Liga Osiedlowa rozstrzygnięta!
Ze względu na niesprzyjającą pogodę rozgrywki przeniesiono na halę MOSiR, zaś część atrakcji – na późniejszy termin.


Program II Olimpiady Osiedlowej, oprócz trzeciej i ostatniej kolejki futsalowej Ligi Osiedlowej, obejmował wręczenie nagród w całym turnieju, wręczenie nagród w rozegranym wcześniej turnieju siatkówki plażowej, pokaz ratownictwa medycznego oraz biegi przełajowe.
- Pogoda nam nie dopisała, w związku z czym biegi przełajowe zostały przeniesione na 18. września - zaznaczał Artur Ogonek. Koordynator programu. - Trzeba powiedzieć, że tego turnieju by nie było gdyby nie jedna osoba: zawsze otwarta na pomysły Pani burmistrz.- dodawał Artur Ogonek.
- Chcę, aby sport nas łączył – i to jest przewodnia myśl tego programu. Wiem ze młodzi chłopcy mają bardzo dużo energii a ja chciała bym bardzo, aby mogli ją wykorzystywać właśnie w działalności sportowej. - mówiła Maria Kurowska.
Program „Trener Osiedlowy” realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Bogusław Czeluśniak, wiceprzewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dziękował organizatorom za przeprowadzenie udanych zawodów.
Wyniki turnieju siatkówki plażowej:
W kategorii szkół podstawowych:
Dziewczęta:
I – os. Kopernika
II – os. Mickiewicza
Chłopcy:
I – os. Mickiewicza
II – os. Kopernika
III – od Gamrat
W kategorii szkół gimnazjalnych:
Dziewczęta:
I – os. Śródmieście 2
II – os. Śródmieście 1
III – os. Rafineria
IV – os. Mickiewicza 2
V – os. Mickiewicza 1
Chłopcy:
I – os. Mickiewicza
II – os. Śródmieście
III – os. Rafineria
W kategorii szkół średnich:
I – os. Gamrat
II – os. Mickiewicza
Wyróżnienia:
Najlepszy zawodnik:
Szkoły średnie – Tomasz Byczek
Szkoły gimnazjalne – Dominik Źrebiec
Szkoły podstawowe – Daniel Bednarz
Najlepsza zawodniczka:
Szkoły gimnazjalne – Beata Wojdyła
Szkoły podstawowe – Kalina Paściak
Wyniku Ligi Osiedlowej
W kategorii szkół podstawowych:
I – os. Mickiewicza
II – os. Gamrat
III – os. Kopernika
IV – os. Rafineria
V – os. Śródmieście
W kategorii szkół gimnazjalnych:
I – os. Mickiewicza
II – os. Rafineria
III – os. Śródmieście
IV – os. Gamrat
V – os. Kopernika
Wyróżnienia:
Najlepsi bramkarze: Tomasz Kwiatkowski (szkoły podstawowe), Arkadiusz Mocek (gimnazja)
Król strzelców: Tomasz Przewoźnik (szkoły podstawowe), Kamil Źrebiec (gimnazja)
Najlepszy zawodnik: Łukasz Opałka (szkoły podstawowe), Kamil Bąk (gimnazja)
ks
