Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Każdy z nas ma 25 tysięcy długu

113

W niedziele europoseł Tomasz Poręba spotkał się w Jasielskim Domu Kultury z mieszkańcami Jasła. Dyskutowano o przyszłości Unii Europejskiej i wpływu tej organizacji na nasz kraj.

- Premier Tusk tydzień przed debatą w Parlamencie Europejskim popełnił kilka poważnych błędów w strategii negocjacyjnej, gdyż powiedział, że Polsce potrzebne jest tylko 300 miliardów euro, na które składają się pieniądze z polityki spójności i wspólnej polityki rolnej w momencie kiedy propozycja Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego zakładały przynajmniej 100 miliardów więcej, popełnił błąd rezygnując z prawa weta - mówił do licznie zgromadzonych Tomasz Poręba poseł do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Dużo w swojej dyskusji przeznaczył na zapoznanie zgromadzonych z nowym budżetem unijnym, który zdaniem posła nie jest zwiastunem dobrej przyszłości. - Pieniądze w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej mogą być wirtualne gdyż inwestycje ze środków z UE w Przyszłym budżecie będą opodatkowane na koszt samorządów co może spowodować, że wiele zadłużonych już dzisiaj samorządów po prostu nie będzie stać na pokrycie podatku VAT, do tej pory beneficjenci unijni nie płacili podatku VAT. Będzie taka sytuacja, że te pieniądze będą nie do wyciągnięcia z budżetu - podkreślił Tomasz Poręba.

Europoseł podkreślał jak dużą rolę w rozwoju Polski zawdzięczamy unijnym dotacjom, które pozwoliły na upiększenie wielu miast i miasteczek. - Że środki unijne zmieniły obraz polskich miast i miasteczek to jest prawda. Bardzo mało środków natomiast poszło na szerokopasmowy Internet, innowacje, kolej i zdrowie - alarmował europoseł. Donald Tusk zrezygnował również z prawa weta, co dało jasny sygnał UE, że Polska się zgadza na wszystko. 

- Szerokopasmowy Internet to jest koło zamachowe każdego rozwoju. Mamy na to miliard euro i opóźnienia sięgają 3 lat. Jest prawie pewne że te środki przepadną. Na rozwój nowoczesnej administracji mamy blisko 1 miliard euro, to też prawdopodobnie zostanie zwrócone do Brukseli, bo mamy tylko 2 lata na rozliczenie tych środków. Krótko mówiąc skala nieudolności i marnotrawstwa pieniędzy unijnych jest przerażająca. Dane z Komisji Europejskiej są bardzo niepokojące - przestrzegał Tomasz Poręba.

Według wszelkich danych obecny dług Polski przekracza 25 tysięcy złotych na jednego mieszkańca. Natomiast roczny koszt brukselskiej administracji to jest 5 miliardów euro. - To nie jest tak że mu od UE dostajemy te środki, ale one też wymagają dużych nakładów, składki członkowskiej. Jeśli te środki marujemy, to pokazuje to nieudolność tej ekipy -
zaznaczył europoseł Poręba.

(gm)

Reklama

Komentarze: 113

Dodaj komentarz Widok:
1
@ kuki
dnia 11.12.2012, 14:03 · Zgłoś
wedlug mnie Poreba powinien byc szefem pisu
Odpowiedz
-3
@ Max Szyderko
dnia 13.12.2012, 11:55 · Zgłoś
też masz wrażenie, że Jarosław ostatnio coś kiepsko wygląda ???
Odpowiedz
6
@ normalny
dnia 11.12.2012, 11:14 · Zgłoś
wescie się w koncu do roboty,obroncie ostatnie upadające zakłady w tym miescie i okolicy i nie mieszajcie w głowach emerytą
Odpowiedz
5
@ siwek
dnia 11.12.2012, 10:01 · Zgłoś
Tylko Ruch Palikota, albo powrót komuny uratuje [...].
Odpowiedz
-1
@ l.
dnia 11.12.2012, 13:28 · Zgłoś
Pewnie,Palikot siedzi w kieszeni Tuska.Jaki jest jego program oprócz pogonienia [...] i przymusowej akceptacji dla [...] czy innego BDSM ? No litości,ta partia poza promowaniem wszelkich [...] włącznie z narkomanią nie robi nic pożytecznego... Jedni za Pisem,drudzy za PO - tylko,że te partie to stare AWS/UW moi drodzy a ten konflikt jest sztuczny.Im zależy na władzy dla samej władzy,nie na tym,żeby ludziom było lepiej - nie na tym nawet by było w tym kraju normalnie.Co do SLD - [...]ki z PZPR myślą trochę logiczniej niż posolidarnościowe tłuki ale też są skorumpowanymi szkodnikami więc nawet poparcie ich jako mniejszego zła jest problematyczne,choć mogło by być wyjściem zmierzającym ku drobnej poprawie (ale gdy okręt tonie,to wiadro wody wypompować to trochę mało). PSL to partia typowo "prorodzinna" - wiadomo kto na nich głosuje,poparcie na poziomie 5-7% wynika z frekwencji i tego,że partia ma te 120 tysięcy członków których rodziny głosują,politycznie ta partia uprawia od zawsze "najstarszy zawód świata"... A może Korwin Mikke ? Niektórzy młodzi z "dobrych rodzin" go popierają, ale choć czasem miewa rację to [...],który nigdy nie przekroczy progu wyborczego.Zresztą "więcej kapitalizmu" i "więcej prywatyzacji" to doprawdy obłędne idee których realizacja w obecnej sytuacji jeszcze by pogorszyła sprawę - bo realnie polityka którą on proponuje to pozbawienie ludzi ubogich i średnio-zamożnych wszelkich praw,aby przedsiębiorcom żyło się lepiej,w nadziei,że "niewidzialna ręka rynku" sprawi,że zrobią oni nam dobrze. Nie zrobią,a każdy w miarę rozgarnięty kultysta Korwina który pójdzie do uczciwej pracy choć trochę rewiduje poglądy po kontakcie z rzeczywistością...

Co do powrotu komuny zaś - nawet jakby Lenin wstał z mauzoleum i przyjechał do Polski robić rewolucję - to jej nie będzie.Bo jako naród jesteśmy tchórzliwi i potulni do granic,to Grecy i Hiszpanie mający lepiej jak my protestują i walczą na ulicach o swoje... U nas to niemożliwe...

Co zostaje ? Nie wiem. Na pewno jednak nie zamierzam spłacać tych 25 tysięcy długu zaciągniętego przez Polityków.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 11.12.2012, 09:44 · Zgłoś
Zatem na kogo głosować:
1.PSL - arbuzy
2. SLD - rzodkiewki
3. RP - i śmiesznie i strasznie
4. PiS - ideologia dla wybranych ale gospodarka dla normalnych pracowitych ludzi
5. PO - bujanie w obłokach i obawa przed Policją Obywatelską i rozgrzanym sądem
6. Inna partia - bez szans na 5%
Wybór według upodobań. Żyjemy w wolnym kraju, tylko potem nie narzekać na tych na których głosowaliście.
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 11.12.2012, 10:04 · Zgłoś
no z ta gospodarką w pkt 4 to pojechałeś :))) Ja pamiętam tylko rozdawnictwo za które do dziś płacimy...ideologia dla wybranych powiadasz ??? Chyba tylko dla [...] !!! Tworzenie fikcyjnych afer, żeby było co ścigać, ministerek Ziobro non stop na konferencjach prasowych wydający wyroki za sądy , potem trzeba było odszczekiwać, [...]
buraki z SO zaproszone do koryta po to aby dać im potem kopa w [...]...tak, masz rację,takie szopki tylko dla wybranych buhahahahah :)))
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 11.12.2012, 12:12 · Zgłoś
Szanowny Max szydełko, długi Gierka zostały spłacone w listopadzie br.
Odpowiedz
0
@ do Maxa
dnia 11.12.2012, 12:25 · Zgłoś
Zastanów się człowieku czy twój poziom życia zależy od tego co Ziobro robił Lepperowi czy od tego ile ci podatku podniosło PO ??? I o jakim rozdawnictwie plecisz. Jeśli masz na myśli Giertycha to zauważ że ten gość teraz siedzi na garnuszku PO !!!
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 11.12.2012, 13:23 · Zgłoś
przypomnij sobie [...] co rozdawał rząd PiS-LPR-SO, jak juz baryłka ci z głowy wywietrzeje...
Odpowiedz
2
@ do Maxa
dnia 11.12.2012, 14:27 · Zgłoś
Poziom twoich inwektyw jest adekwatny do poziomu twojej inteligencji !!! Szkoda z tobą dyskutować !
Odpowiedz
-2
@ Max Szyderko
dnia 11.12.2012, 14:40 · Zgłoś
to [...] na drzewo banany prostować...
Odpowiedz
2
@ Panie Max
dnia 11.12.2012, 18:09 · Zgłoś
Panie Maxie z takimi tekstami to pod budkę z [...], a nie na forum poważnego portalu skoro brak argumentów. Pozdrawiam i życzę zdrowia na Święta.
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 11.12.2012, 20:39 · Zgłoś
pod budką z [...] to wystaje pisowski elektorat...
Odpowiedz
3
@ maxiu
dnia 11.12.2012, 22:43 · Zgłoś
...no i Max Szyderko
Odpowiedz
-4
@ Max Szyderko
dnia 12.12.2012, 14:34 · Zgłoś
nie bardzo bo źle się czuję wśród [...] i [...]...
Odpowiedz
2
@ do Maxa
dnia 12.12.2012, 14:43 · Zgłoś
To zdradź gdzie nabyłeś takie duże doświadczenie w tym [...] i prymitywiźmie, że każdego jesteś w stanie pokonać?
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 12.12.2012, 20:35 · Zgłoś
za dużo chciałbyś wiedzieć [...]...
Odpowiedz
1
@ do Maxa
dnia 12.12.2012, 21:52 · Zgłoś
Nie, nie chcę nic wiedzieć więcej o twoim prymitywiźmie bo dość go jest w MMN. Jedno muszę przyznać masz doświadczenie w tym ogromne.
Odpowiedz
4
@ to oni są winni!
dnia 11.12.2012, 09:44 · Zgłoś
to są długi polityków a nie moje i moich dzieci!
Odpowiedz
0
@ wybory za 3 lata
dnia 11.12.2012, 09:13 · Zgłoś
Zatem na kogo głosować:
1.PSL - partia swoich
2. SLD - tonący okręt
3. RP - wesoło ale niebezpiecznie
4. PiS - bardzo niebezpiecznie
5. PO - bez szaleństw ale stabilnie
6. Inna partia - bez szans na 5%
Zatem wybór najmniejszego zła czyli nie z przekonania ale z rozsądku PO.
Odpowiedz
-3
@ Max Szyderko
dnia 11.12.2012, 09:16 · Zgłoś
ja uparcie Nowa Prawica-tylko oni jeszcze nas nie okradali , trzeba dać im szansę.
Odpowiedz
0
@ zjadacz wenszy
dnia 11.12.2012, 09:35 · Zgłoś
Może uzasadnisz co takiego było niebezpiecznego w latach 2005-7 ??? No chyba że robiłeś przekrety to o 6tej rano już się trząsłeś ! O innych niebezpieczeństwach nie słyszałem ! Może mnie oświecisz , tylko bez inwektyw prosze - jeśli potrafisz !
Odpowiedz
-2
@ wybory za 3 lata
dnia 11.12.2012, 15:27 · Zgłoś
Napisałem 1 komentarz słownie jeden więc dlaczego czynisz insynuacje dotyczące jakiś przekrętów, piszesz abym odpowiedział bez inwektyw jeśli potrafię. Czy w moim komentarzu widzisz brak kultury? To wyłącznie moja diagnoza dotycząca postrzegania partii politycznych przez wyborców nie na Podkarpaciu ale w całym kraju i tyle. Niebezpieczeństwo moim zdaniem polega na nieco radykalnych hasłach głoszonych przez pis, historycznej niechęci do naszych sąsiadów, z których moim zdaniem powinniśmy postrzegać przez pryzmat biznesowy a nie historyczny (dobry przykład Skandynawia). Okres rządów pis kojarzy mi się z ciągłym nieskutecznym poszukiwaniem afer, agentów itd. zamykaniem a potem zwalnianiem ludzi którym wypłacene są z naszych podatków odszkodowania(jedyny wyjatek stanowił minister sportu tego rządu), wspólrzadzenia z samoobroną, więc nie tęsknię za tym okresem. Pozdrawiam i szanuję inne postrzeganie rzeczywistości, wszak o to chodzi aby istniała wolność wypowiedzi - kuturalnych wypowiedzi.
Odpowiedz
-1
@ zjadacz wenszy
dnia 11.12.2012, 18:28 · Zgłoś
Więc kulturalnie zapytam:
Skąd ta wiedza o postrzeganiu partii w całym kraju ?
Czy według Ciebie ta historyczna niechęć do sąsiadów to brak zgody na : niesymetryczność praw mniejszości polaków w Niemczech, wyprzedaż polskiej ziemi tylko dlatego że Polacy jeszcze są za biedni, nierówne traktowanie rolników polskich, bezczelne traktowanie polaków w sprawie katastrofy smoleńskiej itd
Czy podobają Ci się wyroki naszych sądów np w sprawie Krzysztofa Wyszkowskiego który Wałęsę nazwał tw bolkiem kiedy wszyscy naukowcy z IPNu to potwierdzają.
Jak wyobrażasz sobie rozliczenie komunistów kiedy w sądach i prokuraturze zasiadają ich dzieci ? I jak w takich warunkach Ziobro mógł coś zrobić?
Może na razie wystarczy i ciekawe czy coś odpowiesz?
Odpowiedz
-2
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 11.12.2012, 19:44 · Zgłoś
W Niemczech nie ma polskiej mniejszości.Sa tylko Polscy emigranci.Na Boga.Nie miał Pan historii w szkole???
Odpowiedz
0
@ maxiu
dnia 11.12.2012, 22:43 · Zgłoś
Emigrant Polak to nie ma mieć praw ? Jeżeli jesteś przeciwko Polakom to [...] z tego kraju, droga wolna.
Odpowiedz
1
@ wybory za 3 lata
dnia 12.12.2012, 13:06 · Zgłoś
1. wiedza o postrzeganiu partii - wyłącznie moja własna diagnoza - wyborcy zdecydują
2. niesymetryczność - wszystkie mniejszości mają takie same prawa (nie tylko Niemcy) świadczy to o poszanowaniu mniejszości i nowoczesności - zasada oko za oko...?, może wizy dla amerykanów chyba nie w tym kierunku moze lepiej róbmy z sąsiadami biznes a nie płaczmy jak nas skrzywdziła historia bo to historia.
3. Jesteśmy w Unii zatem mogę kupić ziemię i sprzedać ziemię więc o co chodzi
4. Rolnicy zyskali najwięcej po wejściu do UE zaraz po nauczycielach i lekarzach a dopłaty uzależnione są od UE a nie naszego rządu, europarlamentarzystów mamy z różnych opcji więc niech działają a my nie porównujmy się do założycieli wspólnoty lecz do krajów które weszły razem z nami do UE
5. Bezczelne traktowanie - nie rozumię, katastofa to tragedia rodzin pasażerów feralnego lotu z różnych opcji politycznych PO, PiS, PSL, SLD ale otrzymali oni przynajmniej spore wsparcie finansowe od rządu gorzej mają rodziny których członkowie giną np. w wypadkach samochodowych na naszych drogach a jest ich nie mało.
6. Nie dyskutuję z wyrokami niezawisłych sądów - dla mnie (opinia subiektywna - osobista) pan L.Wałęsa to postać dużego formatu mimo wielu błędów które popełnił, laureat nagrody Nobla, najbardziej rozpoznawalna polska twarz w świecie, szanujmy takich ludzi. Nie wiem ile masz lat ale ja pamiętam jak to wówczas wyglądało.
7. Argument o dzieciach komunistów w sądach to dziwny argument, gdyby się zdarzyło że jesteś np. synem (córką) komunisty z czasów PRL-u to znaczy że nie powinieneś mieć szans na karierę w dowolnej dziedzinie czyli co cięcie do 7 pokoleń - przemyśl to.
Nie wyjaśnimy sobie odrębnych zdań w polemice netowej gdyż jest to tylko polemika hasłowa jedynie rozmowa mogłaby z Tobą przynieść określony skutek.
Pozdrawiam
Odpowiedz
-1
@ zjadacz wenszy
dnia 12.12.2012, 14:54 · Zgłoś
Chyba masz racje, nie dogadamy sie bo wg mnie jesteś niepoprawnym optymistą. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Czas pokarze, ale ja widze że np Niemcy mają taką potęgę między innymi że na wszelkie zagrożenia reagują natychmiast. Dlatego skorzystali z głupoty polaków i wykupili o ile się nie mylę 60 czy nawet 70 % polskiej prasy aby sterować naszymi nastrojami. I co uważasz że jak mają większość naszej prasy to będą obiektywni w tym co tam piszą ? Jeśli tak to winszuję dobrego samopoczucia. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ wybory za 3 lata
dnia 13.12.2012, 08:58 · Zgłoś
Przynajmniej w jednym sie zgadzamy, mimo wszystko życzę więcej optymizmu i pozdrawiam życząc wesołych świąt Bożego Narodzenia.
Odpowiedz
10
@ Max Szyderko
dnia 11.12.2012, 09:01 · Zgłoś
Panie Porębo,to nie my narobiliśmy tych długów tylko wy-politycy +bankierzy, więc [...] o tym ile to my mamy długu jest zwykłą bezczelnością w pisowskim wydaniu !!! Zwłaszcza w zestawieniu z pańskimi zarobkami.
Odpowiedz
5
@ tadeusz
dnia 11.12.2012, 08:53 · Zgłoś
pomieszali znowu ludzią w głowach oczywiscie ,starszym i się rozeszli, bo młodziesz dawno opusciła ostatni bastion PISU...
Odpowiedz
10
@ komunista
dnia 11.12.2012, 07:15 · Zgłoś
aktorzy z serialu " Jak rozpętałem III wojnę światową"

śmieszne ale i straszne!
Odpowiedz
-6
@ [...]
dnia 11.12.2012, 00:47 · Zgłoś
No cóż spotkanie było ciekawe...Mamy obraz gehenny jaką nam gotują oblatywacze salonów z PO. Zawsze rozmijają się z intencjami,które płacimy z własnej kiebzy. Teraz czeka nas powitanie za 1/2 roku z euro,by nas [...] .Na Amen! Bo 300 mld jest utopią.Tak jak utopijny jest rozwój kraju..Parę dróg,i wykończone polskie ,historycznie niekiedy fabryki,kopalnie,stocznie,hutnictwo,rybołówstwo,cukrownictwo, trudno uznać za sukces...Może PiS przełamie to draństwo???Mam nadzieję,że tak.I ,że w walce o Polskę nie będzie sam!!! Potencjał jest,to wyszło na spotkaniu.Teraz potrzeba konsekwencji i ciężkiej pracy!!!
Odpowiedz
4
@ biskup
dnia 11.12.2012, 04:37 · Zgłoś
i wszystko byłoby ok jak byś nie wypalił z ty PIS-em
Odpowiedz
3
@ Hah
dnia 11.12.2012, 00:07 · Zgłoś
a ja nie oddam żadnego kredytu pf jeszcze bankom i ZUSOM?! I tak wszyscy umrzemy kiedys to po smierrci niech se przyjda i wezma ode mnie w tym chorym panstwie czy wsi bo to jeden [...] ;p
Odpowiedz
4
@ xxl
dnia 10.12.2012, 23:42 · Zgłoś
Jaki jest sens słuchania takiego gościa jak to wszystko można w internecie wyczytać ?
Odpowiedz
9
@ primo
dnia 10.12.2012, 22:33 · Zgłoś
nosz urwał to my narobiliśmy długów ?? co on miesza wszystkich obywateli do długów
które zaciągają kolejne rządy i samorządy bo mają wizję twórcze jak poprzednia burmistrz rynku z deptakiem.
Kolejny polityk który z uporem [...] wciska [...] że to wszyscy są winni tylko nie on

Polska to jest dziki kraj jak powiedział jeden mądry polityk
Odpowiedz
1
@ mistrz
dnia 10.12.2012, 21:54 · Zgłoś
Ten kraj to trzeba [...] i wszędzie posadzić ziemniaki, bo tutaj nigdy dobrze nie będzie
Odpowiedz
4
@ gagac
dnia 10.12.2012, 22:33 · Zgłoś
prawda szczera ale z ziemniakami bym był ostrożny bo ludność wypędzi z nich [...] i wzrośnie ( jeszcze ) spozycie i problemy [...]. może sadzić brukiew - niech ktos kompetentny sie wypowie
Odpowiedz
7
@ księgowa
dnia 10.12.2012, 21:03 · Zgłoś
A teraz konkrety!!! Ile zapłacili za wynajęcie obiektu kultury do partyjniackich wieców?
Odpowiedz
9
@ hm
dnia 10.12.2012, 20:24 · Zgłoś
Czy on mówił jak zrobić, by było lepiej? Nie, on jak i jego towarzysze partyjni potrafia tylko krytykować. Obiecanki, takie jak mieszkanie dla każdego małżeństwa, wczasy w Egipcie, obiecane przez jego guru spełnione?Teraz jeździ po kraju i rozrabia.
Odpowiedz
9
@ agent 009
dnia 10.12.2012, 20:23 · Zgłoś
Cytat:"Według wszelkich danych obecny dług Polski przekracza 25 tysięcy złotych na jednego mieszkańca".Nie przypominam sobie abym taki kredyt zaciągał,wręcz przeciwnie pamiętam,że Lechu obiecywał mi 100 ml.złotych.Jeśli otrzymam taką kwotę oraz należne odsetki,to zastanowię się,czy ewentualnie tych 25 tyś.zł.nie przekazać dla Państwa Polskiego.W przeciwnym razie,niech dług spłacają politycy,szczególnie ci,którzy w pewnym czasie tak uwielbiali leżeć na styropianie i strajkować.Pozdrawiam.
Odpowiedz
-4
@ PiS-man
dnia 10.12.2012, 20:00 · Zgłoś
I ty, lokalna mutacja chłopka-roztropka jako komentator...
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 11.12.2012, 09:03 · Zgłoś
no wreszcie się samookreśliłeś [...] :)
Odpowiedz
-3
@ PiS-man
dnia 11.12.2012, 16:53 · Zgłoś
Panie [...], raz już to panu napisałem, ale - ze względu na pańską amnezję - powtórzę: dyskusja z panem wymaga od interlokutora zanurzenia się w szambie po [...] głowy. Z całym szacunkiem, ale nie jest pan na tyle interesującym rozmówcę, bym był skłonny do aż takich poświęceń. Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno?
Odpowiedz
2
@ Max Szyderko
dnia 11.12.2012, 20:36 · Zgłoś
pańskie zamiłowanie do ekskrementów zapewne ma źródło w jakiejś traumie z okresu połogu...
Odpowiedz
7
@ [...]
dnia 10.12.2012, 19:56 · Zgłoś
Za stołem twarze złodziejskie, na trybunach [...]. Ot i cała partia
Odpowiedz
1
@ 4nubis
dnia 10.12.2012, 19:35 · Zgłoś
[...]owaty euroOŚLE, cyt. "zawdzięczamy unijnym dotacjom, które pozwoliły na upiększenie wielu miast i miasteczek" - stara [...] mimo, że się UMALUJE I ZAŁOŻY NOWE CIUCHY dalej będzie STARĄ [...] Ile, [...], z tych pieniędzy przeznaczono na powstawanie NOWYCH MIEJSC PRACY !!?? Nie liczę kasy na firmy KOLESIÓW prowadzące "szkolenia" i "przebranżawianie" !!
Odpowiedz
16
@ 4nubis
dnia 10.12.2012, 20:22 · Zgłoś
Minusujcie, [...], minusujcie. Niedługo będziecie spłacać długi zaciągnięte przez "pana" Porębę i jemu podobnych (Geringer de Oedenberg, Gierek, Hibner, Hubner, Kalinowski, Kurski, nasza "GWIAZDA" Łukacijewska, niejaki MIGALSKI, Seneszyn (tak, to ta PIĘKNA inaczej), Siwiec (właśnie [...]... z tonącego okrętu jak SZCZUR), znany wszystkim syn naszego dobroczyńcy - WAŁĘSA !!!. Zważcie tylko, że te euroOSŁY zarabia 10000 euro miesięcznie, mają darmowe przejazdy i przeloty (prócz tego jak [...] "dorabiają" w polskim parlamencie - jeszcze im mało), a wy minusujący [...] nie zarobicie tych pieniędzy przez ROK. Pozdrawiam
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 11.12.2012, 07:34 · Zgłoś
Ot i prawdę powiedział.
Odpowiedz
4
@ czesio
dnia 11.12.2012, 08:29 · Zgłoś
[...] minusuje,w myśl starej prawdy :"jak czegoś nie ogarniam to sie bojęęęę..."
psy ujadają a karawana jedzie dalej
120 ludzi?...chyba z odbiciem w lustrze,na konkurencyjnym portalu są "realne" fotki i doliczyc sie można max...70 czapek...
a co do 25 kawałków do oddania?sorki ja nie pożyczałem...kto sie podpisał niech odda.
a temat internetu to chyba żart...5 lat wstecz to był by może na czasie.
Reasumując czy to bedzię PO czy PIS czy AlKaida...i tak jesteśmy w ciemnej[...]!!!a do tego dołącza się [...] w sutannach.Ostatnio nawet proboszczowi z mojej parafii ciężko spojrzeć w oczy ludowi swemu...bo lud zaczął otwierać oczęta na to co sie dzieje ...a Wielebny nie lubi jak sie źle mówi...oj nie nie.Miłego dnia i więcej uśmiechu i życzliwośći dla innych w ten mroźny dzionek.
Odpowiedz
2
@ sss3
dnia 10.12.2012, 19:17 · Zgłoś
Szanowni komentatorzy! Polityka to nie tylko PO i PiS, to nawet nie tylko Banda Czworga z forkami. Naprawdę nie trzeba popierać Platformy jeśli się nie lubi PiSu (i odwrotnie)!
Odpowiedz
4
@ "_
dnia 10.12.2012, 19:11 · Zgłoś
brawo za organizację!!!
Odpowiedz
3
@ koniec rzadow po! tych [...].
dnia 10.12.2012, 19:09 · Zgłoś
--- szkoda ze ten niedoszly zamachowiec nie zrealizowal swojego planu!!!---.
Odpowiedz
0
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 10.12.2012, 19:18 · Zgłoś
Dużo merytoryki a tu pewnie zaraz odezwą się głosy, że mowa ninawiści czy cos...
Odpowiedz
-1
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 11.12.2012, 19:46 · Zgłoś
hahahahahahahahahahahahahahahahah.
brawo redakcjo.jesteście geniuszami:)
dawno nic tak nie poprawiło mi humoru.
Odpowiedz
-6
@ gagac
dnia 10.12.2012, 18:51 · Zgłoś
czyżby pan europoseł pokazywał łapką wzrost swego guru ?
Odpowiedz
-13
@ mally
dnia 10.12.2012, 18:31 · Zgłoś
ok platforma zawodzi to fakt, ale tylko [...] głosuje na [...]
Odpowiedz
9
@ kiczek
dnia 10.12.2012, 17:56 · Zgłoś
Spotkanie w swojej formułę ok. Podobało mi się ze byli nastawieni na pytania od publiczności. Poreba to klasa widzę go jako prezesa pis w najbliższym czasie
Odpowiedz
-2
@ ziomek
dnia 10.12.2012, 19:42 · Zgłoś
jak go nie wybiorą do europarlamentu znowu to zmarnieje przy Jarku-lepiej niech załatwia sobi chody w euro i tam nas reprezentuje!
Odpowiedz
-3
@ zjadacz wenszy
dnia 10.12.2012, 17:41 · Zgłoś
To po co głosowałeś na PO? Teraz wij sie jak [...] wonsz.
Odpowiedz
5
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 10.12.2012, 18:05 · Zgłoś
Zyje mi sie nie najgorzej, nie najlepiej. Są pewnie tacy, którzy maja gorzej.
Piszę nie o prześladowaniach tylko o niedogodnościach, które przy odrobinie pracy wszystkich stron, można załatwic w krótkim czasie. Jednak na polskiej scenie politycznej od paru lat mamy casus "Kargul vs Pawlak" czyli nie mogą życ oddzielnie i razem też nie mogą.
Nie głosowałem na PO.Nie mam w ogóle poglądów demokratycznych (nie!!!nie głosowałem na Korwina) ale chodzę do wyborów bo póki co mamy demokrację więc respektuje system w którym żyje. Zreszta ksiądz na spowiedzi i w kościele powiedział że nie głosowanie to zaniedbywanie obowiązków czyli w konsekwencj grzech. No to poszedłem. Nie podał mi tylko na kogo głosować ale coś wybrałem.
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 10.12.2012, 19:57 · Zgłoś
To głosowanie w wyborach jest obowiązkiem a nie prawem? Ciekawe...
Odpowiedz
2
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 10.12.2012, 20:12 · Zgłoś
W laickiej przestrzeni jest prawem, chociaż przedwyborcze spoty reklamowe mówią coś o "obowiązku obywatela demokratycznego państwa".
Natomiast w katolickiej rzeczywistości jest obowiązkiem każdego prawdziwego katolika.Tak mówili księża trzech jasielskich parafii i Ja im wierzę. Po co mieliby mnie okłamywać lub świadomie wprowadzać w błąd??
Odpowiedz
-5
@ PiS-man
dnia 10.12.2012, 21:42 · Zgłoś
Jest to zatem klasyczny przykład na to, że ksiądz, gdy zaczyna się poruszać poza sferą sacrum może pleść bzdury, jak każdy inny obywatel...
Odpowiedz
3
@ Lord
dnia 10.12.2012, 21:59 · Zgłoś
Prawem i obowiązkiem kiedy głosujesz na Platformę, na pis tylko nakazem ojca dyrektora i innych [...] znawców materiałów wybuchowych jak macierewicz. kolega na przepustce rozumiem?
Odpowiedz
-3
@ PiS-man
dnia 10.12.2012, 22:11 · Zgłoś
Lord Hau-Hau jak widzę... W budzie się zrobiło za zimno i lord postanowil sobie poszczekać?
Odpowiedz
5
@ Lord
dnia 10.12.2012, 23:18 · Zgłoś
Pisman jesteś tak pokręcony jak partia,której jesteś sympatykiem, szkoda cię chłopie ale to twój wybór. Szkoda polemiki jestes skrajnie zatracony przez tych swoich [...], kiedyś zmienisz zdanie!
Odpowiedz
0
@ zjadacz wenszy
dnia 11.12.2012, 08:22 · Zgłoś
Dopóki bedziesz głosował na "coś" tam to tak będzie w kraju, a wystarczy usiąść i pomysleć. Wszyscy już rządzili i każdy pamięta jak ludziom się żyło za których rządów i na nich zagłosować. No chyba że jesteś ze służb to nie podyskutujemy bo już nigdy nie będziecie mieć tak jak kiedyś.
Odpowiedz
1
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 11.12.2012, 13:59 · Zgłoś
Pomyśleć nad czym???
Po pobieznej analizie sklejonych w całość strzępek programu stwierdziłem:
1)PO nie wywiązał się z wszystkich obietnic wcześniejszych wyborów w tym 4 głównych-odpada
2)PiS nie wywiązało się z obietnic, przed wygranymi wyborami-odpada
3)SLD- utopijna wizja Świata Grześka Napieralskiego bardziej przeraża niż skałania do oddania głosu
4)Ruch Spalonego Kota- zbyt małe pokłady tolerancji
5)PSL-partia bez kręgosłupa ideologicznego.Wiem, wiem teraz po nowym rozdaniu wyjdą ze wsi do miast.
6)KNP-zbyt radykalne nawet jak dla mnie.
Oddałem więc głos w zgodzie z własym sumieniem na kogoś z "reszty" po takiej analizie na jaką mnie było stać.Zresztą odrzucając cały populizmto czym różni się PiS od PO.Naprawdę nie wiem.
Co do służb...Człowieku!!!
Mój wiek nie pozwala mi nie tyle pamiętac co nawet wiedziec co to są służby i jak mieli kiedyś.
Odpowiedz
1
@ tak jest
dnia 11.12.2012, 23:11 · Zgłoś
Naród który nie zna swojej historii jest skazany na przeżywanie tego jeszcze raz. Poczytaj o historii służb to odniechce ci się żartów.
Odpowiedz
16
@ adam
dnia 10.12.2012, 17:41 · Zgłoś
panie''poseł''dług to jest wasz nie nasz ja od was żadnych pieniędzy nie dostałem płace podatki itd. powinieneś powiedzieć tak- ''Ja i moi koledzy P- [...] narobiliśmy długu'' a nie dzielić na obywateli i umywać Ręce
Odpowiedz
13
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 10.12.2012, 17:12 · Zgłoś
Moja prawda jest mojsza niż twoja...
I tak w koło Macieju aż do wyrzygania trwa ten objazdowy cyrk polskich Mesjaszy, którzy udowadniają że nie są wielbłądami.
Jedna chce współpracować z Peru, temu marzy się szerokopasmowy internet jako koło zamachowe rozwoju, nastepny opowie coś że podkarpacie może być zagłębiem rzepaku a na końcu przyjedzie ktoś od Pana Donalda i powie: "wiem że żyje się ciężko ale przecież wszystko jest dobrze".
Załatwcie żebym mógł założyć firmę w jednym okienku w czasie nie dłuższym niż 60 dni i żebym beż obawy o życie mógł skorzystać z "bezpłatnej, państwowej służby zdrowia" i inne takie.
Z internetem jakoś sobie poradze i podciągne we własnym zakresie.
Odpowiedz
7
@ Max Szyderko
dnia 10.12.2012, 17:11 · Zgłoś
Panie piśle Porębo, w tym pisowskim grajdole ludzie nieco inne zmartwienia niż finanse [...]...codziennei zadają sobie pytanie : Jak żyć by Jarosław Polskę Zbawil :)))
Odpowiedz
22
@ tusk
dnia 10.12.2012, 17:36 · Zgłoś
Tusk ma odpowiedź. Trzeba żyć: krótko
Odpowiedz
7
@ tarzan-zan
dnia 10.12.2012, 20:20 · Zgłoś
yy do emerytury trzeba żyć... Najlepiej umrzeć w pierwszy dzień emerytury żeby zusowskiego budżetu nie nadwyrężać...
Odpowiedz
-38
@ [...]
dnia 10.12.2012, 17:06 · Zgłoś
Klikasz minus - dodaje punkty na plus.
Nawet na tyn zaściankowym forum PiS musi mataczyć i kłamać.
Precz z PiSem i [...] !!!
Odpowiedz
6
@ do [...]
dnia 10.12.2012, 17:07 · Zgłoś
Czyli premii 5 zł na kartę heyah za pisanie komentarzy i plusowanie nie będzie?
Odpowiedz
-3
@ PiS-man
dnia 10.12.2012, 22:18 · Zgłoś
Skoro Lord Hau-Hau tu jest to chyba dają? Chyba, że Lorda już uznali za wyleczonego... To co? Lord już nie słyszy głosów?
Odpowiedz
4
@ wiki
dnia 11.12.2012, 10:13 · Zgłoś
Popieram [...] PRECZ z PIS-orami tylko potrafia ludzi ze soba skłócać
Odpowiedz
0
@ Lord
dnia 11.12.2012, 20:45 · Zgłoś
Jestem z wami--- PRECZ Z [...]!!!=== chyba nie obraziłem nikogo, wszczególności władaży portalu

1
Odpowiedz
-29
@ Tadeusz z Mazowsza
dnia 10.12.2012, 17:00 · Zgłoś
No to p.poręba miał frekwencje(120 luda),a te biedaki zamiast obejrzeć mecz MC-MU,słuchali kolejnego mąciciela po macierewiczu.
Odpowiedz
5
@ agent 009
dnia 10.12.2012, 21:11 · Zgłoś
12o luda na prawie 40-sto tysięczne miasto Jasło - to sukces na miarę światową [chyba].
Odpowiedz
-42
@ Max Szyderko
dnia 10.12.2012, 16:55 · Zgłoś
Na drugim zdjęciu widzę dwóch moich klientów. Z przyjemnością podniosę im jutro ceny :)

Ale nie widzę Biernackiego :( Czyżby nie przyszedł połasic sie do swego pana ???

Bodzio też ma smutną minę bo na stoliku pusto...

120 osób powiadacie...faktycznie tłumy, chyba krzesła trzeba było odstawiać...
Odpowiedz
17
@ i jest
dnia 10.12.2012, 16:59 · Zgłoś
Dawaj Max czekamy na twoje błaznowanie w kolejnym temacie! Jedziesz
Odpowiedz
13
@ dziwne
dnia 10.12.2012, 17:04 · Zgłoś
Maksiu to, że dwie osoby z tego tłumu rzucają ci miedziaki do kapelusza to nie znaczy, że można ich nazwać "klientami".
Odpowiedz
-3
@ Max Szyderko
dnia 10.12.2012, 17:07 · Zgłoś
spoko, od jutra zaczną rzucać więcej :)))
Odpowiedz
1
@ hm
dnia 10.12.2012, 21:49 · Zgłoś
pewnie na kacu...
Odpowiedz
12
@ lisu
dnia 10.12.2012, 16:46 · Zgłoś
To ten kucharz?
Odpowiedz
33
@ Okulista
dnia 10.12.2012, 16:40 · Zgłoś
Nie widzę niezależnego dziennikarza z Platformy. Barona powiatu jasielskiego.
Odpowiedz
4
@ Krzyś
dnia 10.12.2012, 16:37 · Zgłoś
Bardzo dobra organizacja spotkania i dużo merytoryki. To takie pierwsze wrażenie.
Odpowiedz
18
@ Lewy
dnia 10.12.2012, 16:36 · Zgłoś
Poręba - świetny facet. Merytoryczny, ambitny i młody. Za PiSem jakoś strasznie nie jestem, ale wczoraj mi się podobało.
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 10.12.2012, 17:08 · Zgłoś
a co, opowiadał kawały o Tusku :))) ?
Odpowiedz
-16
@ mark
dnia 10.12.2012, 16:36 · Zgłoś
I mówi to poseł PiS, którego partia sama nasz kraj zadłużała !
Odpowiedz
-11
@ tarzan-zan
dnia 10.12.2012, 20:18 · Zgłoś
nasz kraj zadłuzyło - i nadal zadłuża PO... PiS nas chciało z tego wyciągnąć... Ale cóż... Skoro glosowałeś na PO to teraz spłacaj długi GREKÓW...
Odpowiedz
-1
@ mark
dnia 10.12.2012, 23:06 · Zgłoś
Po pierwsze NIE głosowałem na PO. Po drugie - PiS powiększył znacznie dług publiczny w stosunku do SLD, tak ja PO powiększyło w stosunku do PiSu.
Odpowiedz
35
@ hehe
dnia 10.12.2012, 16:35 · Zgłoś
Na spotkaniu Łukacijewskiej i Rząsy 12 osób. Na spotkaniu z Porębą 120! Różnica klas
Odpowiedz
15
@ do hehe
dnia 10.12.2012, 16:38 · Zgłoś
Bo ci ludzie już w Polsce chodzą kanałami. Po tylu latach nieróbstwa boją się kontaktu z ludźmi, więc wypuszczają tylko swoich funkcjonariuszy na spotkania.
Odpowiedz
-5
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 10.12.2012, 17:01 · Zgłoś
Taka specyfika tej szerokości geograficznej.
Odpowiedz
-10
@ HM
dnia 10.12.2012, 17:21 · Zgłoś
120 osób to niewiele, patrząc na to ile było na spotkaniu z Ziobrą! Chyba z 500 !
Odpowiedz
-3
@ Ranking
dnia 10.12.2012, 17:42 · Zgłoś
http://www.rp.pl/artykul/508807.html
Miejsce w pierwszej dziesiątce w pełni zasłużone. Ciekawy, młody polityk.
Odpowiedz
-2
@ jaslo
dnia 10.12.2012, 20:27 · Zgłoś
bo pis chce dobrze wiecie doskonale o tym
Odpowiedz
5
@ @hehe
dnia 10.12.2012, 21:25 · Zgłoś
taa, a średnia wieku 60+ :D
Odpowiedz
2
@ Lord
dnia 10.12.2012, 21:47 · Zgłoś
Tylko tam była rzeczowa ocena sytuacji i dalszy program rozwoju Najaśniejszej; a tutaj pospolite bzdety, statystyki euro-[...], brak wizji na dalsze lata... ech pisowcy za piątke.
Odpowiedz
4
@ gagac
dnia 10.12.2012, 22:09 · Zgłoś
dobry kabaret zawsze w cenie ;)
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 10.12.2012, 22:25 · Zgłoś
Lordzie Hau-Hau, przecież każdy leming wie, że Polska rośnie w siłę, Polakom żyje się coraz lepiej, tylko PiS bruździ!
Odpowiedz
2
@ Lord
dnia 10.12.2012, 23:11 · Zgłoś
nareszcie przyznałeś rację, masz tydzień bez prozacu, będzie lepiej, z twoim zdrówkiem też!!!
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 10.12.2012, 23:30 · Zgłoś
Lordzie Hau-Hau - zamierza pan iść w ślady Rysia Cyby i zacząć likwidować tych, którzy - jak pan to subtelnie ujął - "przynoszą tylko wstyd"?
Odpowiedz
2
@ hahahahahaha
dnia 11.12.2012, 00:09 · Zgłoś
wez idz sie utop :) moze hodowla krewetek sie jeszcze zajmniecie ?
Odpowiedz
2
@ PO-PiS
dnia 11.12.2012, 06:34 · Zgłoś
Prosto i bez zawiłości - grabarze POLSKI.
Tak jedni jak i drudzy.
Odpowiedz
3
@ amber gold
dnia 11.12.2012, 06:51 · Zgłoś
Wiemy, wiemy... A rządy SLD z PSL-em to był czas rozkwitu! A za rządów PZPR to sie nam dopiero zyło jak w bajce, wszystko było ... na kartki!
Odpowiedz
2
@ jeżynka:)
dnia 11.12.2012, 13:39 · Zgłoś
Kochany ,bo w Jaśle taka średnia jest i lepiej nie będzie:(Młodzi juz dawno wyjechali i raczej tu nie wrócą ,bo nie ma po co i do czego:( .
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.