Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jesienne starty zawodników JSC

2

Pomimo panującej epidemii koronawirusa, tegoroczna jesień była dla Zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów pracowita. Wrześniowe i październikowe starty okrasili dobrymi wynikami.

20 września w Boguchwale odbył się ”X Wyścig MTB”, który rozgrywany był w ramach Szprychy – Podkarpackich Maratonów Rowerowych. W zawodach uczestniczył Jakub Siemiączko, który wybrał dystans „Senior”. Liczył on 50 km i 1300 m przewyższenia. Jakub w kategorii M3 zajął 13 miejsce. W tym samym dniu w Wierzchosławicach rozgrywany był Maraton MTB - Dare2be. Dystans maratonu wynosił 68km. W zawodach uczestniczyli Tomasz Leśniak, który w kategorii M3 zajął 4 miejsce i Artur Gorczyca, który w kategorii M3 zwyciężył.

26 września odbył się ostatni wyścig MTB z cyklu „Cyklokarpaty”. Miejscem rozgrywania zawodów były Rzyki, miejscowość położona w Beskidzie Małym.  Na dystansie „Mega”, który liczył 39 km i 1641 m przewyższenia, wystartowało 4 zawodników JSC. Najlepszy wynik uzyskał Tomasz Leśniak, który w kategorii open zajął 3 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej – 2. W kategorii MM4 – Adam Poniatowski zajął 10 miejsce, Artur Gorczyca – 13, Krzysztof Kosiek – 23.

27 września na Foluszu odbył się „Bieg Beskidnika”. Miejscem rozgrywania zawodów biegowych był Magurski Park Narodowy, a zawodnicy ścigali się w paśmie Magury Wątkowskiej. Na dystansie półmaratońskim wystartował Łukasz Szumiec, który zajął 2 miejsce w kategorii open. W Boguchwale natomiast rozegrano III Szosowy Wyścig Kolarski na trasie Boguchwała – Magielnica. Dystans liczył 55 km. Jakub Siemiączko w kategorii M3 zajął 17 miejsce. W Mielcu rozegrano z kolei czasówkę szosową na płycie lotniska. Zawodnicy mieli do przejechania trzy pętle, co w sumie dało 18 km. W zawodach wziął udział Mateusz Bienias, który z czasem 27 min zajął 17 miejsce w kategorii open.

3 października w Gorlicach odbyło się IV Kryterium Kolarskie. W zawodach uczestniczyło czterech zawodników JSC. Tomasz Leśniak w kategorii zajął 6 miejsce, Sebastian Cyran – 14, Piotr Majewski – 14, a Mateusz Bienias – 22. W tym samym dniu Marcin Wiącek ścigał się na trasie MTB – Ultraroztocze. Dystans liczył 120 km i przebiegał po terenach Roztocza. Marcin pokonał trasę w czasie 6h 10min, co pozwoliło na zajęcie 9 miejsca open. 4 października w Dukli odbyła się ostatnia runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej XC. W swojej kategorii wiekowej Tomasz Leśniak zwyciężył, a Artur Gorczyca zajął 5 miejsce. W klasyfikacji generalnej całego cyklu Tomasz Leśniak zajął 1 miejsce.

25 października w Mielcu odbył się X „Wyścig o Pietruszkę” na dystansie 21 km. W zawodach wziął udział Sebastian Cyran, który zajął w kategorii wiekowej 5 miejsce.

Zawodnicy JSC mieli jeszcze w planach kolejne starty, niestety w skutek kolejnych obostrzeń zawody odwołano. Wszystkie zawody, w których uczestniczyli zawodnicy JSC odbywały się w reżimie sanitarnym przy ograniczonej liczbie uczestników.

red/JSC

Napisany dnia: 14.11.2020, 10:10
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ JKS
dnia 16.11.2020, 09:30
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ JKS
dnia 17.11.2020, 15:24
Ocena
komentarza:
3
Gratuluje wszystkim zawodnikom, Jasło jest z Was dumne, ale czy wciąż jasielska sieć sklepów Was wspiera darmowymi zakupami?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105