Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kto kupi Hutę Szkła w Jaśle?

106

Jasielska huta to firma należąca do Grupy Kapitałowej Krosno. Spółka została po raz czwarty wystawiona na sprzedaż. Obecnie zatrudnionych jest w niej około trzysta osób. Załoga obawia się nowego inwestora, który mógłby pozbawić ich miejsc pracy, a w tym miejscu wybuduje hipermarket.

Huta Szkła w Jaśle to firma z wieloletnimi tradycjami. W przyszłym roku będzie obchodzić 89 lat swojego istnienia. Jako jedyni zajmują się produkcją szkła witrażowego metodą dmuchania w Polsce. Ponadto wytwarzają elementy wykorzystywane w branży samochodowej. Podstawowym ich asortymentem produkowanym w hucie są cukiernice, maselnice, talerze salaterki, szklanki, wazony itp.

Hipermarket zamiast huty?

Czwarty przetarg odbędzie się 13 stycznia 2013 r. Huta Szkła w Jaśle należy do grupy kapitałowej Krośnieńskich Hut Szkła. Cena wywoławcza za nią spadła z 13 na 11 mln zł. Działająca na terenie huty Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" walczy o zapewnienie pracownikom pakietu socjalnego, bo obawiają się najgorszego. Według związkowców jasielską hutą interesuje się firma holdingowa, której zamiarem jest stworzenie na jej terenie hipermarketu.

- Jeżeli przyjdzie ktoś z firmy holdingowej, może tak sie stać, że nie będzie chciał prowadzić w dalszym ciągu produkcji tylko powstanie market lub magazyn. Otrzymaliśmy informację, że interesują się hutą takie firmy. Syndyk obiecał, że jeżeli dojdzie do sprzedaży huty to będzie brany pod uwagę ktoś z branży hutniczej. Teraz już się z tym nie liczą – podkreśla Ryszard Szafarz, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".

Temat tabu

Związkowcom zależy na wywalczeniu pakietu socjalnego dla pracowników, by mieli gwarancję pracy po objęciu huty przez nowego inwestora. - To jest tragedia około tysiąca ludzi. Jest to załoga w dojrzałym wieku mająca po dwójkę-trójkę dzieci, gdzie żony nie pracują. Żyją tylko z tej marnej pensji, bo na taką ciężką pracę jaka jest w hucie 1600 - 1700 złotych to są kpiny a nie zarobki – mówi Stanisław Lechowski czterokrotny przewodniczący Komisji Zakładowej "Solidarność", aktualnie emeryt. - My nie jesteśmy wrogami sprzedaży tylko chcemy wywalczyć pakiet socjalny dla załogi. Pracownicy boją się zwolnień. Nikt nie chce z nami rozmawiać, bo to jest temat tabu. Nie wykluczamy protestu – dodaje Lechowski.

Większe zagrożenie to kryzys i portfel zamówień

Zdaniem Bogdana Mrozka, prezesa zarządu Huty Szkła w Jaśle obawy pracowników są bezzasadne. Uważa, zakup huty plus koszty jej likwidacji byłyby znacznie większe, w granicach 20 mln zł, a więc przekraczające koszt jej wartości. - Koszty zakupu z całym inwentarzem, z zadłużeniem, kredytami, kosztem likwidacji przedsiębiorstwa, koszt burzenia to kolejne miliony. Są to nieuzasadnione informacje wyssane z palca, które wypuszczają związki. Ja rozumiem ich obawy, ale są granice zdrowego rozsądku. Sądzę, na dzień dzisiejszy, że ludzie nie mają się czego bać – zaznacza B. Mrozek. - Największym zagrożeniem dla firmy jest przychodzący kryzys i portfel zamówień – dodaje.

Huta Szkła w Jaśle wygenerowała w ostatnich trzech latach 4 mln zysku. Co więcej inwestuje się w stary sprzęt, by wyremontowany mógł dalej służyć firmie. - Syndyk za bezcen jej nie sprzeda, bo jak można ją sprzedać, gdy firma funkcjonuje i generuje zyski, więc nie ma ku temu powodów – podkreśla Mrozek.

Związkowcy zapowiadają, że niebawem odbędzie się referendum strajkowe. Podkreślają, że będą bronić zakładu.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl 

Reklama

Komentarze: 105

Dodaj komentarz Widok:
0
@ KLUCHA
dnia 17.10.2014, 21:16 · Zgłoś
Skąd tam się wziął syndyk, jeżeli huta od 4-ech lat generuje zyski. Przecież syndyk przychodzi do zakładu, który ogłosił upadłość. Upadłość ogłasza się jeżeli nie ma płynności finansowej i nie można spłacić wierzycieli. Czegoś tu nie rozumiem.
Odpowiedz
1
@ KLUCHA
dnia 14.10.2014, 15:25 · Zgłoś
Walka o pakiet finansowy przy prywatyzacji FSO na Żeraniu skończył się likwidacją zakładu i u was skończy tak samo z tej prostej przyczyny, że żaden inwestor nie będzie płacił darmozjadom, to robiła tylko komuna, no ale wyście nie chcieli komuny.
Odpowiedz
0
@ Jaślanin na emigracji
dnia 07.01.2014, 21:37 · Zgłoś
Pochodzę z rodziny hutników i czytając Wasze komentarze nad wieloma wewnętrznie ubolewam. Rodzice opowiadali o wielkiej wiezi między rodzinami tego klanu, o wzajemnej pomocy, miłości i braterstwie.[...]ek i Ojciec w Jasielskiej hucie zaczęli pracę od 1930r Ojciec do 42r. Pewne wydarzenie o hucie opowiedział, co można potwierdzić w internecie. Było to ok.1934r. lub 5 W Krakowie działało zjednoczenie hut szkła, które zajmowało się zbytem, nie wszystkie huty do zjednoczenia należały i je nazwano "dzikimi".Do takich należała huta w Jaśle. Związek postanawia zniszczyć dzikie huty, robiąc zebranie kupców w Krakowie, ( wszyscy kupcy wyznania Mojżeszowego). Na zebraniu ustalono , jeśli kupiec zakupi 2x więcej szkła jak w poprzednim roku to będzie miał procentową zniżkę. Kupcy żądają to na piśmie i takie pismo otrzymują Po wyjściu z zebrania , robią swoje w karczmie, gdzie wyłaniają kupca o najmniejszych zakupach.Teraz tylko on przychodzi do zjednoczenia robiąc zakup.W Jasielskiej hucie ,produkują na magazyny a po czasie wstrzymują produkcję, gdyż na rynku pojawiło się szkło tańsze niż wynosiła jego produkcja. Ta sytuacja nie zniszczyła huty, gdyż jak wiemy, w1939r, przed wybuchem wojny Jasielska huta ma bardzo dobrą kondycję finansową Ojciec do końca swego życia powtarzał , że duża biurokracja zakład rozłoży. Zobaczcie ilu było przed wojną pracowników umysłowych, a ilu jest obecnie. Płace dmuchacza były 3 do 1 z pracownikami pomocniczymi . pracując na iberszychcie, majster pobierał z kasy a później po wykonaniu pracy,wypłacał pracownikowi.Byłem z Ojcem w tej hucie w 1963r.- Jego stwierdzenie : nic się tutaj nie zmieniło przez 21 lat. Dziękuję za piękne zdjęcia. Przed wojną piliście [...] co na ojca zdjęciach przed hutą z roku 1934, zostało uwidocznione, niestety teraz macie wodę. Nie obawiajcie się o pracę z takim zarobkiem , emigrujcie z kraju . Tak ,tak -dawniej hutnicy nie budowali domów, a mieszkali w blokach fabrycznych i w każdej chwili przenosili się w inne miejsce. I tak [...]ek wędrował : Fiuchtenbach, Wranowek,Tarnów, Szczakowa,Bleisztad (obecnie Olovi, huta do dzisiaj istnieje), Dąbrowa Narodowa,Szczakowa , Jasło.Tutaj wybudował dom i tu został na stałe.
Odpowiedz
2
@ tarnowianin
dnia 27.12.2012, 21:28 · Zgłoś
Przecież CAŁE KHS Krosno ma prawo pracować TYLKO do 31.12.2012r, czy Sąd Gospodarczy w Jaśle da zgodę na dalszą produkcję ?
Odpowiedz
3
@ tarnowianin
dnia 27.12.2012, 20:40 · Zgłoś
W Tarnowie KHS Krosno zamknął swoja "Filię"- byłą hsg Tarnów. Teraz psy l koty latają po terenie, wiosną ktoś bedzietam pasł kozy, choć p.Syndyk powiedział Ludziom, że jego Syn ma Firmę przewozowa czy transportową to zatrudni na miejscy zlikwidowanej Firmy część Ludzi- BZDURA. Panowie z Jasła czy Krosna-

NIKT NIE KUPI FIRMY z Ludzmi- na dodatek ze z.zaw. i BANDYCKA Solidarnością. Kupią TYLKO WTEDY, gdy NIE będzie juz pracowników, Sami zatrudnią sobie nowych- moze tych samych, ale NIE "działaczy" związkowych. Będzie tak jak u p.Wrześniaka, gdzie jestem kierownikiem.
Odpowiedz
0
@ Wiktor
dnia 18.02.2013, 16:44 · Zgłoś
A w Czechach nawet małe huty szkła mają się dobrze, ale oni myślą! Niestety, komentarz o naszej władzy jest zbyteczny
Odpowiedz
1
@ Thor
dnia 10.12.2012, 09:34 · Zgłoś
Huty P. Wrzesniaka to już zupełnie inna historia, mozna było razem stworzyć w Tarnowie bardzo silny ośrodek produkcji szkła w Polsce a moze i w Europie. Co do huty w Jaśle myśle że jednak już nic nie można zrobic, Syndyk musi sprzedac to jego zadanie a... nowy właściciel zrobi co zechce.Błedem było pozwolenie na zakup przez KHS, tarnowskiej Huty i Huty Jasło.A P. Mrozek... no cóż dlamnie jest snonimem calkowitego upadku...
Odpowiedz
1
@ bury
dnia 09.12.2012, 17:06 · Zgłoś
Panie Lechowski ludzie pracujacy przy presie zarabiaja 1300-1400zlotych miesieczanie, a model zarzadzania zakladem wyjety z minionej epoki-PRL.
Odpowiedz
0
@ KLUCHA
dnia 14.10.2014, 15:15 · Zgłoś
I powinni się z tego cieszyć, bo jak nie będzie huty. toi nie będzie tego twojego "PRESU" i nie zarobią nawet 1300 zł.
Odpowiedz
3
@ Thor
dnia 08.12.2012, 13:14 · Zgłoś
Brońcie swojej Huty , nie wiem jak ale brońcie, jestem hutnikiem z tarnowskiej huty,wmawiano nam ze tylko KHS. moze byc ratunkiem(!!!) dla HSG Tarnów,a przodowały w tym zapewnieniu, obydwa zwiazki działajace na terenie Huty.Posunioeto sie wtedy nawet do oskarzenia przeciwnikow przejecia zakładu przez KHS, o defraudacje.A my pracownicy jak [...] zgadzalsmy sie z pogladami zwiazkowych przywodcow, teraz mamy co chcielismy HSG Tarnów jest juz historia.Odchodzacy dyrektor huty powiedział ze blizsza koszula ciału ,tam( w Krosnie) beda mieli wszystko a tu nie bedzie nic,i tak moze sie stac z Hutą w Jasle, czego wam serdecznie nie zycze - nie dajcie sie!.
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 09.12.2012, 20:58 · Zgłoś
przed Wrześniakiem też się broniliście a teraz pewnie żałujecie...
Odpowiedz
2
@ mikołaj
dnia 07.12.2012, 16:24 · Zgłoś
Niech to [...] trafi tych naszych rządzących wszystko wysprzedać a szkło sprowadzą od chińczyków, w miejsce huty wybuduje ktoś market i to napewno nie Polak tylko ktoś zza granicy bo przecież o to chodzi żeby obcym żyło się lepiej a swój niech [...] z głodu.Niechby wreszcie nastąpił ten koniec świata i tych bałwanów zniszczył,bo to już nie chce się nawet słuchać co oni wymyślają. [...] z nimi
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 07.12.2012, 14:00 · Zgłoś
marsz w obronie huty - bzdura - upadek huty ma czterech ojców - 1- Jacek Sołtys
2 - poprzedni prezes Długosz , 3 - obecny prezes Mrozek , 4 - związki zawodowe na czele z Lechowskim
nic tu nie jest winny kryzys ani załoga , ale niestety już za późno i żadne marsze
nie pomogą
ciekawe gdzie te 4 mln zysku , jakoś ich nie widać , ani po wypłatach
ani po działaniach związanych ze sprzedażą - wygląda że syndyk chce sprzedać kurę znoszącą złote jajka - ha ha panie Mrozek
Odpowiedz
5
@ interes
dnia 07.12.2012, 09:13 · Zgłoś
Biskupi niech się wezmą do kupy razem z biznesmenem Tadkiem z Torunia, kupią hutę, i niech robią interes na szkle witrażowym, ludziom dobrze zapłacą za dmuchanie, chyba ,że Ich wydmuchają.
Odpowiedz
2
@ tarnowianin
dnia 27.12.2012, 20:46 · Zgłoś
Ty chyba [...] !, gdyby to był interes [...], to jako "przy[...]s" kościoła robiłbyś tam za pół darmo-za miskę zupy. Co Ty myślisz,że M.Boską Marmurkową to Wam p.Michalik zrobił za darmo.
Odpowiedz
2
@ obserwator
dnia 07.12.2012, 07:04 · Zgłoś
Sprywatyzować rząd OT TAK
Odpowiedz
0
@ yyyy
dnia 06.12.2012, 22:36 · Zgłoś
a kto kupi hute w tarnowcu???
Odpowiedz
0
@ KLUCHA
dnia 14.10.2014, 15:08 · Zgłoś
Jak znam życie, to pewnie Wrześniak.
Odpowiedz
2
@ :}
dnia 06.12.2012, 19:26 · Zgłoś
"Jako jedyni zajmują się produkcją szkła witrażowego metodą dmuchania w Polsce."
Odpowiedz
3
@ l.
dnia 06.12.2012, 19:56 · Zgłoś
To może niech Kuria tą hutę wykupi ? [...] stać,niech nikt nie mówi,że nie - a kto potrzebuje witraży,no kto ? Dzięki działaniom komisji majątkowej się obłowili przecież, niech w takim razie zainwestują choć raz w coś co daje ludziom pracę. Bądź co bądź to oni są głównym konsumentem szkła witrażowego...

Tak poza tym... Ludzi żal. No ale jak "Solidarność" teraz tam strajk urządzi to na pewno zakład upadnie,bo strajkować w takiej chwili to jak leczyć chorobę cyjankiem. To niestety jest najgłupszy możliwy pomysł,no ale przecież "związkowcy" z "S" właśnie to robią od lat - rozwalają wszystko czego się dotkną, więc żadna niespodzianka. Jedyne co związki w takiej sytuacji mogą zrobić to szykować okupację zakładu w razie upadłości lub przejęcie go siłą przez pracowników jak to robiono w Argentynie...
Odpowiedz
3
@ inwestor
dnia 06.12.2012, 20:24 · Zgłoś
racja, związkowcy jak zawsze stwarzają pozory jako ostatniego bastionu, mogącego utrzymać zatrudnienie, co służy TYLKO ich interesom, prawda jest taka że nie mają realnego wpływu na decyzje sprzedaży, co więcej strajki, protesty i napięte stosunki z NSZZ raczej odstraszają potencjalnych inwestorów.
Odpowiedz
0
@ :))
dnia 07.12.2012, 11:06 · Zgłoś
he, he;) wreszcie ktoś zauważył dmuchanie w Polsce;) ono się zapewne znacznie różni od dmuchania w innych krajach:)
mistrzostwo stylistyczne! na icz polegaj jak na Zawiszy:p
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 06.12.2012, 19:19 · Zgłoś
Jeżeli chodzi o mnie to może upaść ten archaiczny [...],którego Żeromski w swoich powieściach negatywnie opisywał.
Odpowiedz
4
@ inwestor
dnia 06.12.2012, 19:13 · Zgłoś
Skoro jest to tak zyskowne przedsiębiorstwo, to korzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia pracowników byłoby chociażby jego wykup przez ich samych, zamiast "dzielnej i bohaterskiej" walki w formie strajków organizowanych przez 'Solydarność'! Bo przecież musza COŚ działać, żeby sie utrzymać;)
Odpowiedz
3
@ romek
dnia 06.12.2012, 18:53 · Zgłoś
będzie kolejna galeria z piecem hutniczym w tle
Odpowiedz
2
@ vola
dnia 06.12.2012, 18:22 · Zgłoś
jaslo tez sprzedajcie
po co ,,kesami"
sprzedjaecie wszytskp
to wystawcie pod mlotek caly powiat
czy urzedy np ...
po kolei...
to chociaz sa ludzie pracy
a czemu nie sprzedacie budynki w ktorych ludzie zarabiaja kokosy za siedzenie i nudy przy kawi...
Odpowiedz
1
@ ona
dnia 06.12.2012, 17:36 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
-10
@ HM
dnia 06.12.2012, 16:43 · Zgłoś
Fakty są faktami : za czasów włodarzenia burmistrza Marii Kurowskiej żaden zakad nie upadł, żaden nie zosta sprywatyzowany, Jasło szło jak burza do przodu co potwierdzały rankingi ogólnopolskie :47 i 35 miejsce w kraju na prawie 1000 miast.
Ona po cichu robiła swoje !
I nie mówcie że burmistrz nie ma nic do tego, bo bardzo dużo ma , jeśli mu się chce i nie jest uwikłany, jeśli ma czyste ręce !
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 06.12.2012, 17:29 · Zgłoś
Taa, szlo jak burza... w stronę Lourdes. A została się jeno grota ;-)
Odpowiedz
2
@ Max Szyderko
dnia 06.12.2012, 18:18 · Zgłoś
Taa , drogą donikąd tysiące ludzi jeździ codziennie do pracy w parku przemysłowym gdzie dzięki boskiemu wstawiennictwu Maryja Kurowska własnymi rękami stworzyła 3 tys nowych miejsc pracy.
Człowieku, [...] i to szybko...
Co burmistrz ma do PRYWATNYCH zakładów ?
Odpowiedz
7
@ bezrobotny
dnia 06.12.2012, 15:25 · Zgłoś
"... Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" walczy o zapewnienie pracownikom pakietu socjalnego, bo obawiają się najgorszego." Może odpuście sobie te obawy. Pod sztandarami tejże organizacji cwaniacy rozkradli wespół z poprzednikami co się dało, resztę sprzedali komu się dało i nam Polakom niewiele zostało. Rozejrzycie się wokół siebie. Gdzie są te zakłady co były za tzw.komuny. Sprzedane za psi grosz nie koniecznie ludziom z legalnymi pieniędzmi Dzisiaj coś majaczycie o obawach o załogę ? o swoje [...] się boicie, bo jak przyjdzie prywaciarz to wpierw z wami pojedzie. Macie [...]wa co chcieliście. Wolność, aż się od niej [...] chce.
Odpowiedz
10
@ Jaślanin
dnia 06.12.2012, 14:55 · Zgłoś
TAK MACIE RACJĘ - JASŁO UMIERA, ale dlaczego ?
Nie dlatego, że kryzys. Nie dlatego, że unia źle rządzi i także nie dlatego, ze ze wszystkich stron nas okradają. Nie dlatego że Burmistrz ..., nie dlatego że Starosta ..., ALE DLATEGO, ŻE SAMI TO SOBIE ROBIMY !!! Dowodem są idiotyczne komentarze przesiąknięte nienawiścią i głupotą. Prawie tak samo jest w innych rejonach Polski. Prawie wszyscy narzekają i szczekają. TAK NAPRAWDĘ TO KAŻDY REGION JEST TAKI JAK JEGO MIESZKAŃCY !!! I tam mamy szczęście bo w Jaśle najgorzej nie jest, ale gdyby każdy coś nawet minimalnie zrobił i dostrzegał coś poza końcem swojego nosa. Chociażby i dobre słowo zamiast ujadania nienawiścią MIELIBYŚMY W JAŚLE RAJ I ŻYŁOBY SIĘ DUŻO LEPIEJ, mimo że nie najdostatniej. Każda społeczność sama sobie gotuje los - pytanie tylko jaki ? A może wolimy aby ktoś inny decydował o naszym życiu ? A nam wystarczy bezsensowne ujadanie i ochłapy ???
Odpowiedz
2
@ jaślanka
dnia 06.12.2012, 14:45 · Zgłoś
Kiedy będzie marsz w obronie huty?
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 06.12.2012, 18:21 · Zgłoś
dobre, z Rzońcą i Zającową na czele, tuż za nimi Lechwar z Biernackim...i koniecznie pochodnie i flagi narodowe. Biernacki będzie co pokazywać na FB :)))
Odpowiedz
7
@ jaaa
dnia 06.12.2012, 14:32 · Zgłoś
sprzedajcie wszystko, sprywatyzujcie wszystko będzie IRLANDIA obiecana przez jednego Pana !:) Dziekuję, pozdrawiam :]:/ POLSKA POTRAFI!!!
Odpowiedz
3
@ niki
dnia 06.12.2012, 13:40 · Zgłoś
Wina PO?,a gdzie jest najbardziej aktywna i wszechmocna p. senator A . Zając? Która tak bardzo jest przejęta sytuacją w Jaśle? Świętoszkowatość nic tu nie pomoże ,spotkania z biskupami rownież.Hipokryzja w wykonaniu tej pani to jest to.
Odpowiedz
4
@ Max Szyderko
dnia 06.12.2012, 14:39 · Zgłoś
No nie bądź taki surowy, utrzymuje przecież kwiaciarnię :)) No i Biernackiego :)
Odpowiedz
6
@ romek
dnia 06.12.2012, 11:41 · Zgłoś
tak szybko mija czas i wszyscy gnębiący i grabieżcy za to odpowiedzą
Odpowiedz
4
@ Max Szyderko
dnia 06.12.2012, 11:33 · Zgłoś
A gdzie lokalny obrońca hut Boguś Rzońca ??? Nie napisał jeszcze żadnego donosu do prokuratury albo nie puścił innego bąka w tej sprawie żeby lud o NIM usłyszał ???/
Odpowiedz
5
@ bazalt
dnia 06.12.2012, 11:41 · Zgłoś
I nie napisze. Nie podłoży się SWOIM.
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 06.12.2012, 14:19 · Zgłoś
A gdzie lokalna gwiazda, specjalistka od ratowania szkół i biznesów ze Wschodem, pani MM? Albo europosełka, p. Ł? Nie mówiąc już o specjaliście od prywatyzacji z PSL-u, panu B? Tak ładnie uczestniczył w prywatyzacji Gamratu, że serce rośnie.
Odpowiedz
2
@ Max Szyderko
dnia 06.12.2012, 14:38 · Zgłoś
Ja apelowałem do obrońców a nie sprzedawczyków.
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 06.12.2012, 16:22 · Zgłoś
Pani Psor to chyba pierwszy Pani wpis usunięty przez moda. Co Pani tam napisała ???
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 06.12.2012, 16:39 · Zgłoś
Napisałam, że jak już jechać, to po wszystkich ;-) Kogoś prawda zabolala i zgłosił do moderacji, a moderator...cóż, no comments.
Odpowiedz
8
@ pedro
dnia 06.12.2012, 11:10 · Zgłoś
Kiedys przyjdzie taki dzien ze wszyscy ktorzy gnebia pracownika, zwyklego czlowieka to za to odpowiedza. Wszystko trwa do czasu.
Odpowiedz
1
@ KLUCHA
dnia 14.10.2014, 10:53 · Zgłoś
Już był taki dzień w 1917r Lenin był jego twórcą Ten dzień trwał 70 lat i nastąpił powrót do wyzysku. Teraz znów pojawiają się tacy, którzy marzą o sprawiedliwości społecznej, bo to prostrze niż zabranie się za porządną robotę.
Odpowiedz
8
@ wkkw
dnia 06.12.2012, 10:04 · Zgłoś
Niedługo nastąpi też fizyczna likwidacja PNiG Jasło S.A.
Odpowiedz
-2
@ jaś
dnia 06.12.2012, 09:37 · Zgłoś
ten zakład to relikt pokomunistyczny ?,to na pewno zostanie zniszczony.
Odpowiedz
1
@ obserwator
dnia 06.12.2012, 08:49 · Zgłoś
Ja jak mi dadzą pożyczkę z UNI
Odpowiedz
11
@ kiki
dnia 06.12.2012, 05:21 · Zgłoś
Zwiększyć zatrudnienie w straży miejskiej z chorowitym mastejem.W starostwie i urzędzie miasta zwiększyć zatrudnienie o 500 procent,podnieść podatki o1000 procent.Wybudować 20 kościołów.Jasło będzie mekką dobrobytu.
Odpowiedz
7
@ Kaz@ny
dnia 06.12.2012, 01:25 · Zgłoś
Z tego co nam pisza na Interii, to rzad ma zamiar sprzedac wszystko co pozostalo, byle uzupelnic kase panstwowa na wyplaty dla siebie..Potem pewnie,jak zabraknie pieniedzy to poda sie do dymisji. Taki scenariusz nas w najblizszym czasie czeka, odkad sprzedano Plyty Wiorowe,nic sensownego nie powstalo, kolej byla na Kolej,potem Gamrat Rafineria i nie ma co sie ludzic opchna i hute, kogo obchodzi zwykly czlowiek, Gzies to slyszalem , -Wladza da sobie rady..
Odpowiedz
1
@ JUZ PO WAS A NAPEWNO DZIECIACH
dnia 10.12.2012, 07:34 · Zgłoś
scenariusz to konflikt wojenny i wowczas poczujecie ile sa warte te wasze puste zacietrzewione [...]
Odpowiedz
6
@ miro
dnia 06.12.2012, 00:29 · Zgłoś
Gazele biznesu 2002 i 2003. A teraz na sprzedaż.
A jeszcze mam taka uwagę: w Jaśle a pewnie i we wszystkich polskich firmach jak ktoś jest prezesem czy ma wyższe stanowisko to musi mieć własny elegancki gabinet z ogromnym skórzanym fotelem. Ot np pani Koba z urzędu miasta czy prezes huty (zdjęcie na stronie internetowej huty). A na zachodzie wszyscy pracują w jednym pomieszczeniu - ogromnej hali biurowej - open space - każdy ma identyczne krzesło, prezes nie jest pół bogiem tylko zwyczajnym pracownikiem.
Ciekawe co myśli sobie taki klient z zachodu: huta wygląda jak ruina, bhp kończy się na okularach ochronnych, wprawdzie jest kilka maszyn i robotów w środku ale pierwsze wrażenie to, że znalazło się gdzieś w sredniowieczu. A potem wprowadzany jest na pałacowe salony gdzie jest witany przez prezesa ze złotym zębem a przymilna sekretareczka parzy kawusię.
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 06.12.2012, 15:07 · Zgłoś
Myślę, że nie do końca masz rację. Ten fotel prezesa i nawet jego ładne biuro to kropla w morzu w porównaniu do zysków czy strat firmy. Ja wolę pracować w zakładzie gdzie prezes ma ładne biuro i może przyjąć gości w godziwy sposób - to w pewien sposób świadczy o firmie. Nie wiem czy dokładne znasz ( a myślę, że nie masz pojęcia) idee open space. Tam nie siedzą prezesi, ale [...] dla oszczędzenia pieniędzy i dla lepszego nad nimi nadzoru. Zapytaj kogoś jak pracuje się w open space bez najmniejszej odrobiny prywatności. Prezesi firm stosujących open space siedzą w takich gabinetach, że nasze gabinety prezesów to stajenki ;-)
Odpowiedz
0
@ amivisage
dnia 06.12.2012, 00:24 · Zgłoś
Kolejny [...]relemarket inwestor może sobie co najwyżej wsadzić w [...] tak głęboko aby mu gardłem wyszedł.
Odpowiedz
14
@ @@@
dnia 06.12.2012, 00:05 · Zgłoś
na komune wszyscy narzekają ale to za komuny były budowane te wszystkie zakłady pracy a te [...] wszystko sprzedają jeszcze zostały im lasy jeziora i góry jak ton sprzedadzą to będzie po polsce może by tak kosy przekuć na sztorc i na belweder ruszyć co wy na to
Odpowiedz
6
@ jozek
dnia 05.12.2012, 22:44 · Zgłoś
Chcieliście PO głosujcie dalej!!!
Odpowiedz
5
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 05.12.2012, 22:56 · Zgłoś
Jeśli piszesz to do mieszkańców naszego miasta to niepotrzebnie. Nasz region raczej nie chciał.Każdy ma swoje z uszami. Pamiętam jak PO obekmując władze straszyło tym że gdyby dalej rządził PiS to paliwo byłoby już po 5 zł.Dzis za rządów PO jest prawie po 6.
Natomiast gdyby PiS rzadził nie wybudowalibyśmy tylu placy zabaw gdyż Polska wystapiłaby z UE i prowadzilibyśmy wojne z Niemcami i Rosją.
Za czasów wczesniejszej opcji politycznej w naszym mieście sąsiadom księża załatwiali prace po Urzedach dzis prace załatwiana mają sąsiedzi z tej drugiej grupy wpływów.
Ludzie.Obudźcie sie.
Każdy kto przypisuje monopol na prawdę jednej grupie(wpływów, autorytetów, ugupowaniu politycznemu) niezależnie od otrzymywanych faktów jest fanatykiem.
Słuchajcie siebie a nie grupy manipulantów z obu stron.Sobie stawiajcie pytania i sobie odpowiadajcie.
Racjonalizm, racjonalizm, racjonalizm.
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 06.12.2012, 06:54 · Zgłoś
Kiedy wygodniej jest nie wiedzieć. Polecam artykuł o pokoleniu N.
Odpowiedz
2
@ Co-2
dnia 06.12.2012, 14:17 · Zgłoś
Zadaj sobie pytanie,czy nie jestm fanatykiem? Czy jesteś pewien ze Polska prowadziła by wojny,gdyby przy władzy był PIS ..to jest właśnie twoje fanatyczne myślenie. - Po co pracować ,weź zamawiać i idź sie bawić..tyle mamy placów zabaw..
Odpowiedz
-1
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 06.12.2012, 15:29 · Zgłoś
To nie fanatyczne myślenie.Jeden i drugi przykład to dalece idące uogulnienia i ironia.
Place zabaw i wojna to oczywiście przenośnie.Nie nie wierze w wojnę wywołaną przez PiS.Wierze w zmiany pozycji na arenie międzynarodowej i "szorstką dyplomacje" . Słyszałem na własne uszy, że premier i rząd to mordercy i mają na rekach krew 96 osób a to nie kwestia wiary tylko faktów.W karju cywilizowanym by to nie przeszło.Budowa placy zabaw to przenośnia.Pewnie gdyby PiS był u władzy tez by sie budowały.
Nie czekam poprostu na politycznego Mesjasza z jednej bądź drugiej strony, który przyjdzie i coś mi da lub strąci dla mnie okruch ze stołu pańskiego.To tak nie działa.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 06.12.2012, 21:37 · Zgłoś
Ty chyba jesteś nawiedzony ! Masakra, że tacy chodzą po ulicach Jasła !!! !
Odpowiedz
1
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 06.12.2012, 22:28 · Zgłoś
Ja?
Nie zapomnij o argumentacji.
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 07.12.2012, 08:36 · Zgłoś
No to masz:
Wybiórczo, ogólniki (przez "ó"), stronniczość - identycznie jak w szkle kontaktowym. Wystarczy że zapytam gdzie to niby słyszałeś że rząd to mordercy? Zapewniam cię że nie ma takiego zdania w ustach opozycji. To tylko twoje urojone domysły ! Pewnie zaraz powiesz że twoja inteligencja ci to podpowiada. Tylko że ta inetligencja jest wykoślawiona przez MMN. (jeśli nie wiesz co to MMN to zapytaj )
Odpowiedz
1
@ do sprawcy ...
dnia 09.12.2012, 20:03 · Zgłoś
Coś mi się wydaje że twoja inteligencja jest na poziomie twoich inwektyw !
Odpowiedz
21
@ [...]
dnia 05.12.2012, 22:37 · Zgłoś
Oto ciekawy wpis jednego z internautów z forum na ONET.PL.
Cyt. za ..."~OFAS Użytkownik anonimowy
"A ja nieustajaco mam nadzieję, że historia suchej nitki nie zostawi na Solidarności. I ludzie Solidarnosci doskonale wiedza za co... za amerykańską agenture i za zdradę Polski: za podarowanie majątku polskiego "swoim", za nędzę, bezrobocie, brak perspektyw, [...] głodowe, za przekręty Koscioła i lizanie [...] Amerykanom, za finansowanie USA (zakup F-16 był wspomaganiem gospodarki amerykańskiej, podobnie jak zakup Dreamlinera). Więc N(?) S(?)ZZ (?) "S" ma sporo za uszami i zaczyna miec tego świadomośc (liczy już ponizej 400 tys. członków). Czekam na prawdę o Solidarności."
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 07.12.2012, 09:51 · Zgłoś
Lepiej się zastanów gdzie są obecnie przywódcy tamtej solidarności ? Nie mieszaj pojęć tzn ideii solidarności z ludźmi solidarności którzy widzieli w tym ruchu tylko drogę do kariery polityczno-biznesowej. Nie obwiniaj zdradzonych za to że ich zdradzili !!!
Odpowiedz
2
@ Olol
dnia 05.12.2012, 22:36 · Zgłoś
najlepszy fachowiec był Maciek z Kołaczyc on to umial dmuchac lepszego fachowca juz nie będzie
Odpowiedz
3
@ do Olol
dnia 05.12.2012, 22:56 · Zgłoś
Napisz dokładnie kogo ten Maciek fachowiec z kołaczyc dmuchał i ile wydmuchał. Może padnie rekord.
Odpowiedz
1
@ jio
dnia 06.12.2012, 22:10 · Zgłoś
Maciek w tej dziedzinie to był mistrzem kazdy to moze powiedziec
Odpowiedz
30
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 05.12.2012, 22:19 · Zgłoś
Jak cena spadnie do 10 tysięcy to Hute wykupi Pan Robert Er.Jasielski magnat finansowy działający na zlecenie mocodawców Wawy.Hutę wyburzy.Potem samowola budowlana. Pozwolenia budowy, rozbudowy, dobudowy, legalizacja, wirtualne parkingi, hokus pokus i powstanie Castorama Jasło albo inna Biedronka do której dorzuci sie miasto(miejsca pracy i inne pseudo preteksty) i Jasło dalej nie ustanie w dązeniu do bycia stolicą polskich hipermarketów gdzie ich średnie występowanie na km2 jest wieksze niż w Krk.Wszytko to dla Jaślan oddanych szaleństwu zakupów zjeżdżających na Holideja z Jukej i budów z Niemiec.
Pamiętajcie.Cenzura szaleje więc mój wpis pewnie usuną.Za blisko mieszkamy Ukrainy żeby o pewnych rzeczach mówić otwarcie.
Odpowiedz
29
@ [...]
dnia 05.12.2012, 22:14 · Zgłoś
Szkoda huty i ludzi. "I powiał wiatr od morza..." przyszło nowe, Solidarniść, demokracja, wolność gospodarcza..i banda ludzi niekompetentnych, wybieranych przez naiwny naród.
Ludzi wybieranych nie przez mądrych obywateli a przez zmoherowiałych staruszków bo tak im kazano z ambon. Chcieliście takiej demokracji to ją macie.
Szkoda w tym wszystkim tylko uczciwie i ciężko pracujących ludzi.
A co do szumnie zapowiadanych akcji protestacyjnych i strajków to odniesie to taki skutek jak konającemu na raka płuc dać się jeszcze na koniec machnąć cygarem.
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 05.12.2012, 22:06 · Zgłoś
Prezes firmy swoimi wypowiedziami błądzi.Jego spojrzenie merytoryczne na problem przyszłości firmy jest zdumiewające...Prawa rynkowe są takie,że komuś opłaci się coś kupić by zamknąć.Poczekać na lepsze czasy,sprzedając zawartość budynków po cenach jakie figurują w dokumentach finansowych firmy...Trzeba powiedzieć otwarcie-firma upadła,syndyk zarobi,sprzeda co się da dla zaspokojenia wierzytelności,a reszta ? Bóg raczy wiedzieć!!! Pewne jest jedno : prędzej market powstanie na zburzonych obiektach(kiedyś)i być może,niż przetrwa huta...Polityka,listy błagalne,i wyrazy współczucia lokalnej władzy nic nie pomogą...Tak oto mamy kolejną jasielską firmę-denata!!! Dlaczego??? To proste,dla tych co marzą,a nie tworzą,kreują i rozwijają interesów,obserwując zmiany na rynku!!! A tak na marginesie: co jeszcze w Jaśle zostało do zamknięcia??? Już pewnie nie za wiele??? Miasto żyć będzie z MOPS!!!
Odpowiedz
3
@ xyz
dnia 05.12.2012, 22:00 · Zgłoś
Hipermarket ??? Dobre sobie
Odpowiedz
8
@ ada
dnia 05.12.2012, 21:49 · Zgłoś
Podobno łącznosc tez przenosza do rzeszowa i co ludzie na bruk. Nic tylko sie wyprowadzic z tego podkarpacia.
Odpowiedz
5
@ jaślan
dnia 05.12.2012, 21:52 · Zgłoś
Rzeszów to też Podkarpacie...
Odpowiedz
4
@ WA
dnia 05.12.2012, 22:22 · Zgłoś
masz racje typowe [...]
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 06.12.2012, 08:25 · Zgłoś
podobno stopy nie [...] jak się je myje ? nie sprawdzałem :) a wyprowadzić to można psa na spacer ha hi he :P
Odpowiedz
5
@ ada
dnia 05.12.2012, 21:48 · Zgłoś
Moj maz zarabia 1200 zl i musi uczymac 4 osoby, zostal zwolniony z firmy ktora zlikwidowali i nikt sie nie przejmowal tym. teraz dostaje 1200 zl i co ma robic, bez zadnych bonow na siweta ani trzynastej pensji.
Odpowiedz
4
@ aro
dnia 06.12.2012, 06:43 · Zgłoś
Ja tak samo mam zarabiam min. krajową i na utrzymaniu ja, żona i 2 dzieci. Mieszkam 4 km od centrum Jasła, a pracuję w Krośnie. Bo w Jaśle było ciężko znaleźć pracę.
Odpowiedz
-6
@ łodyniec
dnia 06.12.2012, 08:24 · Zgłoś
Polaczki biedaczki narzekają a głosować na tuskołba się dało? to teraz [...] w kubeł i gryźć ściany !!
Odpowiedz
9
@ bazalt
dnia 06.12.2012, 08:59 · Zgłoś
@ łodyniec
O sprzedaży huty przebąkiwało się już 7-8 lat temu (kto był u władzy?). Huta w Jaśle należy do grupy kapitałowej Krosno (huty w Krośnie, Jaśle i Tarnowie). A zamysł był taki żeby sprzedać hutę w Jaśle jako jedyną z tej trójki generującą zysk, po to żeby ratować krośnieńskiego - już wtedy - bankruta.
I zapewniam cie - szczęka by ci spadła na chodnik gdybyś wiedział jaka opcja polityczna w giełdowe i finansowe kombinacje związane z hutą jest umoczona. Popytaj hutniczych związkowców - jeśli któregoś znasz, i jeśli któryś coś [...].
Odpowiedz
1
@ bazalt
dnia 06.12.2012, 09:08 · Zgłoś
@ łodyniec
Poczytaj kilka komentarzy poniżej - może ci się rozjaśni. A jeśli masz klapki na oczach - jak dorożkarski koń, to ci podpowiem - ani obecny rząd, ani PO ze sprzedaży (co jest jednoznaczne ze zburzeniem huty) nie zyska ani grosza.
Odpowiedz
4
@ tarcisio
dnia 06.12.2012, 09:30 · Zgłoś
8 lat temu rządziło SLD z PSL-em. Teraz rządzi PO z PSL-em. Wszystko się zmienia oprócz PSL-u!
Odpowiedz
0
@ ja wiem ja wiem
dnia 07.12.2012, 17:56 · Zgłoś
gdzie tak mało jaja sobie robisz
Odpowiedz
-15
@ Iwan [...]
dnia 05.12.2012, 21:41 · Zgłoś
Ja kupię job twoju mać karwasz twarz barabasz tylko dajcie pieniądze !!
Odpowiedz
-8
@ łodyniec
dnia 06.12.2012, 08:22 · Zgłoś
ja miałem kupić ale skasowali mój komentarz !!! więc go powtórzę!
kupię hutę jak rozmnienie drobne, ale uprzedzam ,że wszystkich zwolnie hute rozwałe a pole zaoram w p.izdu !
Odpowiedz
-6
@ dudus
dnia 05.12.2012, 21:40 · Zgłoś
Bardzo ciekawią mnie te czrne,szklane rury .Co to , czy ktos wie .
Odpowiedz
14
@ bazalt
dnia 05.12.2012, 22:01 · Zgłoś
Te "czarne rury" to na następnym etapie produkcji stają się płaskim szkłem witrażowym. Niezwykle cenionym na całym świecie. Taką metodą jest produkowane bodajże tylko w 3 hutach w Europie. Przy technologii całkowicie zautomatyzowanej nie da się takiego uzyskać.
Odpowiedz
3
@ bazalt
dnia 05.12.2012, 22:04 · Zgłoś
Następny etap jest na zdj. 7
Odpowiedz
0
@ KLUCHA
dnia 15.10.2014, 11:31 · Zgłoś
Rozumiem, że ten cylinder ze szkła, jeszcze plastyczny, należy przeciąć i rozwinąć , tak żeby uzyskać płaską taflę. Chciałbym to kiedyś zobaczyć.
Odpowiedz
13
@ bryk
dnia 05.12.2012, 21:36 · Zgłoś
taki sam los ludzi jest w naftobudowie ostatni zaklad tej branzy pod mlot a ludzi polakow [...] na bruk a wladza cosmy ja wybrali klaszcze i nawet palcem nie kiwnie na terenie jasla to koniec mazen i nadzieji na zycie ludzie obudzcie sie do boju
Odpowiedz
5
@ ORI
dnia 05.12.2012, 22:56 · Zgłoś
Przecież Naftobudowy nie zamknęli, tylko przeniesiono produkcję do Jedlicza, gdzie najwyraźniej jest bardziej sprzyjający klimat, a najwyraźniej tamtejsi możnowładcy wiedzą, że nie podcina się gałęzi, na której się siedzi. Naszym już tylko szpital został do rozpracowania i to już się za niego biorą. Jaki pan, taki kram
Odpowiedz
4
@ bolo
dnia 06.12.2012, 13:37 · Zgłoś
kolego ORI w Jedliczu to jest manufaktura,a nie zakład.
Odpowiedz
-2
@ ORI
dnia 06.12.2012, 20:53 · Zgłoś
:) Może i manufaktura ale jest i to Wy Jaślaki z wielkiego zakładu, wielkiego miasta podpinacie się pod nią albo lądujecie na zielonej trawce.
Odpowiedz
0
@ hhssu
dnia 07.12.2012, 09:57 · Zgłoś
Nie podpinamy się a raczej Krakow narzucił nam dowodzącego z Jedlicza, który nie przepada za Zakładem w Jaśle i go likwiduje powoli. (kiedyś był dowodzącym w Jaśle ale go wywalili ). A co do zakładu w Jedliczu to wyglada jak u prywaciarza. A ludzie zastrzaszeni.
Odpowiedz
42
@ jasło umiera
dnia 05.12.2012, 21:34 · Zgłoś
Niedługo Jasło będzie skansenem i agroturystyczną atrakcją dla północnej Polski. Niczym więcej...
Odpowiedz
8
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 05.12.2012, 22:08 · Zgłoś
A to jeszcze nie jest???
Odpowiedz
11
@ WŚCIEKŁY
dnia 06.12.2012, 07:27 · Zgłoś
Oby nie traktowali nas jako dziczyzne i nie zaczeli polowac na nas.
Odpowiedz
8
@ XYZ
dnia 06.12.2012, 11:03 · Zgłoś
A podziękujmy za to naszemu włodarzowi = burmistrzowi.
Sprzedać, wziąć kasę, zrobić parę imprez dla urzędników, podziękowania dla SM połączone z zakrapianymi bankietami, a ludziska niech się dalej martwią co do garnka włożyć.
Odpowiedz
2
@ Jaślanic
dnia 06.12.2012, 14:03 · Zgłoś
A co ma burmistrz do tego, że hutę sprzedają ? Czy on weźmie kasę ? Jak nie wiesz to nie pisz takich bzdetów.
Odpowiedz
2
@ mg
dnia 07.12.2012, 00:22 · Zgłoś
nawet tego nie osiągniemy bo nikt do nas nie dojedzie!
Gdy autostrady w Polsce staja się namacalne, w Tarnowie działa prężnie grupa osób chcących poprawić oznakowanie na polskich drogach, my tez jak się nie upomnimy nikt nie zobaczy gdzie należny zjechać z A4 aby dojechać do Jasła. W ich projekcie tego nie widać!
www.a4tarnow.fora.pl/interwencje-i-propozycje-dot-zmian-na-drogach,8/odpowiedz-w-sprawie-nowego-projektu,38.html
wiecej tutaj:
www.a4tarnow.fora.pl/interwencje-i-propozycje-dot-zmian-na-drogach,8/
Odpowiedz
47
@ do Pracowników
dnia 05.12.2012, 21:29 · Zgłoś
Brońcie Huty ! Już dosyć wyprzedaży zakadów w Jaśle !
Jeśli się sami nie obronicie, to będzie po Was! Wasz los w Waszych rękach !
Prosze ! Brońcie swoich miejsc pracy !
Odpowiedz
-4
@ tarnowianin
dnia 30.12.2012, 11:33 · Zgłoś
No Jaślanie- czy WWARTO było od 1989r WYĆ jak psy o władzę kścioła i Solidarności, [...] na komunistów, że ZBUDOWALI Wam miejsca pracy: KHS Krosno, Hute Jasło i inne. My komuniści chcieliśmy Was wyciągnąć z "[...]u" i nawet wykształciliśmy Was, a Wy jak [...] woleliście i wolicie lizać plebanów nawet po [...], niż byc LUDZMI,swiadomymi i mądrymi. Wysiłki komunistów-kształcenie Was- czy było warto. Tak, jesteście skansenem Polski i nawet Europy. My komuniści już Was nie będziemy ratwać- mamy Was w [...].
Tak dac się [...] OMAMIĆ- to tylko [...] moga !,a hutęszkła i tak ZAMKNĄ,a Was [...]lą za brame na "zieloną trawkę"- zgodnie z nauką JP2- macie tylko się modlic !!,a NIE myśleć.
Odpowiedz
-10
@ :(
dnia 05.12.2012, 21:13 · Zgłoś
A gdzie mają marketing, badanie rynki itp itd... trzeba się rozwijać a nie stagnacja i związki zawodowe...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.