Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Koncert Jass Brass Consort rozpoczyna sezon artystyczny JDK

3

Jasielski big band Jass Brass Consort zainauguruje kolejny sezon artystyczny w Jasielskim Domu Kultury. Zespół wystąpi 3 października br. o godz. 19.00 w JDK.

Jass Brass Consort powstał w październiku 2012 roku z inicjatywy Wojtka Nowickiego, obecnego kierownika zespołu oraz Roberta Pisarka. Pierwszy przedpremierowy koncert, jeszcze w niepełnym składzie, zagrali podczas Dni Jasła w 2013 roku. Występ okazał się przełomem w ich dopiero rozpoczynającej się karierze. Ciepłe przyjęcie przez publiczność przekonało muzyków, że podążają we właściwym kierunku. Od lipca, już jako big band zespół zaczął działać w szesnastoosobowym składzie. Wtedy powstała także wspólnie wymyślona przez nich nazwa – Jass Brass Consort. Muzycy grają światowe standardy jazzowe w nowych aranżacjach, bazując na twórczości Herbiego Hancoka, Henry’ego Mancini, Chick Corea czy Nat King Cole’a.

Skład Jass Brass Consort: Wojtek Nowicki – piano, (szef big bandu), Bartek Rak– drums, Grzegorz Słabik – bass gitar, Jurek Grzesik – double bass, Marek Konieczny – gitar, Robert Pisarek – trumpet 1, Bartek Suski – trumpet 2, Szczepan Woźniak – trumpet 3, Łukasz Książkiewicz – alt sax 1, Daniel Mrugał – alt sax 2, Łukasz Mularz – tenor sax 1, Paweł Kranc – tenor sax 2, Łukasz Nigborowicz – tenor sax 3, Krystian Kosiba – baritone sax, Kuba Okarma – trombone, Paweł Turek – trombone, Dawid Madej – trombone, Filip Madej – trombone 4 oraz Ola Tocka – vocal.

kp (JDK)

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
-5
@ Anna
dnia 05.10.2014, 19:57 · Zgłoś
Właśnie to jakieś nieporozumienie robić darmowy koncert w tym samym dniu, kiedy jasielska młodzież - 500 m dalej - gra koncert charytatywny dla potrzebującego człowieka. Czy teraz wszystkie koncerty w Jdk-u będą już darmowe?
Odpowiedz
-1
@ j
dnia 05.10.2014, 09:27 · Zgłoś
szkoda tylko, że odbył się w tym samym czasie co koncert akustyczny w Impresji
Odpowiedz
1
@ goral
dnia 04.10.2014, 20:03 · Zgłoś
Brawo Panowie, było super!!! Nagłośnienie dobre choś może gitara basowa tak z 15% za dużo. Ola ładny śpiew, ale trzeba Olę ubrać w jakiś stylowy kostium i kapelusz bo do blusa w takich butach to nie bardzo (ale czepiam się szczegułów). Mr. Szewczyk umie grać!!! ja bym Pana widział jako burmistrza Jasła.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.