Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasło doczeka się w końcu nowej hali sportowej?

53

Na ostatniej sesji Rady Miasta Jasła została poruszona kwestia budowy nowej hali sportowej. Tadeusz Baniak wraz z Radą Sportu złożył wniosek o realizację tego obiektu.

- Na dzień dzisiejszy jest to podstawowy obiekt, bez którego sport w Jaśle nie będzie się rozwijał. Mam prośbę, żeby popierać moje wnioski. Ja m.in. poprzez Radę Sportu wystąpiliśmy o budowę hali sportowej, ponieważ takiego obiektu z prawdziwego zdarzenia nie ma - mówił Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Co o budowie nowej hali sportowej sądzi burmistrz?

 

- Jednym z najważniejszych zamierzeń jest budowa nowej hali. Projekt tego obiektu był gotowy 4 lata temu. W tej chwili pojawiają się nowe pomysły na jego realizację. Na dzień dzisiejszy przystąpiliśmy do prac razem ze środowiskiem sportowym i architektów, aby móc odpowiedzieć na pytania, czy jesteśmy w potrzebie przygotowania nowego projektu rozbudowy MOSiR-u, czy jednak powrócimy do przygotowanego projektu. Myślę, że odpowiedzi w jakim kierunku będziemy zmierzać odnośnie rozbudowy MOSiR-u przyniosą najbliższe miesiące. Stoimy przed decyzją budowy nowej hali. Miasto jest obecnie w innej, gorszej sytuacji finansowej niż było 4-lata temu. - uważa Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

 

(icz)

Reklama

Komentarze: 53

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Do do Jaślanin
dnia 08.01.2011, 21:16 · Zgłoś
PODAJ PAN SWOJE NAZWISKO SKŁADAJACE SIE Z TRZECH KRZYŻYKÓW, A JA ZAŁATWIE DYMISJĘ BANIAKA. ZAŁATWIONE?
Odpowiedz
0
@ xD
dnia 08.01.2011, 16:11 · Zgłoś
KRYTE LODOWISKO A NIE HALE...
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 08.01.2011, 10:18 · Zgłoś
Powrót do normalności - brawo Panie Burmistrzu , oby tak dalej :)
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 08.01.2011, 08:07 · Zgłoś
Was do Jaślanin i Jaślanin totrzeba wysłać Na białe nirdźwiedzie- gbury, albo azymut na Białoruś.Będzie bliżej
Odpowiedz
0
@ do Jaślanin
dnia 07.01.2011, 20:31 · Zgłoś
POPIERAM W 100% PANIE BANIAK WSTYDU PAN NIE MA DLA DOBRA JASIELSKIEGO SPORTU PODAJ SIĘ PAN DO DYMISJI PROSZĘ
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 07.01.2011, 17:06 · Zgłoś
Po pierwsze - nie budować hali na tereni MOSiRu przy rzece, tylko na wyżynach z dala od zalania - w przyszłości oszczędzi to wydatków, po drugie projekt w artykule ma zbyt dużo powierzchni przeszklonej. Po trzecie - niech to będzie hala, a nie [...] na pincet osób, tak aby niższe reprezentacje czasem tutaj zawitały. 4500 Podpromie to o wiele za mało dla Rzeszowa, Kraków do dziś nie ma hali.
Odpowiedz
0
@ JAŚLAK 4te pokolenie
dnia 07.01.2011, 15:46 · Zgłoś
proszę tylko o to, aby widoczność z trybun była jak najlepsza. apeluję o to dlatego, bo oglądanie z miejsc siedzących na trybunach turniejów halowych piłki nożnej sokoła na gimnazjmu nr 1 to kpina. widać połowę boiska. technika teraz jest tak posunięta, że problemem nie jest zbudowanie hali sportowej, na której z każdego miejsca siedzącego będzie można oglądać cały plac gry. przecież hala sprortowa jest na kilkadziesiąt lat, więc jak będzie brakowało pieniędzy na konkretną inwestycję to już lepiej przez dwa lata nie organizować dni Jasła, sylwestra i kilku innych takich imprez.
Odpowiedz
0
@ amag
dnia 07.01.2011, 14:32 · Zgłoś
ja chce żeby na mosirze ręczna była!!! ;)
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 07.01.2011, 11:56 · Zgłoś
Budować !!!
Odpowiedz
0
@ do wszystkich
dnia 07.01.2011, 11:05 · Zgłoś
proponuję ochłonąć i wszystko 20 razy przemyśleć:
-czy nasze zadłużone miasto jest stać na taki wydatek
-czy ta hala będzie przystosowana do uprawiania min. 4 dyscyplin(wysokość,szerokość,długość,odległość od lini końcowych do band lub ścian)
-ile będą wynosić koszty utrzymania takiego obiektu
-ile osób będzie pracować na tej hali,
-lokalizacja tego obiekty powinna znaleźć się poza terenami zalewowymi
-co zrobić lub w co przekształcić stare obiekty MOSIR-u
-czy będzie to obiekt naprawdę z prawdziwego zdarzenia czy tylko kolejna inwestycja na pokaz
pozdrawiam:>
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 07.01.2011, 10:28 · Zgłoś
Baniaka najwyższy czas wysłać na zieloną trawkę dla dobra Jasła i sportu .
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 06.01.2011, 23:09 · Zgłoś
Coś tu jest nie halo... Nie samym sportem człowiek żyje- gdzie obwodnica ?
Odpowiedz
0
@ ICE man
dnia 06.01.2011, 22:56 · Zgłoś
Podstawowym obiektem może być lodowisko, proszę pojechać do Gorlic albo Dębicy i zobaczyć ile ludzi z Jasła tam jeździ. Czy muszą ? Czy w Jaśle nie może być normalnego lodowiska tylko mini ślizgawka????
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 06.01.2011, 21:29 · Zgłoś
Zostawcie Pana Baniaka w spokoju-[...] z tego co wiem nie jest podporządkowany czarnym,a to daje szanse na mierne zmiany.
Odpowiedz
0
@ Jureczek
dnia 06.01.2011, 20:59 · Zgłoś
Hala jak najbardziej pod warunkiem ,że budują ją jasielskie firmy.Inaczej nie popieram!
Odpowiedz
0
@ wizjonerzy
dnia 06.01.2011, 20:17 · Zgłoś
Obiecać nic nie kosztuje, ale najpierw zapytajcie skarbnika miasta Jasła skąd weźmie 60 milionów zł na finansowanie tej budowy. Ponadto dla budowy takiej inwestycji oprócz finansów trzeba mieć paru fachowców, nie polityków, w Urzędzie - a po rządach Nauczycielki fachowca w urzędzie , mimo tłoku nowo przyjętych, nie uświadczysz. I z czym do ludzi? Pozostaje tylko bujanie i obiecanki - poprzednie 4 lata tylko z tego się składały.
Odpowiedz
0
@ vb
dnia 06.01.2011, 19:58 · Zgłoś
puknijcie się w te [...] hala sportowa ...teraz jak nie ma roboty .kasy w portfelach a podwyżki za progiem ...starać się o inwestorów budować miejsca pracy a nie kombinować jak dużo wydać z miejskiej kasy !!!
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 06.01.2011, 19:34 · Zgłoś
NIE,NIE BUDOWAĆ NOWEJ HALI MY CHCEMY ,,KŁOŚCIOŁA Z PLEBANIĄ I CZTERECH PE[...] W NIEJ''
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 06.01.2011, 19:17 · Zgłoś
Czernecki to daję głowę, że chociaz hale wybuduje.Kurowaska tak kręciła i mataczyła z realizacją projektu powstałego za Czerneckiego, że wylądował w archiwum, a w bloto poszło podobno 1.000.000,00 PLN
Odpowiedz
0
@ ds
dnia 06.01.2011, 19:13 · Zgłoś
I błagam, tylko nie w Czarnych, to inwestycja w urzad akcyzowy,
Odpowiedz
0
@ li
dnia 06.01.2011, 18:59 · Zgłoś
a [...] przeprosił i padł na kolana?
Odpowiedz
0
@ sad
dnia 06.01.2011, 17:17 · Zgłoś
Zaczyna sie identycznie jak 4 lata temu stadion,hala itp. oby obietnice zostały spełnione..... Pozostaje tylko życzyć powodzenia.
Odpowiedz
0
@ proszę
dnia 06.01.2011, 17:13 · Zgłoś
miło by było gdyby jeszcze powstał klub piłki ręcznej... przecież to popularny sport, dlaczego nie ma go w Jaśle? :(
Odpowiedz
1
@ bogdan
dnia 06.01.2011, 17:09 · Zgłoś
BRAWO PANIE BURMISTRZU. JEST PAN KONSEKWENTNY W SWOICH DZIAŁANIACH. CIESZY MNIE I MOICH BLISKICH TO, ŻE ZABIERA SIĘ PAN OD SAMEGO POCZĄTKU ZA RZECZY ISTOTNE DLA MIESZKAŃCÓW A NIE ZAJMUJE SIĘ PAN RZECZAMI DRUGOPLANOWYMI. ŻYCZYMY WYTRWAŁOŚCI I POPARCIA ZE STRONY WYSOKIEJ RADY KU ZADOWOLENIU MIESZKAŃCÓW I KU ROZWOJOWI MIASTA TAK ABYŚMY NIE POZOSTAWALI Z TYŁU ZA INNYMI SĄSIADAMI.
Odpowiedz
0
@ buhehe
dnia 06.01.2011, 17:05 · Zgłoś
ciekawe kto bedzie na nowej hali gral jak teraz mlodziez musi placic 60-80zł na godzine
Odpowiedz
0
@ remi
dnia 06.01.2011, 17:02 · Zgłoś
Hala, stadion - stadion, hala... [...], [...] i jeszcze raz [...].
Zerknąłem teraz na stronę "Zegar długu" i na każdego Polaka, Jaślanina też, przypada 20773 zł długu i rośnie, roczne odsetki, od tego długu, na każdego Polaka to 960 zł. Ludzie włączcie myślenie.
Grecja czy Argentyna -Argentyna czy Grecja i kiedy, oto jest pytanie i problem, a nie hala czy stadion.
Odpowiedz
0
@ Sportowiec
dnia 06.01.2011, 16:43 · Zgłoś
Czekamy!
Odpowiedz
0
@ Tenisista
dnia 06.01.2011, 16:02 · Zgłoś
tylko zeby na tej hali był kryty kort !
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 06.01.2011, 15:39 · Zgłoś
czy nowa hala sportowa rozwiaze najwiekszy problem naszego miasta ktorym jest bezrobocie?! NIE ludzie opamietajcie sie chyba ze na jednej trybunie chcecie wy siedziec a na drugiej beda wiewiorki z lasu za niedlugo jak tak dalej pojdzie.
Odpowiedz
0
@ Jalak
dnia 06.01.2011, 14:24 · Zgłoś
Jeszcze zatęsknicze mieszkancy za Panią Kuerowską bo ona chciała do Jasła cos zrobić a nie taka Jak Czernecki i jego koledzy!!!!!
Odpowiedz
0
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 06.01.2011, 14:19 · Zgłoś
Czernecki, Baniak i Kachlik to do jednego wora i na wisłoke z nim bo wiadomo ze im chodzi tylko o kasę ale tylko dla nich a nie mieszkanców Jasła
Odpowiedz
0
@ Łyba
dnia 06.01.2011, 13:59 · Zgłoś
Czy to, że hala sportowa będzie nowocześniejsza i ładniejsza od tej, która już jest (i bardzo dobrze spełnia swoją rolę) sprawi, że młodzież zainteresuje się sportem i da jej większe możliwości rozwoju? Wydaje mi się, że nie o budynek tu chodzi.
Odpowiedz
0
@ A.A
dnia 06.01.2011, 13:55 · Zgłoś
Pan Baniak był pierwszym przeciwnikeim budowy hali sportowej to on doradzał kurowskiej zeby tego nie robiła teraz mu sie zmieniła obłudnik jeden :(
Odpowiedz
0
@ Gimnazjalista
dnia 06.01.2011, 13:41 · Zgłoś
Życzę Czerneckiemu i Baniakowi, żeby udało się Im zrealizować budowę hali. Mam pomysł. Jeżeli można utrzymywać orliki i korzystać nieodpłatnie, tak samo trzeba zrobić na mosirze, żeby nie placić za korzystanie. Niech radni uchwalą uchwałe i będzie fajnacko.
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 06.01.2011, 13:06 · Zgłoś
Czernecki i Baniak wiedzą co jest ważne dla rozwoju sportu.kasa, kasa, kasa Tak trzymać Panowie bo cztery lata zleci i wasz juź nie będzie ha,ha,ha
Odpowiedz
0
@ rus
dnia 06.01.2011, 12:54 · Zgłoś
pol wybuduj se halę targową zamiast sportowej-bu[...]
Odpowiedz
0
@ agh
dnia 06.01.2011, 12:23 · Zgłoś
Jasło potrzebuje nowej hali sportowej, będzie wtedy możliwość rozwoju młodzieży. Halę można wybudować niekoniecznie na terenach nizinnych. Wały przeciwpowodziowe są i są dobre, a skoro nie umieją wyżej ludzie gospodarować zasobami wodnymi to niech się nie dziwią że zalewa miasto.
Odpowiedz
0
@ pol
dnia 06.01.2011, 11:54 · Zgłoś
tow.baniak a po [...]o nam nowa hala kto tam bedzie gral ...
Odpowiedz
0
@ Róża
dnia 06.01.2011, 11:39 · Zgłoś
A ja bym chciala Rose żeby burmistrz zainwestował w krykieta, a może krokieta?
Odpowiedz
0
@ MZKS
dnia 06.01.2011, 11:36 · Zgłoś
Jeszcze pół roku temu dyr. Mosiru żalił się że nie radzi sobie z tym co jest , jak dojdzie nowy obiekt to kłopoty wzrosną . Jak to jest ze z bajzlem na basenie nie daje rady a chce jeszcze wiekszego przybytku do ogarniecia ? O hali to trzba było mysleć jak budowano "9" , ci którzy wtedy nie mysleli dzis jawią sie zbawcami . Burmistrz mówi o kłopotach z komuikacją a wciska kit o dotowaniu hali .
Odpowiedz
0
@ Radna
dnia 06.01.2011, 11:16 · Zgłoś
Czernecki i Baniak wiedzą co jest ważne dla rozwoju sportu. Na pewno fontanny i kwiatki tematu nie załatwiły, a hala tak. Tak trzymać Panowie.
Odpowiedz
0
@ JKS CZARNI 1910 JASŁ
dnia 06.01.2011, 11:12 · Zgłoś
Elegancko nowa hala na pewno się przyda jeszcze jak by zrobili NOWY stadion dla Czarnych to by już było SYTO ! ! !
Odpowiedz
0
@ belkot
dnia 06.01.2011, 11:06 · Zgłoś
Do ja Nie narzekaj na radnych bo sama na nich głosowałaś to takich masz hahahaha
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 06.01.2011, 10:31 · Zgłoś
Czernecki czuje sport i jestem przekonana, że doprowadzi do finału sprawę budowy hali sportowej. Co do stadionu piłkarskiego, to widzę potrzebę drobnej kosmetyki płyty boiska, i generalną wymianę zarządu. Ten Baniak to niegłupi facet. Przynajmniej mówi prosto w oczy prawdę. Byłam na sesji wczoraj. Więcej takich i miasto podniesie się z kolan, bo jak słyszałam bełkot radnych- bezradnych, to dopadł mnie odruch [...].
Odpowiedz
0
@ Stanisław
dnia 06.01.2011, 10:28 · Zgłoś
Lepiej by się wzięli za budowę wałów przeciwpowodziowych,a nie bzdury.A co do finansów,to podejrzewam,że ich stan za p. Kurowskiej był o wiele lepszy niż przed jej kadencją.Burmistrz podrabia jak widać Tuska,rżnąc męża opatrzności.Obiecuje tanie oddawanie śmieci i rekreację,nie myśląc o potencjalnym zagrożeniu życia mieszkańców Jasła.Czyżby zeszłoroczna powódż nie nauczyła Radnych i Burmistrza czegoś??? A i sama budowa hali...Po co? Żeby za chwilę ją zalało i miasto remontowało? To skandal jak głupio planowane są wydatki....
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 06.01.2011, 10:28 · Zgłoś
zanim cokolwiek wybudujecie - UREGULUJCIE I ZABEZPIECZCIE RZEKI! Ja zaczalbym od strategii wodnej i budowy Zapory Katy-Myscowa...Bedziecie plakac jak wydacie miliony i przy kolejnych powodzoiach zostanie wam rachunek za straty - APELUJE O ROZSADEK!
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 06.01.2011, 10:27 · Zgłoś
zanim cokolwiek wybudujecie - UREGULUJCIE I ZABEZPIECZCIE RZEKI! Ja zaczal bym od strategii wodnj i budowy Zapory Katy-Myscowa...Bedziecie plakac jak wydacie miliony i przy kolejnych powodzoiach zostanie wam rachunek za straty - APELUJE O ROZSADEK!
Odpowiedz
0
@ Art
dnia 06.01.2011, 10:10 · Zgłoś
Popieramy Pana Baniaka to dobry pomysł żeby młodzi mogli zając się sportem a nie ulica lepszy będzie dla miasta pożytek niż wydawanie pieniędzy na Fontannę i podwyżki dla pełniących władzę Dlatego Jasło zasługuje na obiekt z prawdziwego zdarzenia
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 06.01.2011, 10:06 · Zgłoś
jak jest Cernecki u wladzy to miasto zawsze jest w zlej kondycji finasowej!!! a tak naprawde pewnie jest to wmawianie ludziom czegos czego tak naprawde nie ma aby jak dla siebie najwiecej przygarnac pod plaszczykiem mega dziury w budzecie miasta. Koncz wasc wstydu oszczedz i oddaj to miasto prawidzwym menager'om
Odpowiedz
0
@ Rose
dnia 06.01.2011, 09:58 · Zgłoś
A ja bym z checia chciala zobaczyc ze Pan Burmistrz inwestuje tez w stadion i druzyne Czarnych
Odpowiedz
0
@ antidotum
dnia 06.01.2011, 09:38 · Zgłoś
Budować nową halę ,bo ta stara to muzeum.Panie Burmistrzu w dobrym kierunku Pan idzie --SPORT.
Odpowiedz
0
@ valhalla
dnia 06.01.2011, 09:31 · Zgłoś
...Stoimy przed decyzją budowy nowej hali. Miasto jest obecnie w innej, gorszej sytuacji finansowej niż było 4-lata temu. - uważa Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła....ubiegając sie o stanowisko Burmistrza wiedział pan to zapewne bardzo dobrze.Projekt jest gotowy i wydano na niego około miliona złotych.Nie jest wiec zasadne dywagowanie czy budowac wg.starego projektu czy znów robic nowy, ale KIEDY PRACE BUDOWLANE ZOSTANĄ ROZPOCZĘTE!!!To jajważniejsza inwestycja budowlana dla miasta jaka była atutem przetargowym kazdego z kandydatów na Burmistrza naszego miasta.
Odpowiedz
0
@ peter-mrc
dnia 06.01.2011, 09:28 · Zgłoś
Nareszcie ktoś mądry zaczął myśleć o prawdziwych inwestycjach dla mieszkańców Jasła... Będzie naprawdę pięknie, gdy ta inwestycja zostanie zrealizowana i zaczekajmy na otwarcie...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.