Judocy z Jasła znowu na podium
W dniu 26.10.2008r. w Krakowie został rozegrany turniej Judo dzieci w Hali Wisły Kraków. Udział w zawodach zaznaczyła czteroosobowa ekipa klubu UKS MOSiR Jasło, która wywalczyła trzy medale.
Na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Marcisz, który zwyciężył w kategorii wagowej do 51 kilogramów.


Srebro wywalczyła Barbara Śliwa w kategorii wagowej do 33 kilogramów. Na uwagę zasługuje fakt, iż Basia rywalizowała z samymi chłopcami i tylko w walce finałowej doznała porażki. A podczas walk eliminacyjnych nie dała żadnemu z nich nawet cienia szansy na zwycięstwo.



Medal brązowy wywalczył Igor Czernik, który rywalizował w kategorii wagowej + 55kg. Igor stoczył kilka walk z zawodnikami dużo cięższymi od siebie, a mimo to ukończył te zawody na najniższym stopniu podium.


Na piątej pozycji zawody ukończył Kamil Paprocki, który startował w kategorii wagowej do 39 kilogramów.
Start w Krakowie był naprawdę bardzo udany dla naszych zawodników zwarzywszy na fakt, iż w zawodach udział wzięło 160 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski.
Przemysław Czarnecki
