Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

JSC na Cyklokarpatach w Łopusznej oraz triathlonie w Rzeszowie

2

W dniu 16 czerwca w Łopusznej – małej miejscowości w gminie Nowy Targ odbyła się kolejna edycja maratonów rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Trasa maratonu w Łopusznej była trudna kondycyjnie, ale umiarkowanie ciężka pod względem technicznym.

Zawodnicy tradycyjnie mieli do wyboru trzy dystanse:

Hobby – 25 km, 998 m przewyższenia,

Mega – 55 km, 1956 m przewyższenia,

Giga – 85 km, 2900 m przewyższenia.

Dystans Hobby wybrało czterech zawodników JSC. Najlepiej wśród nich wypadł Piotr Gryzło, który w kategorii HM2 zajął 4 m-ce. W kategorii HM3 Mateusz Dachowski zajął 12 m-ce natomiast Sebastian Cyran 19 m-ce. W wyniku defektu z trasy musiał zejść Rafał Cygan.

Na dystansie mega Artur Gorczyca zajął 22 m-ce, Krzysztof Kosiek 34 m-ce, Adam Poniatowski 13 m-ce natomiast Tomasz Radziejowski 9 m-ce w swoich kategoriach wiekowych.

Najtrudniejszy dystans giga wybrało dwóch zawodników: Jakub Siemiączko, który w swojej kategorii wiekowej zajął 9 m-ce oraz Jakub Zbiegień, który zajął 12 m-ce.

W niedzielę 17 czerwca w Rzeszowie odbyły się pierwsze od dawna zawody w triathlonie. Rywalizacja rozpoczęła się pływaniem na Żwirowni, potem zawodnicy przesiedli się na rowery, którymi przemierzali kolejne kilometry ulicami miasta. Na koniec odbył się bieg.

Zawodnicy walczyli na dwóch dystansach: 1/4 Ironman (950 m pływania - 45 km jazdy na rowerze - 10,55 km biegu) oraz 1/8 Ironman (475 m -22 km - 5 km ). W zawodach tych wzięło udział dwóch zawodników JSC – Łukasz Szumiec oraz Wojciech Walaszczyk, którzy wybrali dłuższy dystans przygotowany przez organizatorów.

Obaj panowie mogą pochwalić się bardzo dobrymi startami. Łukasz zajął 1 m-ce, natomiast Wojtek 6 m-ce w swoich kategoriach wiekowych. Łukasz ponadto stanął na trzecim stopniu podium w kategorii Open.

Kolejny start w Stanach Zjednoczonych zalicza Tomasz Florczyk, startując na wyścigu: Treasure Valley Rally, które odbyly sie w Rutland, Massachusetts. Trasa liczy 2 rundy po 15 km i jest bardzo trudna technicznie. Po zacietej walce Tomasz kończy zmagania na 12 miejscu