Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

KK-T JDK zaprasza na rowerową wycieczkę do Folusza

8

Kolejna jesienna wyprawa rowerowa zorganizowana przez Klub Kulturalno -Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury powiedzie w zaciszny zakątek magurskich lasów Beskidu Niskiego. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 4 listopada br.

Celem będzie wieś Folusz (pow. jasielski, gm. Dębowiec), położona nad potokiem Kłopotnica, u podnóża pasma Magury Wątkowskiej, która stanowi bramę turystyczną do Magurskiego Parku Narodowego. W tym malowniczym terenie rowerzyści przejdą około 4-kilometrową leśną ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, łączącą dwa ciekawe obiekty geologiczne MPN: Wodospad Magurski i Wychodnię Skalną „Diabli Kamień”.

Cała trasa wycieczki: do Folusza przez Łazy Dębowieckie, Duląbkę, Cieklin, Wolę Cieklińską i z powrotem, liczy około 45 km.

Wodospad Magurski to około 7-metrowy próg skalny, jeden z najokazalszych i najefektowniejszych wodospadów w Beskidzie Niskim.

„Diabli Kamień” jest monumentalną wychodnią skalną zbudowaną z gruboziarnistego piaskowca magurskiego. Tworzy ją sześć bloków skalnych o wysokości do 15 m, oddzielonych od siebie szerokimi szczelinami.

Program przewiduje ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

***

Termin wyjazdu: 4 listopada b.r.( niedziela), godz. 9.00, sprzed budynku JDK.

Koszt wyjazdu: 15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacje w JDK: tel. 514 284 625.

Uwaga: jak zwykle obowiązuje kask ochronny i ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

JDK

Reklama

Komentarze: 8

Dodaj komentarz Widok:
1
@ łodyniec
dnia 31.10.2023, 04:02 · Zgłoś
Kiełbasa swoją ,więc za co 15 PLN ? Przecież wsiadam i jadę za friko.
Odpowiedz
-10
@ Xyz
dnia 29.10.2023, 05:37 · Zgłoś
Kask ochronny do czego ? Do wspinania po diablim kamieniu ?
Odpowiedz
3
@ mally
dnia 29.10.2023, 09:38 · Zgłoś
yyy na rower
Odpowiedz
2
@ Do uczestników
dnia 29.10.2023, 11:16 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Aga
dnia 29.10.2023, 12:36 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Do@Aga
dnia 29.10.2023, 12:43 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Do uczestników
dnia 29.10.2023, 16:31 · Zgłoś
W Gminie Dębowiec nie ma żadnego zasięgu telefonicznego. Pan Wójt Bolek ma zasięg tylko w Dębowcu.
Odpowiedz
-1
@ Rumcajs
dnia 29.10.2023, 19:47 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.