JSC na „Tropach Żbików” w Komańczy

4

W dniu 4 sierpnia w Komańczy odbył się XII Maraton MTB Tropami Żbików. Zawody rozgrywane były w ramach „Szprychy – Podkarpackich Maratonów Rowerowych”.

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie sportowo-rekreacyjne „Żbik Komańcza” przy współpracy miejscowego koła gospodyń wiejskich oraz koła łowieckiego „Knieja” z Komańczy, którzy zadbali o zawodników na mecie fundując im degustację regionalnych potraw oraz pieczonego dzika.

Zawodników przywitała upalna pogoda i błotniste trasy. Zawodnicy ścigali się na dwóch trasach: hobby (25 km) oraz mega (50 km), które przebiegały po terenach Beskidu Niskiego, poruszając się m.in. szlakiem granicznym i pokonując wzniesienia Średni Garb, Danowa, Pasika, Kanasiówka oraz Hruń.

Dystans hobby (25 km) wybrało 5 zawodników JSC.  W kategorii M1 Piotr Gryzło zajął 2 miejsce, natomiast Sebastian Gryzło – 14 m-ce. W kategorii M3 najlepiej z trasą poradził sobie Jakub Gryzło zajmując 1 miejsce w swojej kategorii i 2 open. W tej kategorii również na podium stanął Rafał Cygan zajmując 3 miejsce, natomiast Sebastian Cyran zajął 6 m-ce.

Dystans mega (50km) wybrało 8 zawodników JSC. W kategorii M3 na podium stanęło 2 zawodników JSC - Jakub Siemiączko (2 m-ce) oraz Tomasz Leśniak (3 m-ce). Należy nadmienić, iż Tomek, kilka kilometrów przed metą miał defekt, w skutek czego stracił kilka pozycji. Również w tej kategorii dobry start zaliczył Mateusz Dachowski zajmując 7 miejsce a Krzysztof Kosiek – 14. W kategorii M4 najlepiej spisał się Jakub Zbiegień zajmując 5 miejsce, Mirek Pawluś zajął 13, Witold Cisło – 14, a Robert Śliwowski – 15 miejsce.