Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Lider z Jaworzna okazał się zbyt mocny. MKS „Gamrat”-MOSiR Jasło z pierwszą porażką we własnej hali

0

W minioną sobotę (29 października) zespół MKS-u „Gamrat”-MOSiR Jasło zmierzył się we własnej hali z MCKiS Jaworzno w meczu 5. Rundy siatkarskiej II ligi mężczyzn (grupa 4). Pomimo ambitnej postawy, gospodarze nie sprostali wymaganiom, jakie tego dnia postawił lider rozgrywek. Podopieczni trenera Bartosza Kilara ulegli rywalowi 0:3.

Zdjęcia z meczu obejrzycie w FOTOGALERII

W mecz lepiej weszli siatkarze z Jaworzna. Na blok gości nadział się Dominik Czaja. W kolejnej akcji skutecznym atakiem po bloku popisał się Szczepan Czerwiński. Jaślanie szybko jednak zdołali zniwelować dwupunktowe prowadzenie przyjezdnych. Z dobrej strony, w ataku pokazał się Paweł Szymanik. Po tym, jak asem serwisowym popisał się Bartosz Lasocki mieliśmy remis (4:4). Gospodarze walczyli z liderem rozgrywek jak równy z równym. Goście musieli sporo się napocić, żeby ponownie zbudować kilkupunktową przewagę. Było to możliwe między innymi z uwagi na błędy w przyjęciu serwisu, które jaślanom zdarzało się popełniać w pierwszej partii. Kiedy wydawało się, że podopieczni Tomasza Wątorka w pełni kontrolują przebieg rywalizacji w pierwszym secie, gospodarze zerwali się do odrabiania strat. Kiedy Paweł Szymanik, w jednej z akcji zdołał przebić się z atakiem przez potrójny blok gości, jaślanie tracili do rywali już tylko jeden punkt (18:19). Niestety, w samej końcówce partii gospodarzom zabrakło siatkarskiego wyrachowania i koncentracji. Błędy w polu zagrywki oraz przyjęciu i rozegraniu przesądziły o tym, że to przyjezdni mogli ostatecznie cieszyć się triumfem w pierwszej odsłonie sobotniego meczu.

Początek drugiego seta upłynął pod znakiem całkowitej dominacji jaworznian. Goście prezentowali się znacznie lepiej pod każdym względem. Jaślanie nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na zatrzymanie doskonale dysponowanych Szczepana Czerwińskiego i Patryka Strzeżka. Co więcej, nie najlepiej radzili sobie również w przyjęciu, a co za tym idzie rozegraniu piłki. Partia już na samym jej początku wymykała się spod kontroli gospodarzy (3:10). Bartosz Kilar postanowił zareagować zmianami, których konsekwencją było pojawienie się na parkiecie Mateusza Witka. Gospodarzom udało się ustabilizować grę w ataku. Skuteczność w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła odzyskał Dominik Czaja. Cenne punkty dorzucił również Mateusz Witek. W odrabianiu strat jaślanom nie pomagała jednak słaba postawa w polu zagrywki. W decydującej fazie drugiej partii, gospodarze zdołali jednak wykrzesać z siebie dodatkowe siły i motywację. Będąc w trudnym położeniu (14:20) zaczęli mozolnie odrabiać straty. Kiedy jednak Karol Borończyk zdobył dla swojego zespołu 24. punkt wydawało się, że losy drugiego seta są już przesądzone. Tymczasem, ku zaskoczeniu jaworznian, ulubieńcy jasielskiej publiczności zdołali obronić aż pięć piłek setowych. Emocje sięgały zenitu. Z każdym kolejnym, udanym zagraniem jaślan, kibice podrywali się z zajmowanych miejsc. Bardzo dobra gra Mateusza Witka i Krzysztofa Kufla w ataku nie wystarczyła jednak do tego, aby gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej partii.

W trzecim secie jaworznianie wrzucili swój najwyższy bieg. Skuteczną grą w ataku rozbijali jasielski blok, jednocześnie uniemożliwiając gospodarzom właściwą organizację gry w obronie. W ataku zawodzili z kolei podopieczni Bartosza Kilara. Seryjnie popełniane przez jaślan błędy skutkowały strata kolejnych punktów. Goście prowadzili różnicą nawet trzynastu punktów. Ostatnia partia zakończyła się wysokim zwycięstwem jaworznian 25:14. Jaślanie zanotowali pierwszą w tym sezonie porażkę w meczu rozgrywanym przed własną publicznością. Za tydzień, w meczu wyjazdowym zmierzą się z MKS-em Andrychów.  

MKS „Gamrat”-MOSiR Jasło – MCKiS Jaworzno 0:3 (20:25, 25:27, 14:25)

Skład MKS „Gamrat”-MOSiR Jasło: Bartosz Lasocki (kapitan), Nokodem Szytuła (libero), Bartosz Soboń, Dominik Czaja, Mikołaj Pezda, Paweł Szymanik – Patryk Giża, Patryk Kałucki, Radosław Kij, Krzysztof Kufel, Piotr Kulikowski (libero), Bartosz Pichla, Paweł Stygar, Mateusz Witek. Trener: Bartosz Kilar.

Skład MCKiS Jaworzno: Patryk Strzeżek (kapitan), Karol Borończyk, Marek Polok, Cristiano Gutt (libero), Szczepan Czerwiński, Jakub Grzegolec – Jakub Krzystanek, Paweł Żeliński, Jakub Durski, Oskar Wojtaszkiewicz, Dominik Bąk, Mateusz Pietras, Przemysław Gepfert (libero). I trener: Tomasz Wątorek. II trener: Jacek Sowa.        

MD

Napisany dnia: 30.10.2022, 08:50
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657