Kolejna wygrana Szóstki na Podkarpaciu!
Szóstka po raz kolejny udowodniła, że jest drużyną z charakterem i jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą, na Podkarpaciu... Na turniej RESOVIA WINTER CUP 29.01.2010 roku pojechali Ci, którzy byli zdrowi lub nie wyjechali na ferie ...

Jednak zawodnicy Szóstki pokazali, że w każdej sytuacji można na nich liczyć.Grając w czterech meczach bez kadrowiczów (zgrupowanie kadry Podkarpacia), odnieśli kolejno trzy zwycięstwa: 1-0 z Igloopolem Dębica (Pisula), 2-0 z Tarnovią Tarnów (Pisula, Opałka) i Orzełkiem Przeworsk 1-0 (Skórka). Duża hala i gra aż z 7 zawodnikami w polu powodowały, że gra "techniczna" Szóstki przynosiła efekty.
Bardzo przyjemnie oglądąło się składne akcje jasielskich zawodników, którzy juz w tej fazie turnieju zdecydowanie wyróżniali się na tle przeciwników. W ostatnim meczu grupowym do zajęcia 1 miejsca w grupie, Szóstce wystarczał remis, a po golu Wojdyły jaślanie objęli prowadzenie. Drużyna Orłów Rzeszów wyrównała jednak stan meczu i wynikiem 1-1 zakończyło się to spotkanie. Rezultat ten obu drużynom został zaliczony do dorobku w fazie finałowej.
Tuż przed pierwszym jej meczem na pięknej sali w Kielnarowej pojawili się kadrowicze i w trochę zmienionym ustawieniu Szóstka pokonała 2-1 ŁKS Łańcut. Dwie asysty Gogoli na bramki zamienił Pisula... W decydującym o końcowej klasyfikacji meczu rywalem była drużyna gospodarzy: Resovia Rzeszów. Gol Opałki po podaniu Gogoli przesądził losy meczu: wynik 1-0 potwierdził klasę Szóstki ... Pierwsze miejsce stało się faktem, ale to nie był koniec emocji: jak się okazało Marcin Pisula i zawodnik z Resovii Rafał Szafar zdobyli taką samą liczbę goli i według regulaminu króla strzelców miał wyłonić konkurs rzutów karnych: Marcin Pisula wygrał tę wojnę nerwów 3-2!
Trener Tomasz Maczuga w całym turnieju miał do dyspozycji następujących zawodników: Kamil Marszałek, Mateusz Mikrut, Damian Piekarz, Kamil Żychowski, Szymon Wojdyła, Michał Wiśniewski, Łukasz Opałka, Wiktor Grygiel, Przemysław Skórka, Marcin Pisula oraz Marek Żygłowicz i Piotr Gogola. Zmęczeni i bez Opałki i Żychowskiego zawodnicy Szóstki w niedzielę 30.01. zajęli czwarte miejsce w Tarnowie, przegrywając podium z TOP 54 Biała Podlaska gorszą różnicą bramek. Kamil Marszałek otrzymał na tym turnieju nagrodę dla najlepszego bramkarza, a mecz Szóstki ze Skawinką Skawina (4-0) uznany został za najlepszy mecz turnieju. Pierwsze miejsce i dwie indywidualne nagrody to "dorobek" UKS w czasie ostatniego styczniowego weekendu - wszystkich sympatyków drużyny rocznika 1998 już teraz zapraszamy na turniej 5 marca do Gimnazujm nr 1 w Jaśle. Swój udział w zawodach zapowiedziały drużyny Sandecji Nowy Sącz, Hutnika Kraków, Polonii Przemyśl, Stali Rzeszów, Igloopolu Dębica i Tarnovii Tarnów - emocji więc na pewno nie zabraknie .
Więcej informacji o tym turnieju na stronie www.szostkajaslo.futbolowo.pl


