Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie.
Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl.
Korzystając ze strony akceptujesz
Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Zapraszamy na „Jasielskie wakacyjne spacery z przewodnikiem”. To niepowtarzalna okazja by poznać historię, atrakcje miasta oraz ciekawe opowieści o Jaśle. Spotkania, które opierać się będą również w roku jubileuszowym na aspekcie niepodległości, odbędą się: 6 lipca, 10 sierpnia i 31 sierpnia.
Już w najbliższą niedzielę 1 lipca, w miejscowości Przysieki koło Jasła odbędzie się XIV Festyn Parafialny "Disco polo Przysieki 2018". Imprezie niezmiennie od kilku lat towarzyszy mini gala muzyki disco polo.
Maksymilian Marek uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaśle został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
Siedmioro uczniów klas trzecich gimnazjalnych otrzymało w tym roku szkolnym nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Nagrody przyznawane są w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Mieście Jaśle.
"Super Kids" jest miejscem, w którym uczniowie już od 5 lat uczą się języka angielskiego. Za nimi kolejny pracowity i owocny okres nauki. Z tej okazji najmłodsi uczniowie przygotowali występy dla rodziców, podczas których zaprezentowali swoje osiągnięcia nabyte w minionym roku szkolnym.
W 100-lecie niepodległości Polski i dla uczczenia 100-lecia lotnictwa polskiego Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze "IKAR" imienia Leszka Preisnera organizuje Piknik Lotniczo-Motoryzacyjny "Niepodległe Jasło - Skrzydła Wolności".
Dnia 19.06.2018 r. dwie licealistki z naszej szkoły wzięły udział w finale konkursu „Start-up na 5-tkę” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich.
W ramach akcji „Lider wiedzy i wartości – doświadczeniem budujesz pewność siebie” przyznano nagrodę i tytuł lidera jednemu z uczniów w szkole w Trzcinicy. Akcja skierowana była do uczniów wybranych klas mundurowych w szkołach średnich. I to właśnie w Zespole Szkół w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego mamy zwycięzcę, który aby wygrać musiał być wzorem i przykładem dla innych.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi w składzie: Franciszek Data, Mateusz Trzesiński, Bartosz Rumiński i Jakub Piwowar. Otrzymali oni I wyróżnienie w tym konkursie. Jest to niebywały sukces młodych naukowców, zważywszy na to, iż byli oni oceniani przez Doktorów oraz Profesorów wykładających na UJ na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Warto też dodać, że Jury przyznało tylko główną nagrodę i wyróżnienia.
24 czerwca, w najdłuższy dzień roku, zapraszamy Państwa do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Tego dnia odbędą się Polskie Sobótki, nawiązujące do słowiańskich tradycji naszych przodków.
W Osobnicy społeczność związana z tamtejszą Szkołą Podstawową nr 1 doskonale łączy przyjemne z pożytecznym. Druga edycja „Pikniku Rodzinnego” po raz kolejny mocą atrakcji przyciągnęła na teren szkoły mnóstwo gości z całego niemal powiatu. Zebrane podczas imprezy środki pozwolą zaspokoić potrzeby uczniów placówki.
W Dębicy odbył się XXIX Festiwal „Polonia semper Fidelis”. Jak co roku, organizatorem była parafia p w. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Uczestnicy przygotowywali dwie piosenki: patriotyczną i religijną. Jasielski Dom Kultury reprezentowała solistka Julia Zielińska, która wystąpiła w kategorii młodzieżowej.
Część transgranicznego Karpacko-Galicyjskiego Szlaku Naftowego, prowadzącego m.in. przez jasielszczyznę, przemierzyli uczestnicy drugiej w tym sezonie turystycznym wyprawy rowerowej, zorganizowanej w ramach Klubu Kulturalno - Turystycznego Jasielskiego Domu Kultury 9 czerwca br.
Blisko 50 uczniów z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych przeszło ulicami miasta. Na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle wiceburmistrz miasta przekazała żakom władze.<FOTOGALERIA>
W majowej edycji konkursu fotograficznego Jasło FOToEye bierze udział 37 zdjęć. Głosowanie internetowe na najlepsze zdjęcie, zdaniem Internautów, trwa do 21 czerwca 2018 r. Autor zdjęcia wybranego poprzez głosowanie internetowe otrzyma zestaw promocyjny.
Ponad 250 pracowników wraz z rodzinami wzięło udział w Piłkarskim Mega Pikniku zorganizowanym przez Baltic Wood, producenta trójwarstwowych podłóg drewnianych. Na uczestników czekały liczne atrakcje, a jedną z nich było wspólne wykonanie karmników dla ptaków, które zostaną przekazane do pobliskiego nadleśnictwa w Kołaczycach. To kolejny projekt marki, realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.
Podczas tegorocznych Dni Jasła, w niedzielne popołudnie, odbędzie się koncert dedykowany Jerzemu Dudusiowi Matuszkiewiczowi. Wystąpią w nim między innymi laureaci tegorocznego stypendium, ufundowanego przez naszego wybitnego jaślanina.
Po raz szósty w Jaśle odbyła się akcja charytatywna Antoniański Dar Serca. W tym roku mottem przewodnim akcji były słowa Jezusa Chrystusa: „byłem chory, a odwiedziliście mnie”, a celem - jak zawsze - zbiórka funduszy na wsparcie miejscowego szpitala. Publiczna kwesta odbyła się w niedzielę, 10 czerwca br. i przyniosła 11 330 zł 71 gr.
12 czerwca 2018 r. w Senacie RP odbył się finał konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”, którego organizatorem był Senacki Zespół Strażaków. Grupa uczniów z klasy mundurowej Kołaczyckiego Liceum znalazła się w gronie najlepszych.
9 czerwca 2018 r. w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście zakończyli rok akademicki i odebrali gratulacje oraz dyplomy z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Jasła Elwiry Musiałowicz-Czech i rektora uczelni prof. nadzw. dr inż. Stanisława Polańskiego. Nad merytorycznym programem i przebiegiem zajęć tegorocznej edycji Juniwersytetu czuwała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.