Strona główna

Jaślanin mistrzem świata dziennikarzy w tenisie

15
Napisany dnia: 18.10.2018, 21:02 , Tagi: Brak

Jan Żołna reprezentujący Klub Dziennikarzy MEDIA okazał się bezkonkurencyjny w turnieju tenisowym rozgrywanym w Chorwacji, którego stawką był tytuł mistrza świata dziennikarzy. W finale, jaślanin pokonał reprezentanta Włoch, Bato Janica.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Dziennikarzy w tenisie odbyły się w Chorwacji na przełomie września i października. W turnieju wzięło udział ponad stu dziennikarzy, głównie z Europy. W siedmioosobowej reprezentacji Polski znalazł się jaślanin Jan Żołna, który na kortach Punta Vitaly Hotel leżących na Lošinj wyspie na Adriatyku, nie pozostawił złudzeń swoim rywalom sięgając po złoty medal w kategorii 55+. W finałowym pojedynku pokonał wyżej notowanego Serba Bato Janica, reprezentującego Włochy. Żołna rozprawił się z rywalem w dwóch setach (6:3, 6:0). Był to jedyny sukces polskiej reprezentacji podczas zmagań w słoneczniej Chorwacji.

Tenis dla Jana Żołny to nie tylko pasja, lecz również sposób na życie. Jego przygoda z tą dyscypliną sportu zaczęła się dekadę temu. Jak wspomina dzisiaj, był to moment przełomowy w jego życiu. – Jeszcze dziesięć lat temu ważyłem sporo ponad sto kilogramów. Postanowiłem jednak wziąć się w garść. Zacząłem więc grać w tenisa. Pasja, z jaką podchodzę do gry oraz determinacja pozwoliły mi znaleźć się w tym miejscu, w którym dziś jestem. Odczuwam ogromną satysfakcję z tego, że pot wylewany na korcie i poświęcenie owocują sukcesem, jaki odniosłem podczas Mistrzostw Świata Dziennikarzy w Chorwacji – mówi.

Jaślanin niemal każdego dnia spędza na korcie blisko dwie godziny. Sport stanowi nieodłączny element jego życia. Zwycięzcy z Punta Vitaly Hotel gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lol
dnia 18.10.2018, 21:29
Ocena
komentarza:
29
Jaki z niego dziennikarz??? Chyba król pizzy. Jak się ma kasy jak lodu to można być kim się chce.
@ taki jeden
dnia 20.10.2018, 19:08
Ocena
komentarza:
-2
ok mistrzostwa świata zobowiązują do prestiżu...poziom powiedzmy , że był...no ale tak duże medale to wstyd...
@ kolega
dnia 19.10.2018, 08:32
Ocena
komentarza:
-6
Jak mistrz, to mistrz ma mój głos.
@ Dociekliwy Dziennikarz
dnia 19.10.2018, 13:14
Ocena
komentarza:
6
A ilu było zawodników w kategorii 55 + ? :D "Nie pozostawił złudzeń swoim rywalom" więc obstawiam, że chociaż trzech :D
@ wow
dnia 20.10.2018, 13:03
Ocena
komentarza:
11
Jaśko, przecież ty 55 lat będziesz miał dopiero w 2019 więc... dyskwalifikacja, bo byłeś za młody hihihi
@ rjs
dnia 20.10.2018, 13:08
Ocena
komentarza:
5
Ale Jasiek nie jest jeszcze 55+.
@ Janzolna
dnia 20.10.2018, 18:19
Ocena
komentarza:
2
Faktem jest ze od stycznia powinienem grać w 55+ale to sędzia główny i kapitanowie drużyn zdecydowali w której drabince gram /w 45+miałbym łatwiej bo z nimi grałem na Słowacji gdzie również zdobyłem mistrza /drabinka była na 16
@ hanka
dnia 20.10.2018, 18:38
Ocena
komentarza:
0
Pięknie. Gratulacje. A teraz coś do lokalnych dziennikarzy:dlaczego taka informacja ukazała się na niszowej-pobocznej i zmarginalizowanej stronie. Przecież to duża zasługa tego Pana. Jest się czym chwalić. A wy tylko wybory i wszystkie gęby.
@ ale ściema
dnia 21.10.2018, 17:34
Ocena
komentarza:
5
Może dlatego, że z pana Jana taki dziennikarz, jak lekarz, policjant czy strażak :) Choć za sam sukces należą się gratulacje.
@ Ping pong
dnia 21.10.2018, 15:25
Ocena
komentarza:
0
55+ było 2
@ ping pong ping
dnia 22.10.2018, 21:44
Ocena
komentarza:
-2
… ten drugi zajął zaszczytne drugie miejsce a Jasiek przedostatnie. I tyle w temacie.
@ ???
dnia 21.10.2018, 20:57
Ocena
komentarza:
1
Dziennikarz??? To ktoś, kto pisze sobie dziennik, nazywa się dziennikarzem?
@ Big Ben
dnia 22.10.2018, 12:24
Ocena
komentarza:
-3
Janie, nie pozostaje Ci nic innego jak zabrać się za dziennikarstwo :-)
To nie takie trudne, przeprowadź parę wywiadów z tenisistami, parę z ludźmi biznesu i zaistniejesz :-). Tylko komu by się chciało?
Gratuluję i pozdrawiam KW
PS. Czy ktoś zadał sobie pytanie: czy aby wziąć udział w turnieju dziennikarzy koniecznie trzeba być dziennikarzem? Być może wystarczyło być kiedyś właścicielem stacji radiowej :-)
W naszym rządzie doradcami ministra obrony byli niedorobieni aptekarze i podejrzewam , że większości tym zazdrosnym krytykom to nie przeszkadzało :-)
@ alba
dnia 22.10.2018, 20:41
Ocena
komentarza:
3
Tytuł mistrza świata nie zrobił wrażenia na wyborcach.Może zmiana opcji politycznej.
@ Wolodia
dnia 23.10.2018, 13:58
Ocena
komentarza:
0
Większości z Was najlepiej wychodzi opluwanie innych. A który z Was może pochwalić się takim tytułem ? Mistrz Świata jest jeden. GRATULACJE !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105