Jaślanie w X Podkarpackiej Indywidualnej Lidze Warcabowej
W dniu 15.stycznia 2011r Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbyły się eliminacje do X Podkarpackiej Indywidualnej Ligi Warcabowej.
W turnieju udział wzięło 48 zawodników z województwa podkarpackiego. Zawodnicy reprezentowali m.in. miejscowości: Łańcut, Rzeszów, Przemyśl, Stalową Wolę, Mielec, Jasło, Krosno, Sanok, Wolę Dębowiecką, Horyniec Zdrój, Lubaczów i Dachnów.
Z naszego powiatu wystartowało 9-ciu zawodników, z czego aż 3 znalazło się w najlepszej 10 woj. podkarpackiego.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7-miu rund, tempo gry 30 minut dla zawodnika.
W uroczystym otwarciu uczestniczyli:
Starosta Powiatu Łańcuckiego – Józef Rzepka
Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego – Jan Artymowicz
Prezes Przemyskiego Klubu „PODKARPACIE” – Stanisław Sęk
Prezes PZN w Łańcucie – Marian Wrona
Prezes Klubu UNIA Horyniec Zdrój – Ewa Żuk

Poniżej lista ośmiu najlepszych zawodników którzy wezmą udział w finale X Podkarpackiej Indywidualnej Lidze Warcabowej 2011r.
1. Szczybyło Michał - Unia Horyniec Zdrój
2. Paluch Piotr - Sanok
3. Jagieła Andrzej - Podkarpacie Przemyśl
4. Wołczak Wojciech - Unia Horyniec Zdrój
5. Pałka Tadusz -
6. Karuś Waldemar - Unia Horyniec-Zdrój
7. Wójtowicz Andrzej - Jasło
8. Mroczko Klaudia - Unia Horyniec-Zdrój
Jako zawodnicy rezerwowi do finału zakwalifikowali się:
9. Zarzyka Grzegorz - Jasło
10. Zdebik Józef - Wola Dębowiecka
Na zakończenie turnieju dyplomy finalistom wręczył Dyrektor MDK – Marek Krauz.
Finał zostanie rozegrany 19-20 lutego w Łańcucie.
Za sprawy organizacji turnieju z ramienia Okręgowego Związku Warcabowego odpowiadał Stanisław Mazur a nad sprawnym przebiegiem turnieju zgodnym z przepisami Kodeksu PZWarc czuwał sędzia warcabowy Maria Gawaluch-Mazur.
<<<Wyniki końcowe do pobrania>>>
Zarzyka Grzegorz
