Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kamil Mastaj Mistrzem Polski karate kyokushin

3

Gromadzenie medali z najcenniejszego kruszcu staje się powoli znakiem rozpoznawczym Kamila Mastaja. Pochodzący z podjasielskiej Świerchowej karateka ma ich już całkiem sporo w swojej kolekcji. W miniony weekend wzbogacił ją o kolejny złoty krążek. Wychowanek Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin po raz trzeci w karierze sięgnął po tytuł Mistrza Polski seniorów w kategorii do 90 kg.

fot. Jasielski Klub Karate Kyokushin

Kamil Mastaj ma na swoim koncie wiele tytułów mistrzowskich. W 2021 r. triumfował w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Krakowie. W tym samym roku sięgnął również po tytuł Mistrza Europy. To także trzykrotny wicemistrz Europy (2015, 2017, 2018) oraz dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy (2016, 2019). Warto również dodać, że w 2020 r. po raz pierwszy sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski. W miniony weekend powtórzył ten wyczyn. Podczas 50. Mistrzostw Polski Karate Kyokushin w Świnoujściu Kamil Mastaj nie miał sobie równych w kategorii seniorów do 90 kg.

Niedzielny turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Dotarcie do ścisłego finału rywalizacji nie było więc dla Kamila Mastaja łatwym zadaniem. W półfinałowej walce stoczył zacięty pojedynek z Markiem Odzeniakiem (Bielański Klub Kyokushin Karate), którego wyższość musiał uznać w finale Pucharu Polski w 2018 r. Liczył więc na to, że zdoła wyrównać rachunki przed kilku lat. Tak też się stało. Potrzebował do tego jednak dogrywki.

W finale Kamil Mastaj zmierzył się z Rafałem Gawinem. Doświadczony reprezentant Klubu Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama we Wrocławiu okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem. W połowie walki Mastaj zdobył pół punktu (waza-ari) za kopnięcie na wątrobę, po którym jego przeciwnik nie był w stanie kontynuować walki krócej niż przez trzy sekundy. - Do końca walki non stop napierałem i uderzałem z pełną siłą, idąc za ciosem, jednakże rywal, był na tyle twardy, że dotrwał do końca. Werdykt sędziów był jednomyślny na moją korzyść – wspomina.

Dzięki zwycięstwu nad Rafałem Gowinem Kamil Mastaj po raz trzeci w karierze sięgnął po tytuł Mistrza Polski karate kyokushin. Okazuje się, że satysfakcję daje mu obecnie nie tylko kompletowanie kolejnych medali i pucharów. Sportowego spełnienia szuka także w samych przygotowaniach do turniejów rangi mistrzowskiej. - Mistrzostwo Polski seniorów zdobyłem już po raz trzeci. Nie ukrywam, że gdy sięgałem po złoto pierwszy raz w 2020 r. była to dla mnie najpiękniejsza chwila, gdyż spełniłem wtedy swoje marzenie, o którym kiedyś tylko śniłem. Rozpęd, jaki dał mi wtedy ten sukces oraz efekt ciężkiej pracy przyczyniły się do zdobycia Mistrzostwa Europy i Świata w 2021 r. Doszedłem do takiego etapu, gdzie wynik na zawodach jest dla mnie oczywiście czymś wspaniałym i smakuje wyśmienicie, jednakże najważniejsza jest cała otoczka wokół niego, czyli każdy okres przygotowań, treningi, dieta, suplementacja, sen i regeneracja. To daje największą satysfakcję, że każda składowa sukcesu jest już celem sama w sobie – przekonuje.

MD

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
31
@ Tadeusz Baniak
dnia 06.06.2023, 14:38 · Zgłoś
Serdeczne gratulacje Kamil, i jeszcze wiele lat sukcesów okraszonych złotymi medalami.
Odpowiedz
12
@ LC
dnia 06.06.2023, 12:45 · Zgłoś
Wspaniale Kamil, gratualcje i walcz dalej
Odpowiedz
16
@ P A W
dnia 06.06.2023, 08:58 · Zgłoś
Gratulacje Kamil !!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.