Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasielski szpital oczami internautów. Oddaj głos w sondzie.

145

Za każdym razem kiedy na łamach naszego portalu pojawia się artykuł dotyczący Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nasi internauci rozpoczynają burzliwą dyskusję na temat traktowania pacjenta przez personel medyczny. Pojawiają się komentarze zarówno pozytywne, jak również negatywne - chociaż tych ostatnich jest zdecydowanie więcej.

Pod artykułem z 2009 roku pt. Jasielski szpital- szpitalem bez bólu, w którym pisaliśmy o staraniach jasielskiej placówki o zdobycie certyfikatu "Szpital bez bólu" użytkownicy portalu Jaslo4u.pl wyrazili swoje opinie. (Czytaj cały artykuł)

- Miałam też kontakt z tym szpitalem, ani jednego pozytywnego słowa o nim nie powiem. Beznadziejne pielęgniarki, które się puszą i traktują pacjenta, jak śmiecia. (...) - pisze jaślanka.

- (...)Lekarze są mało empatyczni, pielęgniarki tym bardziej, o obsłudze nie wspominając - byłam kilkakrotnie w tym szpitalu, więc wiem, co mówię. Może zamiast certyfikatów nic nie znaczących dla pacjentów, wprowadzić przymusowe warsztaty psychologiczne dla lekarzy i pielęgniarek. Może wtedy byłaby szansa na ludzkie traktowanie pacjenta, który jak do tej pory uważany jest jak najgorszy wróg. - komentuje PolaMOnola.

- (...)Ten szpital nie zostawia nadziei na życie... Więc może na początek proponuję dla wszystkich lekcję z empatii i traktowania pacjenta jako ŻYWEGO jeszcze człowieka. - wypowiada się mała.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku artykułu pod takim samym tytułem, tyle że z 2010 r., w którym informowaliśmy, że szpital w Jaśle otrzymał już certyfikat "Szpitala bez bólu". Posypały się kolejne komentarze... (Czytaj cały artykuł)

- Żenada! Rodziłam tu dwa razy i jeden poród wspominam gorzej od drugiego... Żadnego znieczulenia, a położne zamiast pomagać kobiecie w potrzebie wyżywają się jakby były jakimiś potworami. KOSZMAR!!! - dzieli się swoimi przeżyciami ZOFIA.

- Szok! To, co przeżyłam 3 lata temu na chirurgii w Jaśle to skandal jak traktuje się chorych ludzi w jasielskim szpitalu! (...)Ordynator jest dla "zwykłego" pacjenta - ordynarny!!! Oby Dobry Bóg nie dał mi więcej doświadczyć pobytu wśród takich lekarzy! Wiele lat temu pracowali w Jaśle naprawdę dobrzy lekarze! Ale to było kiedyś! - pisze Anna.

- Z mojego doświadczenia nie mogę tego powiedzieć że bez bólu , bo nie dość, że z bólem to jeszcze z lekceważącym podejściem do pacjenta. NIGDY WIĘCEJ LECZENIA W JAŚLE. - czytamy w komentarzu maggi.

Tym razem pojawiały się również dobre opinie na temat opieki medycznej w jasielskim szpitalu.

- Brawo brawo należy się szpitalowi to wyróżnienie wiem bo leżałem w tym roku w szpitalu. Obsługa była bardzo dobra.Pragnę za to podziękować[SERDECZNIE DZIĘKUJĘ]. - pisze skajp.

- No tak, zawsze jest źle! Typowi z Was Polacy! Ja byłam pacjentką ginekologi, miałam zabieg pod ogólnym znieczuleniem. Muszę powiedzieć, że nie odczuwałam żadnego bólu po wybudzeniu, a lekarze byli mili i mieli dla mnie czas na rozmowę. (...) Personel też był miły i życzliwy. Nie wkładajcie wszystkich do jednego worka. - pisze pac24.

Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że sytuacja powtarza się za każdym razem kiedy na stronie pojawi się temat jasielskiego szpitala. Przeważają komentarze negatywne, a jeśli już pojawi się pozytywna opinia, ma to miejsce sporadycznie.

Na każdym oddziale w szpitalu znajduje się księga skarg i uwag, w której pacjent może wyrazić swoje zdanie. Pacjenci mogą napisać nie tylko o tym, co ich bulwersuje, ale także wyrazić swoje uznanie. Każda osoba, która została w jakikolwiek sposób źle potraktowana ma również prawo zgłosić tę sytuację do rzecznika praw pacjenta, bądź bezpośrednio do dyrektora szpitala.

Jednak medal ma jak zwykle dwie strony. Nie tylko pacjent jest narażony na nieuprzejme traktowanie. W stronę personelu medycznego niejednokrotnie kierowane są wyzwiska, a nawet dochodzi do rękoczynów. Przykładem jest pobity kierowca karetki, któremu wybito bark. Został „ukarany” za to, że przybył zbyt późno na miejsce wezwania. Według Zbigniewa Betleja dyrektora szpitala takie sytuacje owszem mają miejsce, kiedy osoba wzywająca pogotowie nie podaje dokładnego adresu zamieszkania. Wtedy oczekiwanie na karetkę może się wydłużyć.

Dla personelu medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle co jakiś czas są organizowane szkolenia interpersonalne. Mają one na celu poprawę kontaktu pomiędzy personelem, a pacjentem. Zdaniem Ewy Zawilińskiej, Naczelnej Pielęgniarki efekty szkoleń są z roku na rok coraz bardziej widoczne.

Praca z pacjentami wymaga od pracowników szpitala opanowania, zaangażowania oraz poświęcenia. Lekarze i pielęgniarki są bardzo często narażeni na stres. Nie zwalnia ich to jednak z właściwego traktowania pacjenta. Zbigniew Betlej zapewnia, że szpital cały czas pracuje nad komunikacją interpersonalną kadry medycznej z pacjentem i w dalszym ciągu będą organizowane kolejne szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek.

Ilona Czarnecka

Sonda jaslo4u - oceniamy jasielski szpital

Ponieważ w komentarzach przeważały negatywne oceny wąskiej grupy internautów, uruchamiamy sondę internetową, która pozwoli wszystkim czytelnikom jaslo4u.pl, którzy korzystali z usług jasielskiej placówki ocenić jakość opieki naszego szpitala.

Aby wyrazić swoje zdanie na ten temat, należy wysłać odpowiedni SMS pod numer 71068.

Jeśli uważasz, że poziom opieki w jasielskim szpitalu jest:

Bardzo dobry - wyślij SMS o treści TC.SZPITAL.5
Dobry - wyślij SMS o treści TC.SZPITAL.4
Średni - wyślij SMS o treści TC.SZPITAL.3
Zły - wyślij SMS o treści TC.SZPITAL.2
Bardzo zły - wyślij SMS o treści TC.SZPITAL.1

Koszt SMS-a wynosi 1,00 zł + VAT (łącznie: 1,22 zł).

Zachęcamy do wyrażania przemyślanych opinii.

Reklama

Komentarze: 145

Dodaj komentarz Widok:
0
@ XXX
dnia 23.06.2013, 23:55 · Zgłoś
Jedyne co możesz dowiedzieć się w recepcji to:
Nie mogę panu pokazać izby przyjęć bo to nie nasza robota"
Odpowiedz
0
@ piorun
dnia 09.11.2010, 00:15 · Zgłoś
Ja mialem okazje trafic na jasielski SOR kilka razy z wlasna babcia.Lekarzy nie wspominam dobrze bo nie poswiecili babci za duzo czasu,przyjmowali hurtowo ale pielegniarki byly naprawde mile,a szczegolnie jedna ratowniczka Mariola ktora spedzila z babcia duzo czasu i babcia ja b,mile wspomina.Nie bronie lekarzy ale pielegniarki naprawde tam pracuja a sa tylko ludzmi.
Odpowiedz
-1
@ ***Piorun***
dnia 09.11.2010, 00:04 · Zgłoś
Ja osobiscie mialem okazje trafic na jasielski SOR kilka razy z moja babcia. [...] pani doktor nie wspominam milo ale personel tak- szczegolnie pracujaca tam ratowniczke Mariole ktora okazala mojej babci wiele ciepla i cierpliwosci...
Odpowiedz
0
@ 7iu
dnia 07.10.2010, 23:39 · Zgłoś
cos jeszcze ktos doda mądrego?????
Odpowiedz
0
@ do "anapath"
dnia 02.10.2010, 23:03 · Zgłoś
Twoja autokrytyka powala z nóg!!! Strzyżesz i golisz, a taka pseudoagresywna postawa jest po stokroć gorsza niż bełkot wyzwisk [...] czekającego na SOR-ze. [...] bracie do gniazda towarzysza niedoli( skoro jak sugerujesz pracujesz w służbie zdrowia), Dziś czepili się jasielskiej obsługi, ale jak będą nadawać na ciebie też będziesz taki pokorny i będziesz się tak zamaszyście bił w pierś? A mnie się zdaje, że "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę" i roszczenia o takim samym żołądku. Sami się pozagryzacie, jak znowu ktoś rzuci nawet [...] kość.
Odpowiedz
0
@ anapath
dnia 02.10.2010, 18:38 · Zgłoś
Tak się składa panie/pani phaedra,że znam pracę w pogotowiu,od strony kilku szpitali,choć nie od strony jasielskiego (niestety lub "stety").A specyfika pracy tam jest inna niż na oddziałach,i w tym sensie są to sytuacje ekstremalne,ale myslę,że i tak nie widzielismy jeszcze wszystkiego w swojej karierze.Choć być może Jasło jest wyjątkowe.Po dyżurze boję się wsiąsć za kierownicę,by nie spowodować wypadku,bo "padam na twarz".A teraz zadajmy sobie pytanie,czy pan/pani jest wszędzie przyjmowany/a,traktowany/a,obsługiwany/a tak jak by pan/pani sobie tego życzył/a?Kompetentnie,z należytym szacunkiem?Ktos w jednym z wczesniejszych postów napisał,że "wszędzie są ludzie i parapety".Wszędzie można się zetknąć zarówno z kims wspaniałym,godnym szacunku,jak też z osobą zupełnie nie na miejscu.Pacjent też często bywa bardzo nie na miejscu,ale tak juz jest i trzeba przejsć nad tym do porządku dziennego,a nie roztrząsać i stwarzać klimatu wojny "jak ty nam tak,to my ci tak".Nasze srodowisko,jak wszystkie inne nie jest wolne od niedoskonałosci,i nie ma co się obrażać na słowa krytyki.Jesli jest uzasadniona,niech będzie konstruktywna,jesli nie to powiedzmy sobie "psy szczekaja,karawana jedzie dalej".Nie każda negatywna opinia jest wyrazem frustracji,że "lekarz ma pieniądze".A my nie kierujmy swojej frustracji przeciwko krytykującym,ale raczej przeciwko sposobowi organizacji naszej pracy,ale to już osobny temat."Po co"się starać?Żeby przerwać to wzajemne nakręcanie się.Ale co do jednego mnie pan/pani uspokoił/a-kulturalny pacjent zawsze będzie potraktowany kulturalnie.Pozostaję więc optymistą.
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 23.06.2013, 23:56 · Zgłoś
No tak, zwłaszcza tego co maluje pazury pod stołem
Odpowiedz
0
@ phaedra
dnia 02.10.2010, 08:44 · Zgłoś
w kazdym razie ... opinie na nas 'pracownikow temat NA PEWNO nie poprawia relacji pacjent-lekarz mysle ze bedzie gorzej.ale royumiem---wielu z was nie ma pieniedzy, pracy, perspektyw+lekarze maja wiecej+ a to boli i anonimowo mozna dac upust frustracji i zawisci...
Odpowiedz
0
@ phaedra
dnia 02.10.2010, 08:26 · Zgłoś
panie/pani anapath sytuacje ekstremalne??? jak popracujesz w pogotowiu 20 lat to porozmawiamy-ile agresji,wyzwisk,szarapaniny z pijakami ,agresywnymyę dobrymi synkami chorej mamusię--nie ma dyzuru zeby nie dochodzilo to takich sytuacji +na dzien dobry.Ciekawe ,czy ktos do ciebie mierzyl z [...]-a szkoda zobaczyłbys co to za uczucie.Lamanie przepisow polega na tym ze za etat lekarz dostaje GROSZE-a, zeby zarobic więcej jestesmy ZMUSZANI DIO PRACY PONAD SIŁY,gdyby bylo zgodnie z przepisami nie mielibysci na kogo [...],bo praca placowek ochrony zdrowia byłaby od 1/2 krotsza.Nerwowo reagujemy na krytyke? prawie 70 % komentarzy jest na NIE więc PO CO sie starac, skoro wam nie dogodzi? Nie szanujecie tych ktorzy wam pomagaja oczekując od nas uprzejmosci i empatii-błąd, Pacjent nie jest wrogiem-i ZAPEWNIAM CIE ZE uprzejmy kulturalny pacjent ZAWSZE bedzie przeze mnie potrawkowany kulturalnie i uprzejmie -nawet o trzeciej w nocy. Kiedys zachorujesz i bedziesz w obliczu smierci jak każdy- wtedy bedziesz oczekiwal pomocy i zrozumienia--przypomnij sobie co tu -jeden z drugim -wypisywałes, bo moze ten ktory ci bedzie pomagal,tez czytal wasze posty szkoda wiecej dyskutowac, bo nic nie zmieni poggldw 'waszych i naszych..
Odpowiedz
0
@ anapath
dnia 01.10.2010, 17:33 · Zgłoś
odnosnie do tego co pisze "phaedra": ty opisujesz sytuacje ekstremalne,tymczasem na codzień nikt ci chyba nie grozi [...],chyba że pracujesz wsród talibów.A jesli chodzi o czas pracy to istnieją przepisy mówiące ile godzin maksymalnie możesz pracować.Jesli są one z róznych powodów łamane,a ty pędzisz po dyżurze do poradni,to chory nie jest temu winien.No chyba,ze jego winą jest juz to,ze w ogóle przyszedł.Wniosek:pacjent-nasz wróg:-(
Z takim nastawieniem nikt nie będzie szanował "lekarza z Jasło".
I spusćcie trochę z tonu: chyba zbyt nerwowo reagujecie na krytykę,może warto się zstanowić jednak, czy przynajmniej częsć nie jest uzasadniona zamiast się oburzać i obrażać.Czy napewno zawsze jestescie tacy "w porządku",a ci co są na "nie" to "[...]"?
Odpowiedz
0
@ obserwatorka
dnia 01.10.2010, 17:11 · Zgłoś
Własnie czytałam artykuł na konkurencyjnym portalu o tym jak to szybka pomoc i zaangażowanie jasielskich medyków uratowało życie mężczyźnie ugodzonemu nożem!
Drodzy państwo!!!
Każdy z nas idzie do lekarza, czy do szpitala- bo jest chory, coś mu dolega.
Każdy z nas chce być obsłużony szybko, dobrze, fachowo, uprzejmie.
Ale - nie każdy z nas sam z siebie jest uprzejmy, własnym nastawieniem, postawą prowokuje zachowanie innych! Nie tylko pracowników szpitala!
Jeśli chcemy być przyjęci miło, sami zachowujmy się odpowiednio...
Szpital jasielski ma również wiele sukcesów, chociażby i ten wspomniany- ktoś powie- ha ha ha zdarzyło się!!! albo taki ich [...] obowiązek!!! Owszem zdarzyło. Ale człowiek ŻYJE!!! Jak wielu innych, którzy są wdzięczni za opiekę, za zwrócone zdrowie- jak np. ja.
Zwracam się z prośbą nie do internautów do zmiany zdania- każdy ma prawo do własnych opinii, ale do pracowników jasielskiego szpitala:
-nieście nam pomoc w dalszym ciągu- za nią dziękuję
-tym którzy własnym zachowaniem obniżają rangę zawodów- nie szkodźcie waszym kolegom, którzy pracują z zaangażowaniem
Pozdrawiam wszystkich serdecznie- tych zdrowych , jak i cierpiących życząc zdrowia!!!
Odpowiedz
0
@ phaedra
dnia 01.10.2010, 12:55 · Zgłoś
do piszącego jako"do chirurga" bardzo dobrze ze pan/pani podjęła temat-trzeba byc człowiekiem-i ta zasada obowiazuje OBYDWIE strony. 1)tryb naszej pracy jest taki, ze czesto po 24-godzinnym dyzurze biegamy do poradni-nawet bez sniadania ,pijąc w drodze kawe- nie obchodzi was to, ze to nieludzkie-bo po takim czasie pracy czloswiek wymaga tylko jednego-ODPOCZYNKU-żądacie uptzekjmosci.punktualności,usmiechu,zrozumienia,,,oczywiscie tacy jak anonomowy "do chirurga" powiedza-'śpia na dyzurach,nic nie robia -moga "pracować" dalej dodtkowo-proste rozwiązanie- zamknąc szpital od 19:00 bo przeciez personel śpi.2) wchodzi pacjentka(pseudonim mia) po raz pierwszy od PIECIU lat do poradni i żada-prosze napisac skierowanie na badanie bo jade do kontroli do Krakowa- to ma byc wyraz poszanowania lekarza z Jasło? po odmowie lekarz jest obrzucany obelgami( [...],[...], [...] ) pani zostaje WYPROSZONA z gabinetu i pisze na forum J4u obrazliwy piost z podaniem nazwiska lekarza.A my prosze panstwa nie jesteśmy na usługach panów doktorów z Krakowa i Rzeszowa i nie wykonujemy badań do ich prawatnego gabinetu-i to poza kolejnościa... A celowanie z broni palnej do lekarza udzielającego pomocy? to tez wyraz czlowieczenstwa "panie do chirurga?"pozdrawiam tych,ktorzy widza w NAS LUDZI..
Odpowiedz
0
@ phaedra
dnia 01.10.2010, 10:38 · Zgłoś
do "rona" proszę bardzo- idz do dyrekcji i zapytaj ile rocznie leczy się pacjentow z zawałem serca, cukrzycą, niewydolnoscią krążenia ILU z pacjentow odzyskuje zdrowie, i życie, ilu ofiarom wypadkow i nagłych zachorowań udzielana jest pomoc--nie byłeś rona w szpitalu i jego wizerunek znasz ze zdjęcia -kompromitując się brakiem wiedzy i DOBREJ WOLI-pewnie dlatego,ze ci sie wszysko należy.Po przeczytaniu takich "komentarzy" rzeczywiscie nie chce się pracować ani tym bardziej okazywać współczucie . Chowacie się tchorzliwie za anonimowymi nickami a przecież skoro macie pretensje jest rzecznik praw pacjentow, są ksiżaki skarg na kazdym oddziale, możecie wszystko to powiedzieć w oczy lekarzowi leczącemu lub pielęgniartce-dlaczego tego nie robicie-tylko anonimnowo opluwacie pracownikow szpitala...
Odpowiedz
0
@ Do chirurga
dnia 30.09.2010, 23:37 · Zgłoś
A ja wprost przeciwnie do Pana,uważam,że pacjenci jak najbardziej mają prawo ODCZUWAĆ,a co za tym idzie oceniać sposób w jaki są traktowani.Wszak zdolnosć do reakcji na otaczające warunki jest cechą wszystkich organizmów żyjacych,czyż nie?Pacjent nie jest przedmiotem,rzeczą,która nie powinna reagować.Nie rozumiem,dlaczego dziwi się Pan i oburza,że żywy człowiek analizuje otoczenie??? Przykro mi,ze dla Pana,Szanowny Panie Chirurgu osoby,które odważa się nie zgodzić na złe traktowanie i dostrzegają niekompetencję personelu (bo wcale nietrudno jej nie zauważyć) okresla Pan mianem "[...]".A Pan,jesli jest pracownikiem szpitala,za kogo Pan się uważa?Na co Pan liczył decydując się na pracę w szpitalu,jesli pacjent kojarzy się panu z "brudnym [...]"?Jesli można,to proszę również udostępnić na forum publicznym wyniki Pańskiej sondy,bo z pewnoscią Pan taką przeprowadził,skoro pisze Pan,że "zdecydowana większosć zadowolonych ludzi z opieki się tutaj nie wypowiada".Chociaż nie sądzę,ze jest Pan lekarzem,ale w jakimkolwiek zawodzie Pan pracuje,mam nadzieję że nie wykonuje Pan swoich obowiązków w takim stanie,w jakim pisał Pan tego posta,czyli: 1. pańska kultura osobista bardzo niedomaga 2.nie uważał Pan w szkole na lekcjach ortografii,3.lub był Pan po kilku głębszych.A jesli naprawdę jest Pan lekarzem,to szczerze współczuję tym,którzy mieli,lub będą mieć z Panem stycznosć.Również pozdrawiam.PS.Też pracuję w szpitalu.
A teraz do pozostałych,którzy czytają te wszystkie opinie;w każdym srodowisku są "dobrzy i źli",do tego jeszcze dochodzą takie czynniki jak stres,nadmiar obowiązków przydzielanych zbyt małej liczbie personelu,głodowe pensje za wyczerpującą fizycznie i psychicznie pracę (tu mam na mysli personel sredni i niższy)-takie warunki mamy na chwilę obecną.Jednak ZAWSZE TRZEBA BYĆ CZŁOWIEKIEM!!!I starać się zrozumieć drugiego człowieka,nawet jesli czasem jest upierdliwy,niedomyty i narzeka.Do szpitala nie przychodzą ludzie zdrowi,"łatwi w obsłudze",którzy będą nam umilać czas.Nawet jesli budzą w nocy,to to jest nasza praca,po to tam jestesmy.Jesli nie lubimy nocnych pobudek, to co u licha robimy na nocnym dyżurze.Lepiej zostać w domu.Nie wyżywajmy się na ludziach tylko dlatego,że mamy akurat zły dzień,że wydaje nam się,że mamy władzę nad nimi,bo są słabsi od nas,bo są zależni od nas,bo potrzebują pomocy.Pewnie nie da się wszystkich zadowolić i pomóc im tak jak bysmy tego chcieli,ale często dobre słowo,czy usmiech potrafi sprawić,że ten ktos kogo mamy przed sobą poczuje się jak człowiek,a nie jak intruz.I pewnie to utopia,ale chciałoby się,żeby takie relacje dotyczyły nie tylko szpitali,ale też urzędów,szkół,wszystkich dziedzin życia społecznego.BYĆ CZŁOWIEKIEM,to tak niewiele i tak wiele jednoczesnie.I tak łatwo i aż tak trudno.
Odpowiedz
0
@ do rona
dnia 30.09.2010, 22:54 · Zgłoś
Pewnie, że pozwalniaj i to szybko!!!! A potem znowu będziesz miał/a powód do narzekania, że godzinami czekasz przed SOR. Pozazdrościć operatywności.
A to, że pracownicy nie chcą się tu bronić to odpowiedź jest prosta- po co mają to robić? Schodzenie do prezentowanego tu poziomu pyskówek, oszczerstw i głupoty jest dla każdego szanującego się człowieka( nie tylko personelu szpitala) co najmniej uwłaczające. Wy ujadajcie, a oni niech robią swoje.
Odpowiedz
0
@ "do ja"
dnia 30.09.2010, 22:38 · Zgłoś
Studiować można nawet 10 lat!!! Tym którzy kończą budownictwo, zazwyczaj udaje się to w 5 lat. I nikt z moich bliskich
,kto go skończył nie mówi, że są to mordercze studia i chociaż przez pierwsze 2 lata dostaje się dobrze w [...] o zamianie na medycynie nikt nie chciał nawet słyszeć.
Odpowiedz
0
@ do ja
dnia 30.09.2010, 12:54 · Zgłoś
nie tylko lekarze studiują 6 "morderczych" lat
budownictwo- 4 lata inżynierskie+2 magisterskie - prosty rachunek

a poza tym czyżby ktoś cię zmuszał do wybrania tak nieopłacalnego zawodu?
Odpowiedz
0
@ rona
dnia 30.09.2010, 12:52 · Zgłoś
jakoś nie widzę tu żadnych sensownych argumentów którymi mogliby się bronić "szanowni " pracownicy szpitala- głownie ci którzy są tu źle ocieniani

oczywiście że nie można wszystkich wrzucić do jednego worka i oceniać pracy całego szpitala źle ale zauważyłam że tylko niektóre oddziały i osoby przewijają się tu najczęściej
pracownicy tych właśnie oddziałów powinni się zastanowić czy na pewno nadają się do pracy w szpitalu

a pisanie (przez pracowników) że "po przeczytaniu tych komentarzy zmienimy się jedynie na gorsze" powinno skutkować natychmiastowym zwolnieniem z pracy
Odpowiedz
0
@ zol
dnia 29.09.2010, 15:50 · Zgłoś
DOKLADNIE TAK!!!ZACHOWUJECIE SIE JAK BANDA NIEWDZIECZNIKOW!!!WIECIE CO?PRZYKRE....ZASTANOWCIE SIE NAD SOBA....
Odpowiedz
0
@ ........
dnia 28.09.2010, 22:23 · Zgłoś
Cały czas narzekacie na personel jasielski i wymieniacie nazwiska osób rzekomo niekompetentnych ale jeśli rzeczywiście wyżej podpisani szanowni internauci korzystaliście z usług Jasielskiego szpitala i wyszliście z niego cali i zdrowi to znaczy ze instytucja spełniła swoje zadanie.Więc może jednak odwdzięczylibyście się trochę i napisali dla odmiany coś pozytywnego o szpitalu i jego pracownikach.
Krytykować innych jest bardzo łatwo dlatego spróbujcie trudnej sztuki i napiszcie coś pozytywnego.
Odpowiedz
2
@ lolek
dnia 28.09.2010, 21:05 · Zgłoś
ministerstwo do spraw kontroli stringow personelu medycznego zwraca sie z uprzejma prosba do pan noszacych stringi o zmiane koloru gdyz czarny jest juz dawno"fope" i "de mode"niemodny!pacjeci sie skarza a szpital spada w rankingach...tej jesieni dominuja kolory fioletowy,szary i rozowy-najlepiej zaprojektowane przez P.Luisa Viuton"a!!!!beda kontrole:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))poniewaz to w szpitalu jest najwazniejsze-jakie majtki maja pielegniarki:)))
Odpowiedz
0
@ ozon
dnia 28.09.2010, 20:54 · Zgłoś
czlowieku a w glowe to ty sie czasem nie uderzyles???jak wielu zreszta uczestnikow tej dyskusji-bezsensownej...
nioektore komentarze byly smieszne,inne wyssane z palca jeszcze inne glupie,ale twoj ...pffffff-zalosny!!!!!!!!!!!!stary pobiles wszystkich:))))gratuluje:)jestes pierwszy w rankingu....
Odpowiedz
0
@ jakbyś brał jeden z
dnia 28.09.2010, 16:46 · Zgłoś
jakbyś brał jeden z drugim marne 25.000 miesięcznie oczywiście z dyżurami to by ci się nie chciało podchodzić do pacjenta .Jeżeli komuś kwota się nie podoba to niech pokaże pasek z którego miesiaca To jest kwota jedna z niższych Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ Laura Diaz
dnia 28.09.2010, 13:28 · Zgłoś
Szpital bez bólu? Kpiny. Rok temu leżałam na ginekologii, i w życiu się tak nie ocierpiałam jak wtedy, bo nie chcieli mi dać żadnego środka przeciwbólowego, na moją skargę że boli, usłyszałam: ma boleć i już. Mdlałam z bólu i byłam pewna że umieram, mąż wydzwaniał gdzie się dało żeby ktoś się mną zajął... bezskutecznie, a jeszcze później miałam nieprzyjemności że się skarżę.

Jeśli kiedykolwiek jeszcze uda mi się zajść w ciążę, to rodzić pojadę do Krosna, tutaj więcej moja noga nie postanie. Kilka razy też miałam 'przyjemnosć' być na pogotowiu, dziękuję:/
Odpowiedz
1
@ Pracownik szpitala
dnia 28.09.2010, 00:04 · Zgłoś
Pracuję w tym szpitalu ( nie tylko) od lat i od dawna podzieliłam pacjentów na 2 kategorie; ludzi naprawdę chorych, którzy oczekując pomocy, sami mają w sobie wiele pokory,kultury i ciepła. Oni swoją postawą niejako "wymuszają" takie samo zachowanie wobec siebie i tu człowiek ma ochotę serce podać na dłoni.No i tych, których zaledwie w [...]e piknie( najczęściej "na własne życzenie"), a cały świat się wokół nich ma kręcić. Najczęściej prymitywnych pieniaczy, roszczeniowców, którym stary [...]n nie dogodzi, a co dopiero personel, który ma "służyć". Tyle zarabiam, że mam daleko gdzieś wasze rozmemłane czekolady- wiecie ile z nich ląduje w koszu? Jestem miła, bo taka jestem, ale tym którzy na wejściu szukają jelenia, na którym można wyładować swoją frustrację potrafię pokazać gdzie jest ich miejsce. Z tym , że w szpitalu najczęściej siedzicie cicho( bo strach koło [...]), a anonimowo dajecie upust swojej "odwadze".
Co do leczenia w Krakowie, to niejednokrotnie boki zrywałam, kiedy słuchałam rad jak to należy skubać [...]! Nie mówię o wysokospecjalistycznych zabiegach, ale o tym jak wracacie z Krakowa z takimi samymi lekami jak tu Wam wypisywano, tylko pod inna nazwą i z pustą kieszenią. Co z tego, że z poradni? Firma, która promuje ten, 100% droższy lek zasponsoruje lekarzowi wycieczkę do Kanady pod hasłem sympozjum i bilans jest zawsze na plus. Niestety nie dla pacjenta. A tym bardziej niecierpliwym polecam warszawskie szpitale, tam można czekać na opis badania aż do śmierci. Pewnie podkurzyłam niektórych, ale nie lubię głupoty i wrzucania wszystkich do jednego wora, bo tak jak wśród was, tak i wśród nas również są ludzie i parapety. Chętnie podpiszę się pod swoim postem, jeśli Wy Państwo podpiszecie swoje i twarzą w twarz podyskutujemy o moim stosunku do pacjenta.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 03.05.2011, 19:26 · Zgłoś
bravo!!!tak trzymac!popieram:)
Odpowiedz
0
@ JaN13
dnia 27.09.2010, 21:21 · Zgłoś
do stary-przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem jeszcze raz to co napisałem i napisz,co ci w tym nie pasuje,to podyskutujemy.
Odpowiedz
0
@ miko
dnia 27.09.2010, 21:01 · Zgłoś
dziękuje w imieniu personelu szpitala za tak swietna ocene naszej pracy tzn ponad 80% ocenia nas zle i bardzo żle- zycze wszystkim tym ktorzy tak nas oceniaja abyście WŁASNIE TAK BYLI OBSŁUGIWANI jak piszecie tzn żle i bardzo żle -i nie miejcie pratenscji o to ze ktos z nas tak was traktuje Zaprzestancie pisania bredni o powołaniu, słuzbie itd.My sie nie zmienimy-a czytajac wasze komentarze jesli juz ,to na gorsze...
Odpowiedz
0
@ Lena ;DD:P
dnia 27.09.2010, 20:47 · Zgłoś
, ale i tak dermatoligia jest najj .!! Pielegniarki super , a doktorzy okk . ;DD;PP:**-.^:))
, wszyscy sie zemną zgodzą .!! prawda .???
Odpowiedz
0
@ lupa
dnia 27.09.2010, 17:44 · Zgłoś
watpie kolego sympatyczny ze doktor sie obrazil...a jak z diagnoza???zgadzala sie z diagnoza postawiona przez lekarza na izbie przyjec???mysle ,ze jesli lekarz mialby jakies watpliwosci co do diagnozy,napewno poprosilby o konsultaje ortopede...
Odpowiedz
0
@ chirurg
dnia 27.09.2010, 17:38 · Zgłoś
uwazam,ze ocena kompetencji lekarzy czy pielegniarek przez osoby nie majace do tego uprawnien jest nonsensowna.Taka sonda wsrod spoleczenstawa to totalna glupota;kto w Polsce cokolwiek ocenia pozytywnie ,nawet Jan Pawel II byl szkalowany na roznych portalach internetowych to trudno liczyc abys my zwykli ludzie pracownicy szpitala byli przez ten motloch,smierdzacy,nie myjacy sie ,z odorem z geby byli pozytywnie oceniani.Zdecydowana wiekszosc zadowolonych ludzi z opieki i leczenia tutaj sie nie wypowiada.
Polecam:1.myjcie sie [...] jak idziecie do lekarza
2.podniesc pensje pielegniarka
3.lekazre nadal zarabiaja za malo.
pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ jjr
dnia 27.09.2010, 14:36 · Zgłoś
ostatnio byłem w szpitalu na izbie przyjęć, pielęgniarki w sumie ok ale jak spytałem się lekarza czy ma może specjalizacje z ortopedii to doktorzyna obraziła się i mało pieczątka nie wyleciała mu z ręki.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 03.05.2011, 19:28 · Zgłoś
pfffffffffffffffffffff sciema jak nic!!!gratuluje fantazji mlody czlowieku:P
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 27.09.2010, 14:12 · Zgłoś
lekarze i brak kompetencji??nikt z Was nie ma zielonego pojęcia jak wyglądają studia medyczne, jak młodzi studenci są traktowani przez 6 morderczych lat i jakie okropności czekają ich po ukonczeniu studiow, a po tym wszystkim dostają pensję niższą od murarzy pracujących za granicą i mają uśmiechać się do każdego jak w śmiesznych serialach. oto źródło frustracji i nieprzyjaznego podejscia do pacjenta. nie jest to czywiście uprawiedliwieniem dla nich, ale gdyby każdy z Was wiedział o czym mówię, inaczej byście śpiewali. bo to jest takie [...]e narzekanie na lekarzy..a nie widzicie ze cały kraj tak wygląda.od polityki przez prawo słuzbę zdrowia policję kominiarzy itd ...wszyscy mogą, tylko nie lekarz.
Odpowiedz
0
@ nie che być pacjente
dnia 27.09.2010, 13:23 · Zgłoś
Wiem, że gyby ten szpital był szpitalem PRYWATNYM z tą samą obsługą to i lekarze by się dokształcali i pielęgniarki i przedewszystkim byli by uprzejmi i mili oczywiście za duże pieniądze!
Sprywatyzować szpital a zobaczymy czy się zmieni.
Ręczę . że o 100%.
Odpowiedz
0
@ Wiesiek
dnia 27.09.2010, 11:44 · Zgłoś
Pielęgniarki do bani, leniwe samice tylko kawę by piły i przesiedziały cały dyżur a pacjenta mają w [...] ale kto wie kiedyś może i one będą potrzebowały pomocy żeby im ktoś ulżył w cierpieniu i jak trafią na taką opiekę jaką one świadczą innym to życzę szczęścia:)
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 27.09.2010, 11:14 · Zgłoś
Nie narzekajcie tak wciąż. Pacjent też człowiek a pielęgniarka to nie służąca a na pewno nie osobista. Jedna musi obsłużyć wiele osób i do tego jeszcze ma inne obowiązki (choćby te biurokratyczne) Byłem tam dwa razy i nie stwierdzam jakiegoś rażącego zaniedbania pacjenta, może nie jest to ekspresowa obsługa, no ale nie odczułem jakiegoś dyskomfortu psychicznego czy poniżania pacjenta przez te 10 dni które tam spędziłem od rana do rana :)
Odpowiedz
0
@ stały pacjent
dnia 27.09.2010, 01:02 · Zgłoś
Problem w tym szpitalu to mała obsada personelu pielęgniarskiego (jeżeli pielęgniarki mają zrobić poranną toaletę w godzinę przed obchodem i robią to 2-3 pielęgniarki 30 pacjentom z czego 20 jest leżących to ile minut przypada na 1 pacjenta?? śmiech),a toaleta to dopiero początek zmiany później jest obchód leki diagnostyka, gonitwa z tymi wózkami i łóżkami, masa biurokracji(narzuca to NFZ), niskie pensje personelu średniego i niższego, ogromne dysproporcje w zarobkach w porównaniu z lekarzami, pomyłki,pomyłki i jeszcze raz pomyłki... No i cóż trafiłem na kompetentnych i sympatycznych lekarzy, pielęgniarki,diagnostów i wiele innych osób, ale zdarzyło mi się również spotkać osoby które przyszły do pracy tylko po to żeby się na kimś wyżyć. Czyli jak wszędzie są ludzie i ludziska, chociaż ludzi w tym szpitalu jest zdecydowanie więcej:)
Odpowiedz
0
@ ??
dnia 27.09.2010, 00:02 · Zgłoś
ludzie się bzdetnych seriali naoglądają i potem mają bóg wie jakie wymagania, tiaa pensja personelu (zwłaszcza pielęgniarek) w zależności od "stopnia empatii".. ludzie proszę was, co im jeszcze chcecie odciąc od tych tysiąca pięciuset złotych (ba zachodzie płaca pielęgniarska zaczyna się od 1,500 ale euro), absurd jakiś, nie dziwcie się że te kobiety chodzą nabzdyczone, jaka płaca taka praca, i nie dosyc że jest ich mało na zmianie to jeszcze je cały czas straszą zwolnieniami albo degradacją, apropo samej empatii jaki człowiek mógłby pracowac ileśnaście lub -dziesiąt lat nie dostając znieczulicy, tożby normalnego człowieka [...] trafił albo by musiał sobie żyły ciąc przy każdym ciężej chorym pacjencie,
a swoją drogą pacjenci też są różni(niektórym to morbital na wejście, no dobre rozpoczęcie kuracji)
zastanówcie się 2-3 pielęgniarki na zmianę na 30-40 ludzi to trochę jest biegania przez 12 godzin, zero wdzięczności , same pretensje
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 26.09.2010, 21:09 · Zgłoś
jak ta ruda się nazywa ,podajcie adresy i kontaky
Odpowiedz
0
@ vvvv
dnia 03.05.2011, 19:31 · Zgłoś
po pierwsze nie "ta ruda"tylko P.dr [...]!a po drugie to jakis podtekst z grozba???smieszne i zalosne!
Odpowiedz
0
@ mamuśka od 28 lipca
dnia 26.09.2010, 20:44 · Zgłoś
Byłam pacjętką ginekologi i położnictwa, mogę szczerze powedzieć że lekarze i pielęgniarki obdarzyli mnie fachową opieką.Oczywiście wobec mnie byli wszyscy życzliwi i pomocni(może to dlatego że o mały włos przypłaciła bym poród własnym życiem i życiem dziecka). Mimo bólu związanego z porodem miło wspominam pobyt w szpitalu. Jedyne co mi sie bardzo nie podobało to zachowane jednej z pielęgniarek wobec pacjentki gdy oddalił sie jej mąż. Wielce była miła dla niej gdy był przy niej mąż a gdy sie pożegnali to nagle stała sie [...] i potraktowała ją jak worek kartofli. w skali od 1 do 10 oceniam ten szpital na 7.
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 26.09.2010, 20:25 · Zgłoś
jak tak czytam te komentarze to mnie szlak trafia...ze śmiechu oczywiście ehehhehehe...bo wam to się już wszystkim [...][...] ch poprzestawiało.chcielibyście dobroci od drugiego człowieka a sami z tego co widzę lepsi nie jesteście...Nikomu nie dogodzi!!!
Odpowiedz
0
@ stary
dnia 26.09.2010, 19:55 · Zgłoś
na pewno stan obslugi w jasle jest zly przede wszystkim brak kompetencji wiekszosci lekarzy
Odpowiedz
0
@ stary
dnia 26.09.2010, 19:52 · Zgłoś
janie 13 ty chyba nie wiesz co mowisz i piszesz
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 26.09.2010, 19:43 · Zgłoś
szpital w krosnie 2 razy wiekszy...pensje 3 razy wieksze ...personelu 4 razy wiecej ...i wszystko jasne...
Odpowiedz
0
@ lekarz
dnia 26.09.2010, 19:18 · Zgłoś
Są dobrzy i źli pracownicy i kierownicy.Zacznijmy zmieniac od DYREKCJI a potem ORDYNATORÓW i PRZEŁOŻONE pielęgniarek.Zacząć po wyborach musi nowa RADA POWIATU.Czas zacząć od nowego roku.Niestety a może wreszcie możliwe będzie w przypadku przegrania przez PIS w powiecie.Ale czy to możliwe?Macie odpowiedź w głowach....
Odpowiedz
0
@ JaN13
dnia 26.09.2010, 16:59 · Zgłoś
Nie można uogólniać zachowania całego personelu jasielskiego szpitala. Wspaniali ludzie pracują na oddziale neurologicznym,gdzie przebywała bliska mi osoba.Nie mam zastrzeżeń do zachowania lekarzy i pielęgniarek,wręcz przeciwnie jestem im wdzięczny za bardzo miłe podejście do pacjentów i ich rodzin.Jeżeli chodzi o Izbę Przyjęć i lekarzy,którzy są tam proszeni z Oddziałów a w szczególności w nocy,to szkoda nawet mówić ,lepiej prosto jechać do Krosna gdzie jest się godnie traktowanym.A tak na marginesie personel jasielskiego Szpitala musi dużo pracować,aby dorównać do poziomu,jaki obowiązuje w Krośnie.
Odpowiedz
-1
@ iwoonkka
dnia 26.09.2010, 16:00 · Zgłoś
Ta "Ruda" Pani jak dla mnie jest najgorszą lekarką w tym szpitalu.Raczej pomyliła się z powołaniem. Miałam okazję się z nią spotkać i jest naprawdę nie miła a wręcz [...] w stosunku do pacjentów, gdy ja trafiłam na pogotowie z pękniętym palcem to wręcz prawiła mi wyrzuty że niby jak ja chodzę!!, co ja wyprawiam i to jeszcze tak późno w nocy!!, kobieta kompletnie nie na miejscu...
Odpowiedz
0
@
dnia 26.09.2010, 14:39 · Zgłoś
W szpitalu rok temu leżał mój mąż na chirurgii. Gdybym wcześniej widziała jakie tam są warunki higieniczne na sali to nigdy bym się nie zgodziła na ten szpital. Nie mówiąc o pielęgniarkach - mąż leżał po zabiegu to pomagali mu, gdy mnie nie był,o inni chodzący już pacjenci. Natomiast ODDZIAŁ DZIECIĘCY GRATULACJE DLA LEKARZY I PIELĘGNIAREK - SUPER ODDZIAŁ PRZYJAZNY PACJENTOWI.
Odpowiedz
0
@ raksa
dnia 26.09.2010, 14:14 · Zgłoś
Pewnie będę miała opinię różniacą sie od wiekszosci wypowiedzi, ale mam bardzo dobre zdanie o jasielskim szpitalu.Obydwoje moi rodzice bedący w naprawde podeszłym wieku zawsze zostali nalezycie obsłuzeni.nigdy nie załowano leków, a nawet krwi dla tak starych i własciwie nie rokujacych ludzi.Takze przyjazdu karetki nigdy mi nie odmówiono.A lekarze bedący na dyzurze tez chętnie udzielali informacji i byli życzliwi.Piszę o okresie ostanich siedmiu lat i obecnym.
Odpowiedz
0
@ matka
dnia 26.09.2010, 12:38 · Zgłoś
bardzo dobrze wspominam odział neurologiczny ,gdzie niedawno leżała moja córka, dziękuję lekarzom i personelowi,pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ mala
dnia 26.09.2010, 12:35 · Zgłoś
oddział zakaźny to jedna wielka pomyłka. personel i lekarze wogóle sie nie zajmują chorymi.. no chyba , że dostaną łapówkę.
Odpowiedz
0
@ llllllll
dnia 03.05.2011, 19:34 · Zgłoś
czyzby wreczala pani lapowki???to tez jest karane :P
Odpowiedz
0
@ ONA
dnia 26.09.2010, 12:22 · Zgłoś
CHYLE CZOLO PRZED PERSONELEM ODDZIALU NEUROLOGII .MAM ZA CO BO TO ONI DALI NI DRUGA SZANSE TRAKTUJAC MNIE SERIO .JUZ ZDROWA I SZCZESLIWA .
Odpowiedz
0
@ Czytelniczka
dnia 26.09.2010, 11:19 · Zgłoś
A ja mam pytanie odnośnie tej sondy smsowej, mianowicie do kogo trafi zysk z smsów? Bo jest to ważna informacja a redakacja chyba nie ma nic do ukrycia :) Czekam niecierpliwie na informację !
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 26.09.2010, 10:13 · Zgłoś
wam to nawet widzę 101% wyszło gratulacje
Odpowiedz
1
@ do POLAK
dnia 26.09.2010, 09:29 · Zgłoś
Twój Komentarz Jest obrazliwy więc bedzie Podany Na Odpowiednie Służby
Odpowiedz
0
@ Szerzyny
dnia 26.09.2010, 09:25 · Zgłoś
Jeżeli Oceniacie że Szpital jest Zły To po Co Do niego Chodzicie Jedzcie do krosna tarnowa rzeszowa tam bedzie lepiej>
Jasielski szpital słynie z bardzo dobrych specjalistow wiec prosze nie krytykowac jak sie nie znacie Przyjdz na caly dzien do szpitala i przygladnij sie
Odpowiedz
0
@ nereczka
dnia 26.09.2010, 09:07 · Zgłoś
ja bedac na ostrym dyżurze z bolącą nerką - dostałam świstek na wycięcie nerek zamiast na morfologie !!! SIC !!! NA szczęście już dawno wyprowadziłam się z Jasła i jak już muszę to tylko szpital wojskowy w Krk polecam !
Odpowiedz
0
@ POlak
dnia 25.09.2010, 23:38 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
0
@ Zofia.
dnia 25.09.2010, 23:12 · Zgłoś
nie można tylko krytykować,ja oceniam pozytywnie.
Odpowiedz
0
@ EWA
dnia 25.09.2010, 21:45 · Zgłoś
Byłam kilka lat temu w szpitalu na ginekologii oczywiście jako pacjentka i co się okazało po porannej wizycie lekarzy tak zw. obchodzie na korytarzu kobiety stały w kolejce do badania a lekarz dowodzący tym oddziałem mówił podwozie do przeglądu .To było [...] ale jednocześnie bardzo upokarzające.Inny lekarz zamiast pocieszyć kobietę że będzie dobrze to powiedział z takimi wynikami to już dawno poumierali ,a pacjentka mu na to a ja panu jeszcze rękę podam .On wyszedł ze sali .Przykre to ale prawdziwe.
Odpowiedz
0
@ megan
dnia 25.09.2010, 21:28 · Zgłoś
witam wszystkich serdecznie,
drodzy Państwo, od dobrych kilku lat jestem pracownicą jasielskiego szpitala, czytając negatywne komentarze mam łzy w oczach, mniemam, że pisane są one przez osoby, które raczej nie mają pojęcia o pracy w szpitalu.
może wyda się to dziwne i nie prawdziwe, ale łączymy się w cierpieniu z każdym pacjentem, staramy się pomóc, na tyle, na ile jesteśmy w stanie, na prawdę dajemy z siebie wszystko.
nie uśmiechałam się ostatnio do pacjentów, dlaczego? mój mąż odszedł do innej kobiety. nagle okazuje się, że człowiek musi się zmierzyć z czymś przerastającym jego możliwości, musi dalej żyć, pracować. nigdy nie mieszam życia prywatnego z zawodowym, ale w takim przypadku, nie potrafię sie uśmiechać, jeszcze nie...
pomimo mojej osobistej tragedii wciąż pracuję z pełnym oddaniem, rzetelnie i w harmonii z otoczającą mnie rzeczywistością, od wielu Państwa odbieram przychylne sygnały, jak i te mniej, ale ciągle jestem tylko człowiekiem...
dziękuję za pozytywne komentarze, ktoś docenia nasz trud.. jeszcze raz dziękuję
Odpowiedz
0
@ mafia
dnia 25.09.2010, 21:28 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
0
@ tag
dnia 25.09.2010, 21:07 · Zgłoś
Pielęgniarka też człowiek,pacjenci i lekarze dają im czasem popalić to sie bronią.Ogólnie szpital na -3.Pare metrów dalej jest stacja dializ to niech sobie szpitalny personel popatrzy na fachofców.Byłem pare razy,czyściutko,miło i bardzo sympatyczny,profesjonalny personel
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 25.09.2010, 20:59 · Zgłoś
I myślicie, że pielęgniarki i lekarze się tym przejmują o czym tu piszemy? Szkoda złotówki.
Odpowiedz
0
@ borys
dnia 25.09.2010, 20:50 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
0
@ nata
dnia 25.09.2010, 20:34 · Zgłoś
najgorsze pielęgniarki są na chirurgi strach się odezwać i lepiej ne próbować ,na ginekologi siostry są fajne z niektórymi wyjątkami niestety lekarze ........ W dużych miastach jest większa konkuręcja między lekarzami dlatego mają większy szacunek do pacjęta a u nas niektórym to się wydaje że pępkiem świata.
Odpowiedz
0
@ pacjentka
dnia 25.09.2010, 20:20 · Zgłoś
Skandaliczna jest jedna lekarka z pediatrii: W godzinach wieczornych trafiłam do szpitala z dwu tygodniowym dzieckiem bo dostało strasznych wzdęć i konało z bólu. Pani ... zapytała czy mam skierowanie /skąd o tej porze?! w tym momencie goniłam prosto do szpitala żeby pomóc dziecku/. Nawet nie podniosła koca żeby zobaczyć brzuszek dziecka. Zapytałam czy jeśli coś się stanie dziecku weźmie za to odpowiedzialność- parsknęła na mnie śmiechem i zamknęła mi drzwi przed nosem. Szkoda że owa pseudo lekarka która składała przysięgę Hipokratesa pełni dość wysoką funkcję, są przecież naprawdę dobrzy i życzliwi lekarze nie tylko dla "swoich prywatnych" pacjentów.
Natomiast wyrazy szacunku dla ginekologii i położnictwa oraz neonatologii.
Odpowiedz
0
@ juzek
dnia 25.09.2010, 19:48 · Zgłoś
Ja tam kocham panie z USG miłe , uśmiechnięte pomocne z sercem na dłoni .Pozdrawiam panią M i panią B.
Odpowiedz
0
@ PERSPEKTYWA...
dnia 25.09.2010, 19:38 · Zgłoś
Do do pseudo pacejntów :
Buraczków to poszukaj sobie na dziale gdzie jest ta Pani, lekarzem bym jej nie nazwał i nawet mi to na myśl nie przyszło z takim [...] podejściem do pacjenta, a jeśli jest na nocnej zmianie to nie powinna ani pisnąć, a z racji tej że to jest jej [...] obowiązek. Pozdrawiam i bez odbioru =)
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 25.09.2010, 19:25 · Zgłoś
rejestracja na dole ,apokalipso!!!
Odpowiedz
0
@ sing
dnia 25.09.2010, 19:12 · Zgłoś
Ci co piszą że są zadowoleni z pielęgniarek i lekarzy to niech napiszą ile dawali w łapę że byli tacy mili i zadowoleni z nich.
Odpowiedz
0
@ x-men
dnia 25.09.2010, 19:06 · Zgłoś
też pacjętka,wątpię w to że pacjętka jesteś jedną z tych .
Odpowiedz
0
@ ,,,
dnia 25.09.2010, 19:01 · Zgłoś
do pseudo pacjentów;widać od razu po twoim komentarzu że jesteś w tej mafi ordynarna [...]ko
Odpowiedz
-1
@ se se se
dnia 25.09.2010, 17:36 · Zgłoś
Pan dr chirurg Kapan. - "wspaniały" lekarz!! Podważa zdania naprawdę dobrych lekarzy tylko dlatego że jak to on nazwał to jest młodzież.Po całym dniu spędzonym w szpitalu odesłał mnie do domu bo źle mnie zdjagnmozował!!Za trzy dni wróciłem w ciężkim stanie i co mnie zaskoczyło chcieli mnie odesłać do przychodni chirurgicznej kiedy ja już na nogach nie mogłem ustać z bólu. Po ostrej wymianie zdań trafiłem na oddział gdzie spędziłem całe 2 tygodnie. Jakie zdziwienie było Pana Kapana... kiedy mnie tam zobaczył i sie dowiedział co mi naprawde jest. Opinia na temat tego "lekarza" wśród pacjentów była/jest naprawdę fatalna: pomyłki, pomyłki i jeszcze raz pomyłki!!! Ludziom amputował zdrowe narządy (jak sie później okazywało). Na obchodzie wieczornym traktował nas jak śmieci nie zważając na dolegliwości i bóle pacjentów!!Na porannym oczywiście stał z tyłu i tylko coś dopowiadał ale i tak sie z nim pozostali lekarze nie liczyli - na szczeście!! Szczerze odradzam usługi tego staruszka - dla własnego zdrowia!!!
Odpowiedz
0
@ Mia
dnia 25.09.2010, 17:13 · Zgłoś
Słaba diagnostyka, masa ludzi dopiero w Krakowie lub Rzeszowie dowiaduje się, na co naprawdę są chorzy. Moje najgorsze doświadczenie to rozmowa z doktorem F. - niegrzeczny, źle taktujący pacjenta, zarozumiały i arogancki. Ciekawe, jak się odnosi do pacjentów w swoim prywatnym gabinecie przy ul. [...]?
Odpowiedz
-1
@ ewa
dnia 25.09.2010, 17:09 · Zgłoś
wiem co piszę,mojego znajomego,który z chorym sercem-po bajpasach-trafił do szpitala z objawami zatrucia pokarmowego i słaniał sie na nogach z odwodnienia pielęgniarki potraktowały jak [...],zataczanie się uznały za objaw upojenia alkohlowego,człowiek by się wykończył.ZGROZA.jeżeli praca nie odpowiada można się zwolnić-dla dobra pacjętów!
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 25.09.2010, 14:32 · Zgłoś
DLACZEGO NA DYŻURZE JEST WIĘCEJ LEKARZ NIŻ PIELĘGNIAREK,MIMO ŻE DOKTOROM TRZEBA PŁACIĆ 10 RAZY WIĘCEJ I NIE MAJA CO ROBIĆ ????????
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 25.09.2010, 13:39 · Zgłoś
nie wkładajcie wszystkich do jednego worka!!! zastanowcie sie co piszecie a pozniej to piszcie albo zachowajcie to dla siebie!!!
Odpowiedz
-1
@ jasiek
dnia 25.09.2010, 12:14 · Zgłoś
Byłem ostatnio w jasielskim szpitalu.
Wiecie czego tam brakuje ?
Dopilnowania trzech zagadnień.
I. Dyscypliny.
II. Empatii dla pacjentów
III. Uzależnienia wypłaty wynagrodzenia pracownikom od efektów leczenia i zadowolenia pacjencja

Można kupić nawet najnowszy sprzęt.

Jeśli jednak przejeżdża pogotowie i "zagęszczenie ruchów" uzależnione jest od pytania "ile lat ma pacjent" (co starsza osoba nie chce żyć? Ma się poddać i umrzeć dla dobra ogółu by nie obciążać budżetu?
Jeśli pielęgniarka jest wściekła, że jest tu gdzie jest i jest [...] do bólu szczekając "nie wiem, nie mam, nie mam czasu..."

Jeśli niektórzy lekarze zachowuję się jak dr.House, tylko z tym wyjątkiem, że z Hausa mają tylko arogancję bez przebłysku geniuszu.

Do puki się to nie zmieni, nic się nie poprawi.
Odpowiedz
0
@ Adam
dnia 25.09.2010, 11:36 · Zgłoś
Moi drodzy sam fakt dostania się na salę szpitalną jest karygodny trzeba stać godzinę przy okienku w recepcji zanim skierują na odpowiednią salę. Wstyd ta biurokracja, papierkowa robota jest karygodna ludzie chorzy muszą czekać, nieważne, że coś nas boli że ktoś jest w stanie ciężkim. Na izbie przyjęć są lekarze niekompetentnie nastawieni do swojej pracy. Traktują pacjentów jak rzeczy, śmieci bezużyteczne. Personel jeździ na kursy interpersonalne i co z tego jeśli tej wiedzy nie potrafią wykorzystać w praktyce. Każdy z nas bez względu na wiek, płeć, pochodzenie itp powinien być traktowany w sposób godny takie są prawa człowieka, o których mowa w konwencji o ochronie praw człowieka. Moim zdaniem powinien być jakiś nadzór nad pracą personelu medycznego, to jest ich praca, można otwarcie powiedzieć że szczególna i tutaj nie ma miejsca na pomyłki. Pomoc bliźnim to ich powołanie. Ich humory nie powinny być wyładowywane na pacjentów.
Odpowiedz
0
@ agrafka
dnia 25.09.2010, 11:28 · Zgłoś
Kto dał jakąś bombonierkę czy coś innego lekarzowi lub pielęgniarkom traktowany jest w miarę normalnie, reszta byle jak, a jeśli sie poprosi na odchodne o np. zaświadczenie do zakładu pracy to patrzą na ciebie "spod byka" na tych co nic nie dali. A lekarze myślą że są niewiadomo jakimi Guru. Taka prawda
Odpowiedz
0
@ Obywatel
dnia 25.09.2010, 11:17 · Zgłoś
Niektórzy z Was niestety jest w stanie niewiedzy na temat wykształcenia pielęgniarek otóż większość z nich ma wykształcenie średnie a nie ponad średnie. Ale mniejsza o wykształcenie chodzi przede wszystkim o dobro pacjenta, często życie ludzkie jest w ich rękach, ponieważ oni są narzędźmi w rękach Boga. Bywa niestety tak że zwłaszcza pielęgniarki służą swą pomoc z łaską, [...] gdy mają podmyć osobę starszą, schorowaną. Często byłem świadkiem takiego widoku w szpitalu w Jaśle. Nie należy jednak przypisywać wszystkim takiej opinii bo zdarzają się wyjątki co prawda nieliczne. Uważam, że lekarze na laryngologii są fantastyczni, podchodzą do pacjenta profesjonalnie, są bardzo mili, ich oceniam w skali 10:10 brawo oby było więcej takich lekarzy jak WY. Potrafią zdobyć zaufanie swoich pacjentów, ich życzliwość i pomoc bliźniemu jest czymś bezcennym. Zawsze znajdują czas dla swoich pacjentów.Brawo dla oddziału laryngologii:)
Odpowiedz
1
@ witek
dnia 25.09.2010, 11:03 · Zgłoś
i to niba ta sonda he he sms-y żal
Odpowiedz
0
@ Land
dnia 25.09.2010, 10:25 · Zgłoś
Jeśli chodzi o jasielski szpital to mam takie zdanie: pielęgniarki pozwalniali, zostało ich niewiele,nie mogą podołać obowiązkom, dlatego są złe,lekarze wywindowali sobie przez strajki pensje, pełnią dyżury po 24 godziny, za to biorą wysokie wynagrodzenie, ale w nocy niewolno ich budzić, bo rano idą do swoich gabinetów.
Odpowiedz
0
@ ewa
dnia 25.09.2010, 10:21 · Zgłoś
szokda pieniędzy na ten szpital i personel,jak się chce wyleczyć w szpitalu to i tak trzeba to załatwić PRYWATNIE, byłam 2 razy na porodówce,człowiek leży jak łazarz,jeszcze palacze powinni zagladać.ZAMKNAC zamknąć!!!!
Odpowiedz
-1
@ mała
dnia 25.09.2010, 09:49 · Zgłoś
do Ana
popieram to co napisałaś nie można wszystkich do jednego wora wrzucać,aczkolwiek miała okazje być tam ostatnio kilka dni i muszę przyznać że mimo iż jestem osobą otwartą i sympatyczną i raczej zawsze jestem pozytywnie odbierana przez otoczenie tak jedna Pani wiekowa , była po prostu [...] nie wiadomo jak się odezwać i co powiedzieć dodam że było to na oddziale ginekologiczno-położniczym,na szczęście należę do osób na których takie zachowanie nie robi wrażenia kij jej w oko :)
Odpowiedz
0
@ hugo
dnia 25.09.2010, 08:25 · Zgłoś
w jasielskim szpitalu to bym sobie nie dal nawet paznoki obciac, bo bym zapewne ucho stracil zanim odnalezliby czesci ciala, na ktorych rosna paznokcie. Banda konowalow i tyle. Dwa razy bylem przewieziony na pogotowie (problemy z plucami) i na drugi dzien przewozili mnie do Rzeszowa, bo sie balem ze te [...] wytnam i pluca.
Odpowiedz
-1
@ Orest
dnia 25.09.2010, 08:02 · Zgłoś
Proste, zmienic nazawę szpitala, na szpital powiatowy.
A sa powody, lekarze nie douczają się, pielęgniarki ... różnie
z nimi bywa. Lekarze leczą sie poza Jasłem. Takie jest sensowne uzasadnienie zmiany nazwy szpitala.
Odpowiedz
0
@ ppp
dnia 25.09.2010, 03:25 · Zgłoś
Czytając te opinie to wiem jedno-jacy pacjenci to i taka obsługa.Do [...] podchodzi się po chamsku .
Mnie tam jeszcze nikt z góry nie traktował ale to pewnie dlatego że zachowywałem się normalnie.Więc propozycja dla innych pacjentów-bądźcie po prostu ludźmi.
Leżący obok mnie [...] który wypił kilka beczułek za dużo lub [...] się eteru, krzyczał ze wszystkich zwolni-i moje pytanie do władz szpitala-dlaczego musiałem a teraz i inni pacjenci muszą leżeć obok takich zasrańców?Czy nie ma dla takich [...] innego miejsca?Ot choćby prosektorium-
Do mało myślących pacjentów-nie piszcie ogólnie -napisz konkretnie kto tak ciebie w tym szpitalu zlewał i gdzie, to może dotrze to do władz szpitala.Bo jednak jest prawdą iż są pacjenci [...] , złe pielęgniarki i śpiący lekarze,ale są też normalni ludzie pracujący w tym szpitalu.
Odpowiedz
0
@ gal amonimmmmmm
dnia 25.09.2010, 03:07 · Zgłoś
A ja powiem ze to zalezy od zasobnosci portfela. I nie ma co sie w tym oszukiwac idzie sie do ordynatora i dostaje sie sale 2 osobowe a pielegniarka daje sie dobra kawe i opieka jest naprawde mila:)
Odpowiedz
0
@ do pani Ewy
dnia 25.09.2010, 02:42 · Zgłoś
Pomijając kwestię personelu i poziomu opieki w naszym szpitalu (trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytania z sondy ponieważ na każdym oddziale wygląda to inaczej) mam pytanie czy 'samolot' na ginekologii nadal ustawiony jest w taki sposób że pacjentka 'badana' jest przez cały personel medyczny i spacerujących tam pacjentów?
Skoro nie ma miejsca na pokój zabiegowy to dlaczego nie odwrócicie fotela w stronę okna, żeby pacjentka czuła się bardziej komfortowo a nie jak [...] z różowego domku?
Jak to się ma do praw pacjenta i jakości obsługi?
Proszę to sobie przemyśleć.
Odpowiedz
0
@ PACJENTKA
dnia 25.09.2010, 00:05 · Zgłoś
Pani o [...] kolorze włosów robi wielką łaskę że w ogóle do pracy chodzi... Z wielkimi pretensjami wystartowała do mojej koleżanki, że ją obudziła i że mogła przyjechać wieczorem a nie w nocy, mnie wysłała na stół bez jakichkolwiek badań a mój brat umierał z bólu i mimo to wysyłali go do domu.
Niby po zabiegu miało być już wszystko OK a dopiero teraz się zaczęło. To co przeżyłam w naszym Jasielskim szpitalu to był koszmar... stosunek lekarzy do mnie czy starszych pań był okropny a o pielęgniarkach już nie wspomnę. Zero reakcji na prośby a nawet złośliwe teksty do pacjentki UWAŻAJ JAK IDZIESZ I SIĘ PRZYPADKIEM NIE PRZEWRÓĆ BO MY CIE PODNOSIĆ NIE BĘDZIEMY...

To jest ten nasz "SZPITAL BEZ BÓLU" ?! Chyba miejsce gdzie ludzie cierpią bo nikt im tam nie pomoże a wręcz przeciwnie.
Odpowiedz
0
@ pietracha
dnia 25.09.2010, 00:01 · Zgłoś
najlepiej nigdy nie być w potrzebie a na zus grzecznie płacić.
Odpowiedz
0
@ Majka
dnia 24.09.2010, 23:14 · Zgłoś
jak przyjechała do babci moje znajomej(która ma 90 lat) młoda lekarka ze szpitala to wydarła [...]: " po co mnie wzywacie, a ile ma jeszcze żyć, ma 90 lat, swoje już przeżyła..."
po prostu szczyt chamstwa wyłazi z "wielkich jasielskich [...] lekarskich"
Odpowiedz
0
@ Majka
dnia 24.09.2010, 22:42 · Zgłoś
Jeżeli nie masz znajomości lub tak zwanej " rozdartej [...]" to nic w tym szpitalu nie wskórasz. Można leżeć , aż do śmierci. Ja pracowałam w tym szpitalu kilka lat i gdyby nie znajomości moje i mojej siostry to nasz ojciec dawno by już nie żył. Lekarze nie potrafią przyznać się do tego , że nic nie potrafią i odesłać pacjęta do innego szpitala. Wszystko trzeba na nich wymuszac. A jak pytasz o stan pacjęta to ciągle słyszysz trzeba czekać. Ale ile można czekać?! Zero kompetencji ze strony lekarzy.Jedyna sznsa w tych młodych, chociaż tez nie wszystkich!!!
Odpowiedz
0
@ [...] Wąż
dnia 24.09.2010, 22:36 · Zgłoś
do [...] z takim szpitalem... żeby załatwic [...] przeswietlenie musiałem wozić papiery przez cały tydzień tam i z powrotem... Biurokracja x3... A do tego na końcu okazało sie ze wszystkie 3 rentgrny popsute;/
Odpowiedz
0
@ Kobalt
dnia 24.09.2010, 22:19 · Zgłoś
Ja niejednokrotnie byłem zmuszony do korzystania z usług szpitala Jasielskiego. Nigdy mnie nie zawiódł personel. Fachowa obsługa.Bardzo dobra komunikacja, pielęgniarki, lekarza z pacjentem i rodziną.Jak wszędzie może ktoś trafił na zły humor, lub sam był nachalny i opryskliwy a wymagał aby się do niego uśmiechano. Jedno co można by było zmienić to zlikwidować tą stertę wypełnianych papierów, personel więcej czasu poświęcałby chorym.Jeszcze jedna uwaga do ,,Obiektywnej??? Personel szpitala w Jaśle jest fantastyczny tam pielęgniarki są uśmiechnięte, zadowolone, pomocne, traktują pacjenta na stopie przyjacielskiej brawo dla personelu w Jaśle.Natomiast personel z sąsiedniego miasta traktuje pacjenta jak ... zawłaszcz gdy on jest z okolic Jasła.
Odpowiedz
0
@ do Asia
dnia 24.09.2010, 22:16 · Zgłoś
A Ty dziecko to się do logopedy wybierz
Odpowiedz
0
@ do "asi"
dnia 24.09.2010, 22:12 · Zgłoś
Asia pomimo tych Twoich wulgaryzmów w pisowni zgadzam się z Tobą. Młodzi lekarze/ki są naprawdę wspaniali. Widać, że starając się doskonalić swój kunszt zawodowy, starają się również jak mogą pomóc i zainteresować pacjentem. Matomiast ci starsi /niektórzy/ zachowują się jakby byli dyrektorami w instytutach naukowych a pewno już zapomnieli co to jest medycyna. Ale ogólnie jest ok.
Odpowiedz
0
@ Ana
dnia 24.09.2010, 21:59 · Zgłoś
do asia - nie ma czegoś takiego jak pielęgniarki stażystki ostatnie były w szpitalu w jaśle w 2006 roku, są uczniowie szkoły medycznej
do PERSPEKTYWA... - od kiedy to pielęgniarki cokolwiek zszywają? od tego są lekarze najczęściej chirurdzy
co do opinii o szpitalu to tak jak wszędzie są dobre i złe pielęgniarki, dobrzy i źli lekarze, dobrzy i źli policjanci bo po prostu są dobrzy i źli ludzie... zależy na kogo trafisz i jak ty podchodzisz do danej osoby
Odpowiedz
0
@ pati
dnia 24.09.2010, 21:56 · Zgłoś
Nie możemy oceniać wszystkich jednakowo, są oddziały gdzie personel pracuje naprawę z dużym poświęceniem i zaangażowaniem, zwłaszcza pielęgniarki- oddz.chirurgii, oddz. neurologii, czego nie można powiedzieć np. o pielęgniarkach oddz. ortopedii.
Odpowiedz
0
@ Barbara
dnia 24.09.2010, 21:35 · Zgłoś
Leżalam w szpitalu na neurologi jestem bardzo zadowolona z opieki Lekarzy i Pilęgniarek są bardzo mili dla wszystkich
Odpowiedz
0
@ Antom
dnia 24.09.2010, 21:00 · Zgłoś
Fajny szpital tylko żeby leżeć na intesywnej opiece medycznej jaka znajduje się w tutejszym szpitalu trzeba mieć 160-175 cm wzrostu,inaczej skonasz z bólu,bo takie krótkie łóżka,że wysoki nie ma co tam robić.Poza tym,zarówno lekarze i persnel pielęgniarski pod psem.
Odpowiedz
0
@ pacjent
dnia 24.09.2010, 20:59 · Zgłoś
moje zdanie na temat naszego szpitala jest raczej pozytywne miałem kilka razy okazję być z wizytą raz na badaniach to pozszywać palce [szyla taka ruda jest ok] za każdym razem byłem zadowolony A STRIGI SĄ OK
Odpowiedz
0
@ gbh
dnia 24.09.2010, 20:55 · Zgłoś
Na wewnetrznym masakra!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ renia
dnia 24.09.2010, 20:51 · Zgłoś
Do asi-przeczytaj co napisałaś i popraw błędy- wstyd !A do wszystkich - jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził !
Odpowiedz
0
@ były pacjent
dnia 24.09.2010, 20:46 · Zgłoś
Jedno wielkie [...] i lekceważenie pacjenta za nasze pieniądze w jasielskim szpitalu.
Wstyd, że mamy takich [...] a nie lekarzy w Jasle.
Dlatego kto może ucieka do innego mista.

Skierujcie tych pseudo lekarzy na kurs KULTURY !!!
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 24.09.2010, 20:44 · Zgłoś
szpital na 4+...wszystkie pielęgniarki powinny miec fartuszki przez które przeswituja stringi...obowiązkowo...
Odpowiedz
0
@ lok
dnia 24.09.2010, 20:38 · Zgłoś
do ASI ty chodzilas do szkoly ...jak ty piszesz
Odpowiedz
0
@ ankabbbb
dnia 24.09.2010, 20:30 · Zgłoś
pielegniarki nie szyja robia to lekarze jak nie wiesz to nie pisz bzdur
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 24.09.2010, 20:29 · Zgłoś
a kto mi za sms wróci kase , szpital jak szpital , "[...] i personel też!!!""
Odpowiedz
0
@ Też pacjentka
dnia 24.09.2010, 20:23 · Zgłoś
No to może zacznijcie zmiany od siebie, drodzy pacjenci :) Bo niejednemu z was przydałaby się odrobina kultury...
Odpowiedz
0
@ kam
dnia 24.09.2010, 20:18 · Zgłoś
Wiecie co... oni w większości pracują w takich warunkach jakieś... 10-15 lat. To jest potocznie zwana "znieczulica".
Jak się naoglądacie codziennie ludzi obłożnie chorych, cierpiących, umierających, to po pewnym czasie przechodzi to w rutynę...
Faktycznie jest to okropne- żeby było lepiej mogliby przynajmniej udawać, że jest im przykro.
Poza tym na Izbie Przyjęć jest takie tempo, że człowiek by tam zemdlał. Jak można z bólem kręgosłupa (gdzie nie można usiąść, stać ani leżeć, bo boli!) czekać prawie godzinę, żeby ktoś zwrócił uwagę, a nie wspominając już o czekaniu na przyjęcie...
Poza tym to ważniejsze od pacjenta jest jedzonko, które do szpitala dowożone jest z śródmiejskich restauracji i barów (przecież zimnego jeść nie będą, a pacjent nie zając)...

Na podsumowanie dodam tyle, że [...] dowieziony karetką zostanie przyjęty bardziej kompleksowo, niż pacjent, który naprawdę potrzebuje pomocy.

Z pozdrowieniami dla pracowników Szpitala w Jaśle ;)

PS są wyjątki ale to jest jakieś 2% personelu (i założę się, że jak będzie to czytał pracownik szpitala, pomyśli, że jest w tych 2% :P)
Odpowiedz
0
@ sms
dnia 24.09.2010, 19:57 · Zgłoś
z tymi smsami to troche przegiecie, ale mialam do czynienia pare razy z tym szpitalem i co do lekarzy to niemam nic bo zawsze bylo w miare ok, tak nawet dobrze ale pielegniarki to nie spotkalam ani jednej normalnej, wszystkie traktowaly mnie imoich bliskich jak przedmiot ktory trzeba jak najszybciej obslozyc i tyle, ordynarne, [...], bez uczuc, zero inetresowania sie pacjentem jeszcze nakrzycza i tyle, pielegniarki sa okropne, naprawde powinno sie je nauczyc kultury i przywrocic tzw powolanie do zawodu bo chyba zapomnialy co to znaczy, ciagle sie [...] o podwyzki ale nie zasluguja wogole;
Odpowiedz
0
@ do pseudo pacejntów
dnia 24.09.2010, 19:54 · Zgłoś
Do tych niezadowolonych...bedąc w szpitalu widziałem reakcje takich [...] jak [...]wszystko się wam należy bo płacicie ciężkie składki...wydaje się wam że pielęgniarka jest sługa i na każde wasze [...] bedzię ciebie w nogi całować...a ta ruda pielęgniarka to jest lekarz...więc buraczku dowiedz się dokładniej i nie wkładaj wszystkich do jednego wora...w szpitalu pracuje wiele pomyłek ale co do samych pacjentów to jest ich zdecydowanie wiecej.a wykształcenie kolego maja powyżej średniego-natomiast twoje to sądząc po [...] jest wysokie bo szkoliłeś się na 4 pietrze.A do obiektywnej-zejdź na ziemię bo telewizja robi ci wodę z mózgu.
Odpowiedz
-1
@ asia
dnia 24.09.2010, 19:54 · Zgłoś
jestem za głosowaniem na odziały poniewarz jeden od drugiego bardzo sie rózni najgorszy personel jest na chirurgi pielegniarki bałam sie prosić o cokolwiek takie ordynarne
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 24.09.2010, 19:50 · Zgłoś
Jasielski szpital? heh, miałem raz w życiu styczność i od tej pory do lekarza jeżdżę do Krakowa. Nie ma nawet porównania.
Odpowiedz
0
@ wwww
dnia 24.09.2010, 19:39 · Zgłoś
Nie można zakładać z góry że na każdym oddziale jest zła opieka, leżałam ostatnio kilka dni w szpitalu i nie mogę złego słowa powiedzieć zarówno o lekarzach jak i pielęgniarkach opieka na tym oddziale była bardzo dobra czego wcześniej sie obawiałam bo zawsze słyszałam raczej same negatywy o jasielskim szpitalu
Odpowiedz
0
@ loia
dnia 24.09.2010, 19:13 · Zgłoś
Jakie miasto taki szpital i personel...
Odpowiedz
0
@ lol
dnia 24.09.2010, 19:08 · Zgłoś
Z tego co widziałem, to ta siostra już wiekowa :)
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 24.09.2010, 19:06 · Zgłoś
Jestem za zamknięciem tego szpitala , jak tam pracuja tacy lekarze co się pytaja o diagnoze samego pacjenta bo tak było w mim przypadku ze pani doktor wypytywała po kolei jak pacjent uważa ze powinna postapic... A jak sobie pomysle ze to sie dzieje na nasz koszt to niech ten szpital bedzie prywatny i nie pobierajcie nam na ZOZ składek.
Odpowiedz
0
@ asia
dnia 24.09.2010, 18:42 · Zgłoś
młodzi lekarze leczom bardzo dobrze i bardzo sie starajom oraz som mili dla pacjentów a za pielegniarki pracujom starzystki
Odpowiedz
0
@ dokken
dnia 24.09.2010, 18:12 · Zgłoś
Lepiej oceniajcie oddziały w szpitalu to do prawdziwą skalę do naprawy|||
Odpowiedz
0
@ kibol
dnia 24.09.2010, 17:46 · Zgłoś
z zewnatz moze i ladny ale personel medyczny i lekarze do bani.. nie liczac kilku...
Odpowiedz
-1
@ non stop
dnia 24.09.2010, 17:27 · Zgłoś
Jakiś czas temu moja babcia leżała na intensywnej terapii jasielskiego szpitala. Na lekarzy, pielęgniarki, personel pomocniczy nie mogę złego słowa powiedzieć. Pełny profesjonalizm w tym co robili na każdym etapie leczenia. Bardzo dobry kontakt z personelem oddziału, pełne zrozumienie i empatia - przynajmniej ja tak to odczułem. Pomimo specyfiki oddziału - bardzo podmiotowe podejście do pacjenta.
Odpowiedz
0
@ chory ;))
dnia 24.09.2010, 17:17 · Zgłoś
mmm ;) a młoda ta ze stringami? :P
Odpowiedz
0
@ obiektywna
dnia 24.09.2010, 16:44 · Zgłoś
Przede wszystkim należy ukazać prawdę odnośnie pielęgniarek, które w Jasielskim szpitalu są bardzo nieprzychylne pacjentom, dużo powinny się nauczyć z serialu 'na dobre i na złe' niestety realia są takie a nie inne. Pielęgniarki w Jaśle czują się jak modelki na wybiegu, rozpycha ich duma jakby przynajmniej miały jakieś wyższe wykształcenie a tymczasem ledwie maturę większość z nich ma! powinny zejść na ziemię i uświadomić sobie dlaczego pracują w szpitalu, mają służyć nam, pacjentom. Personel szpitala w Krośnie jest fantastyczny tam pielęgniarki są uśmiechnięte, zadowolone, pomocne, traktują pacjenta na stopie przyjacielskiej brawo dla personelu w Krośnie wygwizd dla personelu w Jaśle!
Odpowiedz
0
@ ewajaslo
dnia 15.06.2011, 11:16 · Zgłoś
Przepraszam bardzo czy jest ktoś zorientowany ile jest personelu średniego w Krośnie a ile w Jaśle przy takiej samej liczbie pacjentów???
Odpowiedz
0
@ ewajaslo
dnia 15.06.2011, 11:26 · Zgłoś
Proszę uzupełnić swój brak wiedzy na temat wykształcenia potrzebnego do świadczenia usług medycznych przez personel pielęgniarski i położniczy. Od dawna nie jest to średni personel. Większość z tych osób bez matury posiada studia.
Odpowiedz
0
@ pacjent
dnia 24.09.2010, 16:38 · Zgłoś
Personel medyczny oceniam bardzo źle, pielęgniarki mają się Bóg wie za co, powinny służyć pacjentom, którzy w szpitalu przebywają bo są chorzy a nie są na wczasach, powinni ulżyć im w bólu, być opanowane, spokojne a tym czasem są [...], zadziorne, opryskliwe! napewno nie wykonują tego zawodu z powołania, patrzą tylko żeby dostać coś w łapę bo inaczej ,mają pacenta za nic. Takie właśnie są nasze pielęgniarki!
Odpowiedz
0
@ tancerz
dnia 24.09.2010, 16:28 · Zgłoś
tak czesto lekarzyna prosty jest zbulwersowany ze ktos ma czelnosc naruszac jego blogi sen ale to wynika z wad calego systemu on moze sie tak zachowac poniewaz ma ochrone i nikt mu nie zrobi za to krzywdy . Np w skandynwii dostal by kopa w [...] i tyle by se chloptas poleczyl
Odpowiedz
0
@ koko
dnia 24.09.2010, 16:13 · Zgłoś
szpital jak szpital,dobrze mieć kogoś znajomego,łatwiej wtedy cokolwiek przyjemniej załatwić,pielęgniarki w większości sprawiają wrażenie jakby były nie na swoim miejscu i powołane były do wyższych celów niż pomaganie pacjentom-a to przecież ich praca do której muszą mieć teraz wysokie kwalifikacje,więcej empatii...
Odpowiedz
0
@ PERSPEKTYWA...
dnia 24.09.2010, 16:03 · Zgłoś
Pielęgniarka która została obudzona, miała wiele do powiedzenia, źle się odnosiła do pacjenta, była zła że ją obudzono i musiała łaskawie wstać do zszycia nogi, mało tego zszyła nogę pacjentowi w tak specyficzny sposób że przy ściąganiu szwów śmiejąc się pytali co za " [...] " to zszył :) [...]
Odpowiedz
0
@ ewajaslo
dnia 15.06.2011, 11:22 · Zgłoś
Proszę się zorientować kto ma uprawnienia do szycia ran, i nie oczerniać kogoś.
Odpowiedz
0
@ ewajaslo
dnia 15.06.2011, 11:36 · Zgłoś
Proponuję aby ktoś to to napisał przeprosił pielęgniarki, które niesłusznie oskarża. Fajnie się pisze przy braku podstawowej wiedzy na temat zakresu usług medycznych. Można każdego oczernić. Po co narażać się lekarzom lepiej utknąć na personelu do wszystkiego czyli też do bicia.
Odpowiedz
1
@ domaria
dnia 24.09.2010, 15:54 · Zgłoś
maria luzuj szare stringi ma zarabiste i śliczna [...] .
Odpowiedz
-1
@ do maria
dnia 24.09.2010, 15:46 · Zgłoś
ee to mi sie podoba:D
Odpowiedz
0
@ maria
dnia 24.09.2010, 15:37 · Zgłoś
gdy byłam z synem na wycięcie wyrostka, byłam zszokowana ubiorem pewnej pielęgniarki, która pod białą prześwitującą spodnicą nosiła czarne stringi - odrażające, wszystko ,, na wierzchu "
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 24.09.2010, 15:30 · Zgłoś
Proponuję lekarzom i pielęgniarką jechać do Rzeszowa, Krakowa i zobaczycie jaka tam jest kultura.... nikt nie ma do nikogo pretensji o nic.
Ja jak raz przyjechałem w nocy do szpitala z dzieckiem, to lekarka była oburzona że musiała wstawać, bo tyle co się położyła i co chwile ją budzą.
Odpowiedz
0
@ ewajaslo
dnia 15.06.2011, 11:19 · Zgłoś
Proponuję aby ktoś skorzystał z usług Krakowskiego czy Rzeszowskiego szpitala aby zobaczył jaka tam jest kultura, czy aby na pewno?
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 24.09.2010, 15:24 · Zgłoś
moim zdaniem oceniam szpital jako SREDNI
Odpowiedz
1
@ pfff
dnia 24.09.2010, 15:18 · Zgłoś
pogieło ich,...sms'y bedę wysyłał na sonde ;/ pfff
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.