Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasielski Ekonomik wygrywa finał Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej 2025!

14

13 listopada 2025 r. podczas Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Innowacji w Jasionce k. Rzeszowa zakończyła się tegoroczna edycja „Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej” konkursu, który od lat pokazuje młodzieży, jak łączyć biznes z odpowiedzialnością społeczną.

Celem konkursu jest promocja ekonomii społecznej oraz rozwijanie kompetencji przedsiębiorczych wśród młodzieży. Przez pięć tygodni uczestnicy pracowali na Branżowych Symulacjach Biznesowych Revas, podejmując decyzje dotyczące oferty, zespołu, cen, marketingu i inwestycji. Każda runda pokazywała im realne konsekwencje decyzji — dokładnie tak, jak w prawdziwej firmie.

W finale organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie i zrealizowanym przez Revas Branżowe Symulacje Biznesowe, wzięło udział 54 szkół ponadpodstawowych, co przełożyło się na 216 drużyn, czyli setki uczniów rywalizujących razem ze swoimi opiekunami. W finałowej rozgrywce najlepsi uczniowie z całego województwa podkarpackiego zmierzyli się w prowadzeniu wirtualnych agencji eventowych działających w formule spółdzielni socjalnej. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana aż do finału.

Najlepszym zespołem w województwie który zajął I miejsce – projektem „Konop seed” okazała się drużyna jasielskiego Ekonomika w składzie: opiekun: mgr Anna Wojnarowicz-Stusowska i uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Jaśle: Nikita Rybkin, Anna Salwik, Alicja Michnal.

Jasielscy finaliści pokazali, że przedsiębiorczość społeczna nie jest hasłem, lecz realną postawą. Potrafią łączyć odpowiedzialność za ludzi z podejmowaniem trafnych decyzji biznesowych a jasielski Ekonomik przygotowuje skutecznie pokolenie świadomych, odważnych i nowocześnie myślących młodych liderów.

ZS nr 4 w Jaśle

Reklama

Komentarze: 14

Dodaj komentarz Widok:
2
@ Xxx
dnia 19.11.2025, 06:38 · Zgłoś
Biznes z odpowiedzialnoscia spoleczna wersja podkarpacko polska
3 zmiany albo 4 brygadowka za najnisza plus smieszne dodatki
Zmowa cenowa co do zarobkow
Zero rozwoju pracownika
Najlepiej zeby miec grupe
Nie dziwota ze ludzie wola jechac za granice
Dla mlodych to juz wogole absolutny brak perspektyw
Oczywiscie mozna otworzyc wlasny biznes ale wtedy trzeba bycJanuszem Januszexu
Ps sprawdzcie jakie ulgi maja pracodawcy na zatrudnianie ludzi ze wschodu i z krajow 3ciego swiata
Tak z ciekawosci tylko poszukajcie
Odpowiedz
-1
@ Rjs
dnia 19.11.2025, 08:07 · Zgłoś
Możesz pisać i tak co chcesz i ile chcesz. Żyjemy w takich czasach gdzie za prawdę dostaniesz minusa. Zarabiasz tylko tyle żeby mieć gdzie się przespać zjeść i rypac kolejny miesiąc na "biednego pana". I dziwić się że ludziom się w głowach pasuje jak nie widzą żadnych perspektyw
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 19.11.2025, 09:31 · Zgłoś
4
@ Anonim11364
dnia 18.11.2025, 21:58 · Zgłoś
Wspaniali młodzi ludzie! mam prośbę do was może Wy siądziecie , pomyślicie i wymyślicie jak uratować jasielski szpital przed bankructwem
Odpowiedz
7
@ lEEON
dnia 19.11.2025, 03:13 · Zgłoś
to proste,wystarczy panu derektorowi,lekarzom ograniczyć wynagrodzenie jeśli zarabiają niektórzy 120 tys a nawet nirktórzy 200 tys miesięcznie to chyba przesada,okradają szpitale,prywatyzują przychodnie to jest cyrk może prezydent zrobi jakieś progi dochodowe bo jeśli nie to wszystko rozbiorą między sobą a to i tak będzie im malo
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 19.11.2025, 12:56 · Zgłoś
Od myślenia jest starosta, zarząd powiatu i wybrany przez nich dyrektor.
Odpowiedz
-1
@ Anonim25227
dnia 19.11.2025, 13:35 · Zgłoś
Ta ekipa tak jak Ty jest za stara na myślenie
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 19.11.2025, 19:58 · Zgłoś
Tobie w żadnym wieku myślenie nie idzie.
Odpowiedz
5
@ Franz M.
dnia 18.11.2025, 18:56 · Zgłoś
Na pewno ten sukces zawdzięczają wiedzy Starosty Pawlusia i lekcją religii.
Odpowiedz
1
@ Arafat
dnia 19.11.2025, 06:07 · Zgłoś
I mądrości posłanki kurowskiej
Odpowiedz
0
@ Bip bop clanker
dnia 19.11.2025, 09:17 · Zgłoś
Lekcjom,[...]
Odpowiedz
18
@ Oro
dnia 18.11.2025, 17:35 · Zgłoś
Uczniom nauczycielom i dyrekcji brawo za sukces.
Odpowiedz
-5
@ Blokers
dnia 19.11.2025, 04:03 · Zgłoś
Rodzicom i nauczycielom którzy w podstawówce dawali korepetycje
Odpowiedz
9
@ Anonim86500
dnia 18.11.2025, 17:12 · Zgłoś
Brawo młodzi. Może przydałoby się pare lekcji tym starszym wiekiem...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.