Strona główna

Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

112
Napisany dnia: 21.03.2019, 17:31 , Tagi: Brak

Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

Kwestia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora jasielskiego szpitala już w lutym stała się przedmiotem ożywionej dyskusji podczas sesji Rady Powiatu w Jaśle. Kadencja Michała Burbelki zakończyła się w styczniu 2019 r. Zarząd Powiatu w Jaśle zdecydował o jego zatrudnieniu na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora szpitala, na okres 6 miesięcy. Kontrowersje wzbudziła przede wszystkim zaproponowana przez PiS zmiana w statucie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Dotyczyła ona zasad wyboru składu komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora szpitala. Wówczas rada podjęła uchwałę, w myśl której zmianie uległy zapisy stanowiące, że „Komisję konkursową na stanowisko Dyrektora powołuje Zarząd Powiatu w Jaśle”.

Ze zdecydowaną krytyką zmian w statucie wystąpili 6 lutego 2019 r. radni opozycyjni. O swoich wątpliwościach, co do zgodności uchwały z obowiązującymi przepisami prawa mówiła wówczas radna Dorota Woźniak (Samorząd Dla Mieszkańców). - Na posiedzeniu Komisji Finansowej zapytałam pana starostę skąd ta zmiana, jeżeli chodzi o powoływanie komisji konkursowej? Pan starosta stwierdził, że mamy opinię radcy prawnego i ją przedstawił. To jest opinia kancelarii prawnej, która powoływała się na orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego podając sygnaturę sprawy. Pozwoliłam sobie sprawdzić w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych te wyroki, na które kancelaria się powołuje. Są one w innej sprawie, ponieważ dotyczą interesu prawnego jednego z radnych. To uzasadnienie, niekoniecznie jest właściwe.

Wojewoda uchyliła uchwałę

Radna powołując się na orzeczenia NSA przekonywała, że komisję konkursową powinna powoływać rada. – Z tych wyroków jednoznacznie wynika, że my jako rada powinniśmy powołać komisję konkursową. Dodatkowo, wybierając jeszcze spośród jej członków przewodniczącego – kontynuowała. Radnej Dorocie Woźniak wtórowali Janusz Przetacznik (PSPP), Jan Urban (SDM) oraz Antoni Zwierzyński (SDM). Uchwały z kolei bronili członkowie Zarządu Powiatu w Jaśle na czele z Stanisławem Pankiewiczem, wicestarostą jasielskim, który przekonywał, iż zaproponowane rozwiązanie odpowiada potrzebie chwili, przedstawiając jednocześnie przykłady, gdzie to zarząd powołuje komisję konkursową. – Dla mnie rzeczą oczywistą jest, że jeżeli wysoka rada rozlicza zarząd za działalność szpitala, za efekty pracy dyrektora szpitala, to jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że rada w jakiejś sytuacji potrafi zorganizować, aby powołać dyrektora takiego, jakiego chce narzucić zarządowi, oczywiście tak się może stać. Kto kogo ma rozliczać z efektów pracy? Jeżeli rada postanowi o pełnieniu funkcji przez określoną osobę to teraz pytanie, czy rada rozlicza zarząd, czy zarząd powinien rozliczać radę? Chciałbym też powiedzieć, że przeanalizowałem sytuację w wielu powiatach i mamy powiat strzyżowski, stalowowolski, dębicki, sanocki, leżajski, mielecki, niski, gdzie na stanowisko dyrektorów szpitali komisje konkursowe powołuje zarząd – wyjaśniał wówczas.

Wybrano komisję konkursową

6 lutego 2019 r. w głosowaniu nad przyjęciem uchwały wzięło udział 21 radnych. Za głosowało 10 radnych Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymali się jednak Stanisław Święch i Sławomir Madejczyk (obaj PiS). Przeciwko głosowali radni opozycyjni, za wyjątkiem Magdaleny Stasiowskiej, która tego dnia była nieobecna. Czas pokazał, że obawy i przestrogi radnych opozycyjnych okazały się prorocze. Wojewoda podkarpacki orzekła bowiem o nieważności uchwały. Tym samym podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Jaśle to rada, a nie zarząd dokonała wyboru komisji konkursowej, w której znaleźli się: Agnieszka Maciejowska Rzemieńska, główny specjalista Wydziału Organizacji i Kadr w Starostwie Powiatowym w Jaśle, Adam Wyżkiewicz, sekretarz Powiatu Jasielskiego, Adam Pawluś starosta jasielski oraz Grzegorz Pers członek zarządu. Ryszard Lisowski, który jest członkiem Zarządu Powiatu jako reprezentant Społecznej Rady Szpitala Specjalistycznego w Jaśle również znalazł się w składzie komisji konkursowej.

Radny Janusz Przetacznik zwrócił uwagę na fakt, iż jego zdaniem w jej skład nie powinni wchodzić członkowie Zarządu Powiatu w Jaśle. Swoją opinię argumentował odnosząc się do m.in. orzecznictwa sądów powszechnych. - Przypominam, że między innymi Sąd Najwyższy wypowiedział się, że członkiem komisji konkursowej nie może być przedstawiciel organu wykonawczego, który w tym momencie wykonuje uchwałę komisji konkursowej, a więc podejmuje decyzję o zatrudnieniu. Odsyłam do odpowiedzi m.in. Pani wiceminister zdrowia z 22 maja 2018 r., która w odpowiedzi poselskiej stwierdza, że może następować konflikt interesu. Mamy również Ryszarda Lisowskiego, który jest delegowanym przedstawicielem Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego do komisji konkursowej i mamy w tym przypadku trzech członków zarządu. Zapraszam do lektury orzeczeń sądowych w tej materii, aby nie było sytuacji, że po tej sesji, kiedy podejmiemy uchwałę, że wojewoda stwierdzi nieważność tej uchwały – przestrzegał Janusz Przetacznik, przewodniczący klubu PSPP.

Tak czy siak skład komisji odzwierciedla oczekiwania klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczącym komisji został starosta Adam Pawluś, którego kandydaturę zgłosił wicestarosta Stanisław Pankiewicz.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Uj
dnia 21.03.2019, 17:32
Ocena
komentarza:
-32
Only Michał!
@ Tak
dnia 21.03.2019, 18:17
Ocena
komentarza:
1
Tylko ten dyrektor. Kto ma władzę ten rozdaje karty. Były wybory trzeba było głosować inaczej, a nie teraz pretensje.
@ .
dnia 21.03.2019, 19:08
Ocena
komentarza:
128
Kur.. zajmijcie się wreszcie potrzebami mieszkańców, a nie kolejne stanowiska i gierki polityczne. Trzeba wyremontować drogi,współpracować z miastem, może jakieś środki zewnętrze pozyskać na potrzeby rozwojowe powiatu, może pomyśleć jak młodych ściągnąć na miejsce, bo region jasielski się starzeje, trochę z przedsiębiorcami współpracować, co to zwiększy ilość miejsc pracy. A tu tylko obstawianie miejsc i posadek i kłótnia z miastem. Proszę coś wreszcie zrobić dla dobra wszystkich mieszkańców, a nie tylko i wyłącznie własnego.
@ Do@.
dnia 21.03.2019, 19:13
Ocena
komentarza:
22
Przykro mi. Musisz poczekac do nastepnych wyborow.
@ dragoness
dnia 21.03.2019, 19:15
Ocena
komentarza:
7
Albo dłużej.
@ jo
dnia 21.03.2019, 21:14
Ocena
komentarza:
4
Ryszard Lisowski...kto za nim stoi?
@ Klasyk
dnia 21.03.2019, 23:15
Ocena
komentarza:
24
Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.
@ Tic-Tac
dnia 22.03.2019, 06:53
Ocena
komentarza:
3
Cala ta rads powiatu na czele z P.Przetacznikiem,to tegie glowy.Tak oczywistej kwestii nie potrafią zrozumiec,tylko aż wojewoda musi ich ustawiac do pionu.Czego się można innego spodziewać w Spółdzielni Mieszkaniowej,w mieście i w całym powiecie?
@ dragoness
dnia 22.03.2019, 09:33
Ocena
komentarza:
11
Akurat pan Przetacznik sprzeciwił się zawłaszczeniu kompetencji przez zarząd.
@ Uj
dnia 22.03.2019, 14:14
Ocena
komentarza:
8
W sumie tym krajem rządzą nauczyciele i lekarze...i ich statyści
Np.Rzonca i Lisowski...
@ ixi
dnia 22.03.2019, 20:39
Ocena
komentarza:
9
Dalej wybierajcie leśnych dziadków czyli postkomunistyczny beton który nie chce rządzić, nie ma wizji za to ma pęd do stolków. Czas na młodych, ale o tym trabilem przed wyborami a wy wybraliscie te miernoty. Sami sobie jesteście winni. Życie teraz w tym bajzlu bo oni was i miasto maja głęboko i daleko.
@ YOZEF
dnia 23.03.2019, 03:10
Ocena
komentarza:
10
posel rzonca chyba sa szwagrami
@ Uj
dnia 23.03.2019, 07:57
Ocena
komentarza:
3
Yozef to trąci nepotyzmem...
@ motek
dnia 23.03.2019, 10:25
Ocena
komentarza:
9
Czyli program Rodzina +
@ do wiecznego opozycjonisty
dnia 23.03.2019, 19:12
Ocena
komentarza:
10
Dedykuję fraszkę Boya Żeleńskiego:

"Eunuch i krytyk z jednej są parafii- obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi."
@ Ktoś
dnia 21.03.2019, 17:36
Ocena
komentarza:
35
Czy jest możliwe,ze wybrany zostanie ktoś inny niż obecny?
@ Zygzygzyh
dnia 21.03.2019, 18:04
Ocena
komentarza:
96
Należałoby zaprowadzić wreszcie porządek w jasielskim szpitalu. Dużo więcej kultury i ppszanowania pacjenta. Tak pielęgniarkom jak i lekarzom wydaje się że to my jesteśmy dla nich i mogą nas traktować byle jak. Przypominam: to Wy jesteście dla nas i to z naszych pieniędzy jesteście wynagradzani za swoją pracę! Wykonujcie ją więc należycie albo won ze szpitala. Potrzebny jest dyrektor z "jajem" i chęcią niesienia pomocy ludziom.
@ stary
dnia 21.03.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
60
Niestety to prawda. Miałem przyjemność skorzystać z usług jasielskiego szpitala. trudno to opisać w sposób kulturalny ale ledwo uszedłem z życiem. Po wielu latach odczuwam skutki hospitalizacji. Nigdy więcej nie mam zamiaru się tam leczyć. Krosno bije Jasło na łeb i szyję. Jasielski [...] rozsiewa smród na całą okolicę.
@ MATIZ
dnia 22.03.2019, 08:45
Ocena
komentarza:
8
Miałem przyjemność (wątpliwą) być niedawno w krośnieńskim szpitalu. Nie polecam.
@ skandal pediatria
dnia 22.03.2019, 08:59
Ocena
komentarza:
25
[Komentarz nie na temat]
@ Op
dnia 22.03.2019, 09:03
Ocena
komentarza:
45
Popieram miestety lekarzy z powołania eliminuje sie lub przenosi na przychodnie,a sprowadza się nadętych,zarozumiałych traktujących pacjenta jak rzecz dotyczy to np.chirurgi,dlatego chorzy omijają ja mogą ten szpital.
@ Xxz
dnia 22.03.2019, 20:08
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ ....
dnia 22.03.2019, 20:36
Ocena
komentarza:
3
Gdy słyszę dźwięk karetki i ulice Lwowską -współczuję
@ Stefan
dnia 22.03.2019, 21:23
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ KTOs
dnia 23.03.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
-5
Stary ! chyba nigdy nie byłeś w Jasielskiej lecznicy i jesteś z Krosna, dlatego tak łatwo przychodzi Ci krytyka
@ Stefcia
dnia 23.03.2019, 20:56
Ocena
komentarza:
2
Skąd ja to znam...mądrego i prawego należy zastraszyć,aby siedział cicho,nic nie widział i nie przeszkadzał.
@ Tryt do stary
dnia 23.03.2019, 21:01
Ocena
komentarza:
-1
Nie chcę wchodzić z buciorami w Twoje przeżycia. Nie wiem na jakim byłeś oddziale, ale sam przez dwa razy byłem na neurologii i zawsze będę powtarzał: Dziękuję całemu personelowi za opiekę i staranie. Serdecznie jeszcze raz dziękuję. Robicie kawał wspaniałej roboty. Serdeczne dzięki.
@ stary
dnia 24.03.2019, 17:22
Ocena
komentarza:
10
Blizne po wyrostku mam taką jakby świnię zarzynali. Jakbyś o 2 w nocy przyjechał z wyrostkiem i cię przetrzymali do 13. Pękł wyrostek i zapalenie otrzewnej to mało?
O chirurgii kolego piszę o chirurgii. Najgorsza w woj. podkarpackim a o dziewczynie z kamieniem słyszałeś?
@ ewka
dnia 24.03.2019, 18:26
Ocena
komentarza:
6
racja ale ta sytuacja trwa nie od dzisiaj
@ skandal pediatria usunięty
dnia 02.04.2019, 12:04
Ocena
komentarza:
0
Komentarz był jak najbardziej na temat, bo dotyczył wykonywanej pracy w szpitalu i nadzoru nad nią jaki winien być sprawowany przez dyrektora placówki ubiegającego się o ponowny wybór na przedmiotowe stanowisko.
@ pytanko retoryczne
dnia 21.03.2019, 18:04
Ocena
komentarza:
23
Czy w konkursie mogą startować osoby z ulicy ?
@ Mruczek
dnia 21.03.2019, 18:09
Ocena
komentarza:
18
Trzeba mieć miejsce zamieszkania więc sama nazwa ulicy może ci nie wystarczyć.
@ do :"pytanko retoryczne"
dnia 21.03.2019, 18:13
Ocena
komentarza:
9
Tak mogą. W szczególności ci co gromadzą się co ranka na płycie Rynku w Jaśle czekając na otwarcie sklepu monopolowego.
@ Mozkit
dnia 21.03.2019, 18:14
Ocena
komentarza:
3
E tam teraz nie ma obowiazku meldunku
@ asder
dnia 21.03.2019, 18:10
Ocena
komentarza:
17
jest taki program tv panstwo w panstwie. moze przyjada i do nas
@ Pielegniarka
dnia 21.03.2019, 18:19
Ocena
komentarza:
15
My dostaliśmy podwyżki, RTG, ratownicy dziś patrzę administracja i obsługa wywiesiła plakat o strajku. Może Pan Dyrektor potraktuje pracowników po równo a nie dzieli na lepszych i gorszych. Wybitni odchodzą z pracy to kasa dla nich się znajdzie. Powodzenia
@ pozdro
dnia 21.03.2019, 21:59
Ocena
komentarza:
22
Ratownicy otrzymali podwyżke od Państwa a nie dyrektora...
@ GRAZYNA
dnia 22.03.2019, 07:10
Ocena
komentarza:
0
Dostali Ratownicy i cicho siedzą?
@ mieszkaniec
dnia 21.03.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
27
Zmiany na stanowisku Dyrektora wskazane . Komisja z pewnością ma non stop negatywne informacje - opinie na temat obecnych władców szpitala
@ jaslanin
dnia 29.03.2019, 09:43
Ocena
komentarza:
1
nie czepialbym sie dyrektr Burbelki, ale to dyrektor od spraw lecznsctwa odpowiada za zarzadzanie kadra i ganizacja pracy w szptalu., a jak wiadomo ten nic nie wie albo nie może.. za to intrygi i donosicielstwo(to jemu donosza) jak najbadziej...
@ Llla
dnia 21.03.2019, 18:47
Ocena
komentarza:
28
Nikt z lekarzy nie przychodzi do jasla tylko ochodza. Przyklad wewnetrzny gdzie w ciagu roku odeszlo 5 lekarzy...
@ Ama
dnia 21.03.2019, 18:51
Ocena
komentarza:
24
Wystarczy spojrzeć ilu lekarzy z Jasła odeszło do pracy w Gorlicach...dodatkowo studenci otrzymują tam stypendia, które odpracowują później w szpitalu...wystarczy chcieć, a można stworzyć super ośrodek leczniczy z wykształconą kadrą chętna do pracy
@ dragoness
dnia 21.03.2019, 18:49
Ocena
komentarza:
17
Cóż, różnica będzie jedynie taka, że p. Burbelka nie zostanie wybrany ... jednogłośnie. Przykre.
@ PiSjaslo
dnia 21.03.2019, 19:12
Ocena
komentarza:
28
Można być pewnym, że ponownie zostanie dyrektorem Pan Burbelka. Przecież Radni PiS nie pozwolą aby był ktoś inny, kto mógłby ewentualnie zwolnić ze stanowiska wybitnego stratega, specjalistę do spraw inwestycji i rozwoju a jednocześnie wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle. My w PiS-ie (Prezes i Spółka) trzymamy się kupy, bo kupy nikt nie ruszy.
@ Jawa
dnia 22.03.2019, 05:52
Ocena
komentarza:
9
Bo to zawsze smierdzi
@ obiektyw
dnia 22.03.2019, 16:12
Ocena
komentarza:
12
dyrektor zarabia miesiecznie 30 tyś a szeregowy pracownik najniższą krajową . kto będzie lepiej wyzyskiwał i oszukiwał ludzi pracujących w Jasielskim szpitalu
@ No..
dnia 23.03.2019, 10:00
Ocena
komentarza:
1
Ale średnio obydwaj zarabiają 15.500. to nie jest źle...
@ Wstyd
dnia 21.03.2019, 19:35
Ocena
komentarza:
12
Wstyd pani redaktor. Pani Agnieszka jest naczelnikiem wydziału a Pan Adam sekretarzem powiatu. Trzeba zadanie domowe odrobić a nie pisać bzdury.
@ jo
dnia 21.03.2019, 21:15
Ocena
komentarza:
12
oj tam...tak czy siak napisała
@ Toyu
dnia 21.03.2019, 19:38
Ocena
komentarza:
10
Ciężko się te wasze artykuły czyta. Miejscami tekst jest niegramatyczny i topornie napisany.
@ Lolo
dnia 21.03.2019, 19:42
Ocena
komentarza:
7
Ot tak sugestia dla autora tekstu, że Pani Agnieszka Maciejowska - Rzemińska już nie główny specjalista a Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr a Pan Adam Wyżkiewicz nie Kierownik Biura Rady a Sekretarz Powiatu
@ Olga
dnia 22.03.2019, 09:41
Ocena
komentarza:
9
Tyle lat ten wydział nie miał naczelnika , teraz taka konieczność powstała.. czemu to służy??? Czyżby było potrzebne dosw. na kierowniczym stanowisko do dalszej kariery?
@ Janusz
dnia 21.03.2019, 19:48
Ocena
komentarza:
16
Te same gęby over & over
@ prorok
dnia 21.03.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
4
I znów Przetacznik nie zostanie dyrektorem szpitala, żal.
@ Jozefina
dnia 23.03.2019, 21:20
Ocena
komentarza:
5
Ale się boją tego Przetacznika,albo przeszkadza?Niewielu odkryło w Nim wielki potencjał i prawość.
@ 1Polskapl
dnia 21.03.2019, 21:07
Ocena
komentarza:
17
Ludzie to MY powinniśmy decydować kto będzie dyrektorem szpitala w ogolno-powiatowym referendum ONLINE. Tak samo jak można przesłać pieniądze z konta na konto w banku tak samo można przesłać swój głos. E-demokrację umożliwia technologia BLOCKCHAIN. Nie można tam nic sfałszować a wyniki wyborów są powszechnie dostępne znane i zapisane NA ZAWSZE właśnie w blokckchainie i będą mogli to sprawdzić nasi wnukowie kto jak i za kim głosował. I tak powinno być i tak będzie !
@ Zatroskany
dnia 21.03.2019, 21:12
Ocena
komentarza:
43
Jaki szpital taka komisja
O jasielskim szpitalu nie słychać pochlebnych opinii
Zabetonowane towarzystwo lekarzy
Wstyd na całe województwo
@ Paloma
dnia 21.03.2019, 21:47
Ocena
komentarza:
6
Skarżyć rozstrzygnięcie wojewody!
@ motek
dnia 30.03.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
0
Bo co? Bo powstrzymała sobiepaństwo zarządu?
@ kola
dnia 21.03.2019, 21:53
Ocena
komentarza:
22
Mam nadzieję że wymienią obecnego dyrektora
@ Max Szyderko
dnia 21.03.2019, 22:48
Ocena
komentarza:
31
A ja chętnie bym się dowiedział czegoś o efektach pracy tego wybitnego specjalisty o...no właśnie, od czego, Rosoła ??? Zna ktoś może ?
@ Leśniak
dnia 22.03.2019, 16:05
Ocena
komentarza:
18
Bierze dobrze pensje
@ dorota
dnia 22.03.2019, 05:54
Ocena
komentarza:
43
Konkurs już rozstrzygniety? Jak Pers to i Burbelka!! A Pawluś to nie ma wstydu? Wielki pseudo-opozycjonista wspierający komunę! Fe! Rzygać się chce!
@ GRAZYNA
dnia 22.03.2019, 07:16
Ocena
komentarza:
3
Wojewoda karetkę S z N.Żmigrodu zabrała?
@ @do
dnia 22.03.2019, 08:23
Ocena
komentarza:
6
Po jakiego dwa urzedy w tej mieśc

inie jeden i konkretny a tak to walka styropianow o stolki .wspomnę ze wiekszosc byla (za młodu) w ZSMP i nnych organizacja
ch a teraz dumnie kroczą z pisem w klapie bo w glowie dalej jest przeszlość.Wybiora ale kogo gdzie sa kandydaci o jakich umiejetnosciach ja szukal bym goscia co działał w Rzeszowie szpital zablysnal by renomą no ale gość chwilowo nie obecny .
@ Warzycok!
dnia 22.03.2019, 08:28
Ocena
komentarza:
21
No i co p. Pankiewicz, jak wynika z decyzji Wojewody, pana uzasadnienie wyboru Dyrektora przez Zarząd Powiatu, nadaje się psu na budę! Wydaje się nam, a jesteśmy wręcz przekonani, że z pana wiedzą samorządową było i jest kiepsko. Trzeba w końcu zrozumieć, że nie da się sterować Starostwem tak jak Gminą Jasło.
@ Nikki
dnia 22.03.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
9
Pewno, że się nie da. W starostwie dużo łatwiej.
@ 1
dnia 22.03.2019, 09:43
Ocena
komentarza:
-26
Burbelka powinien zostać dalej Dyrektorem
@ motek
dnia 22.03.2019, 10:07
Ocena
komentarza:
10
Żeby było, jak było?
@ Tryt
dnia 22.03.2019, 12:17
Ocena
komentarza:
11
No to coś mi się widzi że zarząd powiatu choć pisowski to jednak nie podoba się wojewodzie więc wychodzi na to że ta frakcja PiS która jest mocniejsza w zarządzie powiatu ma mniejsze chody u swej wierchuszce w województwie niż ci drudzy.
@ Leśniak
dnia 22.03.2019, 16:07
Ocena
komentarza:
22
Wvtym Jaśle tylko UKŁADY
@ Art
dnia 22.03.2019, 19:26
Ocena
komentarza:
-18
Pan Michał powinien dalej być dyrektorem dla dobra pacjentów bo coś zrobił dla szpitala .Poza tym jest dobrym czlowiekiem
@ motek
dnia 22.03.2019, 19:35
Ocena
komentarza:
3
Coś tam, coś tam?
@ Et
dnia 23.03.2019, 00:12
Ocena
komentarza:
6
Chyba cię Pan Bóg opuścił!!!
@ itp
dnia 22.03.2019, 19:34
Ocena
komentarza:
8
Szpital się sypie i to jest wina kaczuszka kłamczuszka.
@ Kierowca 8I0
dnia 22.03.2019, 19:53
Ocena
komentarza:
-10
Każdy szpital w Polsce ma problemy.
To, że w Jasielskim szpitalu otwiera się nowe oddziały i wprowadza się
nową aparaturę to należy zapisać na plus dla obecnego dyrektora szpitala.
Uważam, że pan Michał Burbelka powinien nadal pełnić funkcję
dyrektora szpitala w Jaśle.
@ Tryt
dnia 22.03.2019, 19:57
Ocena
komentarza:
15
A ten tego i owego wice,zastępca od rolet to też będzie się konkursowal?
@ krytyk
dnia 22.03.2019, 20:01
Ocena
komentarza:
-14
Michał jesteś wielki.
@ Et
dnia 23.03.2019, 00:14
Ocena
komentarza:
11
Chyba ciałem
@ Xxz
dnia 22.03.2019, 20:31
Ocena
komentarza:
11
A dyrektor Betlej Zbigniew koniec kadencji czy nie
@ filozof
dnia 23.03.2019, 09:52
Ocena
komentarza:
9
Pójdzie wyżej, a ty pamiętaj abyś do roboty na 6:00 nie zaspał bo ktoś na to towarzystwo wzajemnej adoracji musi robić.
@ Et
dnia 25.03.2019, 22:54
Ocena
komentarza:
2
Na emeryturę, ma już wiek!
@ Bil
dnia 22.03.2019, 21:30
Ocena
komentarza:
26
Szpital w Jaśle - kto się tam pacjentem przejmuje.Stare grzyby ida się wyspac do szpitala i wziąć kase za dyżur i iść do prywatnej praktyki. Pielęgniarki pracują a lekarz śpi.
@ Miś
dnia 23.03.2019, 07:50
Ocena
komentarza:
23
Ludzie, komentujecie, denerwujecie się, a po co? Przecież stołek już jest zajęty, a artykuł musiał się ukazać. Oczekujecie w Jaśle sprawiedliwych konkursów? Przetargów? Ktoś napisał,, zabetonowana społeczność,,. Święte słowa.
@ ojoj
dnia 23.03.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
7
Tu jest rzeczywista rzeczywistość w Jaśle jak jest konkurs nawet na przeciętny stołek to z góry wiadomo kto ma mieć to stanowisko i jest tak skonstruowany, jest odpowiednia komisja itp. że ta osoba ma wygrać
@ Oki
dnia 23.03.2019, 08:04
Ocena
komentarza:
7
Czytam, czytam i nie wierzę!!! Dlaczego nikt nie wziął pod uwagę najbardziej zainteresowanych??? Czyli nomen omen - pracowników szpitala??? To oni na co dzień mają pracować z osobą dyrektora. W komisji powinni być przedstawiciele lekarzy, pielęgniarek, salowych, personelu pomocniczego a dopiero wówczas dodać osobę ze starostwa,powiatu. A tak to... Tylko koni brak...
@ Marcel
dnia 23.03.2019, 08:24
Ocena
komentarza:
15
Tak jak oni przyjmują pacjentów w recepcji ,SOR to jest jedna wielka masakra. Brak szacunku do ludzi chorych ... Trzeba dyrektora który to zmieni bo ten co jest to ma to w ...
@ Jan12
dnia 23.03.2019, 09:20
Ocena
komentarza:
0
Trzeba zmienić mentalność,a nie dyrektora.
@ filozof
dnia 23.03.2019, 09:54
Ocena
komentarza:
5
Tu nic zmiana dyrechtoda nie da. System jest celowo tak skonstruowany abyście właśnie umierali na izbie przyjęć.
@ Masakra
dnia 23.03.2019, 19:14
Ocena
komentarza:
6
Masakra to jest jak ludzie wykłócają się na sorze że długo czekają. Byłem tam ostatnio i zostałem "obsłużony" w niecałe dwie godziny, a jakiś Pan awanturował się że czeka już 20 minut na przyjęcie. Mieszkam na Śląsku i tam coś takiego jest nie do pomyślenia
@ acc
dnia 24.03.2019, 11:39
Ocena
komentarza:
14
Byłam na sorze w Gorlicach i w Jaśle. W Gorlicach lepsza organizacja, milsza obsługa, przyjemniej, po prostu większy szacunek dla chorego. W Jasle przewracasz się i co z tego?Czekaj na swoją kolejkę szwankuje segregacja. Lekarze to chyba za karę pracują, jacyś smutni z brakiem energii, a ciemności tam okrutne, że można depresji dostać. A jak wchodzisz na korytarz przed izbą przyjęć i widzisz tych czekających pacjentów to twój stan jeszcze bardziej sie pogarsza, pokorni cierpiący czekaja dłużej a trochę zdrowsi wrzeszczący albo z roszczeniową opieką rodzinną pchają sie bez skrupułów. Tam trzeba po prostu dyscypliny i dobrej organizacji a przede wszystkim kontroli konsekwentnego szefa.
@ Kierowca 8I0
dnia 23.03.2019, 09:53
Ocena
komentarza:
3
Jeszcze by tego brakowało, żeby pracownicy wybierali sobie dyrektora.
Najlepiej ciapę bez charakteru by móc nim rządzić i kierować nim jak się chce.
@ Nowy1
dnia 23.03.2019, 11:01
Ocena
komentarza:
7
Miś ma rację, w Jaśle tylko zarząd komisaryczny z ludzi z innego
województwa może uratować to miasto i powiat
@ Hm,
dnia 23.03.2019, 16:59
Ocena
komentarza:
8
Dooktor Artur z Soru byłby dobrym kandydatem!
@ nmv
dnia 24.03.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
5
No i masz chyba rację .nie lubiłam faceta ale stawia diagnozę bezbłędnie .zleca badania ...jest ok
@ notak
dnia 23.03.2019, 18:00
Ocena
komentarza:
22
A najlepsi lekarze odeszli ze szpitala z Jasła do Brzozowa do Krosna dlaczego ?
@ no
dnia 23.03.2019, 18:22
Ocena
komentarza:
13
dlatego …..bo zostają ci co się bija o stołki miejscowo bija to mało oni się zabijają psychicznie i fizycznie prawie lataaamiii nic to niewarte
@ f
dnia 24.03.2019, 03:23
Ocena
komentarza:
0
Bo najlepiej pracować tam gdzie się nie mieszka.Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju.Krytykować innych a we własnej rodzinie mieć bajzel.
@ @Jasło
dnia 23.03.2019, 18:52
Ocena
komentarza:
-2
Pan Michał Burbelka powinien nadal być Dyrektorem Szpitala!!!
@ Rakieta
dnia 23.03.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
-8
Dyrektor powinien zostać ten sam,jest Oki
@ 4you
dnia 23.03.2019, 20:59
Ocena
komentarza:
-11
Michał Burbelka- najlepszy kandydat ,lepszego nie znajdziecie
@ Tak??
dnia 23.03.2019, 21:16
Ocena
komentarza:
-5
A jaką specjalizację posiada?Jakim był lekarzem przed dyrektorowaniem?
@ NEGER
dnia 23.03.2019, 22:04
Ocena
komentarza:
11
Co się stało z wiedzą , inteligencją i elokwencją radnego Pankiewicza- wicestarosty? Stachu, z kim się na rozumy pomieniałeś? Zawsze byłeś "mądry przed szkodą", a teraz " i przed szkodą i po szkodzie ... "
@ Tak bywa
dnia 23.03.2019, 22:24
Ocena
komentarza:
7
Wejdziesz między wrony,musisz krakać,tak jak one.
@ Adc
dnia 24.03.2019, 10:28
Ocena
komentarza:
-5
urban jan naderektora
@ Urban?
dnia 24.03.2019, 17:49
Ocena
komentarza:
2
A kto to jest, ten co konie oporządza kolega nijakiego pscelaza...
Młodego zdolnego poza uk£adami.
@ pacyent
dnia 24.03.2019, 10:45
Ocena
komentarza:
16
A czy pielęgniarka nie może być dyrektorem ?, może być !!!
@ Jestem na tak
dnia 24.03.2019, 10:57
Ocena
komentarza:
-15
Obecny Dyrektor dużo dobrego zrobił dla Szpitala, należy mu się następna kadencja.
@ Et
dnia 25.03.2019, 23:01
Ocena
komentarza:
3
Albo odpoczynek
@ Pacyjynt
dnia 24.03.2019, 14:40
Ocena
komentarza:
8
Wszyscy walczą o KASE a nie o stanowisko, a dać im 3 tysiaki na miesiąc i nie będzie ani jednego chętnego. Chory po operacji serca musi czekać na wizyte u kardiologa 285 dni to skandal. Pozostało jedynie tylko płacić składke zdrowotną i leczyć się prywatnie bo inaczej to < wspieraj Polske solidarną czynem umierając przed terminem >.
@ Koń
dnia 25.03.2019, 11:50
Ocena
komentarza:
2
Dla paulusia to wilczy bilet
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105