Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie z przyjaciółką koni

16

Patrycja Pawlus, instruktorka jazdy konnej, hipoterapeutka, właścicielka „Stajni z fantazją”, będzie 17 stycznia 2023 r. (wtorek) gościem Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp na spotkanie jest wolny, liczba miejsc ograniczona.

Bywalcy klubu tym razem spotkają się z miłośniczką koni, która z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacji, instruktorką jazdy konnej i hipoterapeutką. Konie są jej ukochanymi zwierzętami. Nie mogąc pogodzić się z losem tych, które zostały przeznaczone na rzeź, zaczęła je wykupywać. Pięć lat temu w Święcanach koło Jasła założyła firmę „Stajnia z fantazją”. Stała się ona azylem dla uratowanych koni, które - po specjalnym treningu i ułożeniu - stały się zwierzętami terapeutycznymi, wykorzystywanymi w hipoterapii, czyli metodzie rehabilitacji psychoruchowej polecanej wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży.

Od marca br. firma działa jako Fundacja „Stajnia z fantazją”, czyli farma psychopedagogiczno-wychowawczo-rehabilitacyjna.

Prywatnie Patrycja Pawlus jest matką dwójki małych dzieci, która znajduje również czas na fascynację łucznictwem konnym, podróżami, turystyką regionalną, ekologią i współczesnymi metodami resocjalizacji.

Spotkanie z pasjonatką koni i hippiki odbędzie się 17 stycznia 2023 r. (wtorek) o godz.17.00 w sali multimedialnej JDK.

er

Napisany dnia: 08.01.2023, 13:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Człowiek też…
dnia 08.01.2023, 14:18
Ocena
komentarza:
-1
„Konie nic nie powinny. Ale tak, są takie zajęcia skierowane do kadr zarządzających, podczas których konie uczą ludzi mądrego przewodnictwa i bycia liderem, pokazują, jak istotna jest uważność, empatia, wczuwanie się w potrzeby innych i komunikacja niewerbalna. Nie brałam nigdy udziału w takich warsztatach, bo nie jestem zwolenniczką jakiegokolwiek wykorzystywania koni. Myślę jednak, że jeśli zajęcia są prowadzone z poszanowaniem dobrostanu koni, to mogą pozwolić uświadomić sobie wiele rzeczy i być okazją do tego, by spojrzeć na siebie i na konie z nieco innej perspektywy.”
Źródło: Zwierciadło - „ „Konie pokazują, kim tak naprawdę jesteśmy”. Rozmowa z Magdą Pawlak, reżyserką filmu „Koń – jaki jest? Fakty i mity”.

Ta pani też kochała i kocha konie, ale na pewnym etapie odkryła Amerykę;-)
Tu nikt przynajmniej na nikogo nie wsiada i nie obciąża mu kręgów.
Pytanie, czy nie mamy alternatyw wobec terapii z wykorzystaniem tych zwierząt? Z definicji zwierzę - w tym wypadku koń - nie jest po to, by nam jakkolwiek służyć.
@ dragoness
dnia 08.01.2023, 14:46
Ocena
komentarza:
2
A teraz proszę to powiedzieć tej pani w oczy, podczas spotkania.
@ Człowiek też…
dnia 08.01.2023, 15:19
Ocena
komentarza:
-5
Zadasz? A nie, Ty przecież uważasz, że koń jest do jedzenia. I akurat tego się wstydzić nie trzeba, bo tak myśli więcej osób niż tych myślących tak jak bohaterka przytoczonego wywiadu.
@ dragoness
dnia 08.01.2023, 18:35
Ocena
komentarza:
1
Jak wyżej, tchórzu.
@ Człowiek też…
dnia 08.01.2023, 22:14
Ocena
komentarza:
0
„Konie to gorszy sort”. Tak?;-)
@ Do człowiek też....
dnia 16.01.2023, 14:35
Ocena
komentarza:
2
Zawsze możesz uratować kilka koni od śmierci...ktoś Ci broni ? A nie tylko klepać w klawiaturę jakim to jesteś miłośnikiem zwierząt...
@ Człowiek też...
dnia 16.01.2023, 21:43
Ocena
komentarza:
-2
Ty też. Ktoś Ci broni?
Ale przede wszystkim może dobrze byłoby nie stwarzać popytu na rzeźnię, co? Do tego nie trzeba być nawet miłośnikiem;-)
@ Lulek
dnia 16.01.2023, 15:57
Ocena
komentarza:
1
A koni nie bedzie? To po co koniarka. To Tak jak lizac cukier przez szybe.
@ Człowiek też...
dnia 16.01.2023, 21:44
Ocena
komentarza:
-1
Dinozaurów też nie ma na poświęconych im spotkaniach. Jak Ty to przeżywasz?
@ dragoness
dnia 16.01.2023, 22:26
Ocena
komentarza:
1
Pan Mosznicki, alias Człowiek też to bojownik o prawa zwierząt. Wirtualny.
@ Człowiek też…
dnia 16.01.2023, 22:51
Ocena
komentarza:
1
Pani Kijak aka dragoness to prawdziwa miłośniczka zwierząt. Na talerzu. Niewirtualnie.
@ dragoness
dnia 17.01.2023, 11:47
Ocena
komentarza:
0
I taka jest różnica pomiędzy mną, a panem Mosznickim, że ja się nie boję pokazać twarzy, ani podać nazwiska i występuję publicznie w interesujących mnie sprawach. On tylko wirtualnie szczeka.
@ Człowiek też…
dnia 17.01.2023, 12:03
Ocena
komentarza:
0
Skoro już postanowiłaś kompromitować się pod nazwiskiem…
@ Do człowiek też....
dnia 17.01.2023, 08:59
Ocena
komentarza:
1
Tylko klepać potrafisz w klawiaturę...pokaz na co Cię stać, bo jak na razie nic nie wnoszące odpowiedzi pytaniem na pytanie...
No to kiedy ratujesz te konie ?
@ Człowiek też…
dnia 17.01.2023, 09:51
Ocena
komentarza:
0
Bo Ci słoma wystaje;-)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657