Jasielscy judocy finalistami Pucharu Polski Juniorów
14
1 marca w Bytomiu została rozegrana eliminacja do Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Był to pierwszy tak ważny start dla podopiecznych trenera Przemysława Czarneckiego w roku 2009. Zawodnicy z Jasła wypadli w tych zawodach bardzo dobrze. Pomimo, iż wszyscy musieli się zmierzyć ze starszymi od siebie zawodnikami Kamilowi Garbacikowi i Agnieszce Sobczyk udało się uzyskać kwalifikacje do Pucharu Polski który odbędzie się 7-8 marca we Wrocławiu.


Agnieszka Sobczyk uzyskała kwalifikacje do turnieju głównego w kategorii wagowej do 70kg. przegrywając tylko nieznacznie jedną walkę w całym turnieju na punkty.
Bardzo dobrze spisał się również Kamil Garbacik, który obecnie jest Juniorem młodszym a rywalizował z kolegami nawet o 3 lata starszymi od siebie. W klasyfikacji końcowej zajął piąte miejsce co spokojnie pozwoliło mu na awans w kategorii wagowej do 60kg.
Na piątej pozycji w tym turnieju uplasowała się również Agnieszka Jamróg w kategorii wagowej do 52 kilogramów. W tej samej wadze startowała również Sara Kowalczyk, która niestety odpadła w walkach eliminacyjnych.
Na uwagę zasługuje fakt, iż w Pucharze Polski wystartuje zaledwie 24 osoby w każdej kategorii wagowej z całego kraju, tym bardziej cieszy fakt iż zawodnicy z Jasła pokazali że liczą się w stawce najlepszych w Polsce.


Bardzo dobrze zaprezentował się wychowanek klubu UKS MOSiR Jasło Bartłomiej Garbacik, który od września reprezentuje barwy klubu Wisła Kraków. Bartek również uzyskał kwalifikacje na turniej centralny w kategorii wagowej do 55 kilogramów, przegrywając tylko walkę finałową i zajmując drugie miejsce w swojej kategorii wagowej.
Przed naszymi sportowcami wiele startów w tym sezonie, gdyż zaraz po finałach Pucharu Polski wyjeżdżają na Światowy rankingowy turniej Judo do Bostonu a następnie czekają ich kolejne eliminacje i turnieje finałowe w naszym kraju.
Udział naszych zawodników znacznie wspierają Urząd Miasta, Firma Gamrat, Firma Domicela, Firma Tek-Put, Firma Jafar, Firma Sima, Pan Afred Dybaś, Pani Bonar Halina oraz wielu innych życzliwych ludzi z naszego miasta, za co im serdecznie dziękujemy.
Niech wyniki młodych zawodników Judo świadczą o ich wdzięczności za Państwa pomoc w działalność sekcji Judo.
/PC/


Agnieszka Sobczyk uzyskała kwalifikacje do turnieju głównego w kategorii wagowej do 70kg. przegrywając tylko nieznacznie jedną walkę w całym turnieju na punkty.
Bardzo dobrze spisał się również Kamil Garbacik, który obecnie jest Juniorem młodszym a rywalizował z kolegami nawet o 3 lata starszymi od siebie. W klasyfikacji końcowej zajął piąte miejsce co spokojnie pozwoliło mu na awans w kategorii wagowej do 60kg.
Na piątej pozycji w tym turnieju uplasowała się również Agnieszka Jamróg w kategorii wagowej do 52 kilogramów. W tej samej wadze startowała również Sara Kowalczyk, która niestety odpadła w walkach eliminacyjnych.
Na uwagę zasługuje fakt, iż w Pucharze Polski wystartuje zaledwie 24 osoby w każdej kategorii wagowej z całego kraju, tym bardziej cieszy fakt iż zawodnicy z Jasła pokazali że liczą się w stawce najlepszych w Polsce.


Bardzo dobrze zaprezentował się wychowanek klubu UKS MOSiR Jasło Bartłomiej Garbacik, który od września reprezentuje barwy klubu Wisła Kraków. Bartek również uzyskał kwalifikacje na turniej centralny w kategorii wagowej do 55 kilogramów, przegrywając tylko walkę finałową i zajmując drugie miejsce w swojej kategorii wagowej.
Przed naszymi sportowcami wiele startów w tym sezonie, gdyż zaraz po finałach Pucharu Polski wyjeżdżają na Światowy rankingowy turniej Judo do Bostonu a następnie czekają ich kolejne eliminacje i turnieje finałowe w naszym kraju.
Udział naszych zawodników znacznie wspierają Urząd Miasta, Firma Gamrat, Firma Domicela, Firma Tek-Put, Firma Jafar, Firma Sima, Pan Afred Dybaś, Pani Bonar Halina oraz wielu innych życzliwych ludzi z naszego miasta, za co im serdecznie dziękujemy.
Niech wyniki młodych zawodników Judo świadczą o ich wdzięczności za Państwa pomoc w działalność sekcji Judo.
/PC/
