Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kocham Cię Ziemio, po której chodzę

2
Maria Tomasik z Sądkowej, Gmina Tarnowiec, to kolejna poetka regionalna, której twórczość opracowali pracownicy  Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach w tomiku pt. Kocham Cię Ziemio, po której chodzę. Autorka spotkała się dzisiaj z czytelnikami w bibliotece w Szebniach by podpisać swoją książkę. Obecny tomik poezji ukazał się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Tarnowiec.




Pani Maria od wielu lat pisze wiersze, pełne ciepła, nadziei, szacunku do drugiego człowieka, opisów przyrody, ważnych wydarzeń oraz miłości do rodzinnej wsi.  W utworach  poetki odnajdujemy również elementy gwary ludowej, której najmłodsze pokolenie nie zna.

Autorka jest społeczną działaczką KGW w powiecie jasielskim, osobą ciepłą i otwartą.  Jej charakter odzwierciedlają wiersze, które pisze pod wpływem chwili, drobnej inspiracji, radości czy smutku.  W tytułowym  wierszu tak autorka pisze o swojej rodzinnej wsi:

"Kocham Cię Ziemio, po której chodzę,
bo z Ziemi wiejskiej swój ród wywodzę,
nie kuszą mnie miasta jasne ulice,
tu mi żyć swojsko, znam wszystkie lice.
chociaż nie zawsze twarze mi znane,
są mi życzliwe i wciąż kochane,
ale mi dobrze żyć między swymi,
w naszej sądkowskiej, rodzinnej Ziemi..."  

 

S. Ablewicz - GBP w Jaśle z/s w Szebniach


Reklama

Komentarze: 2

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ano
dnia 18.11.2008, 15:33 · Zgłoś
pewnie nie mają. Gienia a co ty tam robisz?:D
Odpowiedz
0
@ Anonim
dnia 18.11.2008, 10:29 · Zgłoś
no to jak gmina Tarnowiec to dlaczego w Gminnnej Bibliotece Publiczne w Jasle opracowuja czy tam nie mają inteligentnych osób
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.