Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kto był kierowcą opla? Prokurator wstępnie ustalił sprawcę wypadku

54

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu w miniony wtorek późnym wieczorem. W Dobrucowej na łuku drogi samochód osobowy marki Opel Astra rozbił się uderzając w betonowy mostek. Prokurator wstępnie ustalił, że kierowcą pojazdu był 28-letni Andrzej L.

Krążą pogłoski, że czwórka osób jadąca oplem była przed wypadkiem na imprezie. Tam zabrakło alkoholu, po który mieli pojechać do sklepu. Młodzi ludzie od 26 do 28 lat nie byli w trakcie jazdy zapięci pasami. Z relacji świadka zdarzenia, który rozmawiał z policją tuż po tragedii wynika, że jechali z dużą prędkością. Do wypadku prawdopodobnie doszło zaraz po tym, jak wyprzedzali samochód ciężarowy.

Ofiarami brawurowej jazdy byli kobieta i mężczyzna. Na miejscu tragedii reanimowano pasażera pojazdu, o życie dziewczyny również walczono. Tej dwójki jednak nie udało się uratować.

Dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że kierowcą był Andrzej L., obecnie przebywający w szpitalu 28-latek. -Mężczyźni, którzy przeżyli w wypadku nie zostali jeszcze przesłuchiwani. Od wszystkich pobrano do badania krew na kontrolę stanu trzeźwości – poinformował Kazimierz Łaba,  Zastępca Prokuratora Rejonowego w Jaśle.

Kierowcy na podstawie art. 177 par. 2 Kodeksu Karnego za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym innej osoby lub ciężkim uszczerbkiem na jej zdrowiu grozi od 6 miesięcy do lat 8. Jeśli badania krwi potwierdzą, że kierujący oplem astrą był pod wpływem alkoholu najprawdopodobniej zmieni się kwalifikacja prawna czynu.

(icz)

Reklama

Komentarze: 52

Dodaj komentarz Widok:
0
@ lex
dnia 25.12.2012, 18:35 · Zgłoś
Za takie wykroczenie grozi gościowi od 1 roku do 10-link poniżej.Ciekawe ile sąd zasądzi za zabicie po [...] 2 osób ? http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Chcial-odwiedzic-ukochana-na-swieta-Zrobil-cos-szalonego,wid,15205708,wiadomosc.html
Odpowiedz
0
@ st.prok.
dnia 23.12.2012, 03:08 · Zgłoś
andrzej l juz na wolnosci jest za zabicie dwojki ludzi polskie prawo prokuratura policja i sad to chu...
Odpowiedz
0
@ st.pro.
dnia 13.12.2012, 16:08 · Zgłoś
kilka lat temu kierowca ktory mial prawko potracil dziewczyne ktora stracila noge byl pijany dostal zato 5lat ciekawe ile andrzej dostanie za zabicie dwoch osob do tego [...] pijany bez prawka z wyrokiem zakazu prowadzenia pojazdow teraz lezy w szpitalu caly czas pod motoringiem i mowi ze sie poderznie albo powiesi wkoncu wie co zrobil umyslnie dozywocie i zdychac powoli za kratkami
Odpowiedz
-3
@ ...
dnia 07.12.2012, 20:35 · Zgłoś
Pocałucie sie wszyscy w [...]. Nie macie swoich problemów tylko cudze was obchodzą? Ulży wam ciągłą krytyka drugiego??!
Odpowiedz
4
@ kj
dnia 07.12.2012, 22:22 · Zgłoś
A może to nie są cudze problemy? To może przecież dotyczyć każdego z nas!!!
Odpowiedz
-2
@ st.pro.
dnia 11.12.2012, 00:24 · Zgłoś
pocalowac to sie mozesz ty i nie my ciebie tylko ty nas nie znalas nie bylo cie niemasz pojecia co z czym sie je wiec zamknij ten niewyparzony [...] [...] [...] [...] isiedz cichutko na uszach bo cie szlak trafi
Odpowiedz
1
@ GG
dnia 06.12.2012, 19:41 · Zgłoś
25 lat w [...] za coś takiego minimum... i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów z grozbą kolejnych 25 lat więzienia. Wtedy może wkońcu [...] by pomyślały zanim wsiadłyby po kieliszku za kółko
Odpowiedz
-6
@ do wiki
dnia 06.12.2012, 16:29 · Zgłoś
masz coś do Andrzeja żebyś ty czasem nie poszedł siedzieć
Odpowiedz
4
@ xxl
dnia 06.12.2012, 19:36 · Zgłoś
nie znam cie andzej ale przez takich jak ty do dzis dnia cierpne gdy moje dzieci ida do szkoly boje sie o nich kazdego dnia
Odpowiedz
0
@ st.pro.
dnia 09.12.2012, 16:57 · Zgłoś
on moze niema ale ja mam a ty lepiej jedz do szpitala i go pilnuj bo rozprawy moze czasami nie doczekac a tobie zycze zeby ciebie tez ktos kiedys tak przewiozl jak andrzej tych ludzi [...] skonczony [...] jest madrzejszy od ciebie ale ty tak jak i ten andrzej pijesz cpasz i kradniesz
Odpowiedz
6
@ stary prokurator
dnia 04.12.2012, 12:35 · Zgłoś
za jazde po pijanemu na rowerach dostaja niewiele mniej a tu autem pijany 2 osoby zabil i prosze bardzo jaki wyrok mozna sie usmiac i wspolczuc rodzinom znajomym przyjaciolom zabitych napewno chwala prokuratora za postawienie takiego zarzutu albo rodzina albo kumple dlatego taki zarzut a nie inny chlopie wstydzil bys sie i wkoncu obudzil i wzial pod uwage ze dwoje mlodych ludzi nie zyje pomysl gdyby zginelo twoje dziecko zadowolony bys byl z takiego zarzuty
Odpowiedz
0
@ xxl
dnia 05.12.2012, 19:36 · Zgłoś
zgadzam sie z toba w kazdym nawet najmniejszym calu taka jest ludzie prawda
Odpowiedz
1
@ wiki
dnia 05.12.2012, 21:37 · Zgłoś
Ten człowiek dawno powinin siedzieć bo kazdy wie ze nie wylewal za kolnierz i siadal za kółko bez uprawnień no Andrzejku szykuj sie bo niedługo trafisz tam gdzie twoje miejsce
Odpowiedz
5
@ stary prokurator
dnia 04.12.2012, 01:12 · Zgłoś
to co policja czasu nie miala zeby ich przesluchac przeciez sa przytomni i juz wytrzyzwieli i duzych obrazen tez nie maja pewnie powiedzieli policjantom zeby jutro do nich wpadli bo dzis sa zmeczeni albo spac im sie chce albo dzis niechce im sie zeznawac sprawa potrwa w takim tepie z 3 lata dluzej bedzie trwala niz wyroki jakie dostana albo oprze sie na zawiasach a co nato ludzie wtedy domyslcie sie sami
Odpowiedz
6
@ stary prokurator
dnia 04.12.2012, 01:01 · Zgłoś
szybki jest ten prokurator w ustalaniu ja w tym samym dniu pisalem kto kierowal i kto gdzie siedzial to nikt nie wierzyl a portal usuwal prawde mniejsze wyroki jak za zabicie kaczki dobry ten prokurator ciekawe czy sad tez taki a otym ze andrzej l byl [...] nic nie napisali i otym ze dziewczyna ktora zginela miala jego [...] w torebce co ta jasielska policja robi wraz z panem prokuratorem to ja niemam pojecia przeciez oni nic nie wiedza
Odpowiedz
5
@ stary prokurator
dnia 04.12.2012, 00:51 · Zgłoś
temu prokuratorowi za postawienie takiegi zarzutu od paru miesiecy do tylko paru lat ludziska powinni sie sprzeciwic ale moze zmieni zdanie jak lulik kogos z jego rodziny przewiezie i zabije wtedy napewno postawi zarzut dozywocia a moze ten prokurator jeszcze nie wie ze dwie osoby nie zyja a moze zapomnial tacy jak on nie powinni tej sprawy prowadzic tylko sad wyzszy w krosnie pisalem tez ze lulik kierowal to zescie nie wierzyli to teraz macie czarne na bialym pijany tez byl ale jeszcze tego nie napisali
Odpowiedz
-13
@ Sven
dnia 03.12.2012, 17:38 · Zgłoś
Wiecie kim jest jasielska ,,policja i inny chłam sprawiedliwości z białym orłem w tle''JEDNA BANDA mam na to dowody NA PAPIERZE.
KOMPETENCJE ...[...]
Odpowiedz
4
@ AGA
dnia 03.12.2012, 20:27 · Zgłoś
sven kim ty jestes ze tak obrazasz ludzi ?
Odpowiedz
11
@ on
dnia 03.12.2012, 21:05 · Zgłoś
z tego co obserwuje to "Sven" czy jak Ci tam , wypowiadasz sie pod kazdym artykułem jaki tylko wyjdzie !!! i zawsze krytykujesz i na cos narzekasz !!! moze masz jakies kompleksy z tym zwiazane i wyżywasz sie na tego tupu artykułach bo Ty jestes wszystkowiedzący !!!
Odpowiedz
7
@ czytaty
dnia 04.12.2012, 10:56 · Zgłoś
To cierpiący na schizofrenię małoletni społecznie niedostosowany człowiek.
Odpowiedz
0
@ sx
dnia 06.12.2012, 11:41 · Zgłoś
czytaty - nie licz, że SVEN Ci odpisze, w [...] lekcje trwają do 14:D
Odpowiedz
-21
@ Sven
dnia 03.12.2012, 17:35 · Zgłoś
Prokurator partacz znam przypadek z telewizji jak małolat się [...] przez policję,która to go dotkliwie pobiła,a jego ojczulek szlochał nad jego grobem-w sumie się nie dziwię powiedział,że nie było przesłanek do zajęcia stanowiska wobec gburów z Kościuszki i samego siebie jednym słowem [...].
Ze mną jak by zaczęli to z policji,sądów i chłamów prokuratorskich zostanie tylko gruzowisko i majestatyczne milionowe straty. ZACZNIJCIE TYLKO ZE MNĄ .urwaaaa BANDA [...] I GBURÓW
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 03.12.2012, 18:12 · Zgłoś
to kim ty jestes ? [...] lisek tusk?
Odpowiedz
13
@ dziewczyna
dnia 03.12.2012, 16:25 · Zgłoś
szkoda ludzi ale moim zdaniem wszyscy są winni , bo po co wsiadać z pijanym do auta . a może wszyscy byli pod wpływem [...] ale zmarłym życia sie nie przywróci a ten co kierował wyrzuty do końca życia.
Odpowiedz
14
@ gagac
dnia 03.12.2012, 15:31 · Zgłoś
trzeba było zapytać ludzi z pogotowia kogo wyciągnęli zza kierownicy. w takim stanie w jakim byli chyba nie mieli ochoty sie przesiadać.
Odpowiedz
11
@ otto
dnia 03.12.2012, 13:24 · Zgłoś
Nie mogę się z Toba zgodzić:(fakt życia juz nikomu się nie wróci ,ale co innego jest wypadek - wypadek ,który może się każdemu z nas zdarzy i nie mamy na to wpływu ,a co innego jak ktoś po ..wodeczce siada za kierownice takie jest moje zdanie.
Odpowiedz
7
@ gagac
dnia 03.12.2012, 15:27 · Zgłoś
i zaiste - masz rację !
Odpowiedz
1
@ czytelnik
dnia 06.12.2012, 12:20 · Zgłoś
ale nie zapominaj że skoro byli na wspólnej imprezie to pewnie widzieli czy kierowca pil czy nie. Jeśli wiedzieli to poniekąd miał ich przyzwolenie...
Odpowiedz
4
@ 00
dnia 03.12.2012, 13:08 · Zgłoś
pisza ze zakladaja ze kierowca był Andrzej czyli on zyje i kara (taka czy taka)go nie ominie, prawda?
Odpowiedz
3
@ yyyy
dnia 03.12.2012, 12:49 · Zgłoś
i co z tego ze napisza czy kierowca był pijany zmarłym i tak to zycia nie wróci
Odpowiedz
7
@ on
dnia 03.12.2012, 12:35 · Zgłoś
Oni zawsze piszą to co niepotrzebne !!! bo o reszcie się boja napisac... będa miesiac ustalac czy byli trzeźwi
Odpowiedz
2
@ ktoś
dnia 03.12.2012, 12:34 · Zgłoś
to ile w końcu ci ludzi mieli lat? bo za każdym razem gdy czytam nowe fakty związane z tym wypadkiem to zawsze piszą inne lata tych ludzi. najpierw 20-26 potem piszą ze 20-27 potem znowu ze 18-28 a teraz 0d 26-28 czy to jest normalne ze ktoś wypisuje nieprawde!!!
Odpowiedz
0
@ x
dnia 03.12.2012, 13:13 · Zgłoś
w Nowinach pisze ze 18 - 28 lat mieli
Odpowiedz
16
@ jeżynka:)
dnia 03.12.2012, 11:59 · Zgłoś
To jeszcze nie wiadomo czy prowadził pod wpływem alkocholu? To ile potrzeba czasu na określenie tego?
Odpowiedz
8
@ ja
dnia 03.12.2012, 12:21 · Zgłoś
napewno juz wiedza, tylko nie oglaszaja jeszcze publicznie
Odpowiedz
14
@ łodyniec
dnia 03.12.2012, 12:28 · Zgłoś
gdyby był tzreźwy już by ogłosili
Odpowiedz
4
@ jeżynka
dnia 03.12.2012, 12:29 · Zgłoś
Za co te minusy?przecież nic takiego nie napisałam?Po prostu zapytałam:)
Odpowiedz
3
@ .
dnia 03.12.2012, 18:00 · Zgłoś
Może te minusy stąd, że alkohol piszemy przez "h", a nie "ch" tak jak Ty :)
Odpowiedz
1
@ Michu
dnia 03.12.2012, 23:32 · Zgłoś
jeszcze mu promili nie policzyli pewnie
Odpowiedz
0
@ jeżynka:)
dnia 05.12.2012, 10:17 · Zgłoś
Nie to nie to :),ale muszę przeprosić za to -ch - sorki:)
Odpowiedz
15
@ zgoda
dnia 03.12.2012, 11:55 · Zgłoś
Andrzej do paki
Odpowiedz
10
@ gosc
dnia 03.12.2012, 11:43 · Zgłoś
To jest właśnie Polski Sąd.
Odpowiedz
4
@ WA
dnia 03.12.2012, 12:58 · Zgłoś
no tu sie z toba zgadzam
Odpowiedz
2
@ łodyniec
dnia 03.12.2012, 11:41 · Zgłoś
"za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym innej osoby lub ciężkim uszczerbkiem na jej zdrowiu grozi od 6 miesięcy do lat 8. Jeśli badania krwi potwierdzą, że kierujący oplem astrą był pod wpływem [...] najprawdopodobniej zmieni się kwalifikacja prawna czynu."
Cała Polska ... 6 miesięcy albo zawiasy tak powinno być to sformułowane , jeśli był pod wpływem to 2 lata zawiasów max! za nieumyślne spowodowanie śmierci ...
Odpowiedz
21
@ jakie nieumyslne
dnia 03.12.2012, 13:21 · Zgłoś
To nie jest nieumyślne spowodowanie śmierci... Nieumyślne to jest jak Ci dziecko wyskoczy pod koła przykładowo. Kierowca jedzie z ogromną prędkością i ma świadomość, że może ta prędkość ich [...] ale przez własną głupotę nie zwalnia, więc to nie jest żadne nieumyślne spowodowanie śmierci... Cegłówka mu na gazie nie leżała
Odpowiedz
7
@ hmm
dnia 03.12.2012, 11:36 · Zgłoś
Lokalna gazeta Nowiny podaje ze uczestnicy wypadku byli w wieku od 18-28 lat. a nie 26-28. A jesli sie okaze ze kierowca byl pod wplywem [...] to grozi mu od 9 miesiecy do 12 lat;/ niestety
Odpowiedz
-23
@ truski
dnia 03.12.2012, 12:49 · Zgłoś
skoro jesteś dobrze poinformowany przez Nowiny to po co czytasz? Miej w swej świadomości ze to 18 do 28 i śpij spokojnie.
Odpowiedz
19
@ hmm
dnia 03.12.2012, 13:15 · Zgłoś
wolno mi czytac tak samo jak Tobie. zyjemy w wolnym kraju wiec skoncz glupio komentowac dla samego faktu komentowania
Odpowiedz
4
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 03.12.2012, 14:05 · Zgłoś
Jarosław twierdzi, że jednak nie żyjemy w wolnym kraju...
Odpowiedz
5
@ gagac
dnia 03.12.2012, 17:40 · Zgłoś
w jaroslawiu wszyscy tak twierdzą z wyjątkiem może personelu
Odpowiedz
3
@ tarzan-zan
dnia 03.12.2012, 18:01 · Zgłoś
za takie coś to powinna być kara od 9ciu LAT do xxx lat a nie od 9 miesięcy...
Odpowiedz
17
@ gosc
dnia 03.12.2012, 11:25 · Zgłoś
Jeśli badania krwi potwierdzą, że kierujący oplem astrą był pod wpływem [...] najprawdopodobniej zmieni się kwalifikacja prawna czynu.
Czyli że co że będzie normalnie żył jak by nic się nie stało! Nawet Jak by był trzeźwy i spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym z własnej głupoty to powinienem być ukarany. Dobrze mówili że wracali z imprezy i pewnie kierowca był pijany.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.