Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasielscy maratończycy w Pradze

13
Stolica Czech 10 maja, kolejny raz gościła biegaczy długodystansowych z całego świata.








Wąskimi uliczkami Pragi ścigało się kilka tysięcy maratończyków w 15 edycji Volkswagen Praga Maraton. Praski maraton już od pierwszej edycji w 1995 roku jest jednym z najatrakcyjniejszych maratonów w europie. Jego trasa nie należy do łatwych, prowadzi wąskimi, brukowanymi uliczkami starego miasta. Następnie przebiega na drugi brzeg Wełtawy, aby po kilkudziesięciu kilometrach ponownie wprowadzić biegaczy w zabytkową, najstarszą część miasta. Maratończycy do pokonania mieli ponad 42km ulicami obfitującymi w podbiegi, co szczególnie daje się we znaki na ostatnich kilometrach maratonu.












W rywalizacji ogólnej zwyciężył IVUTI Patrick (KEN) osiągając czas 2:07:48. Wśród kobiet triumfowała GLOK Olga (RUS). Z czasem 2:28:27.

Wśród zawodników z naszego kraju znaleźli się Jaślanie Wojciech Walaszczyk, Ireneusz Sajdak i Andrzej Walczyk, którzy uzyskali czasy 2:58:23, 3:36:24 i 4:18:10.

Udział w Praskim maratonie to kolejny etap cyklu przygotowań do ultra maratonu górskiego - Biegu Rzeźnika w Bieszczadach. Gdzie Jaślanie bronić będą zeszłorocznego zwycięstwa.


/red/

Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ gall
dnia 26.05.2009, 17:38 · Zgłoś
a co to ma do rzeczy czy ktoś mieszka w jaśle czy gdzie indziej. Jak reprezentuje nasze miasto to git
Odpowiedz
0
@ andwa
dnia 25.05.2009, 14:18 · Zgłoś
do kama ....przepraszam Cię bardzo ale pomyliłaś mnie z moim bratem Wojtkiem z Zarzecza, to on był w Pradze a nie ja, Pozdrawiam Andrzej W.
Odpowiedz
0
@ golon
dnia 23.05.2009, 21:06 · Zgłoś
Wojtek gratulacje wyniku i uzyskanego czasu , połamać 3h to już jest wynik :) szacunek :)
Odpowiedz
0
@ kama
dnia 20.05.2009, 08:35 · Zgłoś
do x ....ortografia i geografia nawet najbliższej okolicy ...nie jest Twoją mocną stroną ..ale ZAWIŚĆ to masz wysoko posuniętą!!!NIE WIEDZIAŁEM się pisze bo niewiedza to już całkiem inne zjawisko ......a ul Równia należy do Jasła ....hm :o
Odpowiedz
0
@ %
dnia 18.05.2009, 18:16 · Zgłoś
Mikołajek jest mistrzem krótkiego dystansu przez płotki
Odpowiedz
0
@ +
dnia 18.05.2009, 09:31 · Zgłoś
A Mikołajka nie było? czemu? przeciez tyle trenuje!!!
Odpowiedz
0
@ S.M.P.A.
dnia 17.05.2009, 17:40 · Zgłoś
O znam ich :-D gratki :-) panowie
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 17.05.2009, 13:20 · Zgłoś
Tych z keni to chyba motorem dowiezli do mety. Wojtek gratulacje.
Odpowiedz
0
@ x
dnia 17.05.2009, 11:56 · Zgłoś
Wśród zawodników z naszego kraju znaleźli się Jaślanie Wojciech Walaszczyk... hahaha niewiedzialem ze do Jaslo wlaczona od poludnia nowe tereny i to tak okolo 7-8 km...
Odpowiedz
0
@ paweł
dnia 17.05.2009, 11:09 · Zgłoś
brawo.....obawiam sie iz ja nie dotarł bym do mety....
Odpowiedz
0
@ kolega z podstawówki
dnia 16.05.2009, 20:26 · Zgłoś
Wojciech!!!
Jestem pod wrażeniem stary!
Odpowiedz
0
@ Kozi
dnia 16.05.2009, 19:13 · Zgłoś
Ten [...] to mój "Kolegen" :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ pola
dnia 16.05.2009, 18:31 · Zgłoś
Wojtek szacuneczek....
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.