Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jaślanin mistrzem świata dziennikarzy w tenisie

15

Jan Żołna reprezentujący Klub Dziennikarzy MEDIA okazał się bezkonkurencyjny w turnieju tenisowym rozgrywanym w Chorwacji, którego stawką był tytuł mistrza świata dziennikarzy. W finale, jaślanin pokonał reprezentanta Włoch, Bato Janica.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Dziennikarzy w tenisie odbyły się w Chorwacji na przełomie września i października. W turnieju wzięło udział ponad stu dziennikarzy, głównie z Europy. W siedmioosobowej reprezentacji Polski znalazł się jaślanin Jan Żołna, który na kortach Punta Vitaly Hotel leżących na Lošinj wyspie na Adriatyku, nie pozostawił złudzeń swoim rywalom sięgając po złoty medal w kategorii 55+. W finałowym pojedynku pokonał wyżej notowanego Serba Bato Janica, reprezentującego Włochy. Żołna rozprawił się z rywalem w dwóch setach (6:3, 6:0). Był to jedyny sukces polskiej reprezentacji podczas zmagań w słoneczniej Chorwacji.

Tenis dla Jana Żołny to nie tylko pasja, lecz również sposób na życie. Jego przygoda z tą dyscypliną sportu zaczęła się dekadę temu. Jak wspomina dzisiaj, był to moment przełomowy w jego życiu. – Jeszcze dziesięć lat temu ważyłem sporo ponad sto kilogramów. Postanowiłem jednak wziąć się w garść. Zacząłem więc grać w tenisa. Pasja, z jaką podchodzę do gry oraz determinacja pozwoliły mi znaleźć się w tym miejscu, w którym dziś jestem. Odczuwam ogromną satysfakcję z tego, że pot wylewany na korcie i poświęcenie owocują sukcesem, jaki odniosłem podczas Mistrzostw Świata Dziennikarzy w Chorwacji – mówi.

Jaślanin niemal każdego dnia spędza na korcie blisko dwie godziny. Sport stanowi nieodłączny element jego życia. Zwycięzcy z Punta Vitaly Hotel gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

red.

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Wolodia
dnia 23.10.2018, 13:58 · Zgłoś
Większości z Was najlepiej wychodzi opluwanie innych. A który z Was może pochwalić się takim tytułem ? Mistrz Świata jest jeden. GRATULACJE !!!
Odpowiedz
3
@ alba
dnia 22.10.2018, 20:41 · Zgłoś
Tytuł mistrza świata nie zrobił wrażenia na wyborcach.Może zmiana opcji politycznej.
Odpowiedz
-3
@ Big Ben
dnia 22.10.2018, 12:24 · Zgłoś
Janie, nie pozostaje Ci nic innego jak zabrać się za dziennikarstwo :-)
To nie takie trudne, przeprowadź parę wywiadów z tenisistami, parę z ludźmi biznesu i zaistniejesz :-). Tylko komu by się chciało?
Gratuluję i pozdrawiam KW
PS. Czy ktoś zadał sobie pytanie: czy aby wziąć udział w turnieju dziennikarzy koniecznie trzeba być dziennikarzem? Być może wystarczyło być kiedyś właścicielem stacji radiowej :-)
W naszym rządzie doradcami ministra obrony byli [...] aptekarze i podejrzewam , że większości tym zazdrosnym krytykom to nie przeszkadzało :-)
Odpowiedz
1
@ ???
dnia 21.10.2018, 20:57 · Zgłoś
Dziennikarz??? To ktoś, kto pisze sobie dziennik, nazywa się dziennikarzem?
Odpowiedz
0
@ Ping pong
dnia 21.10.2018, 15:25 · Zgłoś
55+ było 2
Odpowiedz
-2
@ ping pong ping
dnia 22.10.2018, 21:44 · Zgłoś
… ten drugi zajął zaszczytne drugie miejsce a Jasiek przedostatnie. I tyle w temacie.
Odpowiedz
0
@ hanka
dnia 20.10.2018, 18:38 · Zgłoś
Pięknie. Gratulacje. A teraz coś do lokalnych dziennikarzy:dlaczego taka informacja ukazała się na niszowej-pobocznej i zmarginalizowanej stronie. Przecież to duża zasługa tego Pana. Jest się czym chwalić. A wy tylko wybory i wszystkie [...].
Odpowiedz
5
@ ale ściema
dnia 21.10.2018, 17:34 · Zgłoś
Może dlatego, że z pana Jana taki dziennikarz, jak lekarz, policjant czy strażak :) Choć za sam sukces należą się gratulacje.
Odpowiedz
2
@ Janzolna
dnia 20.10.2018, 18:19 · Zgłoś
Faktem jest ze od stycznia powinienem grać w 55+ale to sędzia główny i kapitanowie drużyn zdecydowali w której drabince gram /w 45+miałbym łatwiej bo z nimi grałem na Słowacji gdzie również zdobyłem mistrza /drabinka była na 16
Odpowiedz
5
@ rjs
dnia 20.10.2018, 13:08 · Zgłoś
Ale Jasiek nie jest jeszcze 55+.
Odpowiedz
11
@ wow
dnia 20.10.2018, 13:03 · Zgłoś
Jaśko, przecież ty 55 lat będziesz miał dopiero w 2019 więc... dyskwalifikacja, bo byłeś za młody hihihi
Odpowiedz
6
@ Dociekliwy Dziennikarz
dnia 19.10.2018, 13:14 · Zgłoś
A ilu było zawodników w kategorii 55 + ? :D "Nie pozostawił złudzeń swoim rywalom" więc obstawiam, że chociaż trzech :D
Odpowiedz
-6
@ kolega
dnia 19.10.2018, 08:32 · Zgłoś
Jak mistrz, to mistrz ma mój głos.
Odpowiedz
29
@ lol
dnia 18.10.2018, 21:29 · Zgłoś
Jaki z niego dziennikarz??? Chyba król pizzy. Jak się ma kasy jak lodu to można być kim się chce.
Odpowiedz
-2
@ taki jeden
dnia 20.10.2018, 19:08 · Zgłoś
ok mistrzostwa świata zobowiązują do prestiżu...poziom powiedzmy , że był...no ale tak duże medale to wstyd...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.