Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jasielski szpital inwestuje w nowoczesny sprzęt do diagnostyki. Wsparcia finansowego na jego zakup udzieliły samorządy

57

Szpital Specjalistyczny w Jaśle konsekwentnie realizuje plan, którego celem jest wyposażenie lecznicy w najnowocześniejszy sprzęt do profilaktyki i diagnostyki chorób. W ostatnich tygodniach, jasielski szpital wzbogacił się o dwa nowe urządzenia: aparat do badań ultrasonograficznych serca i kolonoskop. Zakup sprzętu był możliwy dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu samorządów, na czele z Miastem Jasłem.

W piątek (20 stycznia br.) odbyła się oficjalna prezentacja zakupionej za kwotę 354 680 zł aparatury medycznej. Wzięli w niej udział przedstawiciele personelu medycznego jasielskiego szpitala, dyrekcji placówki, burmistrzowie i wójtowie gmin, które przeznaczyły środki finansowe na zakup sprzętu oraz starosta jasielski Adam Pawluś.

- Zakupiliśmy wysokiej klasy aparat do wykonywania badań ultrasonograficznych serca, czyli echokardiografii, jak również zaawansowanych badań naczyniowych i małych narządów powierzchownych. Zastąpił on wysłużony aparat, który służył nam od 2010 roku. Oczywiście wciąż go wykorzystujemy na terenie szpitala. W następnej kolejności z pewnością będzie wykorzystywany w poradni specjalistycznej. Takie są potrzeby. Tych badań wykonuje się bardzo dużo – wyjaśnia lek. med. Paweł Samborski, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Pododdziałem Gastroenterologicznym jasielskiego szpitala.

Warto zaznaczyć, że aparat echokardiograficzny posiada oprogramowanie oraz głowicę, które pozwalają na diagnozowanie pacjentów w każdym wieku, poczynając od noworodków, na osobach w podeszłym wieku kończąc. Służy nie tylko pacjentom szpitala, lecz również pacjentom poradni kardiologicznych, czy też endokrynologicznych. Aparat służy również do wykonywania biopsji tarczycy. Jego zakup ma znaczący wpływ na standard świadczenia usług medycznych, z których potencjalnie skorzystać może znaczna liczba pacjentów, przede wszystkim mieszkańców powiatu jasielskiego. - Nie jestem w stanie powiedzieć, ile badań rocznie wykonujemy za pomocą takiego urządzenia. Jest to przynajmniej kilka tysięcy badań. To bardzo duży zakres diagnostyki. Nowa wersja urządzenia daje nowe możliwości technologiczne. Usprawnia diagnostykę i rozszerza jej możliwości – tłumaczy lek. med. Paweł Samborski.

lek. med. Paweł Samborski

Jasielski szpital od niedawna dysponuje również nowoczesnym aparatem do wykonywania badań kolonoskopowych. Koszt jego zakupu wyniósł dokładnie 103 680 zł. – Zakupiony kolonoskop służył nam będzie do diagnostyki chorób jelita grubego. Za jego pomocą wykonujemy także różne zabiegi endoskopowe, jak na przykład: usuwanie zmian, polipów, pobieranie biopsji. Przeprowadzamy też za jego pomocą diagnostykę w kierunku chorób nowotworowych. Pracownia bardzo ładnie nam się rozwija. Wykonujemy bardzo dużo badań wysokospecjalistycznych. Endoskop, o którym mowa zastąpi wysłużony już aparat. Jest to sprzęt w technologii ultra HD, który pozwala na bardzo dokładne obrazowanie jelita grubego – przekonuje Anna Siwiec, kierownik Pracowni Endoskopii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Należy podkreślić, że nowy aparat do kolonoskopii, pozwoli jasielskiemu szpitalowi na pełną realizację usług medycznych z zakresu badań przesiewowych w kierunku chorób nowotworowych jelita grubego. Placówka przystąpiła w ubiegłym roku do konkursu, w ramach, którego wykonuje badania profilaktyczne w zakresie kolonoskopii. Badania przesiewowe, o których mowa są bezpłatne.  

Zakup obydwu aparatów był możliwy dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez samorządy. Poszczególne gminy przekazały na ten cel zróżnicowane kwoty: Miasto Jasło – 100 143 zł, gmina Jasło – 49 125 zł, gmina Skołyszyn – 37 242 zł, gmina Tarnowiec – 27 876 zł, gmina Nowy Żmigród – 27 237 zł, gmina Dębowiec – 26 967 zł, gmina Kołaczyce – 26 478 zł, gmina Brzyska – 19 590 zł, gmina Osiek Jasielski – 15 984 zł, gmina Krempna – 5 541 zł. Pozostałe 18 497 zł szpital pokrył z własnego budżetu. W imieniu samorządowców reprezentujących poszczególne wspólnoty samorządowe, decyzję o wsparciu szpitala w zakupie nowego sprzętu diagnostycznego skomentował burmistrz Jasła Ryszard Pabian. – To nie pierwszy przypadek wsparcia samorządów dla jasielskiego szpitala. Mam nadzieję, że zawsze będziemy w stanie wysupłać środki, aby wesprzeć tego typu działania. Ze szpitala korzystają bowiem przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu, przez co czujemy się zobowiązani. Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie naszym mieszkańców – mówi Ryszard Pabian. 

Zdaniem Beaty Trzop, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, wsparcie finansowe, jakiego placówce udzielają jednostki samorządu terytorialnego jest nieodzowne, aby placówka mogła sukcesywnie podnosić standard świadczonych na rzecz pacjentów usług medycznych. – Dla jasielskiego szpitala to ogromne wsparcie. Gdyby nie ono, nie moglibyśmy sobie pozwolić na zakup tych dwóch aparatów. Musielibyśmy zatem nadal korzystać z urządzeń, które mają już ponad dziesięć lat. Podnosimy przede wszystkim jakość i poziom bezpieczeństwa pacjentów. Łatwiejszy będzie też dostęp do diagnostyki. Skróci się czas oczekiwania na badania – wyjaśnia.

MD

Napisany dnia: 20.01.2023, 14:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Profilaktyka
dnia 20.01.2023, 14:34
Ocena
komentarza:
43
Ważniejsze od leczenia jest zapobieganie chorobom, w tym poprzez nie jedzenie śmieciowej, przetworzonej i nafaszerowanej chemią "żywności".
Trudno o zdrową żywność ale jeszcze trudniej o świadomość, że nie wszystko co najtańsze służy zdrowiu, wg powiedzenia: Tanie mięso jedzą psy.
Chwalenie się zakupem sprzętu pomagającego zwalczać choroby, (przy braku nacisku na profilaktykę chorób) jest podobne np. do działania straży chwalącej się kolejnym zakupem sprzętu do gaszenia pożarów, przy jednocześnie całkowitym pominięciu tematu zapobiegania tym pożarom.
Nawet dla laików jest jasne, że łatwiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć - ale przecież medyków nie uczą profilaktyki, bo nie chodzi o to aby pacjent był zdrowy, tylko o to by jak najwięcej kupił leków i był źródłem dochodów dla całej służby zdrowia, tj. by był pacjentem.
Zdrowy człowiek nie jest atrakcyjnym obiektem dla tego systemu o dlatego powinien przede wszystkim sam dbać o swoje dobro, nie licząc na kolejny zakup sprzętu.
Zresztą: sprzęt bez odpowiedniej kadry niewiele pomoże.
@ Khabib Nuragbetanov
dnia 20.01.2023, 14:47
Ocena
komentarza:
12
Zgadza się.
Mnie najbardziej śmieszy jak ludzie podają się za tych nielicznych myślących, tropią spiski, otwierają oczy innym, piszą m.in. na tym forum elaboraty i prace o biotechnologia i medycynie, nietestowanych szczepionkach, w których nie wiadomo co jest, a jednocześnie napychają kichę wędliną z Biedronki, pieczywem z Kaufa i innym pseudo jedzeniem, którego składu do dziś nie rozszyfrowali jeszcze naukowcy z NASA.
Gdybym ja chciał was depipulować, to nie zawracał bym sobie głowy wirusami, tylko wykończył was żarciem.
@ System chiński
dnia 20.01.2023, 15:20
Ocena
komentarza:
15
"Chińczycy wyznawali zasadę, aby płacić lekarzom za to, że utrzymują swoich pacjentów w zdrowiu. Kiedy ktoś zachorował, wychodzono z założenia lekarz nie wywiązał się ze swoich obowiązków, przestawał dostawać wypłatę dopóki dana osoba nie wyzdrowiała.
Lekarze byli zobowiązani leczyć za darmo, dopóki pacjent nie wyzdrowiał, dzięki takiemu systemowi zależało im na jak najszybszym i jak najskuteczniejszym uleczeniu".
Refleksja: ile lat obecne, niby nowoczesne systemy "ochrony zdrowia", są do tyłu w stosunku do tej prostej zasady?
Podobnie w ochronie środowiska: ujęcia wody pitnej (np. na rzekach, dla zakładów, czy miast) powinny być poniżej zrzutu ścieków z tych obiektów.
Problem kontroli jakości ścieków byłby rozwiązany bez armii kontrolerów typu: Sanepid, WIOŚ, RDOŚ itp. itd.
Aby rozwiązanie było skuteczne, powinno być proste.
@ Człowiek też…
dnia 20.01.2023, 15:29
Ocena
komentarza:
6
Ogólnie - racja, ale ostatecznie to szkodliwe uproszczenie tematu. Niektórzy mają niekorzystne predyspozycje genetyczne i nawet dbając o właściwe żywienie nie będą mogli obyć się bez leków.

Mój komentarz był na temat, nieobraźliwy, a jednak został usunięty. Bo Redakcja zobaczyła tytuł w obcym języku? A może komuś te informacje by się przydały?;-)

„Practical, Evidence-Based Approaches to Nutritional Modifications to Reduce Atherosclerotic Cardiovascular Disease: An American Society For Preventive Cardiology Clinical Practice Statement.”
Źródło: American Journal of Preventive Cardiology
@ Człowiek też…
dnia 20.01.2023, 16:26
Ocena
komentarza:
-6
Ale pewnie nawet Ty uważasz, że mięso bez antybiotyków i ulepszaczy już jest zdrowe?;-)
@ Tłumaczenie z translatora
dnia 20.01.2023, 16:36
Ocena
komentarza:
6
Pomimo licznych postępów we wszystkich obszarach opieki sercowo-naczyniowej, choroby sercowo-naczyniowe (CVD) są główną przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych (USA). Istnieją przekonujące dowody na to, że interwencje mające na celu poprawę diety są skuteczne w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym.
To oświadczenie dotyczące praktyki klinicznej podkreśla znaczenie opartych na dowodach wzorców żywieniowych w zapobieganiu miażdżycowej chorobie sercowo-naczyniowej (ASCVD) i czynnikom ryzyka ASCVD, w tym hiperlipidemii, nadciśnienia
tętniczego, cukrzycy i otyłości. Dieta składająca się głównie z owoców, warzyw, roślin strączkowych, orzechów, nasion, białka roślinnego i tłustych ryb jest optymalna w zapobieganiu ASCVD. Spożywanie większej ilości tych pokarmów, przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia pokarmów zawierających tłuszcze nasycone, cholesterol w diecie, sól, rafinowane zboża i spożycie ultra przetworzonej żywności to wspólne elementy zdrowego wzorca żywieniowego. Omówiono zalecenia dietetyczne dla specjalnych populacji, w tym pediatrii, osób starszych, a także żywieniowe i społeczne uwarunkowania zdrowia w profilaktyce ASCVD.
@ Człowiek też…
dnia 21.01.2023, 00:34
Ocena
komentarza:
-2
To jeszcze dołożę: „Greater adherence to the 2019 Canada's Food Guide recommendations on healthy food choices reduces the risk of cardiovascular disease in adults: a prospective analysis of UK Biobank data
Didier Brassard et al. Am J Clin Nutr. 2022.”
@ ixi
dnia 21.01.2023, 07:41
Ocena
komentarza:
7
I co z tego!? Jak brakuje lekarzy i pielęgniarek!
@ Paniera
dnia 21.01.2023, 19:09
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ SB
dnia 20.01.2023, 14:35
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Blecho
dnia 20.01.2023, 14:45
Ocena
komentarza:
10
Po co tym Panom maski przeciw pyłowe ?W takich maskach lakiernicy szpachle szlifują
@ Laik
dnia 20.01.2023, 14:47
Ocena
komentarza:
-10
Ciebie w takiej wydzpachlowali.
@ Zbiniu
dnia 20.01.2023, 17:09
Ocena
komentarza:
23
Jaki sens nosic maski które i tak są na brodzie? Władza powinna dawać przykład jak się nosi maseczki
@ jolla
dnia 21.01.2023, 14:10
Ocena
komentarza:
4
po 1000zl mandatu za brak prawidłowego nałożenia maski i się naucza WŁODARZE xd
@ Hehe
dnia 21.01.2023, 22:38
Ocena
komentarza:
6
Pawluś i Pabian, najwyższe władze Powiatu i Miasta nie potrafią ubrać poprawnie maseczki. To tylko pokazuje jakie orły reprezentują nasz region. Już lepiej jakby wcale maseczek nie ubrali - mniej zażenowania, a skuteczność w transmisji wirusów podobna.
@ z-ca
dnia 22.01.2023, 17:18
Ocena
komentarza:
0
Pani Dyrektor stoi za blisko, musi mieć maseczkę bo wtedy mniej
@ Kostka Winiary
dnia 20.01.2023, 15:11
Ocena
komentarza:
22
Bardzo dobrze że zakupili taki urządzenie, gdyż bez inwestycji w nowoczesny sprzęt rozwój jest niemożliwy. Warto byłoby jeszcze zastanowić się nad kadrą szpitala. Co zaś tyczy się dotacji, to gdyby nie tworzenie w szpitalu sztucznych etatów dla "wybitnych" specjalistów z Rady Powiatu , kwota potrzebna do dotacji byłaby o wiele niższa. Gdyby w szpitalu nie marnotrawiono pieniędzy na zatrudnianie "specjalistów" po linii jedynie słusznej partii z wysokim wynagrodzeniem jego sytuacja ekonomiczna przedstawiałby się trochę inaczej.
@ do Kostki
dnia 20.01.2023, 15:28
Ocena
komentarza:
9
Klasyczny przykład naiwnej wiary, że sprzęt sam leczy i jest warunkiem rozwoju: myślenie jest w każdej dziedzinie warunkiem rozwoju.
Jakość "usług" w tej lecznicy, czy w podobnych, niezależnie od usytuowania, zależy od systemu, od jakości kadry, a nie od sprzętu.
Wie o tym każdy, komu nieopatrznie zdarzył się (odpukać) ciężki przypadek chorobowy.
Wtedy szuka się specjalisty, nie sprzętu.
Odnośnie profilaktyki: 100 % racji, należy samemu dbać o siebie, bo zdrowie to za poważna sprawa aby oddawać je w ręce lekarzy, w każdym razie nie wszystkich.
@ Kostka Winiary
dnia 20.01.2023, 15:43
Ocena
komentarza:
12
Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest ważną cechą dla należytego pojmowania sytuacji. Cytuję fragment swojej wypowiedzi : "... bez inwestycji w nowoczesny sprzęt rozwój jest niemożliwy. Warto byłoby jeszcze zastanowić się nad kadrą szpitala"
@ fgdf
dnia 20.01.2023, 15:22
Ocena
komentarza:
15
panowie pawlus pabian i samborski,zle maseczki zalozone,skandal!!!
@ wirusolog
dnia 20.01.2023, 15:27
Ocena
komentarza:
11
Zbyt wiele wymagasz
@ Kierowca 810
dnia 20.01.2023, 16:00
Ocena
komentarza:
2
Niech się dzieje co chce. Ważne, że leczenie szpitalne się unowocześnia.
Chwała dla sponsorów.
@ ropucha niemiła
dnia 20.01.2023, 16:11
Ocena
komentarza:
22
Nie szpital zainwestował, tylko samorządy. Jasielski szpital praktycznie nic nie kupuje i sam nie inwestuje. , tylko kasę dostaje z zewnątrz z różnych źródeł. Szpital swoje pieniądze wydaje na podwyżki i premie dla pracowników.
@ Jasia
dnia 20.01.2023, 19:23
Ocena
komentarza:
17
Starostwo nic nie dało ale Pawluś na głównym zdjęciu. Ma parcie na szkło.
@ Lulek
dnia 20.01.2023, 16:16
Ocena
komentarza:
6
Sypie jak czort. Tak ma być cała noc. Jutro będzie fatalnie. Gdzie RCB?
@ Pegazus
dnia 20.01.2023, 16:29
Ocena
komentarza:
6
O RCB nie pytaj. PiSiory szykują taki projekt, który pozwoli im być na bieżąco ze wszystkim. Będą wiedzieć kto chodzi do kościoła, z czego się spowiada i kiedy dana pani ma okres aby nadzorować kalendarzy małżeński.
@ Lulek
dnia 20.01.2023, 16:43
Ocena
komentarza:
4
Fatalna ale możliwa prognoza. Wiem ze mogą wszystko.
@ Jasia
dnia 20.01.2023, 19:24
Ocena
komentarza:
3
Na szczęście nie potrafią
@ Blacharz
dnia 20.01.2023, 16:58
Ocena
komentarza:
17
Następnym razem gdy bankomat wypłaci mi moje pieniądze też będę mu bił brawo
@ Do Lulek
dnia 20.01.2023, 17:25
Ocena
komentarza:
8
Jechałem przed chwila droga woj 993 z Dukli do Rozdziela. Fatalnie . Śnieg po kostki. Ludzie wracają z pracy na weekend. Kto to odśnieża? Rozumiem ze pada śnieg ale raz na godzinę powinien przejechać pług.
@ kto
dnia 20.01.2023, 17:41
Ocena
komentarza:
-3
Odśnieżanie rozpoczyna się po ustaniu opadów śniegu. Cytat - "W przypadku wystąpienia intensywnych opadów śniegu lub silnych wiatrów, na drogach mogą utworzyć się zaspy powodujące utrudnienia, czy przerwy w ruchu. Dopuszcza się przerwy w komunikacji do 48 godz. po ustaniu zjawisk zimowych"
A Całość tytaj: https://pzd.powiat.jaslo.pl/index.php/zakres-dzialania/zima/8-informacja-o-zimowym-utrzymaniu-drog-powiatowych-w-sezonie-zimowym-2022-2023
Poczytaj i nie marudź.
@ Do kto
dnia 20.01.2023, 17:55
Ocena
komentarza:
7
Będzie sypać do rana. Auta staną na drogach . Kto im dowiezie gorące napoje i jedzenie?
@ Ada
dnia 20.01.2023, 19:28
Ocena
komentarza:
6
Czy w szpitalu panuje zaraza ,apropo aparatury kto ją
Będzie umiał obsługiwać
@ pijarowiec
dnia 20.01.2023, 20:49
Ocena
komentarza:
13
A ile dołożył do zakupu starosta Pawluś?
@ bolo
dnia 21.01.2023, 13:51
Ocena
komentarza:
3
Swój przechodzony wizerunek
@ jo nasz Franciszek
dnia 20.01.2023, 21:07
Ocena
komentarza:
-6
Piszecie elaboraty i chcecie coś udowodnić.
Nikt nie czyta takich długich wpisów.
Proszę podajcie ile daje WOŚP. Czy ta
akcja ma umniejszać ich działania?
@ Do naszego Franciszka
dnia 21.01.2023, 05:04
Ocena
komentarza:
6
Nic w życiu nie przychodzi bez wysiłku, zwłaszcza umysłowego. Jeżeli elaboraty przeczyta nawet 10% zrozumie 5% i zastosuje 2% to warto je pisać. Człowiek jest tym co spożywa, z czego się buduje. Jeżeli je g...o, to czym jest?

,
@ Obserwator
dnia 20.01.2023, 22:45
Ocena
komentarza:
12
Czy ktoś w tym szpitalu będzie umiał obsługiwać ten sprzęt?
@ Paniera
dnia 21.01.2023, 07:32
Ocena
komentarza:
8
Gostek od parkingu
@ Pacjent
dnia 21.01.2023, 08:29
Ocena
komentarza:
9
Po co te maseczki, skoro nawet lekarze źle je zakładają? Parodia
@ salowa
dnia 21.01.2023, 09:02
Ocena
komentarza:
9
No bo ta tacy specjaliści "lekarze" są, niestety.
@ Parodia
dnia 21.01.2023, 09:56
Ocena
komentarza:
8
Jeżeli na zdjęciu lekarz nosi maseczkę na brodzie, na szczęce, to co to znaczy?
- Powinien iść do dentysty, gdy boli go szczęka - lub przeczytać w instrukcji po co jest maseczka.
Taki obrazek kładzie sens apelowania o noszenie maseczek w aptekach, w szpitalach, czy w innych miejscach.
@ Obserwator
dnia 21.01.2023, 18:29
Ocena
komentarza:
1
Odczep się od tego lekarza on jest w porządku
@ salowa
dnia 21.01.2023, 19:27
Ocena
komentarza:
1
Gdyby jeszcze z maseczki właściwie korzystał.
@ seneka
dnia 21.01.2023, 15:41
Ocena
komentarza:
8
Śmieszy mnie to wszystko, dostali nowy sprzęt ale kto to będzie obsługiwał, na takie proste badanie USG trzeba czekać aż do maja w jasielskim szpitalu, skandal wiem bo byłem w ubiegłym tygodniu ale jak się pójdzie prywatnie do gabinetu do lekarza to on zrobi w ramach wizyty tylko należy zapłacić dwie stówki. a propos pobytu w jasielskim szpitalu to podobno bilet w jedną stronę. pozdro dla. wszystkich pacjentów
@ Sreneka
dnia 21.01.2023, 19:11
Ocena
komentarza:
-2
A dlaczego ma nie brac za badanie dwoch stowek.?
Lepiej zalatw sobie bilet w jedna strone
@ Kawosz
dnia 21.01.2023, 23:30
Ocena
komentarza:
2
Super na pewno wiele ludzi skorzysta z tej nowoczesnej maszyny :-)
@ Biurwa jasielska
dnia 22.01.2023, 01:10
Ocena
komentarza:
2
Bardzo dobrze, że inwestują w nowoczesny sprzęt. Mam jednak obawy co co wykorzystania potencjału zakupionego sprzętu. Po drugiej stronie stoi jednak czynnik ludzki,jego kompetencje, właściwa ocena wyników, trafna diagnoza.Mam nadzieję, że to nie sprowadzi się na zasadzie ,,praca na odwal,,
@ Biurwa
dnia 24.01.2023, 08:43
Ocena
komentarza:
-1
Jasielska
Masz cos do czynnika ludzkiego i kompetencji?
To napisz.nazwiskami prosze
Bo to anonimowy tchorzliwy wpis tylko jatrzacy
@ Hulio i Żanuaria
dnia 22.01.2023, 07:51
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ nie wypada
dnia 22.01.2023, 10:43
Ocena
komentarza:
0
Wszystko jak należy, ale czego to starosta bez bejsbolówki.
@ Bee
dnia 22.01.2023, 16:48
Ocena
komentarza:
2
A gdzie owsiak ???
@ Dk moderatora
dnia 23.01.2023, 09:19
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Tomek
dnia 23.01.2023, 12:25
Ocena
komentarza:
1
A ja się pytam kiedy pozwolą rodzinie odwiedzić chorych bo znów nie wolno jak w czasach Covidu.
@ Tak wmawiali :
dnia 23.01.2023, 17:11
Ocena
komentarza:
0
Maseczka, rękawiczki, dystans, dezynfekcja = unikniesz zakażenia, będziesz zdrów !
@ AM
dnia 23.01.2023, 20:09
Ocena
komentarza:
0
Lepiej by było zakupić rezonans magnetyczny otwarty , bo ten który jest wykorzystany jest w 60% a w 40 % to ludzie którzy rezygnują ponieważ boją się wjechać do rury przypominającą trumnę z której nie mogą wydostać się .
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657