Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Karolina Polak laureatką 27. Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu

22

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu to prestiżowa impreza muzyczna. Soliści JDK wielokrotnie uczestniczyli w festiwalu zdobywając nagrody, wyróżnienia czy nawet Grand Prix. W tym roku w 27. edycji festiwalu przeprowadzonej on-line, w kategorii dziecięcej, znalazła się Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury.

Terminy imprezy były przesuwane ze względu na pandemię. Ostatecznie 30 grudnia 2020 r. odbył się, także on-line, koncert laureatów, który można było usłyszeć w Radiu z Pasją. W koncercie wystąpiła Karolina Polak, która została laureatką III miejsca tegorocznego Festiwalu „Face the Music”. Przewodniczącym jury był wokalista Jarosław Wasik. Karolina zachwyciła jurorów piosenką „If i ain’t got you” z repertuaru Alicii Keys.

JDK

Napisany dnia: 13.01.2021, 12:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Natural Born Leader
dnia 13.01.2021, 13:13
Ocena
komentarza:
1
Boże, żeby tylko nie skończyła tak marnie jak Szpak i Węgiel.
@ dragoness
dnia 13.01.2021, 13:44
Ocena
komentarza:
3
A oni skończyli marnie? Mógłby pan rozwinąć?
@ Natural Born Leader
dnia 13.01.2021, 14:22
Ocena
komentarza:
17
Oczywiście może Pani to odebrać jako atak zazdrośnika, ale zaręczam, że tak nie jest i moim zdaniem skończyli bardzo marnie Pani Dragoness.
Ja jestem człowiekiem młodym, ale w niektórych aspektach bliżej mi do oldskulu, czy to w upodobaniu do etosu gentlemana jak również jasnym rozróżnieniu na artystów, sztukę, a rozrywkę.
Tak więc rozrywka i piosenkarze zajmują się zaspokajaniem zapotrzebowania i tworzeniem rozryki natomiast artyści w skrócie powinni poszerzać pole naszej artystycznej i ludzkiej wrażliwości.
Natomiast Pan Szpak, którego lansuje się na wcielenie i inkarnację Niemena i Grechuty jest typowym enterteinerem, który zawodowo zajmuje się przeczeniem samemu sobie, o zgrozo recenzowaniem wystepów innych gdy sam artystycznie nie ma kompletnie nic do powiedzenia, nie potrafi wykrztusić z siebie przez trzy lata płyty, a poprzedni kontrakt menadżerski przypominał cyrograf z Mefistotelesem podpisany w zamian za 5 minut sławy, którą nasz narcyz uwielbia, a dwie poprzednie płyty w swojej nadętej formie nie mówią kompletnie nic ciekawego.
Jego kariera świetnie oddaje charakter Michała: " Dużo wrzasku, dużo krzyku, sporo dymu, zero treści".
Natomiast Pani Roksana w wieku 14 lat śpiewa o rozpadzie kolejnego związku przebrana za lolitę i usmiecha się chodząc na smyczy zarabiającego na niej majorsa co już nawet inni artyści coraz częściej sugerują w kontekście rozwijającego się rynku piosenki dziecięcej.
Dlatego moim zdaniem mając w rękach potencjał, możliwości i pootwierane drzwi skończyli bardzo marnie, oczywiście jeśli dla kogoś główny wyznacznik to zarobki, to wszystko się zgadza.
@ dragoness
dnia 13.01.2021, 15:46
Ocena
komentarza:
-14
Może w dzisiejszych czasach to jest wyznacznik kariery?
@ Natural Born Leader
dnia 13.01.2021, 15:59
Ocena
komentarza:
21
Ja jestem za tym żeby każdy Jaślanin zarabiał jak najwięcej, nawet jeśli nazywa się Michał Szpak, czy Roxana Węgiel, a najlepiej w milionach i euro, ale na litość boską nie róbmy z nich artystów, bo Michałowi to nawet ostatnio słabo idzie bycie zwykłym piosenkarzem i katuje po sylwestrach cudze utwory, albo udaje w TVoP, że obecna władza nie ma nic wspólnego z TVP, albo reklamuje oranżadę w plastiku i w tym samym czasie zachęca do ekologii.
Na prawdę myślałem, że jest określona ilość absurdu, którą to społeczeństwo jest w stanie przyjąć.
Sztuka, to życie i człowieczeństwo i jak to zrównamy z rozrywką i na miejsce artystów wstawimy Zenków, Michałów i Dorotę, to jest to prosty przepis na tragedię dla społeczeństwa.
Niech zarabiają, grają co drugi dzień koncerty, występują w TV, będą szczęśliwi, ale nie nadawajmy temu większego znaczenia niż na to zasługuje.
@ Muzyk zawodowy
dnia 13.01.2021, 21:37
Ocena
komentarza:
-10
Nie zdajesz sobie sprawy, jak wrzeszczysz w tym komentarzu. Weź np. zaspiewaj coś , wrzuć na co chcesz i posłuchamy, bo w dziedzinie komentarza jesteś w rynsztoku!
@ Natural Born Leader
dnia 13.01.2021, 21:42
Ocena
komentarza:
18
Przepraszam, ale nie odnoszę się do komentarzy pozbawionych jakiejkolwiek argumentacji, które dodatkowo sam sobie plusujesz.
Napisz z czym sie nie zgadzasz, co ci się nie podoba, co jest nieprawdą i możemy wtedy rozmawiać jak dorośli, a tak to nie wiem z czego mam ci się tłumaczyć.
Jeśli ta teza, o tym że musisz być muzykiem żeby skrytykować muzyka jest prawidłowa, to działa ona też w drugą stronę i żeby pochwalić muzyka, to najprawdopodobniej tez musisz być muzykiem, który robi te rzeczy tak samo dobrze i tu pojawia się pytanie gdzie sa twoje płyty, klipy i nagrania?
@ Ed
dnia 14.01.2021, 18:27
Ocena
komentarza:
12
Gratuluje inteligencji, ciętej riposty, rzeczowości ogólnie dobrego jezyka
@ ed
dnia 14.01.2021, 21:35
Ocena
komentarza:
1
o ktorym komentarzu mowisz? dotyczacym ciebie, czy moze kolegi??
wyluzuj troche i usmiechnij sie
@ Panicz
dnia 18.01.2021, 12:11
Ocena
komentarza:
5
To prawda. Szpak ani Węgiel nie tworzą nic ciekawego. Z kolei Viki Gabor jest znacznie mniej w TV a już w radiu dużo częściej słychać jej piosenki. Ten kto myślał że Szpak zrobi karierę na miare Princa czy Eda Sherana mocno się przeliczył. Został wciągnięty przez nasz marny polski showbiznes pełny obłudy i auto tune'a. Pozdrawiam
@ Ja
dnia 13.01.2021, 14:10
Ocena
komentarza:
-8
Dlaczego nie spiewała w j.polskim?
@ dragoness
dnia 13.01.2021, 15:45
Ocena
komentarza:
2
Czytanie ze zrozumieniem.
@ Adrian
dnia 13.01.2021, 15:51
Ocena
komentarza:
5
bo to festiwal piosenki Angielskiej ?
@ Piórnik drewniany
dnia 14.01.2021, 10:17
Ocena
komentarza:
-10
Jakośik takej inkszej urody. No to Jasło gwiazdami zaczyna stać, czy świecić ?. No kiedyś były Festiwale Piosenki Radzieckiej choć języka radzieckiego nie było
@ Natural Born Leader
dnia 14.01.2021, 10:40
Ocena
komentarza:
3
Efekt drugiej fali emigracji i wyjazdów Polek do Włoch, Anglii, Hiszpanii itd.
Widziałeś jak wygląda najmłodsza siostra Szpaka? Raczej to tez nie jest słowiańska uroda z Polski południowo wschodniej xDDD
@ dragoness
dnia 14.01.2021, 13:21
Ocena
komentarza:
-2
A jaka jest ta uroda? Mityczna, jasnowłosa i niebieskooka?
@ Life
dnia 14.01.2021, 16:26
Ocena
komentarza:
-1
Szpaki odleciały, jeden nie wrócił ! Zgadnij który ? Młoda R o x a n k o -
tutaj jesteś zawsze miło widziana. Wokal, to Twój dar od Boga.
@ Jasz
dnia 15.01.2021, 18:51
Ocena
komentarza:
4
Na Szpaka i Roksanę spoglądała cała Europa, nie można im odmówić jednego -potrafią śpiewać, komponować nie muszą. Dla Rodowicz pisała Osiecka, Cygan dla Górniak, dla Franka Sinatry np. Paul Anka, a My Way jest angielską wersją francuskiej piosenki. Więc niech każdy decyduje sam, jaką drogę obierze. Jeden zwycięża, drugi obwieszcza „oni to nic, tu jest Natural Born Leader”
@ dżony
dnia 17.01.2021, 00:52
Ocena
komentarza:
2
wszyscy śpiewajcie, ja będę na was robił. tylko że na wszystkich nie u robię
@ łodyniec
dnia 18.01.2021, 09:50
Ocena
komentarza:
-3
Ale po co te śpiewaki się męczą skoro rząd rozdaje miliony artystą za darmo
@ 0zl
dnia 18.01.2021, 14:23
Ocena
komentarza:
-1
A dlaczego nie spiewala po rosyjsku?
@ Zofia
dnia 19.01.2021, 10:47
Ocena
komentarza:
2
W naszm kraju przeważnie ktoś zaśpiewa jedną lub dwie piosenki i już go mają za gwiazdę. Nawet wystarczy oglądając tureckie seriale posłuchać pieśni czy melodii i już się wie, że to jest to! U nas nigdy nie było prócz Niemena i Edyty Górniak nikogo o pięknym głosie.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

   

  Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych...

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105