Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kabriolety rządziły w Jaśle

20

Fani motoryzacji spotkali się pod „kominem”, aby podziwiać samochody, których właściciele szczególnie upodobali sobie uczucie wiatru we włosach W niedzielę odbyła  się w Jaśle druga edycja Zlotu Samochodów ServicePoint Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Jasło. Wydarzenie poświęcone było pojazdom z otwartym nadwoziem. Nie zabrakło zarówno klasyków, jak też samochodów, które całkiem niedawno zjechały z linii montażowej.   

Zdjęcia ze zlotu obejrzysz w FOTOGALERII

Słoneczna i ciepła aura sprawiła, że na parkingu przy Centrum Serwisowym Maszyn i Pojazdów ServicePoint stanęło w niedzielę sporo kabrioletów. Wśród nich znalazło się kilka klasycznych i zabytkowych pojazdów, w tym między innymi Fiat 500L z 1971 r. Ta żywa legenda włoskiego przemysłu motoryzacyjnego, wyposażona w charakterystyczny szyberdach, cieszyła się sporym zainteresowaniem osób, które w niedzielne popołudnie postanowiły odwiedzić zlot. Od siedmiu lat znajduje się on w posiadaniu pana Artura, który kilka lat temu postanowił dać pojazdowi drugie życie.

- Fiat 500 w wersji Lusso, który tutaj widzimy, trafił do Polski prosto z Włoch. Kilka lat temu zaczęła remontować go pewna pani. Niestety remont ją przerósł. Wówczas postanowiłem kupić ten samochód. Wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 500 cm3. Kiedy wyjeżdżał z fabryki miał 18 KM. Teraz może mieć ich nieco mniej. Auto osiąga prędkość w granicach 10-80 km/h. Silnik, pod względem konstrukcji, jest bardzo podobny do jednostki napędowej, jaką można spotkać w popularnych „maluchach”. Ten ma jednak mniejsze tłoki i prądnicę zamiast alternatora. Ciekawostką jest to, że zbiornik paliwa znajduje się z przodu, pod maską, którą trzeba otworzyć, aby zatankować auto – tłumaczy pan Artur, właściciel pojazdu.  

Najmłodsi fani motoryzacji chętnie fotografowali się za kierownicą repliki legendarnego Shelby Cobra. Pojazd powstał od podstaw w Jaśle. Pod jego maską kryje się silnik benzynowy V6 o pojemności 2500 cm3. Oryginalnie, te kultowe samochody wyposażone były w jednostki o pojemności 6989 cm3 i mocy 425 KM.

Ukontentowali mogli poczuć się nie tylko fani klasyków, lecz również fabrycznie nowych lub zaledwie kilkuletnich samochodów. W zlocie wzięli bowiem udział właściciele samochodów, które z czystym sumieniem można zaliczyć do kategorii pojazdów luksusowych. Wystarczy wspomnieć o Mercedesach ze stajni AMG, Jaguarze F-Type R, Porsche 911 Carrera, czy też Bentleyu, będącym ucieleśnieniem prostoty i elegancji.

- Bentley GTC Continental, w którego posiadanie niedawno wszedłem, to samochód wyprodukowany w 2020 roku. Jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 3996 cm3 i mocy 550 KM. To piękny, luksusowy i bardzo wygodny kabriolet – przekonuje pan Marcin, właściciel Bentleya.  

Nie samymi jednak samochodami człowiek żyje. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla fanów motoryzacji strefę bufetu, w której można było zjeść kiełbasę, frytki oraz lody. Z myślą o najmłodszych uczestnikach zlotu postawiono dmuchane zjeżdżalnie. Dzieci mogły również spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka. Uczestników zlotu zaproszono do udziału w konkursach, w których do wygrania były nagrody ufundowane przez sponsorów oraz samego organizatora - ServicePoint Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów w Jaśle.

Zwieńczeniem niedzielnego wydarzenia była projekcja filmu pt. "Łukasiewicz - nafciarz, romantyk" oraz zabawa taneczna z DJ-em.  

Można być pewnym, że w przyszłym roku znów będzie można zobaczyć pod „kominem” samochody zabytkowe i nie tylko. – W tym roku zdecydowaliśmy się zaprosić na zlot właścicieli kabrioletów. Chcieliśmy tym samym nico urozmaicić tę imprezę, nie ograniczając się do pojazdów zabytkowych i klasycznych. Zamierzamy robić tę imprezę z myślą o użytkownikach różnych pojazdów. W przyszłym roku, chcemy zorganizować imprezę wcześniej, na przełomie wiosny i lata – przekonuje Piotr Kozioł, właściciel firmy ServicePoint Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów w Jaśle.

Portal www.jaslo4u.pl był partnerem medialnym wydarzenia.

MD

Napisany dnia: 18.09.2023, 07:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Tom
dnia 18.09.2023, 07:46
Ocena
komentarza:
13
Taka wiejska impreza nie poprawi wizerunku firmy.
@ Bom
dnia 18.09.2023, 09:59
Ocena
komentarza:
-10
[Komentarz nie na temat]
@ Rjs
dnia 18.09.2023, 10:52
Ocena
komentarza:
-7
Impreza jak inpreza. Dobrze ze była tylko nie kumam po co były te teksty o 500 plus. Jak ktoś jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Tzn niech nie bierze
@ Rtt
dnia 18.09.2023, 11:40
Ocena
komentarza:
-13
Oczernianie firm i ludzi, to komentarz na temat?
@ Darek
dnia 19.09.2023, 07:49
Ocena
komentarza:
-2
Fajna impreza! Fajny pomysł z projekcja filmu
@ .
dnia 18.09.2023, 09:14
Ocena
komentarza:
-5
byłó superrr!
@ FAN
dnia 18.09.2023, 10:38
Ocena
komentarza:
-7
Miło było i za rok będzie może więcej do pokazania.
@ Gó3al
dnia 18.09.2023, 09:58
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ Gó3al
dnia 18.09.2023, 11:40
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz nie na temat]
@ Jola
dnia 18.09.2023, 12:16
Ocena
komentarza:
-4
Byłam z rodziną. Świetna organizacja !
@ Mariusz
dnia 18.09.2023, 12:37
Ocena
komentarza:
-1
Fantastycznie spędzona niedziela. Świetna organizacja, dużo atrakcji i dla dorosłych i dla dzieci. Szacun dla ServicePoint, ze
chciało im się zrobić coś dla mieszkańców Jasła i okolic.
@ Ss
dnia 18.09.2023, 14:15
Ocena
komentarza:
-5
I to za darmo a nie w przeciwnienstwie do naszego pana nie szanownego burmistrza za kasę wszędzie gdzie spojrzeć.
@ kolo
dnia 18.09.2023, 17:48
Ocena
komentarza:
1
impreza jak na "najbiedniejszą gminę w Polsce" wypasiona,super organizacja,dużo atrakcji dla dzieciaków (za darmo) , miło spędzony czas, jak się chce to można :)
@ F@jn@
dnia 18.09.2023, 19:29
Ocena
komentarza:
-4
Dla mnie extra
@ Śwagier
dnia 18.09.2023, 20:23
Ocena
komentarza:
-3
Zawsze znajda się tacy którym coś nie pasuje…
Szacun dla organizatorów, ze chciało im się zrobić
Coś Ciekawego w tym Jaśle , dzieciaki miały zajęcie … zamiast
Siedzieć w niedziele przed tv… a starsi pooglądali fury przy kiełbasce
… mam nadzieje ze w przyszłym roku też się spotkamy
Pozdrawiam
@ Gal anonim
dnia 18.09.2023, 22:23
Ocena
komentarza:
-3
Zrobić impreze źle,nie zrobić źle - nie dogodzisz każdemu. Pomysł fajny.
@ Olek
dnia 19.09.2023, 18:31
Ocena
komentarza:
-5
Piękne samochody.. Świetny konferansjer. Bardzo nam się podobało
Gratulacje dla Organizatorów. Z pewnoscią wrócimy w przyszłym
roku.
@ Jerry
dnia 19.09.2023, 19:49
Ocena
komentarza:
-4
Bardzo dobrze zorganizowana impreza, byliśmy z rodziną już drugi raz, dziękujemy organizatorom za fantastyczną atmosferę i profesjonalną organizację,dzieciaki miały uciechę z przygotowanych atrakcji a dorośli też doskonale się bawili, jeszcze raz bardzo dziękuję i prosimy powtórzyć w przyszłym roku
@ Jerry
dnia 19.09.2023, 19:58
Ocena
komentarza:
-2
Niektóre posty ,czytam identyczne jak w poprzednim sezonie czuję w nich zazdrosną i zawistną konkurencję Kochani zróbcie coś podobnego będzie to sympatyczne dla mieszkańców Jasła pozdrawiamy serdecznie Wszystkich
@ Orin
dnia 24.09.2023, 07:29
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657