Strona główna

Konserwacja samochodu, czy warto?

Napisany dnia: 25.03.2019, 07:00 , Tagi: Brak

Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

Niezabezpieczone pojazdy specjalną powłoką ochroną są mocno wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Jazda zimą lub w mokrym terenie szczególnie wpływa na żywotność naszego pojazdu. Deszcz, śnieg, słońce, tlen, błoto pośniegowe, woda oraz sól drogowa to jedne z wielu czynników wpływających na rozpoczęcie i rozwój procesu korozji.

Korozja powoduje ogniska rdzy powstające w progach, drzwiach spawach technologicznych, podłużnicach, błotnikach, nadkolach, ramie pojazdu itd. Co więcej, może poważnie osłabić strukturę naszego pojazdu skracając jego żywotność oraz narażając nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia wynikające ze złego stanu technicznego pojazdu. Rozwiązaniem jest cykliczna konserwacja pojazdu.

Tak wygląda proces zabezpieczenia antykorozyjnego.

Tradycyjne czarne masy lub pochodne środki do konserwacji nie są dobrym rozwiązaniem ponieważ podczas wysokich temperatur wydzielają nieprzyjemny zapach oraz kapią. Często tylko maskują problem ponieważ z biegiem czasu pękają tworząc szczelinę. Podobnie jak odprysk kamienia może być przyczyną powstania mikro szczeliny w powłoce konserwacji.

Mikro pory lub szczeliny mogą stanowić główną przyczynę wtargnięcia wody, która rozpocznie proces korozji pod powierzchnią konserwacji, w niewidocznym gołym okiem miejscu.

Z łatwością można jednak temu zapobiec udając się profesjonalnego warsztatu z doświadczoną załogą. Takim miejscem jest „Dona Garaż”, autoryzowany warsztat Kanadyjskiej Firmy Corrosion Free, która ma ponad ćwierć wieku doświadczenia w walce z korozją a skuteczność jej produktów Rust Cure potwierdzają wykonane testy na sprzęcie wojskowym w Kanadyjskiej Armii.

Tanio Szybko Skutecznie zakonserwujesz podwozie oraz profile zamknięte w Twoim samochodzie. Dona Garaż można znaleźć w Jaśle przy ulicy Towarowej 35 (baza łączności) Zadzwoń już dziś i umów się 694 209 757. Więcej informacji na stronie www.corrosionfree.pl

Corrosion Free - skuteczna broń w walce z Korozją!

 Artykuł sponsorowany

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105