Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jesienne starty zawodników JSC

3

Pomimo panującej epidemii koronawirusa, tegoroczna jesień była dla Zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów pracowita. Wrześniowe i październikowe starty okrasili dobrymi wynikami.

20 września w Boguchwale odbył się ”X Wyścig MTB”, który rozgrywany był w ramach Szprychy – Podkarpackich Maratonów Rowerowych. W zawodach uczestniczył Jakub Siemiączko, który wybrał dystans „Senior”. Liczył on 50 km i 1300 m przewyższenia. Jakub w kategorii M3 zajął 13 miejsce. W tym samym dniu w Wierzchosławicach rozgrywany był Maraton MTB - Dare2be. Dystans maratonu wynosił 68km. W zawodach uczestniczyli Tomasz Leśniak, który w kategorii M3 zajął 4 miejsce i Artur Gorczyca, który w kategorii M3 zwyciężył.

26 września odbył się ostatni wyścig MTB z cyklu „Cyklokarpaty”. Miejscem rozgrywania zawodów były Rzyki, miejscowość położona w Beskidzie Małym.  Na dystansie „Mega”, który liczył 39 km i 1641 m przewyższenia, wystartowało 4 zawodników JSC. Najlepszy wynik uzyskał Tomasz Leśniak, który w kategorii open zajął 3 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej – 2. W kategorii MM4 – Adam Poniatowski zajął 10 miejsce, Artur Gorczyca – 13, Krzysztof Kosiek – 23.

27 września na Foluszu odbył się „Bieg Beskidnika”. Miejscem rozgrywania zawodów biegowych był Magurski Park Narodowy, a zawodnicy ścigali się w paśmie Magury Wątkowskiej. Na dystansie półmaratońskim wystartował Łukasz Szumiec, który zajął 2 miejsce w kategorii open. W Boguchwale natomiast rozegrano III Szosowy Wyścig Kolarski na trasie Boguchwała – Magielnica. Dystans liczył 55 km. Jakub Siemiączko w kategorii M3 zajął 17 miejsce. W Mielcu rozegrano z kolei czasówkę szosową na płycie lotniska. Zawodnicy mieli do przejechania trzy pętle, co w sumie dało 18 km. W zawodach wziął udział Mateusz Bienias, który z czasem 27 min zajął 17 miejsce w kategorii open.

3 października w Gorlicach odbyło się IV Kryterium Kolarskie. W zawodach uczestniczyło czterech zawodników JSC. Tomasz Leśniak w kategorii zajął 6 miejsce, Sebastian Cyran – 14, Piotr Majewski – 14, a Mateusz Bienias – 22. W tym samym dniu Marcin Wiącek ścigał się na trasie MTB – Ultraroztocze. Dystans liczył 120 km i przebiegał po terenach Roztocza. Marcin pokonał trasę w czasie 6h 10min, co pozwoliło na zajęcie 9 miejsca open. 4 października w Dukli odbyła się ostatnia runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej XC. W swojej kategorii wiekowej Tomasz Leśniak zwyciężył, a Artur Gorczyca zajął 5 miejsce. W klasyfikacji generalnej całego cyklu Tomasz Leśniak zajął 1 miejsce.

25 października w Mielcu odbył się X „Wyścig o Pietruszkę” na dystansie 21 km. W zawodach wziął udział Sebastian Cyran, który zajął w kategorii wiekowej 5 miejsce.

Zawodnicy JSC mieli jeszcze w planach kolejne starty, niestety w skutek kolejnych obostrzeń zawody odwołano. Wszystkie zawody, w których uczestniczyli zawodnicy JSC odbywały się w reżimie sanitarnym przy ograniczonej liczbie uczestników.

red/JSC

Napisany dnia: 14.11.2020, 10:10
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ JKS
dnia 16.11.2020, 09:30
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ JKS
dnia 17.11.2020, 15:24
Ocena
komentarza:
5
Gratuluje wszystkim zawodnikom, Jasło jest z Was dumne, ale czy wciąż jasielska sieć sklepów Was wspiera darmowymi zakupami?
@ A.G
dnia 02.12.2020, 13:27
Ocena
komentarza:
1
Obecnie są dość trudne czasy na taki sponsoring, co nie zmienia faktu, że Jasielska sieć sklepów zawsze wspierała lokalnych sportowców.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105