Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kolejna działka w Przysiekach sprzedana!

19

W czwartek, 27 października 2022 r., w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbył się kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w miejscowości Przysieki. Jedna z działek znalazła nowych nabywców. Zarząd Powiatu w Jaśle żywi nadzieje, iż w niedalekiej przyszłości powstanie na tym terenie piękne i nowoczesne osiedle, położone w pobliżu parku i obiektów sportowych.

Przedmiotowe nieruchomości zlokalizowane są na terenie dawnego sadu użytkowanego przez Zespół Szkół w Trzcinicy. W sąsiedztwie mieści się park dworski oraz obiekty sportowe. Działki te usytuowane są na stoku o ekspozycji w stronę południową, w górnej części z malowniczym widokiem na Beskid Niski i Tatry.

W wyniku starań podjętych przez Zarząd Powiatu w Jaśle, Gmina Skołyszyn uchwaliła dla tego obszaru Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Przysieki 1/2019”. Wyraziła także zgodę na podział nieruchomości na 30 działek o powierzchni od 0,10 ha – 0,12 ha oraz wydzielenie działki o powierzchni około 0,70 ha z przeznaczeniem pod zabudowę usługową.

Zgodnie z MPZP Gminy Skołyszyn, działki przylegające bezpośrednio do drogi gminnej, przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniowo – usługową, zaś nieruchomości zlokalizowane w drugiej i trzeciej linii - pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Wszystkie mają zapewniony dostęp do drogi gminnej poprzez drogi wewnętrzne. Ponadto nieruchomość przeznaczona pod zabudowę usługową przylega bezpośrednio do drogi krajowej nr 28 Nowy Sącz - Jasło.

Niebawem działki te będą w pełni uzbrojone. Bowiem Gmina Skołyszyn opracowuje dokumentację dla rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Przysieki i Siedliska Sławęcińskie.

Ceny wywoławcze nieruchomości wraz z udziałem w drodze wewnętrznej, kształtują się w granicach 37 000 zł – 46 000 zł netto. Cena wywoławcza nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę usługową wynosi 406 598 zł netto.

Rada Powiatu w Jaśle w dniu 27 października 2022 r. wyraziła zgodę na sprzedaż następnych działek położonych w tym kompleksie. Przetarg na ich sprzedaż odbędzie się prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2023 r.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Napisany dnia: 07.11.2022, 19:03
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ABSOLUT
dnia 08.11.2022, 01:25
Ocena
komentarza:
29
Cytat : "Zarząd Powiatu w Jaśle żywi nadzieje, iż w niedalekiej przyszłości powstanie na tym terenie piękne i nowoczesne osiedle" ...dla kogo?
@ jeszcze żywi
dnia 08.11.2022, 14:03
Ocena
komentarza:
6
zarząd powiatu żywi sam siebie włąśnie za sprzedane działki.
No bo policzmy. Pawluś Pankiewicz, Muzyka to razem z zusem co najmniej 60 tys. zł co miesiąc. A za ile sprzedali działkę że tak sie ciaszą ?
@ jeszcze żywi
dnia 08.11.2022, 14:06
Ocena
komentarza:
7
Jeszcze nikt tak pięknie nie potrafił zadłużyć powiatu jak obecna trójca Pawluś Pankiewicz Muzyka przy akompaniamencie Persa i jeszcze jednego nikt nie wie jak sie nazywa.
@ tak jest
dnia 08.11.2022, 17:02
Ocena
komentarza:
5
Dzisiaj PiS ogłosił wygaszanie inwestycji. Szczególnie remonty urzędów i zakupy samochodów. Powinni jeszcze obniżyć zarobki urzędników, radnych, starosty i burmistrza.
@ xtr
dnia 09.11.2022, 11:11
Ocena
komentarza:
-7
Wnioski są takie.(oczywiście dla myślących)POkominiści sprzedali Pektowin,Gamrat,Rafinerie, to tylko część w samym Jaśle więc niema co ogłupiać podając linki do Rudego.
Taki lekki kawał..W pokoju narad PO siedzi 3 działaczy bez obuwia,wchodzi czwarty działacz i mówi co tu tak śmierdzi? na to jeden z nich odpowiada.to nic zobacz co się stało w Odrze jak doniek włożył tam nogi...lepiej odrobinka śmiechu niż narzekania...
@ Do xtr
dnia 09.11.2022, 14:33
Ocena
komentarza:
7
Te zakłady sprzedano gdy Sp S.Zając był u szczytu władzy. I nic nie zrobił dla miasta Jasła
@ xddddddd
dnia 09.11.2022, 17:29
Ocena
komentarza:
0
pis, po, sld,+ psl przed 1989 nazywali się PZPR+ psl więc pokomuniści są kolegami piskomunistów i razem z sldkomunistami idą za rączkę z PSL przeciwko Polsce i Polakom. A głupi naród myśli, że ma jakiś wybór...
@ dragoness
dnia 09.11.2022, 20:24
Ocena
komentarza:
-1
Tak kogoś bolało porównanie rządów PO i PiS, że aż usunął komentarz? Link jest na forum, jak ktoś chce. I przestańcie bredzić o "wyprzedaży majątku". Pektowin szlag trafił przez prezesa zakopanego po uszy w komunie, który myślał, że dobre produkty sprzedadzą się same, Gamrat zawalił się pod ciężatem 3 tysięcy zatrudnionych, ż których dwie trzecie snuło się po zakładzie, biorąc pensję za nic. I tak by można jeszcze długo.
@ Mieszkaniec
dnia 08.11.2022, 04:46
Ocena
komentarza:
13
Tak i szerzyć patodeweloperke brawo
@ Mix
dnia 08.11.2022, 05:26
Ocena
komentarza:
29
Powiat niech żywi nadzieję żeby ktokolwiek to kupił a nie że osiedle powstanie.
Cześć tych działek to paryja taka że traktorem nie wiedzie żeby zorać
pod ziemniaki a staroście się drapacze chmur i galeria marzy.
Sprzedają już rok i sprzedać nie mogą więc chyba każdy widzi jakie jest
zainteresowanie. Dzięki władzy z której wywodzi się starosta ludzie
niedługo nie będą mieli co do garczka włożyć a nie nowe domy budowacy.
@ młoda matak
dnia 08.11.2022, 08:14
Ocena
komentarza:
14
Tak wygląda kraj zrządzany przez sklerotyków i dziadków pokroju tego starucha od kota, znającego się na ginekologii i rozwoju rodziny.
@ zenon
dnia 08.11.2022, 11:44
Ocena
komentarza:
4
i łysiejącego dziadka w bejsbolówce
@ Nikki
dnia 08.11.2022, 08:31
Ocena
komentarza:
30
Nie naśmiewać mi się tu z pana starosty, bo niedługo starosta i wojewoda będą panami naszego życia i majątku. Jeśli nasz dobry rząd i sejm przeforsują ustawę o ochronie ludności i o stanie klęski żywiołowej (miała wejść od stycznia 2023), to pan starosta będzie mógł zrobić z każdym co zechce. Co na przykład? Ustawa przewiduje, że w przypadku stanu klęski żywiołowej będzie można ograniczyć prawa i wolności obywatelskie. Na czym mogą polegać? Kilka przykładów:
- na zawieszeniu działalności gospodarczej określonych przedsiębiorców,
- na obowiązku poddania się badaniom lekarskim, leczeniu oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów, niezbędnych do zwalczania chorób zakaźnych oraz skutków skażeń chemicznych i promieniotwórczych,
- na obowiązku opróżnienia lub zabezpieczenia lokali mieszkalnych bądź innych pomieszczeń,
- na wykorzystaniu, bez zgody właściciela lub innej osoby uprawnionej, nieruchomości i rzeczy ruchomych,
Jest tego cała litania, kto ciekawy, niech sobie przeczyta projekt tejże ustawy. To już bolszewizm w czystej postaci.
@ jarek kalkstein
dnia 08.11.2022, 08:39
Ocena
komentarza:
21
A ja myślę, że już niedługo ludzie się wk...ą i wywalą tych nieudolnych sklerotyków i oszustów.
@ zenon
dnia 08.11.2022, 11:49
Ocena
komentarza:
1
a jak umrą to nikt na ich grób zniczy nie przyniesie
@ wosk
dnia 08.11.2022, 17:32
Ocena
komentarza:
-4
Do Zenon, ty się martw aby tobie miał kto zapalić znicz
@ Ada
dnia 08.11.2022, 18:55
Ocena
komentarza:
2
Do wszystkich akto wybierał to dziadostwo to jeszcze nie
Koniec
@ xddddddd
dnia 09.11.2022, 17:30
Ocena
komentarza:
3
był sad chcą wybudować osiedle... tak się likwiduje rolnictwo w PL. Po co sad w Poslce jak jest w niemczech... skądś to znacie?
@ xddddddd
dnia 09.11.2022, 17:31
Ocena
komentarza:
0
Urzędnicy sprzedają coś co do nich nie należy... jak swoje. Czyli co mogę sprzedać dom pabiana na złodziejówce?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657