Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości

34

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, obchody Święta Niepodległości w Jaśle będą miały jeszcze jeden wymiar - sportowy. W poniedziałek 11 listopada odbędzie się Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości. W zawodach będzie się ścigać kilkadziesiąt załóg z południowo-wschodniej Polski. Jednym z partnerów rajdu jest Policja.

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości na stałe wpisał się w powiatowe obchody upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W bieżącym roku, już po raz trzynasty, 11 listopada do Jasła zjadą załogi reprezentujące automobilkluby z terenu południowo-wschodniej Polski. W imprezie wezmą udział również zawodnicy niezrzeszeni. Uczestnicy rajdu będą rywalizować w sześciu klasach: „Historycznej”, „Gość”, „do 1400 cm3”, „do 1600 cm3”, „do 2000 cm3” i „powyżej 2000 cm3”. Inicjatorem oraz głównym organizatorem zawodów jest Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

Rajd składał się będzie z siedmiu prób sportowych zlokalizowanych na terenie Jasła oraz gmin Kołaczyce i Brzyska. Tradycyjnie pierwsza próba sportowa zostanie przeprowadzona na zamkniętym placu manewrowym firmy Trans-Wiert przy ulicy Przemysłowej 11 w Jaśle. Próby nr 2 i 5 odbędą się na drodze gminnej „SORYS” w Błażkowej, nr 3 i 6 na drodze gminnej za kościołem parafialnym w Bieździedzy, a nr 4 i 7 na drodze powiatowej nr 1840R w Bieździadce. Start pierwszej załogi zaplanowano na godz. 10.

Na czas trwania rajdu, od godz. 10 do godz. 16.30, na wyżej wymienionych odcinkach dróg wystąpią utrudnienia w ruchu. Do kierowców oraz pieszych apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń służb porządkowych.

Oficjalna strona wyścigu – kliknij.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
2
@ bazalt
dnia 14.11.2013, 07:34 · Zgłoś
Impreza świetna.
A tak nawiasem - dlaczego drugi przejazd w Błażkowej został odwołany?
Odpowiedz
2
@ uczestnik rajdu
dnia 14.11.2013, 18:16 · Zgłoś
średnia prędkość wychodziła ok 120km/h, a w regulaminie jest bodajże 70
Odpowiedz
1
@ rally
dnia 14.11.2013, 23:27 · Zgłoś
Dokładnie. Niestety organizator nie przewidział (???) że na tym odcinku zawodnicy będą jechać AŻ z tak dużą prędkością. Wydaje mi się że 2 szykany więcej by pomogły. Na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=KNzdAk0qZKE od 2:42 widac jak samchody rozwijają za dużą jak na pozwalająćą prędkość regulamin.
Odpowiedz
0
@ bazalt
dnia 15.11.2013, 07:58 · Zgłoś
Zatem najtrudniejszy, najbardziej techniczny (a co za tym idzie) najwolniejszy był odcinek Bieździedza - Łazy. Non-stop pod górę, i bardzo ostre zakręty.
Odpowiedz
1
@ Niki L
dnia 15.11.2013, 10:31 · Zgłoś
To i jeszcze wiele innych faktów potwierdzają, że czas na zmiany w JKMiRD. Wszystko się zmienia a "niektórzy" nie potrafią za tym nadążyć. Można przecież domyśleć się że jest różnica w osiągach aut klasy Subaru a np. Fiat 125p. Można zobaczyć w jaki sposób inni organizują podobne do tej imprezy samochodowe i nie "pozostawać w swojej nieomylności" tylko coś z nich "zapożyczyć" organizacyjnie.
Odpowiedz
3
@ Niki L
dnia 13.11.2013, 18:16 · Zgłoś
Impreza ogólnie fajna tylko jak każdego roku organizacja na bardzo słabym poziomie. Chyba najwyższy czas na zmiany w Zarządzie JKMiRD bo cały świat motorowy idzie do przodu a w Jaśle jeszcze lata siedemdziesiąte :(. Brak kompetencji widoczny nawet podczas takiej imprezy. Łatwo to zobaczyć sprawdzając wyniki bo co stało się z klasyfikacją na odcinku Sz-5 przecież pewne rzeczy Organizator (mający pojęcie o tym co robi) przewidzieć powinien. Miejmy nadzieję że następny będzie lepiej zorganizowany (może pod innym kierownictwem) i będzie więcej uczestników, którzy bezpiecznie dla siebie i kibiców będą mogli uczcić obchody Święta Niepodległości w Jaśle dostarczając sobie i sympatykom sportów motorowych niezapomnianych wrażeń.
Odpowiedz
6
@ gryszu
dnia 12.11.2013, 20:13 · Zgłoś
http://www.youtube.com/watch?v=KNzdAk0qZKE długi film - przejazdy wszystkich kierowców.
Odpowiedz
2
@ racing
dnia 12.11.2013, 09:41 · Zgłoś
5
@ maniek
dnia 12.11.2013, 00:40 · Zgłoś
Ci co pisali te [...] na początku pewnie byli trzymani całe życie u mamusi pod spódnicą! Pewnie nawet własnych marzeń nie mają. Sam bym wystartował w takim rajdzie tylko pewnie żona by mi j.j. urwała ze strachu o mnie! Poza tym na coś takiego trzeba wyłożyć trochę kasy a nie każdego stać. Może i na wiochach ale pomysł super! Lepsze to niż picie [...] na parkingu podczas mszy! Popieram i POZDRAWIAM!
Odpowiedz
2
@ Jim
dnia 12.11.2013, 14:39 · Zgłoś
Na wioskach bo łatwiej zamknąć kawałek drogi tam niż w centrum miasta, a do tego poza miastem można znaleźć bardziej odpowiedni fragment (techniczny i zarazem bezpieczny), a teraz na rajdach amatorskich odchodzi się się już od rozgrywania prób na parkingach itp, więc stąd poszukiwanie odcinków na zwykłych drogach. Ale jakiś odcinek w centrum Jasła na zakończenie rajdu byłby super.
Odpowiedz
1
@ tt1982
dnia 11.11.2013, 22:29 · Zgłoś
0
@ Rally
dnia 11.11.2013, 22:13 · Zgłoś
świetna impreza oby więcej takich.
Odpowiedz
0
@ !!!
dnia 11.11.2013, 10:26 · Zgłoś
Józia będzie. Happy?
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 11.11.2013, 08:57 · Zgłoś
Madzia będzie?
Odpowiedz
2
@ ss
dnia 09.11.2013, 16:08 · Zgłoś
ale tobie nikt nie zabrania biegac,biegaj ile chcesz a legalnie poupalac nie mozna wiec lepszy rajd.
Odpowiedz
11
@ biegam
dnia 08.11.2013, 20:13 · Zgłoś
A może by tak jakiś bieg zorganizować tak jak inne miasta np. Krosno gdzie organizatorzy dostali dofinansowanie z Unii i dzięki temu nie ma opłaty startowej dla uczestników biegu. Ps. nie mam nic do rajdów samochodowych, ale nic by się nie stało jakby były z okazji Święta Niepodległości dwie równoległe imprezy...
Odpowiedz
13
@ ja
dnia 08.11.2013, 14:44 · Zgłoś
Wreszcie zaczynamy normlanie swiętować, a nie tylko w pątniczych szatach i żałobnych tonach.
Cieszmy sie naszą wolnościa bo Ci ktorzy walczyni za nas o Nia juz nie moga ale my za Nich możemy.
Odpowiedz
-23
@ Tarzan-zan
dnia 09.11.2013, 18:05 · Zgłoś
Znów wyjadą starym trupami z wydechem średnicy wiadra, filtrem stożkowym dającym +100 koni mocy :) i będą myśleć że są szybcy i umieją jeździć... Całe szczęście że nie będą to silniki 1,9TDi bo przyroda i środowisko by tego dymu nie wytrzymało...
Odpowiedz
21
@ bazalt
dnia 09.11.2013, 21:25 · Zgłoś
Wystartuj swoim. Pokaż co potrafisz.
Odpowiedz
5
@ tlusty
dnia 10.11.2013, 14:06 · Zgłoś
dobrze że wieś rozlezionymi beem e36 nie wyjada bo nie maja na paliwo... aaa sorry, w sumie to wstyd jak corsa 1.4 objedzie 325 haha
Odpowiedz
-12
@ Tarzan-zan
dnia 10.11.2013, 16:28 · Zgłoś
Ale dobrze że takie "rajdy" są organizowane - będzie można zrobić nowe zdjęcia do serwisu [...] - pl :)
Odpowiedz
2
@ rasta
dnia 11.11.2013, 09:28 · Zgłoś
Na tym to polega, każdy w swojej klasie jedzie itd. Biznesmen w 530d, czy [...] w x3 siedzą w domu ;) Mistrz prostej w skomputeryzownym [...], to jest [...] dopiero;)
Odpowiedz
0
@ Panek Dariusz
dnia 11.11.2013, 18:41 · Zgłoś
Witać intelekt jakim dysponujesz . Jeśli się na czymś nie znasz to nie komentuj ;)
Znając życie to "TY BYŚ POJECHOŁ SWOIM MALUCHEL LEPI OD NICH " Boże śmieszą mnie tacy ludzie ;) Więc zapamiętaj na przyszłość jeśli nie wiesz jak jest siedzieć za kierownicą takiego samochodu to się nie wypowiadaj i nie niszcz sobie reputacji ;)

Pozdrawiam Serdecznie PANA !
Odpowiedz
1
@ Panek Dariusz
dnia 11.11.2013, 18:44 · Zgłoś
Ciekawe czemu jeszcze Twojego zdjęcia tam nie umieścili a wiem dlaczego , bo każdy monitor by pękł przy takim obrazie :D
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 12.11.2013, 21:59 · Zgłoś
tez mi sztuka :) w starym cinquecento na [...] oponach obrócić się [...]... bo przecież większej sztuki tam nie pokazywali... Żenada...
Odpowiedz
1
@ rasta
dnia 13.11.2013, 11:08 · Zgłoś
Wiesz dlaczego mają "[...]" opony, zawieszenia, klatki i hydrauliczny ręczny w tych starych trupach? A Ty w skundlonym Qashqaiu taty nie masz? Bo to auto dla [...]
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 13.11.2013, 11:42 · Zgłoś
zamiast tych klatek wzmacniających przegniłą na wylot karoserię i hydrauliczny ręczny (bo normalny nie działa), kupili by sobie normalne w miarę sprawne auto i jeździli jak ludzie... Wielki sportowiec w starym trupie... kupi se 5 metrów rurki, pohefta migomatem w stodole "klatkę" i do razu taki z niego Hołowczyc że głowa mała...
No ale niech robią to co robią... inaczej nie było by się z czego pośmiać :)
Zapewniają widzom niezły polew i to za własną kasiorę :)
Odpowiedz
0
@ rasta
dnia 13.11.2013, 17:22 · Zgłoś
Może mają "normalne" [...]wozy na codzień;) Jesteś jakimś emerytowanym kapelusznikiem? Spodziewałeś się Subarek wrc na Kjsie? była Honda Type r, Impreza, Lancer. To też są [...]?;) Stać Cie na utrzymanie podobnego [...]?
Odpowiedz
0
@ henio
dnia 14.11.2013, 12:29 · Zgłoś
Tarzan-zan matka wie że [...]?
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 14.11.2013, 16:36 · Zgłoś
no właśnie nie stać mnie na utrzymanie takiego [...] więc mam auto które nie jest skarbonką... Bo jaki sens ładować kasę w "UTRZYMANIE" starego strucla który będzie się ciągle psuł ???
Samochód kupuje się nowy i się nim jeździ... Leje się paliwo, czasem zmienia olej, ot i cała filozofia... A jak ktoś kupi starego strucla - bo mu się wydaje że taniej - to potem właduje w niego kasy tyle że i tak by kupił nowe auto, a to dalej będzie stary strucel... amen
Odpowiedz
1
@ rasta
dnia 15.11.2013, 13:15 · Zgłoś
Co Ty porównujesz Lancera do nowej Pandy?;) Pewnie tym nowym sztruclem zrobisz lepszy czas? Zrozum, że to są auta do ścigania, nie do jazdy do Kościoła. Jakby każdy miał obcięte jaja jak Ty, nie było by rajdów;)
Odpowiedz
0
@ rastaman
dnia 23.11.2013, 19:21 · Zgłoś
o jakich ty rajdach mowisz a jaja to ty masz tylko zes sobie przysiadl...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.