Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jest prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa Bronisławy R.

97

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok 25 i 15 lat więzienia dla 23-letniego Tomasza Niziołka i 25-letniego Grzegorza Stasiowskiego za brutalne zabójstwo Bronisławy R. w Jaśle i ukrycie jej ciała w grobie na cmentarzu wojskowym w Warzycach. Do makabrycznego zdarzenia doszło w 2008 roku. Dzisiejszy wyrok jest prawomocny.


W sierpniu 2011 roku Sąd Okręgowy w Krośnie orzekł karę 25 lat pozbawienia wolności dla Tomasza Niziołka oraz 15 lat dla Grzegorza Stasiowskiego za zabójstwo Bronisławy R. Obaj mają też wypłacić po 50 tys. zł zadośćuczynienia dla każdego z trojga dzieci ofiary. . Emilowi L. i Pawłowi L. za pomoc w ukryciu zwłok oraz niepoinformowanie organów ścigania o przestępstwie, sąd orzekł karę ograniczenia wolności na 12 miesięcy, polegającą na nieodpłatnej pracy po 40 godzin miesięcznie na cele społeczne.

Od wyroku sądu odwołali się obrońcy, prokurator, a takze oskarżyciele posiłkowi. Pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych wnioskował, że oskarżeni zasłużyli na karę dożywotniego pobawienia wolności, ponieważ działali wspólnie i w porozumieniu. Takie same wnioski złożyli oskarżyciele posiłkowi, czyli synowie i córka zabitej kobiety. Prokurator prowadząca przewód sądowy wniosła o utrzymanie wyroku w mocy. Z kolei obrońcy Niziołka i Stasiowskiego, wnioskowali dla swoich klientów o złagodzenie kary lub o uchylenie wyroku i skierowanie sprawy do sądu I instancji. Złagodzenia kary dla swoich klientów. Ponadto obrońca Stasiowskiego wniósł o wymierzenie mu kary nie za współsprawstwo, ale za pomocnictwo. Sami oskarżeni przeprosili też rodzinę ofiary.

W dniu dzisiejszym sąd w całości utrzymał wyrok. W uzasadnieniu sędzia Edward Loryś potwierdził prawidłowość oceny materiału dowodowego i ustalenia odnośnie przebiegu wydarzeń przez sąd I instancji. Potwierdził również wiodącą rolę Niziołka w przestępstwie i inny wymiar kary dla każdego ze skazanych.

Paweł L. i Emil L., za pomoc w ukryciu zwłok, z uwagi, że w chwili popełnienia przestępstwa nie mieli oni ukończonych 17 lat, sąd wymierzył kary ograniczenia wolności na okres 12 miesięcy i przepracowania w tym czasie 40 godzin miesięcznie na cele społeczne.

Tragiczna historia pani Bronisławy zaczęła się 25 marca 2008 roku. Według relacji rodziny zamordowana miała problemy ze snem, toteż spacery między 4 a 5 rano nie były niczym nadzwyczajnym. Na godzinę 6.00 szła do kościoła, jednak tego feralnego dnia tam nie dotarła. Rodzina zaniepokojona nieobecnością pani Bronisławy zgłosiła jej zaginięcie jasielskiej policji. Ta natychmiast wszczęła poszukiwania, jednak bez rezultatu. Kilka miesięcy później, w listopadzie 2008 roku pracownicy Urzędu Gminy dokonali makabrycznego odkrycia na cmentarzu wojennym w Warzycach. Natychmiast zostało wszczęte śledztwo w sprawie zabójstwa, bo okazało się, że zamordowana to poszukiwania od wielu miesięcy Bronisława R.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji 9 lutego 2010 roku o godz. 6.00 zatrzymali podejrzanych - czterech jaślan. Następnego dnia przeprowadzona została wizja lokalna z udziałem przestępców, podczas której dokładnie ze szczegółami odtworzony został przebieg wydarzeń z marcowej nocy.

Pierwsza rozprawa odbyła się w czwartek, 3 lutego 2011 r. Oskarżony Tomasz N. przyznał się do winy, ale tylko częściowo. Z kolei Grzegorz S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W trakcie składania wyjaśnień okazało się, że ich relacje dotyczące feralnego dnia 25 marca 2008 roku są rozbieżne. Zgadzało się tylko jedno – obydwaj wraz ze swoimi dziewczynami bawili się wtedy w brzosteckiej dyskotece.


Tomasz Niziołek 24 marca 2008 r. przebywał na dyskotece w Brzostku, gdzie spożywał alkohol. Jego stan wskazywał na to, iż oskarżony miał problemy z utrzymaniem równowagi. Poprosił Grzegorza Stasiowskiego, by ten po niego przyjechał i odwiózł go do domu. W drodze powrotnej obydwaj oskarżeni w porozumieniu postanowili zdobyć paliwo. Chcieli włamać się do baku koparki jednej z budów. Aby tak się stało, potrzebowali pojemnika na paliwo. W tym celu podjechali pod śmietnik, gdzie w tym czasie znajdowała się pokrzywdzona. Kobieta wiedząc, że jedno z jej dzieci ma problemy finansowe zbierała puszki, które później sprzedawała.  25 marca około godziny 2.00 w nocy, doszło do spotkania Tomasza Niziołka z Bronisławą R. Oskarżony Niziołek rozkazał kobiecie szukać pojemnik na paliwo. W tym czasie Stasiowski czekał w samochodzie na kolegę.

Pokrzywdzona postanowiła uciec, jednak Tomek Niziołek zatrzymał ją i uderzył pięścią w twarz. Oskarżony w efekcie agresji, uderzył Bronisławę R. butelką rozbijając ją na głowie pokrzywdzonej. Kobieta chowając się przed kolejnym uderzeniem, otrzymała cios w okolice brzucha. Stasiowski odjechał na ten moment samochodem, utrzymując z Niziołkiem kontakt telefoniczny.


Bronisława R. po uderzeniu butelką w okolice brzucha zaczęła intensywnie krwawić. W pełni świadomi, w porozumieniu, już wtedy pod śmietnikiem, obydwaj oskarżeni podjęli decyzję o pozbyciu się kobiety. Oskarżony Grzegorz Stasiowski podjechał pod śmietnik, po czym krwawiącą, proszącą o pomoc kobietę wsadzili do bagażnika. Wspólnie wpadli na pomysł, aby zawieść ją na Cmentarz Ofiar Terroru w Warzycach.

Tam znaleźli grobowiec, którego płyty ściągnęli i włożyli żywą jeszcze kobietę. To Stasiowski podsunął pomysł w jaki sposób dobić pokrzywdzoną. Jednak to oskarżony Tomasz Niziołek ma największy udział. Wziął kawałek znicza, wsadził kobiecie w usta, po czym nadepnął jej na twarz. Wcześniej oskarżony próbował poderżnąć Bronisławie R. szyję, ale bez efektu. Nieżyjącą kobietę przysypali ziemią lecz nie dokładnie. Przy nakładaniu płyt na nagrobek zadzwonił telefon Stasiowskiego. W tym momencie upuścili ostatnią z płyt, a Grzegorz Stasiowski pobiegł do samochodu, gdzie znajdował się telefon. Spanikował i odjechał samochodem pozostawiając Tomasza Niziołka na cmentarzu. Ten zaczął biec za Stasiowskim, ale go nie dogonił więc wrócił do domu łapiąc okazję. Zakrwawiony wyjaśnił kierowcy, że wraca z dyskoteki i został pobity.

Na drugi dzień, oskarżeni zabrali ze sobą na cmentarz Emila L. i Pawła L. do pomocy, gdyż wiedzieli, że ciało nie zostało dokładnie zakryte. Najmłodsi współpracownicy mieli wtedy po 16 lat. Nie dowierzali Niziołkowi, który się chwalił, że zabił kobietę. Zobaczyli, dotknęli i uwierzyli.  Mimo to, nie powiadomili organów ścigania, a pomogli w ukryciu zbrodni.

Dzisiejszy wyrok jest prawomocny.

Red.

Napisany dnia: 09.02.2012, 21:50
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jaa
dnia 09.02.2012, 22:00
Ocena
komentarza:
66
"Sami oskarżeni przeprosili też rodzinę ofiary" - i na co komu te przeprosiny? Rodzinie to raczej nie pomoże, nie wyobrażam sobie jak można wybaczyć modercom własnej matki...
@ qwerty
dnia 10.02.2012, 00:57
Ocena
komentarza:
19
Ja wyobrażam bo trzeba wybaczać ale to co zrobili to rzecz potworna... Ciężko w słowa ubrać taki czyn...
@ Brezniew
dnia 10.02.2012, 01:40
Ocena
komentarza:
-134
Tomek i tak jest niewinny!
@ PISoFF!!!
dnia 10.02.2012, 02:19
Ocena
komentarza:
-159
Oj tam od razu winni , młodosc to czasem pomyłki i wpadki . Trzymajta sie chłopaki .
@ anett
dnia 10.02.2012, 09:37
Ocena
komentarza:
15
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ anett
dnia 10.02.2012, 09:37
Ocena
komentarza:
20
nie wcale jeszce mu medal dac [...]
@ anett
dnia 10.02.2012, 09:47
Ocena
komentarza:
39
wyobraźcie sobie...- przechodzicie przez taka śmierć jak Pani Bronisława,pomyślcie co czuła jak błagała o pomoc a nikt jej nie pomógł,wiedziała że za chwile nastąpi koniec że nie ma już ratunku...i teraz powiedzcie mi do cholery czy 25 lat i 15 to jest dużo za takie zabójstwo z premedytacja...widząc po komentarzach [...] wiecie co to cierpienie co to znaczy stracić matkę w taki sposób a biedna tylko chciała zarobić na tych puszkach swojemu dziecku,łza kreci się w oku na samą myśl ...czytam to kolejny raz i nie wierzę w to co czytam nie mogę patrzeć na ryje tych bandytów:(
p.s powiedzcie mi który to jest niziołyk i stasiowski?
@ anett
dnia 10.02.2012, 10:00
Ocena
komentarza:
24
i jeszcze jedno żyjemy sobie tak z dnia na dzień i nie wiemy kto żyje wśród nas,nie wiemy czy za rogiem nie wyskoczy taki jak ten stasiowski czy ten drugi bandyta i nas nie zamorduje...co to za kraj co to za ludzie dzicz ...zwierzęta lepiej żyją ze sobą niż ludzie skąd ta nienawiść przyszła???do nas...i niekiedy myślimy sobie nas to nie spotka u nas nie ma czegoś takiego,a tu pojawia się rozczarowanie że tacy ludzie żyją wśród nas...tak samo bez urazy...gdzie nasza ukochana policja jest???gdy na kogoś napadają gdy zbijają na środku drogi???NIE MA NIKOGO WTEDY!!!ponieważ zjawiają się wtedy gdy biedny pijak się przewróci albo zaśpiewa na ulicy albo ze drze mordę w mieszkaniu i jakieś dewotki i nie tylko wzywają policje bo spać nie mogą i nie mija 5 10 min oni są...i tak naprawdę do głupich spraw a gdzie są te poważne sprawy gdzie oni są wtedy???
@ qwerty
dnia 10.02.2012, 10:44
Ocena
komentarza:
17
Do mnie jak mnie pijak potrącił jechali 2 godziny a do kolegi jak stuknął kolesia autem 30 minut... Policja... Oni są tylko na straszaka ale za bandytyzm to się nigdy nie wezmą. Nie lubię USA ale tamtejszy nadzór policyjny po ulicach jest wręcz wzorowy.
@ Palikot
dnia 10.02.2012, 11:18
Ocena
komentarza:
14
Co do Jasielskiej POlicji ( i nie tylko) to popieram, jak źle zaparkujesz to od razu sprawa, ale jak zamordują to nie ma kolesiów do ścigania
@ olo
dnia 10.02.2012, 13:03
Ocena
komentarza:
10
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ tom
dnia 10.02.2012, 13:07
Ocena
komentarza:
15
mogą szykować parę puszek wazeliny
będzie potrzebna
@ anett
dnia 10.02.2012, 15:43
Ocena
komentarza:
-3
wiec widzicie sami ,,Palikot,, i ,,qwerty,, jakich mamy zasłużonych policjantów jeszcze tylko odznaczenia im dać... żenada
@ xxxxx
dnia 10.02.2012, 15:57
Ocena
komentarza:
16
Jak tak brutalne zabójstwo można nazywać pomyłką czy wpadką!!! Niektórym ludziom już chyba całkiem się w głowie przewraca- jakieś klapki na oczach masz człowieku czy co ???
@ obserwator
dnia 10.02.2012, 17:33
Ocena
komentarza:
3
jasne !!! winna dla ciebie i takich jak ty jest ta biedna kobieta
@ asdfghjl;
dnia 10.02.2012, 18:58
Ocena
komentarza:
4
Stasiowski jest na pierwszym zdjęciu
@ tylko sprawiedliwy
dnia 10.02.2012, 22:35
Ocena
komentarza:
3
chłopaki będą się trzymac przez 25 i 15 lat ale za swojego małego za kratami i mbardzo dobrze
@ szkieletor
dnia 11.02.2012, 06:53
Ocena
komentarza:
-5
bedzierz nastepny
@ anett
dnia 11.02.2012, 08:13
Ocena
komentarza:
1
wyjaśniam komenta wyżej chodzi o to że nasza ukochana policja za bardzo nie przykłada się do swojej pracy...opowiem wam coś był sylwester chyba 3lata temu lub 4 ...po północy wszyscy już prawie wracali szla starsza babka z innymi i koles się przewrócił na lodzie i nie chcący skierował rękę kolo torebki tej kobiety ta myślała ze ja chce okraść ..i akurat policja jechała wyskoczyło ich z 5 z pukawkami itp.jak na jakiś zamach masakra wszyscy śmiali jak...
@ Zuzka
dnia 11.02.2012, 16:02
Ocena
komentarza:
2
[komentarz usunięty za względu na wulgaryzmy]
@ qwerty
dnia 11.02.2012, 16:42
Ocena
komentarza:
0
Bo bezbronnych niby bandytów to pierwsi do łapania ale prawdziwych to szukają po 10 lat... Na chatę za pirackimi płytami też by wjeżdżali ale jak już jest coś gdzie można dostać po głowie to tam nie pójdą...
@ decolarz
dnia 11.02.2012, 21:52
Ocena
komentarza:
6
Jak Ci matke zabije tez mim powiesz ze to moja pomyłka młodosci i pożyczysz mi szczescia ???
@ lazio 38
dnia 11.02.2012, 22:25
Ocena
komentarza:
1
zeby to spotkalo twoja matke matole bez szkoly i zawodu
@ olo
dnia 12.02.2012, 14:20
Ocena
komentarza:
0
breżniew wyliż im [...] frajerze
a tym typkom już pewnie szykują spódniczki
chętnych w pace będzie dużo
@ raul
dnia 14.02.2012, 18:57
Ocena
komentarza:
1
co za głupoty tu wypisujecie. życie ludzkie jest bezcenne. ci ludzie powinni być skazani na dożywocie, aby przez ten czas wpoili sobie w te swoje zwyrodniałe mózgi co tak naprawdę zrobili. zabrali dzieciom matkę...
@ ana
dnia 15.02.2012, 20:55
Ocena
komentarza:
2
jesteś [...] !!! Jestem ciekawa czy tak samo mówiłbyś gdyby ktoś w ten sposób Twoją matkę potraktował?
@ ja
dnia 08.06.2013, 12:14
Ocena
komentarza:
0
Widzę że braciszek broni swojego brata mordercy,tego kopa pod biedronka powinien dostac mocniejszego
@ tadek
dnia 09.02.2012, 22:09
Ocena
komentarza:
16
I cóż kolejna tragedia dla rodzin tych obu młodych ludzi. Ale również jest to tragedia dla nich samych. Pomyśleć 25 lat za murami wśród ludzi, którzy w większości sa naprawdę kryminalistami z przeszłością. Za 25 lat jeden z nich będzie miał 48 lat natomiast drugi będzie miał 40 lat- życie i młodość poza sobą. Jakże trudno uzmysłowić sobie nieświadomość tych młodych ludzi gdy popełniali przestępstwo nie zdając sobie sprawy, ze przekreślają życie nie tylko tamtej starszej osoby ale również swoje. Niech to będzie przestrogą dla innych. Współczuję rodzinom zarówno ofiary jak też rodzinom sprawców. Myślę, że inne komentarze , ktore zawsze są pelne agresji i nienawiści od wielu internautów nie powinny mieć tu miejsca. Najlepiej uczcić te nieszczęścia ciszą bądź powagą i współczuciem poprzez rzeczowe komentarze.
@ jaślan
dnia 09.02.2012, 22:41
Ocena
komentarza:
47
Ciekawe ile współczucia byś dla nich wykazał jakby twoją matkę tak potraktowali...
@ qwerty
dnia 10.02.2012, 10:48
Ocena
komentarza:
-16
Jeśli jest taki jak widać po tych komentarzach to spytał by "dlaczego?" Ale na pewno nie darł by się od kar śmierci i innych. Ja nie umiał bym ich osądzić ale wybaczyć bym wybaczył... Dość sobie odsiedzą i pewnie nie raz o tym myśleli kiedy już było poważnie po fakcie. Póki policja chodziła i węszyła bez celu mogli mieć chwile chwały że im uchodziło ale potem? Coś czuję że i oni przeżywać zaczęli horror. Jako ludzie cywilizowani powinniśmy się szanować. Zrobili rzecz potworną ale nie powinniśmy ich wyzywać bo (chociażby!) kultura przede wszystkim.
@ racjo-nalista.com
dnia 10.02.2012, 13:10
Ocena
komentarza:
13
Napewno nie będą mieli problemów z opróznianiem. Przez tyle lat zaznają różnych przyjemności w pierdlu. Prawdziwą karę wyznaczą współwiężniowie,alleluja...
@ Jajko
dnia 10.02.2012, 20:16
Ocena
komentarza:
0
nie byles wpierdlu nie wypowiadaj sie.Za duzo filmow sie naogladales.Musieli by trafic do jedynych wiezien w tym spoleczenstwie.Gdzie moglo by ich to spotkac.I miejmy nadzieje ze tam dotra
@ AFM
dnia 09.02.2012, 22:13
Ocena
komentarza:
61
Jeszcze dziś jak się to czyta nasuwa się jedna myśl - niech was obydwu szlag trafi.
@ anett
dnia 10.02.2012, 09:34
Ocena
komentarza:
8
świete słowa
@ stefan
dnia 10.02.2012, 10:35
Ocena
komentarza:
17
kamieniołom ! dlaczego mamy utrzymywać tych zwyrodnialców ? niech zarobią na siebie albo do piachu! ja mogę być katem :)
@ .....
dnia 09.02.2012, 22:30
Ocena
komentarza:
65
Co!!!25 i 15 lat za morderstwo?!!!tak brutalne morderstwo!!! i my podatnicy mamy płacic za ich ciepły kącik przez tyle lat!!! NIEEE kula do nogi i robic przez te lata...
@ DUCK
dnia 09.02.2012, 22:35
Ocena
komentarza:
-129
tumek za dobre sprawowanie wyjdziesz po 17 i gitara. pozdro chłopaki 3majcie sie
@ jaślan
dnia 09.02.2012, 22:44
Ocena
komentarza:
60
powinieneś do nich dołączyć.
@ arcymistrz
dnia 09.02.2012, 22:47
Ocena
komentarza:
12
W przypadku 15 lat wcześniejsze zwolnienie możliwe po odsiadce już 5 lat, a w przypadku 25 lat możliwe warunkowe zwolnienie po 15 latach a ja się pytam gdzie są ich rodzice??? Tak się kończy bezstresowe wychowanie gówniarzy którzy tylko pornole oglądają
@ janek
dnia 09.02.2012, 23:02
Ocena
komentarza:
31
Jak bandzior ma chodzić po Jaśle to nie wiem czy taka gitara!
@ do duck
dnia 09.02.2012, 23:08
Ocena
komentarza:
29
wiem ,ze ich znasz bo sam ich znam ale ciekawe czy bys ich pozdrawiał jakby twoja Matke tak potraktowalo!!! puknij sie w czoło moze Ci sie zrobi wesoło
@ PISoFF!!!
dnia 10.02.2012, 02:17
Ocena
komentarza:
-79
moher szczeka , a chlopaki wyjdą i bedzie dobrze , trzymam kciuki za was panowie i do zobaczyska , na wyjsciu dziabniemy winka zajaramy skręta i bedziemy sie chachać ze wszystkiego
@ do PISoFF!!!
dnia 10.02.2012, 09:13
Ocena
komentarza:
-14
Oni już Cię nie chcą znać [...] !!! Jesteś dla nich zerem i pionkiem!!! Oni może wyjdą lepsi a ty nadal będziesz ZEREM!!!
@ anett
dnia 10.02.2012, 09:28
Ocena
komentarza:
8
ty [...] ciebie tak samo do wora i na rzeke...jeszcze popierasz takich [...]ow tobie tak zrobic jak tej biednej kobiecie
@ anett
dnia 10.02.2012, 09:33
Ocena
komentarza:
9
jesteś [...] i zerem ze popierasz takich łomów to lepiej ty sie strzeż bo żeby ciebie [...] to nie spotkało
@ qwerty
dnia 10.02.2012, 10:50
Ocena
komentarza:
6
Jestem w ich wieku prawie więc moim zdaniem wychowali się w dobrych latach... Martwią mnie jednak te lata dzisiejsze w którym się młodzież wychowuje... To będzie dopiero...
@ racjo-nalista.com
dnia 10.02.2012, 13:15
Ocena
komentarza:
4
Obyś podobnie skończył,[...] skończony. W najlepszym wypadku miejsca w sąsiedniej celi życzę...
@ obserwator
dnia 10.02.2012, 17:29
Ocena
komentarza:
3
jesteś chorym ,małym ,tępym ludzikiem bo czlowiekiem ja cie debilu nie nazwię...ciebie już powinno się odizolować od społeczeństwa !
@ normalny
dnia 10.02.2012, 20:58
Ocena
komentarza:
3
i mają kasy bo wujek ma firmę . gnębi ludzi a dałby [...] niech miesza cukier całą noc to by pijany się nie szlajał i głupot by nie robił
@ xyz
dnia 10.02.2012, 21:15
Ocena
komentarza:
1
człowieku,zastanów się co piszesz...z tego wynika ,że jasteś taki jak oni,nie chciałabym Cię spotkać na swojej drodze,nie życzę ale tez przez kratki możesz oglądać świat czytając Twoje komentarze...jakie Ty dziecko miałeś dzieciństwo???
@ x
dnia 13.02.2012, 00:00
Ocena
komentarza:
0
duck ty konfidencie
@ vnm
dnia 13.02.2012, 00:05
Ocena
komentarza:
1
szczekasz to ty pisoff na komendzie na kolegow
@ dragoness
dnia 09.02.2012, 22:45
Ocena
komentarza:
14
O Jezu, kto to pisał! Mistrz Yoda? "Tam znaleźli grobowiec, którego płyty ściągnęli, a żywą jeszcze kobietę do niego włożyli." Reszty, przez litość nie zacytuję. O, tempora! O, mores! (to jest po łacinie, zanim moderator usunie, niech sobie "wygoogla".)
@ janek
dnia 09.02.2012, 23:04
Ocena
komentarza:
9
Nie pogardziłby mistrz Yoda tekstem tym.
@ Yoda
dnia 10.02.2012, 04:23
Ocena
komentarza:
3
Mocy Ciemną wyczuwam Stronę... hmm...
@ RODZINNY
dnia 09.02.2012, 23:00
Ocena
komentarza:
18
Dosięgła ich ręka sprawiedliwości szkoda że z naszych podatków będą utrzymywani , kulą u nogi i do kamieniołomów powinni na siebie zarabiać !!!
@ jaslok
dnia 09.02.2012, 23:04
Ocena
komentarza:
19
to nie mord---to dranstwo brutalne z premedytacja i meczenstwem ofiary powinno byc karane kara smierci!!!
jak wogole mozna uderzyc starsza kobiete w twarz piesci???
juz za to powinno byc 15 lat!
a reszta zasługuje tylko na kare smierci!!!
@ racjo-nalista.com
dnia 10.02.2012, 13:27
Ocena
komentarza:
8
To jest [...] polskie niby prawo,gdzie bandyta,złodziej i aferzysta ma wiecej praw niż ofiara przestepstwa. A jak masz gruby portfel,a do tego jeszcze polityczne wsparcie (może byc jakiś immunitet) to żadna kara Ci nie grozi. Zrobią z podejrzanego głupka,będą przeciągac terminy,zmieniac składy sędziowskie itd. aż sprawa się przedawni,albo też umorzą bo swiadek umrze.Przykładów na to jest cała masa...
@ dragoness
dnia 09.02.2012, 23:07
Ocena
komentarza:
16
W jaki sposób skazani zapłacą 150 tys. zł? Bo nie ogarniam...
@ koli
dnia 10.02.2012, 02:13
Ocena
komentarza:
4
podatnicy pewnie pomogą , przeliczy sie stawkę dziennego pobytu w anclu , podzieli zasądzona kwotę i dostaną po kilka miechów dłuzej , w ciepełku , papu z TV ...
@ ...
dnia 09.02.2012, 23:08
Ocena
komentarza:
4
z na cos nasze podatkli pojda jak nie na urzedasow to na wizniow... Mozna gdybac na co nasze podatki pojda,,, Powiem tyle chlopaki sprataczyli sobie zycie nie potrzenie... przez wielka glupote jezeli nie powiedziec zwierzece myslenie zepsuli sobie zycie i swoim bliskim i rodzinom... Prosze nie obwiniajcie ich rodzin bo to sa mili ludzie ktorzy cierpia z tegho powodu i to bardzo... Nie usprawiedliwiam ich ale jak sad orzekl z tym trzeba sie podporzadkowac bo wiemy ze sad jest nie zawisly... I tak dostali kary niezłe wszyscy jak z reszta mozna bylo by sie spodziewac... Odpokutuja napewno to wszystko za krat wiezienych gdy ich wspoltowarzysze dowiedza sie od klawiszordów... To tez dla nich bedzie kara nie tylko ta wiezienna ale i moralna... Nie jest mi ich zal bo nie raz sie lazilo po pijaku i mowilo za dawnych czasow rozne zeczy ludziom ale nigdy by nic takiego nie przyszlo nikomu do glowy... Niestety takie rzeczy sie tez zdarzaja... Przykro mi z tego powodu ze rodziny szkoda bo to naprawde porzadni i rozsadni ludzie ale niestety dziecka jak ma 20pare lat sie za raczke nie trzyma i sie za nim nie chodzi... Mam nadzieje tylko tyle ze zostawicie rodziny, bliskich i ich znajomych bo oni tego naprawde tego nie chcieli dla nich... Pozdrowienia =)
@ jaslok
dnia 09.02.2012, 23:14
Ocena
komentarza:
7
mozna wychowac kogos ze daje w w twarz facetowi,ok.
ale kogos kto wali kobiete stara z piesci i morduje to jak wychowywał??? pokazywał mu horrory ,bił po ryju swoja matke czy co spowodowało takie wychowanie??? [...] bandytow i ich rodziny w szczegolnosci!!!
@ 40%
dnia 09.02.2012, 23:22
Ocena
komentarza:
-8
nie mieszaj w to rodzin bo nikt dzecka nie katuje horrorami dzieci ktore maja po kilka lub kilkanascie lat... mozecie mnie zminusowac ale to nie wporzadku ze sie juz robi pojazd na ich rodzicow, bliskich etc. Ponieważ za Toba szanowny jasloku nie chodzil jak masz 20 pare jak "..." 20 pare to napisał... Nie jestem z nimi spokrewniony ale nie cierpie jak ktos pisze ze "... ich rodziny w szczegolnosci..."
Jestes podły ze tak o nich piszesz!!! A oni biedni nie mieli wplywu na to co ich dziecko robi na podworku... Zrobili zle i to bardzo i nalezy im sie kara ale nie podzielam Twego zdania jako by ich rodziny mialy za to podzielac WINE!!! Wstydz sie hejterze
@ qwerty
dnia 10.02.2012, 10:58
Ocena
komentarza:
-1
No i właśnie dzięki takim jak owy pan Jaslok mamy taką dzicz w społeczeństwie... Sprawca przecież był pijany. On nad sobą nie panował a co dopiero rodzina... Poniosło, zrobił co zrobił a na końcu się przekonał jak przemyślał... Rodzina nic nie mogła w tej chwili zrobić. Żadna matka i ojciec nie uczy zabijać innych. To dorośli ludzie sobą sterują i własnym życiem i nawet to młode gimnazjum tak samo mimo że nie są pełnoletni... Nieraz rodzice nic o dziecku nie wiedzą bo się dobrze maskuje a też wszędzie za nim się nie będzie chodziło bo tak się wręcz nie da. Jak ktoś ma predyspozycje do idiotyzmów to prędzej czy później to zrobi... Jeśli ktoś z was dostał życzenia na 18 od rodziców to powinniście to wiedzieć że "od teraz synu/córko żyjesz własnym życiem. Jak je pokierujesz tak się potoczy"... I co? Dalej rodzice winni?
@ palikot
dnia 10.02.2012, 11:25
Ocena
komentarza:
4
Czasem to nie jest wina wychowania, rodzice robią wszystko żeby dobrze wychować, a tu kolesie wpadną w złe towarzystwo + net
@ jaslok
dnia 11.02.2012, 06:37
Ocena
komentarza:
1
tylko rodzice winni -tacy sami smiecie jak ich bandyta!
@ jaslok
dnia 09.02.2012, 23:08
Ocena
komentarza:
20
nawalony gowniarz golfiną,a4-ką,bojowa maszynąwiejską czy jakims innym rzepem z poprzedniej epoki zabije nieumyslnie i dostaje kilkanascie lat ---a te zwyrodnialce meczac i mordujac z premedytacją starszą bezbronna kobiete wyjdą po kilku za dobre sprawowanie ???

do celi smierci [...]!
chory bandziorski kraj!!!
@ mykks
dnia 09.02.2012, 23:15
Ocena
komentarza:
12
napisze to co kiedyś są tacy co napiją, pobawią i na spokojnie przetrzeźwieją ale są tacy co dać to zaraz głupieją czy to wsiadają pijani za kierownice
@ edek
dnia 09.02.2012, 23:18
Ocena
komentarza:
15
dożywocie dla tych 2 a ci co dostali prace społeczne po 25lat za to co te [...]e zrobili w innym państwie czapa za komuny by wiedzieli co to więzienie a teraz siłownia tv obiadki niczego sobie podatnicy płacom na takich szmatławców
@ spadz
dnia 09.02.2012, 23:20
Ocena
komentarza:
19
kara śmierci kara śmierci dla takich śmieci
@ mieszkanka bloku
dnia 09.02.2012, 23:29
Ocena
komentarza:
14
edek i spadz- widać przecież że jesteś jedną i tą samą osobą :P

Stanowczo za mało, Patrząc na tego Niziołka samego to drżę :(
Zabójstwo 25 + okrucienstwo =dożywocie .. z czym do ludzi!!!
@ anna
dnia 09.02.2012, 23:30
Ocena
komentarza:
14
chory kraj ...chore wyroki...współczuje bardzo rodzinie ofiary jak i rodzinom sprawców...ale jesli sądy beda nadal serwować takie wyroki to strach się bać...
@ wiki
dnia 09.02.2012, 23:34
Ocena
komentarza:
22
a co z tymi dwoma [...] małoletnimi???chodza i śmieja się wszystkim w twarz...na nich nie ma sposobu???poczekamy do następnego razu???...tutaj potrzebny pan Rutkowski...on zrobiłby porządek w tym kraju...
@ wiki
dnia 09.02.2012, 23:49
Ocena
komentarza:
18
a i jeszcze jedno dlaczego tym dwóm przestępcom zaklejono oczy??? lepiej znać te mordy , które nas mogą w ciemnej uliczce zaskoczyć...żenada!!!
@ Obserwator
dnia 10.02.2012, 00:16
Ocena
komentarza:
15
Kara śmierci. Egzekucja publiczna na rynku. Pokazać bandytom. Średniowiecze? Może tak trzeba.
@ x
dnia 10.02.2012, 08:23
Ocena
komentarza:
17
takich osobników trzeba utylizowac nie resocjalizowac...
@ kat
dnia 10.02.2012, 08:35
Ocena
komentarza:
8
powiesić na rynku a później zutylizować w spalarni odpadów
@ anett
dnia 10.02.2012, 09:18
Ocena
komentarza:
16
powiesić z jaja i poderznąć takich bandytow..ten sędzia też mądry 25 lat i 15...
potem wyjda i to samo zrobia ...swiadoma kobieta umierala pomyślcie co ona czuła jeszcze jak ja do grobowca dali koszmar :(
brak mi słow jak takie [...]y mogą życ na tym świecie
@ aki
dnia 10.02.2012, 09:32
Ocena
komentarza:
12
Takich powinno się eliminować ze społeczeństwa. Jestem za karą śmierci w takich przypadkach!
Do autora tekstu: "zawieść ją (...)"?
@ krótko
dnia 10.02.2012, 10:05
Ocena
komentarza:
14
śmierć za śmierć i po dyskusji
@ MISTRZ
dnia 10.02.2012, 10:39
Ocena
komentarza:
14
dozywocie i zadnego "ale"
przeciez to nie są ludzie tyllko mordercy.
@ 25 lat
dnia 10.02.2012, 13:08
Ocena
komentarza:
7
u tumka juz smierc w oczach widac. wyskoczy jak bedzie mial 40 lat [...] cos i znowu pucha na nastepne 5 lat i tak sie jego nedzne zycie zakonczy na zamku...
@ w
dnia 10.02.2012, 17:19
Ocena
komentarza:
4
Niech gniją w pace.
@ obserwator
dnia 10.02.2012, 17:19
Ocena
komentarza:
8
w tym przypadku nie ma sprawiedliwej kary dla tych bandytów,chyba że dla obu kara śmierci ale najpierw tortury bo humanitarna kara śmierci to za mało...zwyrodnialcy !
@ obywatel
dnia 10.02.2012, 20:43
Ocena
komentarza:
5
jestem w takich przypadkach całkowicie za kara smierci- przynajmniej na krzesle elektrycznym- dlaczego przez 25 lat mamy utrzymywac patologie za nasze podatki? po wyjsciu beda normalni? kto normalny robi cos takiego???!!!
@ normalny
dnia 10.02.2012, 21:12
Ocena
komentarza:
5
nasmarować dupska boczkiem i do wygłodniałych amstafów
@ Sven
dnia 10.02.2012, 21:24
Ocena
komentarza:
-3
Jezu Chryste 25 lat przerażający wyrok nawet w opisie ci faceci wiedzą,że zrobili źle widzę to po nich zawsze z głupoty biorą się wielkie rzeczy.
@ sprawiedliwy
dnia 10.02.2012, 21:34
Ocena
komentarza:
5
taki czyn kwalifikuje się na dożywocie dla tych małolatów z nauczką dla następnych i w dodatku odpracowanie swojęgo grzechu podczas ciężkich robót na cele charytatywne ...
@ jaś
dnia 10.02.2012, 22:40
Ocena
komentarza:
1
znowu społeczeństwo zostało ukarane,będzie musieć utrzymywać bandytów tyle lat w dobrobycie.Oni na swoje utrzymanie i klawiszy powinni zapracować !!!
@ x
dnia 11.02.2012, 07:51
Ocena
komentarza:
1
Nareszcie,a ja myślałem że trzeba Rutkowskiego prosić żeby sprawe zakończyć.
@ ika
dnia 11.02.2012, 11:13
Ocena
komentarza:
5
w polsce powinna być kara śmierci ,dwuch bandytów na krzesło elektryczne dla przykładu i może inni by się zastanowili zanim kogoś pozbawiliby życia...
@ luka
dnia 11.02.2012, 22:49
Ocena
komentarza:
3
kula w leb jednemu i drugiemu a za naboje rodzine obciazyc
@ ja
dnia 11.02.2012, 23:33
Ocena
komentarza:
2
im do mordy znicza włożyć i niech powiedzą czy dobry . Cwaniaki .obciąć ręce [...]kom miech cierpią i nie po 50 tyś tylko po 200 tys dla rodziny za ten bul
@ GUMIŚ
dnia 12.02.2012, 08:43
Ocena
komentarza:
1
A moim zdaniem powinni przesmarować tą ruchomą podłogę w TARNOWIE. I wywieść tam takich dwóch [...]ków niech dyndają nikomu by już krzywdy nie zrobili i nie trzeba było by ich utrzymywać naszych podatków/.
@ filip
dnia 12.02.2012, 21:38
Ocena
komentarza:
3
A dlaczego stasiowski 15 lat? przeciez ta menda wlasnie powinna dostac 25 lat!!! Ten szczurek pierniczony tym wszystkim sterowal. Przeciez to trzeba byc chorym psychicznie zeby do glowy przychodzilo wkladanie szkla do ust, zeby dobic!!!
@ ffff
dnia 17.02.2012, 17:28
Ocena
komentarza:
0
Wkońcu tomasz ksztalcil sie na zeznika w masarn[...] z tego co widac tam majster stefan uczy na mordercow ludzi tak ze na praktyke tylko do [...] a rzeznikow takich prawdziwych bedzie wiecej w jasle serdecznie polecam masarnie[...]
@ przeciwnik PATO
dnia 17.02.2012, 19:17
Ocena
komentarza:
3
W naszym mieście jest więcej takich popaprańcy jak ci dwaj np na gądkach ...wystarczy ze wiecej wypija i palma odbija...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657