Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie z michalitą

8

Klub Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury zaprasza - 16 września br. (czwartek) o godz. 17. - na spotkanie z ks. dr. Janem Seremakiem, rektorem sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Ks. Jan Seremak CSMA wstąpił do Zgromadzenia św. Michała Archanioła w 1975 r. W ciągu 46 lat, które od tego czasu upłynęły kształcił się (w roku 1984 przyjął święcenia kapłańskie, a później uzyskał m.in. stopień doktora teologii duchowości oraz uprawnienia w zakresie poradnictwa psychologicznego i psychoterapii) i zdobywał doświadczenie w pracy duszpastersko-wychowawczej. Pracował z dziećmi i młodzieżą, zajmował się formacją studentów Wyższego Seminarium Duchownego, w Nowicjacie Michalitów oraz formacją permanentną członków Zgromadzenia. Był też wykładowcą duchowości na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz przeprowadzał wizytacje kanoniczne w Ameryce, Afryce i Europie. Od 10 lat jest rektorem sanktuarium w Miejscu Piastowym. Zajmuje się Apostolstwem trzeźwości i uzależnień; należy do Zespołu Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i osób uzależnionych. Napisał kilka książek poświęconych duchowości.

Dla ks. Jana Seremaka służba Bogu i ludziom, stały się nie tylko obowiązkiem wynikającym z przyjęcia powołania, ale również pasją, przynoszącą mu ogromną satysfakcję. Podczas spotkania w JDK, michalita opowie o różnych aspektach swojej pracy i o tym skąd czerpie do niej siły, a także o tym, czym dla niego są dwie maksymy kojarzone przez przeciętnego wiernego z jego zakonem: zawołanie przyjęte od św. Michała Archanioła „Któż jak Bóg” oraz „Powściągliwość i praca”, tak bardzo cenione przez bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Jak zwykle w Klubie Ludzi z Pasją JDK, będzie również czas na rozmowę z gościem, pytania i dzielenie się refleksjami.

***

Uczestnicy spotkania zobowiązani będą do zachowania aktualnych rozporządzeń sanitarno-epidemiologicznych, wydawanych w związku z ogłoszoną przez rząd RP epidemią. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej JDK w zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19”.

(jdk)

Napisany dnia: 14.09.2021, 09:58
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Dziecko
dnia 14.09.2021, 17:31
Ocena
komentarza:
3
Któż jak Bóg
@ Pytanie
dnia 15.09.2021, 14:38
Ocena
komentarza:
7
Dlaczego to spotkanie z wspaniałym człowiekiem nie odbędzie się w Kościele? Znam ludzi którzy są w potrzebie i JDK nie wejdą.
@ Robert
dnia 15.09.2021, 15:41
Ocena
komentarza:
4
Do@ Pytanie - i tu nie chodzi o bariery architektoniczne.
@ dragoness
dnia 15.09.2021, 16:52
Ocena
komentarza:
-5
Nie wejdą? A to dlaczego?
@ bo
dnia 17.09.2021, 08:46
Ocena
komentarza:
0
Bo może nie lubią atmosfery tego przybytku? Wolno im przecież.
@ Radek
dnia 16.09.2021, 11:25
Ocena
komentarza:
5
Ciekawe czy ktos przyjdzie Ja tez uwazam ze takie spotkania powinny byc w kosciele Poboszczowie w Jasle sa wygodni Po co przerywac blog i spokoj panom proboszczom
@ łodyniec
dnia 19.09.2021, 18:29
Ocena
komentarza:
-2
Za dużo tych świętych i błogosławionych . Rzygać się chce jak widzę np 10 księży którzy prowadzą mszę ,a twarze mają jak by tam byli za karę. Wystarczyło dziś oglądać transmisję z Dębowca
istna plejada gwiazd kościoła ,a miny mieli jak się im do kibla chciało , albo już czym prędzej na obiad .
A Boga i tak nie ma.
Poczytajcie o indianach Piracha . Warto.
@ tak
dnia 23.09.2021, 09:37
Ocena
komentarza:
1
Prawie rekolekcje w jdk.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105