Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jasielski Dzień Dziecka: „Aby dzieciństwo upływało wam beztrosko”

10

Jasielski Dzień Dziecka, który odbył się 1 czerwca br. został zorganizowany wspólnie przez Urząd Miasta Jasła oraz miejskie instytucje kultury i sportu. Każda z nich przygotowała bogaty i atrakcyjny program dla dzieci i ich rodziców. Większość działań odbywała się na terenie zielonym wokół Jasielskiego Domu Kultury.

– Dzieci bawiły się świetnie. Staraliśmy się przygotować bardzo różnorodny program: były gry piknikowe, zabawy, konkursy, koncert, pokazy taneczne. Mam nadzieję, że wszystkie dzieci i ich rodzice są zadowoleni – powiedziała, podsumowując imprezę, Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Przy budynku JDK utworzone zostały strefy. Plastyczna, zlokalizowana od strony Parku Miejskiego. Tam, dzieci wspólnie z rodzicami mogły rysować, malować, kolorować i lepić w glinie. Kolejna – strefa maluszka usytuowana była przy wejściu do budynku od ul. Kościuszki. Tam znajdowały się tablice, kreda do rysowania, tablice magnetyczne, piaskownica z piłeczkami, kręgle, klocki oraz miniaturka różowego zamku. Natomiast obok wejścia głównego powstał plac zabaw, na którym można było zagrać w piłkę nożną, kręgle, hula hop, mini boks oraz rzucać piłką do kosza itp. Na plenerowej scenie wystąpiły również solistki Jasielskiego Domu Kultury, a na sali multimedialnej odbył się konkurs karaoke. Wszyscy młodsi uczestnicy Dnia Dziecka zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Na tarasie Jasielskiego Domu Kultury gościło Muzeum Regionalne. Pracownicy przygotowali zestaw zabawek z papieru i kolorowanek, nawiązujących do strojów ludowych Pogórzan. Najmłodsi wraz z rodzicami bardzo chętnie przystąpili do prac plastycznych, poznając przy tym ciekawostki z życia tej grupy etnograficznej. 
Miejska Biblioteka Publiczna w ramach programu „Kolorowo i książkowo” zaprosiła dzieci na ciekawe i oryginalne zajęcia, najmłodsi uczyli się rysować swoje emocje, na podstawie książki „Kolorowy potwór”.  – Bawimy się z muzyką, bawimy się emocjami. Mamy dla dzieci piękne książki, dużo dobrej zabawy i niezwykłe instrumenty – wylicza Dorota Woźnica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. W holu MBP odbyła się muzykoterapia – zajęcia ruchowe na podstawie książek, połączone z muzyką relaksacyjną.

Równolegle w Kinie JDK „Syrena” zorganizowane zostały trzy bezpłatne seanse filmu animowanego „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”.

Organizatorami Jasielskiego Dnia Dziecka były: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

(JDK)

Napisany dnia: 02.06.2021, 22:48
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 03.06.2021, 08:45
Ocena
komentarza:
4
Fajnie. Bardzo dobra inicjatywa JDK. O dzieci trzeba dbać, bo są przyszłością.
@ aaaa
dnia 03.06.2021, 09:33
Ocena
komentarza:
0
A coś nowego nie można wymyślić? Co rok to samo. Dlatego tylko garstka dzieci bo jakie to atrakcje?
@ dragoness
dnia 04.06.2021, 13:42
Ocena
komentarza:
-1
Poprosimy o przykład jakiejś "nowości".
@ Pixi
dnia 04.06.2021, 08:03
Ocena
komentarza:
0
Pod tymi WYDARZENIAMI z JDK nawet nie ma komentarzy, tak to ludzi interesuje.
@ dragoness
dnia 04.06.2021, 13:42
Ocena
komentarza:
-2
No cóż to tylko świadczy o poziomie czytających, nieprawdaż?
@ P.
dnia 07.06.2021, 11:53
Ocena
komentarza:
5
Nie ma komentarzy, bo te informacje są skierowane do osób, które zamiast głupio skomentować, wolą dwa razy pomyśleć. Lub włączyć się w życie kulturalne miasta, zamiast siedzieć przed komputerem i wylewać tu swoje frustracje. Proste.
@ miśka
dnia 08.06.2021, 07:16
Ocena
komentarza:
-1
Jakie życie kulturalne miasta? To chyba żarcik:-)
@ Do Miśki
dnia 08.06.2021, 08:36
Ocena
komentarza:
2
I tu wychodzi brak podstawowej wiedzy. Muzeum, MBP, kino, MDK, JDK - TO INSTYTUCJE KULTURY. Wystarczy wejść na ich strony www sprawdzić ofertę i wybrać coś dla siebie. Proszę bardzo! Nie trzeba dziękować, ja tak z dobroci serca. :-)
@ Fakt
dnia 04.06.2021, 16:32
Ocena
komentarza:
7
Pani dragones to krytykuje tyko powiat i jego wydarzenia, miasto i każde ruszenie palcem ze strony um czy jdk niezmiennie ją zachwyca;-)
@ dragoness
dnia 04.06.2021, 21:02
Ocena
komentarza:
-3
Możemy poprosić konkretny przykład zachwytów? Na przykład nad "ścieżką rowerową" na Czackiego i Rejtana która jest ewidentnym przykładem bezmyślności i brakoróbstwa, wykonaną przez UM? Zanim zrobi pan z siebie durnia, proszę uważniej czytać moje komentarze. Nie krytykuje urzędów tylko ich głupotę. I robię to od zawsze, niezależnie od rządzącej opcji. Miłego weekendu i więcej rozsądku życzę.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Remont drogi wewnętrznej przy ul. Szopena w Jaśle. Tylko na części miejskiej

  Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle wymaga pilnego remontu. Mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjeżdżające do pobliskiej poradni często zwracały uwagę na jej fatalny stan. Z trzech właścicieli drogi pozostało tylko miasto, które wyłoniło już wykonawcę robót. Na dniach zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Agresywny mężczyzna uderzył 13-latka w twarz. Poruszał się samochodem na tablicach RJS

  W minioną niedzielę kilkanaście minut przed godziną 21. na stacji Orlen w Krakowie nieznany mężczyzna podszedł do 13-letniego chłopca, po czym uderzył go dwukrotnie w twarz wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Napastnik wsiadł do samochodu na tablicach rejestracyjnych RJS i odjechał. Sprawa trafiła na policję.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • Burmistrz otrzymał absolutorium i wotum zaufania od Rady Miejskiej Jasła

  Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie miasta otrzymał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Sesja, na której podjęte zostały stosowne uchwały, odbyła się 21 czerwca.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Wiktor Barański złożył ślubowanie

   

  Wiktor Barański odebrał w poniedziałek zaświadczenie o wyborze wójta gminy Tarnowiec. Złożył także ślubowanie, przekonując, że podczas swojej kadencji będzie dążył do tego aby łączyć, a nie dzielić. Losy przedterminowych wyborów, które odbyły się 13 czerwca bieżącego roku, rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania.

 • 19-latek wszedł na basen po godzinach otwarcia. Doznał urazu kręgosłupa

  Wczoraj około godziny 23. na terenie basenu otwartego w Jaśle doszło do wypadku. 19-letni jaślanin, który wszedł na teren pływalni po godzinach otwarcia najprawdopodobniej wskoczył do wody na główkę w rejonie zjeżdżalni. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

 • Gmina Osiek Jasielski sprzeda dwie atrakcyjne działki

   

  Wójt Gminy Osiek Jasielski informuje, że ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Osiek Jasielski, położonych w miejscowości Załęże. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego położone są w terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej. Nieruchomości znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, posiadają dojazd do drogi powiatowej Dębowiec - Osiek Jasielski.

 • OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

  W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców...

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105