Kolejny "brąz" Szóstki
8
W dniach 28-29.11.2009 roku w Dębicy odbył się Ogólnopolski Turniej Piłkarski chłopców rocznika 2000 i młodszych MORSIKI CUP 2009 o Puchar Burmistrza Miasta Dębicy.





W zawodach udział wzięło 17 drużyn: Wisła Kraków, Korona Kielce, Hutnik Kraków, Stal Mielec, MUKP Dąbrowa Górnicza, Jadwiga Kraków, Resovia Rzeszów (dwie drużyny), Sandecja Nowy Sącz, Borek Kraków, Beniaminek Krosno, Tarnovia Tarnów, Igloopol Dębica (2 drużyny), Dunajec Nowy Sącz, Wisłoka Dębica i UKS Szóstka Jasło.





W zawodach udział wzięło 17 drużyn: Wisła Kraków, Korona Kielce, Hutnik Kraków, Stal Mielec, MUKP Dąbrowa Górnicza, Jadwiga Kraków, Resovia Rzeszów (dwie drużyny), Sandecja Nowy Sącz, Borek Kraków, Beniaminek Krosno, Tarnovia Tarnów, Igloopol Dębica (2 drużyny), Dunajec Nowy Sącz, Wisłoka Dębica i UKS Szóstka Jasło.
W meczach eliminacyjnych drużyna z Jasła osiągnęła następujące wyniki:
- z Tarnovią 2-0
- z Borkiem 2-1
- z Koroną 4-1
- z Wisłą 0-1
co w konsekwencji dało miejsce pierwsze w grupie C.
W meczu półfinałowym jasielska drużyna zmierzyła się z Igloopolem I Dębica, wygrywając 3-1 i awansując do czołowej trójki Turnieju.
Trzy najlepsze drużyny rozegrały w fazie finałowej mecze „każdy z każdym” i Szóstka kolejno zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 1-1 i przegrała z Jadwigą Kraków 0-2.
Turniej wygrała właśnie drużyna Jadwigi Kraków, wyprzedzając Sandecję i UKS SZÓSTKĘ.
W Dębicy wystąpili następujący zawodnicy, prowadzeni przez trenera Artura Tomaszewskiego: Grzegorz Żytniak, Wiktor Kobak, Jakub Grzegorczyk, Michał Machowski, Mateusz Cyntler (1 gol), Wiktor Madej (1 gol), Gabriel Girlasiński (2 gole), Kacper Szura (2 gole) i Ptryk Korneusz (6 goli).
Miłą niespodzianką dla chłopców była możliwość zrobienia zdjęcia z Cleberem, byłym obroncą Wisły Kraków, który do Dębicy przyjechał kibicować swojemu synowi.

UKS Szóstka
