Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Licealiada powiatowa w koszykówce chłopców

45
Eliminacje powiatowe w koszykówce chłopców rozegrano w dniu 11.12.2009 roku (piątek) w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Do zawodów zgłosiło się sześć szkół średnich, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu spotkań w systemem „każdy z każdym” dwa najlepsze zespoły z grupy awansowały do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów rozegrali mecz o I miejsce w turnieju premiowane awansem do zawodów rejonowych, czyli następnego szczebla rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.


Grupa A:
ZS Nowy Żmigród – ZSB Jasło 40-17
ZS Nowy Żmigród – II LO Jasło 28-10
ZSB Jasło – II LO Jasło 21-16

 
Punkty
Kosze
1) Zespół Szkół Nowy Żmigród
4
68-27
2) Zespół Szkół Budowlanych Jasło
3
38-56
3) II Liceum Ogólnokształcące Jasło
2
26-49


Grupa B:
I LO Jasło – ZS4 Jasło 23-6
I LO Jasło – ZST Jasło 21-9
ZS4 Jasło – ZST Jasło 11-13

 
Punkty
Kosze
1) I Liceum Ogólnokształcące Jasło
4
44-15
2) Zespół Szkół Technicznych Jasło
3
22-32
3) Zespół Szkół nr4 Jasło
2
17-36


Półfinały:
I LO Jasło – ZSB Jasło 20-8
ZS Nowy Żmigród – ZST Jasło 40-10

Mecz o III miejsce:

ZSB Jasło – ZST Jasło 32-22
 
Mecz o I miejsce:
I LO Jasło – ZS Nowy Żmigród 30-13
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1) I Liceum Ogólnokształcące Jasło,
2) Zespół Szkół Nowy Żmigród,
3) Zespół Szkół Budowlanych Jasło,
4) Zespół Szkól Technicznych Jasło,
5-6) II Liceum Ogólnokształcące Jasło,
      Zespół Szkół nr4 Jasło.





"e6"
Reklama

Komentarze: 45

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do norlmalny
dnia 23.12.2009, 17:29 · Zgłoś
nie wiem jak ty ale według mnie 5 miejsce w województwie które zajęliśmy rok temu ( i to będą w takim samym składzie) a 4 miejsce w województwie to chyba nie jest za duża różnica :) no chyba że matma u ciebie niezbyt stoi, chciałeś się popisać wiedzą na ten temat ale niezbyt ci to wyszło, a jak już wrzucasz do czołówki Rzeszów to widzę że się znasz bardziej na siatkówce niż na koszykówce, w 4 najlepszych zazwyczaj znajdują się Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Przemyśl i Krosno które jest co roku najsłabsze wśród tej 4 ,no a powiat Jasielski zawsze gra rejonowe z Krosnem więc wystarczy ograć gospodarzy jakiś tam Strzyżów, Iwonicz później w drugim etapie może się trafić Lesko czy Rymanów, ale ich ILO bez problemu rok temu ograło. Także ja nic nie brałem :)
Odpowiedz
0
@ o.O
dnia 22.12.2009, 15:25 · Zgłoś
reprezentacja I LO z mojego rocznika juz dwukrotnie brała udział w barażach w Tarnobrzegu o wejście do finału wojewódzkiego, nie powiem, dostaliśmy baty, ale chłopakom z Tarnobrzega nie było wcale tak łatwo, widać różnicę w przygotowaniu: jedna gierka w tygodniu vs. kilka prawdziwych treningów, ale myślę, że jak na przygotowanie 'we własnym zakresie' nie jest tak źle ;)
Odpowiedz
0
@ do spoko
dnia 22.12.2009, 13:13 · Zgłoś
Wyobraz sobie ze sekcja była,trener był,checi byłyale nie miał kto na nia chodzic i została rozwiazana.Takie u nas w miescie jest zapotrzebowanie na gre w kosza.
Odpowiedz
0
@ m
dnia 22.12.2009, 08:24 · Zgłoś
Wez normalny człowieku sie zainteresuj i sprawdz, ze zeby dostać się do wielkiego finału wojewódzkiego ILO musi ograć Krosno, Iwonicze i inne Strzyżowa, co jest w ich zasięgu, a dopiero wtedy zmierzyć się ze Stalową i Tarnobrzegiem. Poza tym to koszykówka szkolna i w dużych miastach rzadko zdarza się, by w 1 szkole grało więcej niż powiedzmy 3 zawodników klubowych.
PS W Rzeszowie nie umieją grać w kosza ;] Wygrywa zwykla Stalowa...
Odpowiedz
0
@ normalny
dnia 21.12.2009, 18:43 · Zgłoś
spoko co ty człowieku bierzesz?Finał wojewódzki?wez człowieku nie rozsmieszaj mnie bo w Stalowej Woli czy tez Tarnobrzegu,nie wspominajac o Rzeszowie,Jarosławiu moglibyscie jedynie jako widzowie obserwowac konkretna gre w koszykówkę.Fan basketu-masz racje w 100% w swoim poscie.
Odpowiedz
0
@ spoko
dnia 21.12.2009, 15:13 · Zgłoś
Racja w Jaśle poziom jakiej takiej koszykówki jest praktycznie zerowy, jest wielu młodych zdolnych właśnie np jeśli chodzi o licea, ale wiek 17, czy 18 lat to chyba i tak już za późno aby osiągnąć coś, w każdej dyscyplinie sportu tak jest że od dziecka powinno się brać udział w różnych zajęciach sportowych i rywalizować z innymi drużynami w swoim roczniku, ale niestety w tym mieście założenie sekcji koszykowej jest oczywiście niemożliwe, no bo nikomu się nie chce tym zając, a jeśli nawet ktoś jest chętny to otrzymuje odpowiedź od władz że nie ma na ten pomysł funduszy, no ale na przykład na inne bzdury w tym mieście kasa jest (np na budowę deptaka na rynku głównym, nie wiem po co to i na co to komu, ważne że pieniądze się na coś wydało ;p)
Odpowiedz
0
@ fan basketu
dnia 20.12.2009, 17:16 · Zgłoś
Poziom koszykówki w NASZYM mieście to... grubo poniżej zera!! porażka... inne słowo nie przychodzi mi na myśl... było tylko kilku zawodników którym udało się wyrwa z tego [...] koszykówki m.in. Pan Jacek Książek obecny zastępca dyra w II LO, Kuba Byczek (glimar gorlice), "Ojciec" Tenczar Sebastian(wisła kraków)- była to osoba, która mogła spokojnie zasilac szeregi naszej reprezentacji narodowej ale on wolał [...] niż grac, Sebastian Wanat ( glimar gorlice), Radwański Dawid (unia tarnów) i na tym koniec. Było też wielu innych chłopaków którzy mieli warunki do grania ale niestety ich nie wykorzystali a szkoda bo w jaśle spokojnie powinna byc 2 liga... jak nie wyżej. Mała rada od starszego kolegi... chcesz grac w basket na poziomie?? uciekaj z tego miasta!! pozdrawiam wszystkich fanów koszykówki
Odpowiedz
0
@ spoko
dnia 20.12.2009, 14:16 · Zgłoś
dobra Panowie skończmy te dyskusje teraz jedziemy na rejony i tam musimy wreszcie ograć Krosno, rok temu było naprawdę blisko awansu przynajmniej do pierwszej 4 najlepszych drużyn na podkarpacku, no nic skończyło się na 5 miejscu ale w tym roku musimy się zmobilizować i poprawić, po ciężkich przygotowaniach stać nas na wielki finał wojewódzki, inne drużyny w Jasielskim powiecie mogą tylko pomarzyć o takim osiągnięciu, może niektórym nie podoba się nasza drużyna czy to jak gramy ważne że jesteśmy DRUŻYNĄ którą stać na wysokie miejsce.
Odpowiedz
0
@ opg
dnia 19.12.2009, 14:23 · Zgłoś
siemanko byłem na zawodach spoko było całkiem dobra organizacja dobra sportowa rywalizacja generalnie wasze wypowiedzi mówia mi jedno żmigród i jasło nie za bardzo sie lubią jezeli chodzi o gre obydwu tych druzyn na tle pozostałych napewno sie wyróznili stwierdzić musze że zasłuzenie wygrali ale okreslenia typu grali piki tktyzcnie nie pokazali pełni mozliwosci sa nie na miejscu taktyzcnie to troche za duzo powiedziane a postawienie zasłony dla wcodzacego na kosz zawodnika to nie pik and roll bronili strefa ale wygrali pzredewszystkim przewaga wzrostu na reszta ekip naleza im sie pochwały
Odpowiedz
0
@ Pemo
dnia 19.12.2009, 12:18 · Zgłoś
...a za dwanaście lat jak będzie grał syn mojej Ciotki od strony mamy to ze wszystkimi wygra! ha ha ha nie spinać sie necie tylko na parkiecie ! Pozdro chopy !
Odpowiedz
0
@ heheheh
dnia 19.12.2009, 12:10 · Zgłoś
oj chłopcy chłopcy... co wy wiecie o koszykówce... podniecacie się ale chyba naprawdę nie macie czym. elo elo pozdrawiam i trenujcie bo jeszcze dużo wam trzeba żeby grać w kosza... mam na myśli KOSZYKÓWKĘ a nie piłkę koszykową :)
Odpowiedz
0
@ p
dnia 19.12.2009, 11:40 · Zgłoś
no racja po co się kłócić, z resztą w tym roku żmigród był naprawdę dobrze przygotowany jak na to że brakowało w jego składzie Kamila, naprawdę nieźle biegali i dużo punktów rzucali z kontry, ale na tle 1LO byli słabi bardzoo, przede wszystkim byli za niscy, jeden 15 który czasami ledwie wsadził piłkę do kosza na rozgrzewce i tyle, a 1LO naprawdę to co pokazało to było coś, atmosfera w tej grupie która gra już kilka dobrych lat razem ze sobą jest niesamowita to było widać na zawodach i z roku na rok są coraz lepsi, zresztą w każdym meczu pokazali jaka przepaść dzieli ich i pozostałe drużyny, pomimo tego że nie rzucali tylu punktów co żmigród to grali mądrze i taktycznie, mieli poukładaną grę i ustalone zagrywki, naprawdę byli jedynym godnym kandydatem do gry w rejonach, żmigród przez to że krył indywidualnie został ,,zjedzony" w finale przez zawodnika z nr 8 , jakby zawodnicy ze żmigrodu cokolwiek [...] z tej gry to nie słuchali by trenera i postawili by strefę wówczas 1LO było by o wiele trudniej trafiać takie proste rzuty, zawodnik z 8 jest szybki i naprawdę dobry gra jeden na jednego dla niego to pestka, no ale dobrze się stało że 1LO znów wygrało ,,KROCHMALL !!! " pozdr. panowie ;)
Odpowiedz
0
@ o.O
dnia 18.12.2009, 23:19 · Zgłoś
po co się kłócić? boisko zweryfikuje wszystko, ILO chętnie zagra sparing :)
Odpowiedz
0
@ ILO
dnia 18.12.2009, 23:06 · Zgłoś
o ile się nie mylę to w przyszłym roku odchodzi 4 zawodników z I piątki i 2 z rezerw... ale ILO ma na tyle dobre rezerwy że za rok zajmą miejsce obecnych III-klasistów bez wielkiej straty w jakości gry. Najwiekszą stratą będzie rzecz jasna nr 8 ale i bez niego będzie Żmigrodowi baaardzo ciężko wygrać xD
Odpowiedz
0
@ dunkersi...
dnia 18.12.2009, 22:57 · Zgłoś
z boku to wygladalo tak :)
stoi 20 chlopa kazdy z tego 15 lec na kosz i próbuje wsadzic...smiac sie chcialo bo kazdy ledwo do obreczy doskakiwal a zeby zapoakowac to trzeba miec odpowiedni zapas xD "11" robila nie powiem :) tak ja w Żmigrodzie "15" a reszta sie podniecala jakie to gwiazdy z nich a pilka sie od tablicy odbijala bo przy wyskoku juz ją gubiliście itd.

trzymam za was kciuki na rejonach :) moze powalczycie cos z kopernikiem:) na wojewodzkich bedziecie mieli tez cięzko ale kto wie:)

a przyszly rok to Michał chyba musi zostac trenerem tej waszej rezerwy na dzień dzisiejszy bo chlopaki techniki troche maja ale jakos tylko na rozgrzewce bo podczas meczu juz jakos nie bardzo:)tyle.
Odpowiedz
0
@ m
dnia 18.12.2009, 22:33 · Zgłoś
Ze Żmigrodem przegraliśmy w zeszłym roku. 2 lata temu w ogóle z nimi na policyjnych nie graliśmy.

PS "dostaniecie za rok jak juz nie będzie michała" przynajmniej zdajecie sobie sprawe co bedzie w tym roku ;]
Odpowiedz
0
@
dnia 18.12.2009, 21:58 · Zgłoś
dostaliście 2 razy na zawodach policyjnych naucz się liczyć i dostaniecie za rok jak juz nie będzie michała
Odpowiedz
0
@ m
dnia 18.12.2009, 19:04 · Zgłoś
nż, widzisz subtelną różnicę pomiędzy przegraniem jednego meczu a "dostawaniem lania co roku"? Popraw mnie jeśli się myle, ale na 5 meczy z nż przegraliśmy 1, nie licząc sporej ilości sparingów oczywiście.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 18.12.2009, 19:01 · Zgłoś
do wt jak jestes taki cwaniak to podaj swoje nawisko a co do marcina to należał do najlepszych zawodników z resztą zarówno w kosza w noge w ręczną należy do najlepszych podobnie jak bartek
Odpowiedz
0
@ p
dnia 18.12.2009, 18:56 · Zgłoś
i tak najlepsi byli organizatorzy którzy po pierwszej rozgrzewce I LO widząc że co drugi wsadza piłki do kosza zaczęli podwyższać kosz :D haha twierdząc że jest on za nisko ;) ,,ale proszę pana koszę są na dobrej wysokości tylko u nas goście bez problemu pakują" haha
Odpowiedz
0
@ a
dnia 18.12.2009, 18:35 · Zgłoś
ale prawda jest taka że nawet z rezerwami 1LO, reszta ekip nie dawała rady.
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 18.12.2009, 18:25 · Zgłoś
do"do wt"

Marcinie, nie udzialaj się na jasielskich forach i nie prostuj oczywistych informacji.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@
dnia 18.12.2009, 16:59 · Zgłoś
to przypomnijcie sobie zawody policyjne gdzie co roku dostajecie lanie od zmigrodu, jasne zawody powiatowe są dużo ważniejsze ale na pewno na zawodach policyjnych walczycie na całego panowie z I lO
Odpowiedz
0
@ m
dnia 17.12.2009, 19:56 · Zgłoś
Panowie, prawda jest taka, że gdyby zawody rozegrały się na korytarzu i rzucalibyśmy papierkami do koszy na śmieci, to również wygrałoby I LO. A grający w koszykówke wiedzą, że rzucanie do kosza zawyżonego wyżej niż powinien jest trudne i niewygodne. Oprócz tego nikt do organizacji nie ma zastrzeżen- nawet piłka była super (w tamtym roku graliśmy gumiakiem). Może ilość drużyn nie dopisała.

Jak wspomniał p, I LO absolutnie nie pokazało pełni możliwości, bo nie zosało do tego zmuszone. Kiedy obrońca przez 11 akcji wyraźnie nie radzi sobie z atakującym, to znak, że czas zacząć podwajać lub przejść na strefe. Na szczeście w Żmigrodzie już od 3 lat nikt na to nie wpadł. A ILO ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko slalomy konczone dwutaktem...
Odpowiedz
0
@ m
dnia 17.12.2009, 19:32 · Zgłoś
Panowie, prawda jest taka, że gdyby zawody rozegrały się na korytarzu i rzucalibyśmy papierkami do koszy na śmieci, to również wygrałoby I LO. A grający w koszykówke wiedzą, że rzucanie do kosza zawyżonego wyżej niż powinien jest trudne i niewygodne. Oprócz tego nikt do organizacji nie ma zastrzeżen- nawet piłka była super (w tamtym roku graliśmy gumiakiem). Może ilość drużyn nie dopisała.

Jak wspomniał p, I LO absolutnie nie pokazało pełni możliwości, bo nie zosało do tego zmuszone. Kiedy obrońca przez 11 akcji wyraźnie nie radzi sobie z atakującym, to znak, że czas zacząć podwajać lub przejść na strefe. Na szczeście w Żmigrodzie już od 3 lat nikt na to nie wpadł. A ILO ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko slalomy konczone dwutaktem...
Odpowiedz
0
@ heh
dnia 17.12.2009, 18:47 · Zgłoś
Ta sędzia był bezstronny...taaa szczególnie ze był ze Zmigrodu taaa no drugi owszem był spoza powiatu.
Odpowiedz
0
@ o.O
dnia 17.12.2009, 15:01 · Zgłoś
"panowie z I LO zapomnieliście jeszcze że sufit na sali był za nisko,że parkiet był nie równy i pewnie jeszcze linie były krzywo namalowane i to wszystko utrudniało wam grę hehehehehe" - mimo tych wszystkich niedogodności daliśmy radę :) pozdrawiamy ;))
Odpowiedz
0
@ p
dnia 17.12.2009, 12:24 · Zgłoś
"sędziowanie na wysokim poziomie"...nie wiem na jakich zawodach byłeś OM ale tutaj poziom sędziowania był marny.. ilość nieodgwizdanych fauli była przerażająca ale może to i lepiej bo niektóre drużyny nie miały by już kim grać po pierwszych 8 minutach.. jedyny plus to że sędzia był "z zewnątrz" tzn był bezstronny nie tak jak na festiwalu koszykówki(jeśli ktoś jest w temacie). Co do zwycięskiej drużyny.. nie pokazali chyba wszystkiego na co ich stać.. martwił mnie brak rzutów z dystansu, 90% punktów to były wjazdy pod kosz wiadomo kogo albo zagrania po pikach z wysokimi.. w kolejnym etapie jeśli trafia na lepszą tzn. w ogóle jakąkolwiek obronę przeciwnika to wydaje mi się ze taka taktyka się może nie sprawdzić. W każdym razie brawo dla drużyny ze Żmigrodu, pozytywne zaskoczenie jak dla mnie, bardzo dobra gra, ale i tak każdy wiedział że ILO jest poza zasięgiem wszystkich wiec gdybanie o wysokości kosza jest tu chyba bez sensu.. tak jakby to miało coś zmienić..
Odpowiedz
0
@ hehe
dnia 17.12.2009, 07:24 · Zgłoś
panowie z I LO zapomnieliście jeszcze że sufit na sali był za nisko,że parkiet był nie równy i pewnie jeszcze linie były krzywo namalowane i to wszystko utrudniało wam grę hehehehehe
Odpowiedz
0
@ do wt
dnia 17.12.2009, 07:12 · Zgłoś
Zawodnik z nr 7 z Nowego Żmigrodu należał do najlepszych zawodnikówi ciągnął z bartkiem całą gre
Odpowiedz
0
@ nz
dnia 17.12.2009, 07:10 · Zgłoś
Nowy Żmigród ma nowe koszulki tylko chłopaki wolą grać w znacznikach bo w kosza lepiej się w nich gra, ale widzę że nie możecie pogodzić się z tym że przyjeżdza szkoła ze wsi i wygrywa z jaślakami jak tylko chce.
Odpowiedz
0
@ do m
dnia 16.12.2009, 23:30 · Zgłoś
Na wymiarowym ciężko jest mi się złapać obręczy :) przed podwyższeniem s[...]łem i łapałem się bez problemu:) zresztą podwyższenie i tak działało na korzyść 1 LO bo jesteście wyżsi wiec nie rozumie waszych komentarzy ;)

Jak zwykle pretensje o organizacje czego w zupełności nie rozumiem :)
Odpowiedz
0
@ m
dnia 16.12.2009, 23:01 · Zgłoś
Haha, pewnie. Kosze były na odpowiedniej wysokości, było to mierzone podczas festiwalu w kwietniu, od tego czasu nic nie było zmieniane. Pan organizator zresztą odmówił zmierzenia wysokości, więc chyba nie był taki pewny swego.
Odpowiedz
-1
@ zzzz
dnia 16.12.2009, 22:13 · Zgłoś
zmigrud dalej nie kupil sobie koszulek haah juz trzeci rok w tych znacznikach
Odpowiedz
0
@ Kibic
dnia 16.12.2009, 19:47 · Zgłoś
Żmigród dalej czeka na salę,a jak sie doczeka to jak myślicie-kto wygra ?
Odpowiedz
0
@ wt
dnia 16.12.2009, 19:18 · Zgłoś
ale Walczyk ten z 7 to [...] boże XD
Odpowiedz
0
@ do o.O
dnia 16.12.2009, 17:59 · Zgłoś
na przepisowej wysokosci (gdy kosze zostaly podwyzszone) w I LO zostala jedna osoba ktora potrafilaby zaladowac z gory ;) gracz z numerem
"11" o ile sie nie myle.

Gratulacje dla 1 LO i wielki szacun dla ZSNZ :)
Zarzucano ZSNZ gre w zeszlym roku tylko jednym zawodnikiem a w finale dla pierwszego trafial w 90% jeden kolo :) i dla niego tez szacunek:)
Napewno zadecydowaly warunki fizyczne i Michał.

Jeszcze raz graty dla jednych jak i drugich!!
Odpowiedz
0
@ om
dnia 16.12.2009, 16:42 · Zgłoś
zawody były ok sędziowanie na wysokim poziomie, I LO wygrało zasłużenie, brawo także dla żmigrodu który bez kamila grał bardzo dobrze,ale widać kto trenuje czyli I LO i Nowy Żmigród
Odpowiedz
0
@ widz
dnia 16.12.2009, 16:39 · Zgłoś
kosze były za niskie i po pierwszym meczu podwyższyli na prawidłową wysokość także panowie z I LO nie mówcie głupot bo zerwać to sobie możecie kwiatka na łące, jakoś przez całe zawody nikt z I LO nie zapakował
Odpowiedz
0
@ aj
dnia 16.12.2009, 15:38 · Zgłoś
brawo I LO no ale i Żmigród grał ładną koszykówkę
Odpowiedz
0
@ hell
dnia 16.12.2009, 15:13 · Zgłoś
No wśród dziewczat niestety nie ,,udało,,sie wygrac bo wogóle nie zgłosiło sie liceum do walki.
Odpowiedz
0
@ o.O
dnia 16.12.2009, 14:44 · Zgłoś
na szczęście organizatorzy uratowali obręcze przed zerwaniem, podwyższając kosze na nieprzepisową wysokość po tym jak zobaczyli że co drugi chłopak z ILO sadzi pake :D:D
Odpowiedz
0
@ m
dnia 16.12.2009, 14:26 · Zgłoś
No, ILO znów "udało się" wygrać zawody. Oczywiście mecz finałowy był bardzo wyrównany i gdyby nie sędziowie to oczywiście wszystko mogło sie zdarzyć. Haha :D
http://www.youtube.com/watch?v=D1-htAxp2IY Mecz finałowy :D
Odpowiedz
0
@ absolwent
dnia 16.12.2009, 10:00 · Zgłoś
Brawo Budowlanka co zawody to jestescie na "pudle"
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.