Kolarskie i triathlonowe sukcesy zawodników JSC

3

Kolejny weekend za nami, w którym zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów zanotowali bardzo dobre występy w kolarstwie jak i w triathlonie.

W dniu 26.05. w Sierakowie, odbyły się zawody triathlonowe na dystansie 112,99 km, czyli ½ dystansu IRONMAN. Zawodnicy mieli do pokonania 1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,095 km biegu.

W zawodach wzięło udział czworo zawodników JSC. Najszybciej trasę pokonał Łukasz Szumiec, który zajął 8 m-ce open, a 1 w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również Wojciech Walaszczyk - 7 m-ce w kat. wiekowej oraz Łukasz Rak - 57 m-ce w kat. wiekowej. Ogromnym sukcesem może pochwalić się Katarzyna Czepiel-Rak, która zajęła wśród pań 12 m-ce i 1 w kategorii wiekowej.

W tym samym dniu w Kluszkowcach odbyła się kolejna edycja maratonów MTB Kellys Cyklokarpaty.

Zawody w Kluszkowcach należą do jednych z najtrudniejszych w całym cyklu, a dodatkowym utrudnieniem w tegorocznych zawodach okazała się burzowa pogoda. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy:

Hobby – 29 km – 1032 m przewyższenia

Mega 53 km – 2158 m przewyższenia

Giga – 71 km – 3030 m przewyższenia

Na dystansie hobby najlepiej wypadł Piotr Gryzło zajmując 12 m-ce, a 4 w kategorii wiekowej HM2. W kategorii HM3 Rafał Cygan zajął 6 m-ce, Mateusz Dachowski 7 m-ce, Sebastian Cyran 14 m-ce natomiast Sylwester Dubiel 24 m-ce.

Na dystansie mega Tomasz Radziejowski zajął 5 m-ce w kategorii wiekowej, Krzysztof Kosiek 28 m-ce, natomiast Janusz Zaleśny 27 m-ce.

Najtrudniejszy dystanas giga wybrało dwóch zawodników: Marcin Wiącek, który ukończył zawody na 7 m-cu w kat. wiekowej oraz Jakub Siemiączko, który w wyniku defektu roweru nie ukończył zawodów a jechał na bardzo dobrej drugiej pozycji.

W niedzielę 27.05 w Krynicy, Jakub Gryzło wziął udział w górskich zawodach na rowerach szosowych „Majka Days”. Impreza kolarska "Majka Days" to wyjątkowy wyścig, któremu patronuje Medalista Olimpijski z Rio de Janeiro - Rafał Majka. Lokalizacja zawodów, start/meta, trasy w Beskidzie Sądeckim pojawiają się nieprzypadkowo - tu właśnie członek zawodowej grupy kolarskiej "Bora Hansgrohe" realizował swe pierwsze poważniejsze treningi podczas zgrupowań i obozów przygotowawczych.

Jakub wybrał do ścigania 30 kilometrowy dystans (ponad 700 m przewyższenia), Od dziesiątego kilometra jechał w trzyosobowej ucieczce, która do samej mety nie dała się dogonić peletonowi. Zmagania rywalizacji kończy na najwyższym stopniu podium swojej kategorii a w klasyfikacji open zajmuje drugie miejsce.