Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jaślanin, laureat 50 konkursów pianistycznych zagra Chopina

10

28 stycznia (sobota) o godzinie 17:00, w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się nietypowy koncert w nowoczesnej formie: interaktywnej, koncertowej lekcji muzyki na żywo - "Fryderyk Chopin Jakiego (Nie) Znacie"(wstęp wolny). Jest to autorski projekt pianisty Michała Babiarza, jaślanina, laureata międzynarodowych konkursów muzycznych, absolwenta Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle, a obecnie studenta wrocławskiej akademii muzycznej, w klasie prof. dra hab. Pawła Zawadzkiego, jednego z najwybitniejszych polskich pianistów-pedagogów. Co młody artysta przygotował dla publiczności?

"Fryderyk Chopin Jakiego (Nie) Znacie" to projekt pełen ciekawostek i sekretów pianistyki, dzięki którym publiczność nie tylko wysłucha słynnej Etiudy "Rewolucyjnej" czy Poloneza As-dur, lecz także dowie się, jak słuchać muzyki klasycznej, o czym myśli pianista na scenie, by wzbudzić zainteresowanie widzów lub dlaczego muzyk musi ćwiczyć grę aż kilka godzin dziennie.

Na wielkim ekranie melomani będą mogli śledzić "na żywo" ręce młodego pianisty oraz rozwiązywać muzyczne zagadki, które jaślanin przygotował dla publiczności. Pod koniec koncertu Michał Babiarz, wraz z Gabrielą Ross, z którą od 2021 roku tworzy aktywnie działające duo fortepianowe i nagradzane w międzynarodowych konkursach, zaprezentuje grę na fortepianie na 4 ręce.

Warto nadmienić, iż w ramach koncertu odbędzie się wręczenie nagród Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Głównym organizatorem i promotorem wydarzenia jest Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło. Do promocji oraz relacjonowania koncertu w mediach społecznościowych dołączyły się m.in. następujące organizacje: Stowarzyszenie "Kolej na Jasło", Jasło4u - Jasielski Portal Informacyjny, Prywatna Szkoła Muzyczna w Jaśle, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - Filia w Jaśle, Telewizja Obiektyw.

red.

Napisany dnia: 24.01.2023, 11:36
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Michał Babiarz
dnia 24.01.2023, 12:59
Ocena
komentarza:
28
Bardzo dziękuję Redakcji Jasło4u za promocję wydarzenia i serdecznie zapraszam wszystkich na pełen humoru i zagadek koncert muzyki Chopina
@ Meloman
dnia 25.01.2023, 08:15
Ocena
komentarza:
-2
Dlaczego nie zagrał na Orszaku Trzech Króli? Muzyka odpowiednia do wydarzenia.
@ do@Meloman
dnia 25.01.2023, 09:06
Ocena
komentarza:
7
Zapraszamy na procesję Bożego Ciała.
@ KB
dnia 24.01.2023, 15:29
Ocena
komentarza:
11
Serdecznie dziękuję i polecam koncert -)
@ Captain Vons
dnia 24.01.2023, 19:04
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ Tysia
dnia 24.01.2023, 19:53
Ocena
komentarza:
11
Super !!! Gratuluję.
@ em
dnia 25.01.2023, 06:29
Ocena
komentarza:
16
Gratuluję panu Babiarzowi, jestem pełna podziwu dla pana niezwykłego talentu,pracy i osiągnięć
@ Hulio i Żanuaria
dnia 25.01.2023, 07:24
Ocena
komentarza:
13
Brawo I gratulację. Jeśli nic nie przeszkodzi to będę musowo, gra instrumencie i muzyka na żywo to coś co w dzisiejszych czasach jest unikatowe.
@ wiecej_muzyki
dnia 25.01.2023, 16:28
Ocena
komentarza:
9
...w Jasle. Jest to unikatowe w Jasle.
@ dragoness
dnia 26.01.2023, 11:40
Ocena
komentarza:
-7
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657