Jaślanie rozpoczęli od mocnego uderzenia

1

Siatkarze MKS „MOSiR” Jasło walkę o II ligę rozpoczęli od pewnego zwycięstwa w meczu przeciwko SST Lubcza Racławówka. Jaślanie zakończyli dzisiejszą rywalizację bez straty seta. Najlepszym graczem meczu został Jakub Procanin.

Zobacz fotorelację > FOTOGALERIA

Dziś w Jaśle rozpoczął się Turniej Finałowy Podkarpackiej III Ligi Mężczyzn w sezonie 2018/2019. Cztery drużyny rywalizują w nim o awans do turnieju ćwierćfinałowego, który będzie kolejnym etapem walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym piątkowym meczu drużyna MKS Wisłok Strzyżów pokonała zespół Klima Błażowa 3:0. Tym samym strzyżowianie dopisali do swojego konta 2 punkty i z 5 oczkami liderują turniejowej tabeli.

O 20:30 na parkiecie hali sportowej przy ul. Sikorskiego 15 pojawili się siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło, gospodarza turnieju oraz ekipy SST Lubcza Racławówka. Pierwsza partia meczu okazała się niezwykle zacięta. Jaślanie prowadzili w niej już stosunkiem punktów 18:14. Kiedy wydawało się, że gospodarze w pełni kontrolują boiskowe wydarzenia, do odrabiania strat wzięli się zawodnicy SST Lubcza Racławówka. Dzięki serii czterech zdobytych punków zdołali doprowadzić do remisu. W kluczowym momencie pierwszego seta to jednak jaślanie zachowali zimną krew wypracowując sobie minimalną przewagę. Przy wyniku 24:23 mocną zagrywką popisał się Jakub Procanin. Trudności w przyjęciu piłki spowodowały, że goście nie byli w stanie przygotować skutecznego ataku. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem MKS-u.

W drugim secie jaślanie z minuty na minutę coraz śmielej poczynali sobie w hali MOSiR. Siatkarze SST Lubcza Racławówka próbowali gonić wynik, lecz gospodarze dzięki konsekwentnej grze utrzymywali bezpieczny, kilkupunktowy dystans. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:20.

Trzeci set był pokazem umiejętności zawodników MKS-u. Jaślanie seryjnie zdobywali punkty blokiem. Doskonale radzili sobie w polu zagrywki, nękając przyjmujących gości precyzyjnie i z odpowiednią siłą uderzanymi piłkami.  Kiedy na tablicy wyników rezultat wskazywał 15:6 dla gospodarzy jasnym stało się, że tylko katastrofa mogłaby odebrać jaślanom triumf. Bartosz Kilar, zdecydował się, zatem przeprowadzić kilka roszad posyłając na boisko Piotra Zielińskiego oraz Konrada Piroga. Trzecia partia zakończyła się pewnym zwycięstwem MKS-u 25:15.

MVP spotkania wybrany został Jakub Procanin.

Jaślanie dzięki zwycięstwu nad SST Lubcza Racławówka mają 4 oczka w klasyfikacji punktowej turnieju. Na jej czele znajduje się zespół MKS Wisłok Strzyżów z 5 punktami na koncie, który pokonał dzisiaj drużynę z Błażowej 3:0. Już jutro zwycięzców piątkowych spotkań czekać będzie arcyważna konfrontacja. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle MKS „MOSiR” Jasło zmierzy się z MKS Wisłokiem Strzyżów. Wynik meczu najpewniej zdecyduje o końcowej klasyfikacji. Spotkanie zaplanowano na godz. 18:00.

MKS „MOSiR” Jasło – SST Lubcza Racławówka 3:0 (25:23, 25:20, 25:15)

MKS „MOSiR” Jasło: Jakub Procanin, Szymon Soboń, Robert Książkiewicz, Kacper Waśko,  Błażejowski Hubert, Krzysztof Szydło (libero), Marcin Gorczyca, Kamil Gromek, Paweł Bieszczad, Jakub Dziwak, Dawid Kmiecik, Piotr Zieliński, Konrad Piróg, Bartosz Ochoński (libero).

Trener: Bartosz Kilar

SST Lubcza Racławówka: Przemysław Fedko, Patryk Masłowski, Szymon Mędrygał, Dawid Woźniak, Radosław Kielar, Grzegorz Kasprzyk, Adrian Krawczyk, Bartłomiej Szalacha, Mateusz Hołobut, Mateusz Kieś, Jakub Kłeczek (libero), Tomasz Włodyga (libero), Stanisław Kuśnierz, Grzegorz Kawa.

Trener: Marek Samolewicz