dzielnicowi regularnie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.
W środę podczas patrolu funkcjonariusze sprawdzali teren pod jednym z mostów w Jaśle. Zauważyli tam leżącego mężczyznę. 52-latek był wyraźnie wychłodzony, trząsł się i z trudem nawiązywał kontakt. Poprosił policjantów o pomoc.
Dzielnicowi natychmiast wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.
Policja przypomina: nie bądźmy obojętni. Jeśli widzimy osobę śpiącą na ławce, trawniku czy siedzącą na chodniku w niskiej temperaturze, reagujmy. Wystarczy telefon pod numer 112 lub 987. Informacje o miejscach przebywania osób w kryzysie bezdomności można także zgłaszać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Jedno zgłoszenie może uratować czyjeś życie.
Red.

